20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری صربستان

صربستان برای همه افراد، از جاذبه های داخل شهر گرفته تا شهرها و دهکده های آرام که نقاط حیرت انگیز روستاها را به وجود آورد اند ، بسیار دیدنی است. همچنین به دلیل داشتن یکی از ارزانترین مقاصد بالکان شناخته شده است ، بنابراین اگر قصد سفر به این منطقه را دارید ، صربستان ارزش یک گشت و گذار به یاد ماندنی را دارد.

با وجود انبوهی از آثار فرهنگی و تاریخی ، شامل کافه ها، شب زنده داری شلوغ و برخی از بهترین جشنواره های موسیقی دنیا که به زیبایی برگزار می شود می توانید این کشور را به عنوان مقصد خود برای یک گشت و گذار خوب تعیین کنید.

بلگراد

 

پایتخت صربستان بلگراد در تقاطع بین رودهای دانوب و ساوا واقع شده است و ترکیبی از سبکهای قدیمی و جدید ، از ساختمان های قرن نوزدهم تا سازه های آرت نوو، بنا شده است.

کمی از همه چیز در بلگراد وجود دارد ، از جمله قلعه کالیمگدان، واقع در پارک Kalemegdan ، که بقایای آن امروزه به یک منطقه گردشگری تبدیل شده. برای کسانی که به تاریخ نظامی این کشور علاقه دارند می توانند به پارک موزه نظامی که بقایای یک بمب افکن مخفی آمریکا در آنجا باقی مانده است بازدید کنند.

گذشته از این، قلعه کلیساهای ارتدکس، دارای نمایه های رنگارنگ فراوانی است، اما برای چیزهایی غیر منتظره تر به سمت جزیره آدا سینانلیا یا "جزیره کولی" در جنوب بلگراد بروید. در اینجا سواحلی در امتداد ساحل ساوا پیدا خواهید کرد و می توانید از شنا ، ورزش های آبی مانند واترکیشن لذت ببرید و برای کسانی که به گیاهان محلی و حیوانات وحشی علاقه دارند به پارک های اطراف سری بزنند.

کوه و پارک ملی فروسکا گورا

 

کوهستان Fru Syrka Gora در منطقه سیرمیا با مرز کرواسی همسایه است و از لحاظ احساسی به عنوان "جواهرات صربستان" شناخته می شود. منطقه کوهستانی شامل مناطق حفاظت شده ای است که به پارک Fruška Gora معروف است و دارای تاکستان ها و کارخانه های شراب سازی است که ارزش بازدید از علاقه مندان به انگور را دارد.

قایقرانی ، پیاده روی ، کوهنوردی و پیک نیک ، همه از سرگرمی هایی است که در این منطقه انجام می شود اما شاید بزرگترین مکان در اینجا صومعه های ارتدکس است که در سرتاسر حومه شهرها پراکنده است که گفته می شود برخی از آنها به قرن دوازدهم باز می گردد و اکنون از آن محافظت می شود. مناظر اینجا دیدنی است و بازدید کنندگان زیادی برای لذت بردن از مناظر خیره کننده هر ساله به این مکان سفر میکنند.

سوکوبانجا

 

محلی ها و افراد مشهور برای آب های گرمی که گفته می شود دارای خاصیت درمانی زیادی هستند، به این مکان می آیند و در اینجا  یک اتاق عمومی یا حمام بخار وجود دارد که مربوط به قرن هفدهم است. علاوه بر چشمه های آب گرم ، بازدید کنندگان برای هوای پاک و سالم به Sokobanja سفر می کنند و گفته می شود که از نظر یون های منفی زیاد و عاری از آلودگی هوا به دلیل افزایش ارتفاع هوایی بسیار سالم و دل انگیز است.

وینکا

 

منطقه وینکا، واقع در خارج بلگراد، یکی از مکان های مهم در تاریخ صربستان است. این منطقه توسط اکتشافات باستان شناسی در وینکا معروف شده و بسیاری از آنها از سنگ یا استخوان ساخته شده است، از جمله تندیس ها ، زیور آلات و عروق آشامیدنی ، و بازدید کنندگان می توانند در موزه ای که این نمونه های فرهنگی را نشان می دهد، گشت بزنند.

وینکا همچنین به عنوان نقطه توقف برای سفرهای رودخانه ای در امتداد دانوب شناخته شده است و اسکله های محلی آن به رستوران های ماهی معروف هستند که این محله را برای کسانی که می خواهند طعم ماهی تازه را بچشند مشهور کرده است.

کوپونیک

 

اگر دوست دارید ورزش های زمستانی داشته باشید و در فصل زمستان ، از ماه دسامبر تا آوریل، از صربستان دیدن می کنید، پس به دامنه کوه کوپونیک بروید و خودتان را کاملا برای دامنه های کوهستانی آماده کنید.

بیست و چهار دستگاه آسانسور اسکی وجود دارد که به این منطقه خدمات می دهند. اسکی و اسنوبورد و اسکی توچال، دراین مکان برای سرگرمی در نظر گرفته شده است.

اگر سفر شما از فصل اسکی می گذرد ، هنوز لذت کافی در Kopaonik وجود دارد ، زیرا می توانید در کوهنوردی ، پیاده روی و تماشای پرندگان شرکت کنید.

همچنین ساختمان های چوبی که در منطقه به وفور دیده می شوند و دارای زیارتگاه ها و کلیساهایی زیبا و قدیمی هستند که همیشه مورد توجه کوهنوردان و گردشگران بوده است.

لپنسکی ویر

 

یک مکان معروف در شبه جزیره مرکزی بالکان ، Lepenski Vir که قدمت آن تقریباً به 9000 تا 6000 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و دارای آثار باستانی مهمی می باشد که برای دوستان علاقه مند به باستان شناسی می تواند بسیار جالب باشد.

این مکان دارای بناها و مجسمه های ویران شده که در طول سالیان از آن محافظت شده است که بسیاری از آنها دارای نقوش ماهی و همچنین زیارتگاه ها و سنگ های رودخانه ای است که به خدایان باستان معروف هستند. این مکان همچنین مجسمه هایی با قدمت 7000 سال قبل از میلاد مسیح را در قالب مردان و زنان پیش از تاریخ در سبک های اکسپرسیونیستی به نمایش می گذارد.

نیچ

 

نیچ سومین شهر بزرگ صربستان ، واقع در جنوب این کشور است که به عنوان یک شهر دانشگاهی و همچنین زادگاه امپراتور روم کنستانتین شناخته می شود.

به همین ترتیب ، یک نمای آرام و سرگرم کننده به شهر داده و همچنین دارای تعدادی از جاذبه های تاریخی است که می توان به یاد بود کنستانتین کبیر، که در مرکز شهر به نمایش گذاشته شده است اشاره کرد.

یکی دیگر از مکان های تاریخی در نیچ، نیوتور فوترس است که در قرن 18 ساخته شده است و در این مکان دو طرف این شهر به صورت ماهرانه ای به هم می رسند ، زیرا منطقه جلوی قلعه ، ردیف کافه هایی است که روزانه دانشجویان زیادی برای استراحت به این مکان می آیند.

زلاتار

 

رشته کوه Zlatar ، در صدر بلندترین قله گولو بدرو قرار دارد. این منطقه مملو از مراتع ، دریاچه ها و جنگل ها یی است که ارتفاع و هوای تازه آن ، این مکان را به عنوان نوعی مکان آبگرم برای افرادی که به دنبال استراحت و ارتباط با طبیعت به  دور از شهرهای پر تب و تاب هستند ، قرار داده است.

 در ماه های سردتر ، کسانی که از ورزش های زمستانی لذت می برند می توانند اسکی را در بسیاری از دامنه های موجود از طریق آسانسور مخصوص اسکی که منظره های خیره کننده ای از دره های سرسبز را فراهم می کند.

همچنین سه دریاچه مصنوعی وجود دارد که امکان قایقرانی ، قایق سواری و ماهیگیری را فراهم می کند ، همچنین تعدادی کلیساها و صومعه های چوبی زیبا که در مناطق حومه شهر پراکنده هستند وجود دارد.

لسکوواک

 

اگر فقط برای یک چیز به شهر لسکوواک در جنوب صربستان آمده اید ، پس مطمئن شوید که این گوشت است. این شهر در ماه سپتامبر تعدادی بازدید کننده را در هفته ی کباب پزی به خود جلب می کند.

جشنواره ای شاد که در طی پنج روز در خصوص گوشت کبابی برای محلی ها و بازدید کنندگان برگزار می شود. برای القای روحیه این جشنواره ی گوشتی ، بخش اصلی شهر از عبور اتومبیل ها بسته شده است و غرفه های مواد غذایی برای تاجرانی که کالاهای خود را به نمایش می گذارند باز شده و مسابقات آشپزی ، برنامه های موسیقی و اجرای نمایش نیز در این مکان برگزار می شود.

اپلناک

 

در غرب صربستان، می توانید منظره ای کاملاً متفاوت از این کشور به دلیل کلیسای سنت جورج و مقبره اوپلیناک که یک مکان مهم فرهنگی و تاریخی مهم است را شاهد باشید.

این کلیسا که به کلیسای اوپلناک معروف است یک کلیسای ارتدکس است که در دهه 1900 ساخته شده است و همچنین مکان استراحت نهایی پادشاه پیتر اول است و بخش مقبره نیز بقایای 26 عضو خانواده سلطنتی کارادوردویک را در خود جای داده است.

گفته می شود این کلیسا و مقبره برخی از زیباترین بناها در تمام صربستان است ، به ویژه به دلیل موزاییک های تزئینی و چشمگیر که داخل آن را تزئین شده است.

نووی ساد

 

نووی ساد که دومین شهر بزرگ صربستان و پایتخت استان وودینیا است. مکانی برای توقف گردشگری می باشد که قطعاً نباید بازدید از این مکان را از دست داد.

این شهر نقطه عطف تسلط  در قلعه پتروارادین که بنایی محافظت شده است، می باشد و همچنین در این مکان همه ساله در ماه ژوئیه جشنواره موسیقی EXIT برگزار می شود، که باعث به شهرت رسیدن این شهر شده اند.

نقاط دیدنی در سطح شهر نیز بسیار زیاد است مانند پل وارادین که بر روی رود دانوب قرار دارد و همچنین در صورت تمایل می توانید از سفرهای رودخانه ای برای تفریح ​​در این شهر لذت ببرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0