20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های ژاپن

ژاپن کشوری پر از موزه‌های دیدنی است. در این کشور غنی،  برای هر نوع سلیقه‌ای موزه‌ای وجود دارد. چه شما به دنبال فراگیری تاریخ غنی این کشور باشید و چه صرفا برای بازدید به این کشور آمده اید. ما 10 مورد از بهترین موزه‌های ژاپن، از توکیو تا کاگوشیما را استخراج کرده‌ایم. بنابراین هر کجا که به آن سفر کنید، مجبور هستید یکی از این موزه های بزرگ را نه چندان دور از خودتان پیدا کنید و سری به آن جا بزنید.

موزه یادبود صلح هیروشیما (هیروشیما)

 

این موزه در کنار گنبد بمب اتمی ساخته شده است و صرفا برای یادگیری و دانستن در مورد بمباران اتمی هیروشیما است. درست چهار سال پس از بمباران اتمی ، از سال 1949 مواد و وسیله های خسارت دیده از این بمب باران اتمی جمع آوری شده و در این موزه به نمایش گذاشته شد. سپس در سال 1955 ، موزه یادبود صلح هیروشیما افتتاح شد و با این نام به فعالیت خود ادامه داد. این موزه شرایط را در زمان بمباران توسط طیف گسترده ای از اطلاعات شامل توضیحات مربوط به ساختار و قدرت تخریب بمب اتمی را به نمایش گذاشته است.
همچنین در گوشه و کنار این موزه، توضیحات رادیواکتیویته، پرتوهای گرما، انفجار و خسارات ناشی از آتش سوزی را می توانید بیابید.
همه چیز در مورد فاجعه ی این بمب باران موجود است. از وسایل خانه ی قربانیان تا سنگ فرش های روی خیابان ها که به کل دگرگون شده اند. حتی بازدید کنندگان بی تجربه این موزه نیز یقین دارند که تأثیرات مهمی را از این نمایشگاه ها به دست می آورند که شامل شواهدی با ارزش مانند میز ناهار خوری سوخته و لباس فرم سوخته است. همچنین مراحل سوختن شخصی روی سنگ نیز وجود دارد که توسط پرتوهای گرما و رادیو اکتیو به خاکسر تبدیل شد.
روی برخی سنگ ها نیز اثراتی از باران سیاهی به چشم میخورد. اثراتی از ذغال و آتش که روی سنگ ها باریده است. بازدید کنندگان مجاز به لمس کاشی های سقف آسیب دیده در معرض اشعه حرارتی هستند که توسط گرمای عظیم ذوب شده و به شکل حبابی در آمده است.

فیلم های قربانیان

فیلم های بیش از 300 قربانی که از تجربیات خود صحبت می کنند، در هر زمان قابل مشاهده است. علاوه بر این، راهنماهای صوتی در 17 زبان و جزوه در 9 زبان در دسترس است که تقریبا همگان را از این حادثه ی هولناک با خبر میسازد. نمایشگاهی از "تاریخ هیروشیما با توجه به بمباران اتمی" در ساختمان شرقی نمایش داده می شود که در آن حقایق تاریخی هیروشیما از زمان های قبل و بعد از بمب گذاری معرفی شده است. وسایل و تصاویر قربانیان در ساختمان اصلی این موزه به نمایش گذاشته شده است. فروشگاه موزه همچنین در ساختمان اصلی واقع شده است.

ورودی: 50 ین

موزه روباز هوکون (هاکون)

 

در موزه روباز هوکون یک موزه هنری در فضای باز که دارای یک مکان وسیع با مساحت تقریبی 70،000 متر مربع است قرار دارد. در این موزه می توانید از مجسمه هایی از هنری مور ، مارتا پان و ... لذت ببرید.
این پارک/موزه که اولین موزه هنرهای خارجی در ژاپن است ، در سال 1969 با هدف محبوبیت بیشتر هنر مجسمه سازی افتتاح شد.
حدود 120 شاهکار مجسمه سازی در معرض نمایش دائمی در پارک بزرگ مجسمه ها قرار دارد. از دیدن این آثار هنری می توان در هنگام تماشای کوه های هاکون لذت برد. قدم زدن آرام در میان طبیعت ضمن لذت بردن از مجسمه های معروف از نزدیک، هیجان واقعی است که حسی منحصر به فرد را به شما القا میکند. همچنین مجسمه های بازی وجود دارد که کودکان می توانند با آن بازی کرده و از آن ها لذت ببرند. سایر ویژگی هایی که تمام خانواده می توانند از آن لذت ببرند، پیچ و خم هایی هستند که در این موزه درست شده اند.

پذیرش: بزرگسال: 1600 ین / کودک: 800 ین

موزه ادو توکیو (توکیو)

 

در این موزه، ماکت هایی وجود دارد که به نمایش گذاشته شدند. ماکت هایی که سبب شهرت این موزه هستند. در این موزه چشم انداز افراد عادی که در دوره اودو سکونت داشته اند را به تصویر میکشد و فعالیت این موزه به این کار اختصاص یافته است.
در این موزه، 7 طبقه بالاتر از زمین و 1 طبقه زیرزمینی وجود دارد که دارای نمایشگاه های دائمی و نمایشگاه های موقت و نمایشگاه های ویژه ای است که 5 بار در سال برگزار می شوند. یک نمایشگاه هنری وجود دارد که به "منطقه ی اودو" و "منطقه توکیو" تقسیم می شود. در "منطقه اودو"، مدل هایی از چاپ ها و جعبه های چوبی وجود دارد.
شما می توانید با بسیاری از مدل ها و ماکت ها به زندگی شهروندان در دوره ادو بینش زیادی بدست آورید. در این موزه نه تنها این فرصت را دارید که به طور انحصاری در مورد دوره ی ادوی ژاپن اطلاعاتی کسب کنید، بلکه می توانید درباره ی تغییر دوره ی ادو به دوره ی توکیو اطلاعاتی کسب کنید و دانستنی های فراوانی در مورد دوره ی توکیو یاد بگیرید. از طریق عکس ها و نمایشگاه ها می توانید از وقایع تاریخ ژاپن مطلع شوید که در تغییر مسیر تاریخ ژاپن چشمگیر و تاثیر گذار بودند. رویدادهایی که شامل آتش نشانی توکیو ، مرمت میجی و روشنگری فرهنگی هستند.

سایر امکانات موزه

در این موزه یک سالن ویدیو نیز وجود دارد که می توانید فیلم ها را برای غنی سازی دانش خود مشاهده کنید. همچنین یک کتابخانه که می توانید اسناد مربوط به تاریخ ادو را بخوانید وجود دارد. علاوه بر این، همانطور که در بالا ذکر شد، یک نمایشگاه دائمی و یک نمایشگاه ویژه وجود دارد که باید وقت خود را برای بازدید از آن بگذرانید و از آن لذت ببرید. بیش از 140،000 کتاب گرانبها به دوره ی توکیو و ادو اختصاص یافته است و از این مجموعه، شما مجاز به کپی 1 کتاب برای اهداف تحقیقی شخصی هستید.
برای گردشگرانی که مایلند درباره ژاپن و تاریخ این کشوربیشتر بیاموزند ، موزه اودو توکیو یک مکان توصیه شده برای گردش و تحقیق است. با نزدیک شدن ژاپن به المپیک 2020، این موزه حمایت خود را از بازدید کنندگان خارجی تقویت می کند. این موزه کتابهای راهنمای انگلیسی را برای بازدید کنندگان ارائه می دهد. علاوه بر این، بازدید کنندگان از خارج از کشور می توانند مطمئن باشند که بدون یادگیری درباره این مدل ها و نمایش های هنری ، این موزه را ترک نخواهند کرد.
لازم به ذکر است که داوطلبان انگلیسی زبان وجود دارند که می توانند به بازدید کنندگان خارجی کمک کنند. همچنین مجموعه های هدفونی وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند از آنها به عنوان مترجم شخصی خود استفاده کنند تا مو به موی تاریخ این موزه را یاد بگیرند.

ورودی: 600 ین

موزه گیبلی (توکیو)

 

انیمیشنهای گیبلی در خارج از کشور مشهور هستند. فیلم هایی مانند "همسایه من توتو" ، قلعه در آسمان و اسپریتد اوی با فیلم هایی که در کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه و آمریکا به نمایش در آمده اند بسیار شناخته شده و محبوب هستند. این فیلم ها، قلب هواداران را نه تنها در ژاپن بلکه در سراسر جهان معطوف کرده اند. در موزه هنری گیبلی موری ، بازدید کنندگان می توانند اصول اصلی ایجاد انیمیشن را در وهله اول یاد بگیرند و در مورد چشم انداز تولید گیبلی بیاموزند. در این موزه، نمایشگاه های زیادی برای لذت بردن وجود دارد. حتی بچه های کوچک نیز میتوانند از انیمیشن های جذاب این موزه لذت ببرند.
به عنوان مثال، یک مدل از نکو باس وجود دارد که در "همسایه من توتورو" وجود دارد که از مواد نرم ساخته شده است و حتی می توانید داخل آن بنشینید. همچنین "توتورو" بزرگی در انتظار ورودی موزه قرار دارد و همه جا صحنه هایی از این فیلم بازسازی شده و چیزهای زیادی برای لذت بردن بازدید کنندگان وجود دارد. انیمیشن های داستان کوتاهی نیز وجود دارند که فقط در موزه قابل مشاهده هستند.

رستوران داخلی موزه

 در کنار موزه یک کافه است که یک منوی اصلی را شامل می شود که شامل هات داگ ها، ساندویچ ها و کیک های روز است که با الگوهای گیبلی تزئین شده اند. فضای این کافه بسیار گرم و صمیمی است. خیلی از والدین برای هدیه ی تولد فرزندشان، آن ها را به دیدن از این موزه دعوت میکنند. غذای موجود درفهرست این کافه کاملاً از مواد تازه تهیه شده و به طور مستقیم از مزارع ارگانیک تهیه می شود. همراه با منوی استاندارد، با توجه به فصل، منوی ویژه ای ارائه می شود.
یکی از محبوب ترین موارد منو در پاییز و زمستان نوشیدنی گرم است با استفاده از گردو تهیه شده است. همچنین گوشه ی این موزه، سوغاتی نیز وجود دارد که می توانید کالاهایی را با شخصیت های مورد علاقه خود بر روی آنها خریداری کنید. شما می توانید یک روز کامل را در حال غرق شدن در جهان گیبلی سپری کنید. این موزه به عنوان یکی از نقاط تفریحی محبوب ژاپن شناخته میشود. حتی کسانی که طرفداران گذشته نیستند مطمئناً در این موزه لذت خواهند برد. هنگام گذراندن وقت در توکیو ، این باید در لیست شما باشد.

ورودی: بزرگسال: 1000 ین / کودک: 400 ین

موزه صنعت و فناوری تویوتا (ناگویا)

 

موزه ی صنعت و فناوری تویوتا در عصر تائیشو راه اندازی شد و به عنوان مکانی برای بازدیدکنندگان عشق ماشین محسوب میشود. در این موزه، 4 غرفه وجود دارد:

  • غرفه ماشین آلات نساجی
  •  غرفه اتومبیل
  •  تکنولند
  •  ساختمان گروه تویوتا.

ساختمان های آجری قرمز به عنوان سازه های با ارزش حفظ می شوند. در لابی موزه یک لوح دایره‌ای نمایش داده شده است که توسط ساکیچی تویوتا ، پدر کیچیرو تویوتا ساخته شده است و پیش از آنکه خودروساز شود، تویوتا را تأسیس کرده بود. این گنبد برای نمایش قدرت فنی ژاپنی ها در زمانی ساخته شد که ملت هنوز به تکنولوژی غربی وابسته بودند و همین موضوع به سمبل موزه تبدیل شد. همچنین ، این موزه به دلیل سهم خود در نوسازی ژاپن، به عنوان میراث نوسازی صنعتی ژاپن شناخته شده است.
موزه اتومبیل تویوتا مکانی است که می توانید در مورد تاریخچه این خودرو از توسعه اتومبیل های بنزینی تا خودروهای اواخر قرن نوزدهم تا قرن بیستم بیاموزید. در طبقه 2 اتومبیل های غربی در معرض نمایش هستند در حالی که در طبقه 3 ، اتومبیل های ژاپنی با تنوع 120 نمونه وجود دارد که می توانید از نزدیک مشاهده کنید. همچنین در ضمیمه، اطلاعات خودروهایی در رابطه با تاریخچه مردم ژاپن به موازات اتومبیل وجود دارد.
همچنین فضایی برای کودکان ، رستوران ها و فروشگاه سوغاتی وجود دارد که می توانید مواردی مانند مینی بار را خریداری کنید. این همان موزه ای است که می توانید یک روز کامل را با تمام خانواده بگذرانید.
دفتر مرکزی کارخانه های تویوتا در تویوتا سیتی ، استان آیچی واقع شده است. سالن نمایشگاه تویوتا که در تویوتا سیتی نیز وجود دارد، نمایشگاه هایی از جدیدترین فناوری آگاهانه در زمینه ایمنی دارد که از فناوری جدید وسایل نقلیه مانند خودروهای هیبریدی و اتومبیل های سوختی شروع می شود تا اتومبیل های بنزینی. در کارخانه مجازی می توانید از طریق فیلم ها با مواردی مانند روند ساخت کارخانه آشنا شوید. برای رسیدن به موزه ی تویوتا کایکان یک ایستگاه قطار 1 ساعته از ایستگاه ناگویا نیاز دارید. برای هواداران تویوتا، این یک مکان گردشگری است که نمی توان از دست داد.

ورودی: متنوع

موزه ی نزو (توکیو)

 

موزه نزو در پشت خیابانی واقع شده است که کلیه فروشگاه های مشهور مانند کارتیر و کلوئه را در خود جای داده است. یک راهرو طولانی مستقیم که یادآور یک جنگل بامبو است شما را به موزه می برد و در آنجا فضای آرام را تجربه خواهید کرد. این موزه یک گالری هنری شهری است که می توانید ضمن استراحت از هنر قدیمی آسیا قدردانی کنید و از آن لذت ببرید.
آثار هنری قدیمی جمع آوری شده از ژاپن و آسیا که توسط صنعتگر کاچیریو نزو در این موزه برای بازدید وجود دارد. این صنعتگر که از جوانی به هنر قدیمی علاقه زیادی داشت، دفتر مرکزی خود را واقع در خانه ی خود به استان یاماناشی منتقل کرد و پس از آن نه تنها یک شرکت راه آهن اداره کرد بلکه در موفقیت سیاست و آموزش و پرورش این استان تاثیرات بسیاری گذاشت. در آن زمان، او خود را وقف مطالعه و جمع آوری آثاری کرد که باعث شد مجموعه اش به عنوان عالیترین مجموعه ژآپن تبدیل شود.
پس از آن نزو در وصیت نامه ی خود اظهار کرد که نه تنها خودش از این آثار لذت برد، بلکه پس از او افراد زیادی نیز از این مجموعه لذت خواهند برد. به همین ترتیب در سال 1941، پسر نزو این مجموعه را به شکل موزه در آورد و در معرض دید عموم قرار داد. در سال 1945 ، اکثر موزه ها از جمله گالری ها  در جنگ سوختند.

بازسازی موزه

در سال 1954 بازسازی شدند. پس از آن ، موارد اضافی و مرمت های دیگری نیز انجام شده که باعث شکل گیری ساختار فعلی آن شد. این مجموعه در زمان افتتاح موزه از 4643 اثر تشکیل شده بود. اما با خرید آثار هنری بیشتر این موزه و کمکهای خیرخواهانه ، هم اکنون 7414 اثر شامل 7 گنجینه ملی ، 87 ویژگی فرهنگی مهم و 94 گنجینه هنری در این موزه وجود دارد.
طیف گسترده ای از آثار باستانی بسیاری از ژانرها مانند نقاشی ها، نوشته ها، مجسمه ها، آهن آلات، سفالگری، لاکچری، نجاری چوبی، رنگ آمیزی و بافندگی و سلاح وجود دارد. همچنین، یک مجموعه مهم از ظروف چای وجود دارد که قدمت های بسیار بالایی دارند.

ورودی: 1200 ین

موزه صلح چیران برای خلبانان کامیکاز

 

مقالات و اسناد مربوط به خلبانان کامیکاز ارتش امپراتوری در این موزه در معرض نمایش هستند. این خلبانان با درگیری با هواپیماهای اوکیناوا در طول جنگ جهانی دوم که هرگز در تاریخ بشریت دیده نشده بودند شهید شدند. آن ها با پرواز هواپیماهای بمبی خود به کشتی ها دشمن حمله کردند. اموال، سوابق و عکس های خلبانان کشته شده کامیکاز از آن روزها باقی مانده است که همگی نماد صلح دائمی هستند.

هنگامی که متحد ژاپن، آلمان، در سال 1945 تسلیم شد، متفقین نیروهای خود را به سمت ژاپن بردند  و كل ملت تحت یك جنگ شدیدتر قرار گرفت. در آن زمان، دولت ژاپن، اوكیناوا را خط مقدم میهن دانست. در نتیجه برای محافظت از این خط مقدم از حملات کامیکاز استفاده شد. این نبردی بود که خلبانان دیگر زنده نمی ماندند زیرا بمب های 250 کیلوگرمی به هواپیماهای جنگنده آنها وصل شده بودند تا بتوانند به کشتی های دشمن حمله کنند و غرق شوند. جوخه های کامیکازی از سراسر ژاپن متحیر شدند و بیش از هزار خلبان جان خود را از دست دادند.
در این نمایشگاه، معرفی چند خانواده خلبان و داستانهای آنها ، نامه های واقعی به خانواده ها و موارد دیگر به نمایش گذاشته می شود. هواپیماهای جنگنده آن روزها و بقایای هواپیماهایی که از اقیانوس کشف شده اند نیز نمایش داده می شوند تا میدان نبرد بدبختانه آن زمان به دید عموم کشیده شود. همچنین پادگان هایی که خلبانان کامیکاز در آنجا اسکان داده شده اند نیز بازسازی شده و در معرض نمایش هستند. در این موزه می توان از راهنماهای صوتی به زبان های انگلیسی ، چینی و کره ای اجاره کرد تا بازدید کنندگان بتوانند جزئیات داستان خلبانان و هواپیماهای آنها را بدانند.

پذیرش: بزرگسال: 500 ین / کودک: 300 ین

موزه ملی توکیو (توکیو)

 

پارک یونو مکانی برای استراحت بسیاری از افراد است که می توانند ضمن دیدن چشمه ها،  بر روی نیمکت ها گپ بزنند. شکوفه های درختان گیلاس در بهار همه جا پراکنده اند و فضای سرسبز تابستان همه جا را میپوشاند. در حالی که قایق ها در دریاچه ی این پارک/موزه شناور هستند، شما می توانید از مناظر به شدت زیبای این موزه لذت ببرید. در پارک، بسیاری از امکانات مهم وجود دارد. در کنار یک تئاتر ، یک موزه هنر، یک باغ وحش و یک موزه علمی وجود دارد. موزه ملی توکیو که دارای مجموعه ای از دارایی های فرهنگی است، بیش از 110،000 نمایشگاه در یک منطقه عظیم دارد.
از زمان راه اندازی نخستین موزه ملی ژاپن در سال 1872 در این کشور آسیایی، این موزه تا به امروز فعالیت دارد. این موزه دارای ویژگی های فرهنگی و تاریخی ژاپن است. این موزه به نمایندگی از کشور ژاپن، دارای دارایی های بسیار ارزشمندی در مقیاس و کیفیت های مختلفی است. از جمله 87 گنجینه ملی و 633 ویژگی فرهنگی مهم (از 31 مارس 2014).

طبقات موزه

در طبقه اول، نمایشگاه هایی بر اساس ژانر آثار هنری زیبا از جمله مجسمه سازی، فلزکاری، لاکچری، سفال و شمشیر وجود دارد. در طبقه 2، ظروف سفالی وجود دارد که مسیح را به نمایش می گذارد. مجموعه هایی از نمایشگاه هایی مانند مجسمه های هانوا ، هنر بودایی عصر آسوکا که در نارا شکوفا شده است، فرهنگ دربار امپریال عصر حیا ، فرهنگ ذن و بودیسم و ​​ادبیات در عصر سامورایی ها ، زره های دوران جنگ های متخاصم و ابزار برگزاری مراسم چای. در این موزه، فرهنگ ژاپن که با گذشت زمان پخته شده است، در کنار اشیاء باستانی واقعاً به آسانی درک می شود. علاوه بر این، در گالری گنجینه هوریو جی، دارایی های ارزشمند بی شماری به عنوان مجموعه ای از هنرهای باستانی قرن هفتم و هشتم نمایش داده شده است که از میراث جهانی هریو جی رسیده اند.
همچنین در گالری آسیا که در سال 2013 ساخته شده است، آثار هنری، صنایع دستی و آثار باستانی از جاهایی مانند چین، شبه جزیره کره، آسیای جنوب شرقی، هند و مصر به نمایش گذاشته شده است. یک روز برای دیدن همه چیز آنجا کافی نیست. با این حال، حتی اگر از طرفداران هنر ژاپنی هم نباشید، بازدید از این موزه دانش شما را نسبت به ژاپن بیشتر از گذشته عمیق تر می کند.

ورودی: 620 ین

موزه هنر آداچی (شیمان)

 

موزه هنر آداچی برای اولین بار در سال 1970 و به همت یک تاجر خودساخته زنکو آداچی که در این منطقه به دنیا آمده بود افتتاح شد. ویژگی اصلی این موزه این است که آثار اصلی استاد نقاشی ژاپنی، تایکان یوکویاما بخش بزرگی از نمایشگاه را تشکیل می دهد که می توان آن را موزه هنر تایکان نامید. 120 اثر مشهور او از جمله "برگهای پاییزی" و "کوه بعد از دوش" در موزه قرار دارد که کیفیت بسیار خوبی را ارائه می دهد.
همچنین نقاشی های کودکان، سفال‌ها، مجسمه های چوبی و آثار سایر هنرمندان مشهور معاصر ژاپنی وجود دارد. مطابق با تغییر چهار فصل در باغ، این نمایشگاه نیز به 4 قسمت تقسیم شده است. زنکو آداچی معتقد بود که "باغ نیز یک عکس است" و خودش به سراسر کشور رفت تا سنگ ها، کاج ها و نمونه‌های دیگری از طبیعت را گردآوری کند. در بین 6 باغ که اثرات او هستند، باغ خشک و باغ سفید شن و کاج به ویژه محبوب است.

 

موزه دایناسورهای اولیه ی فوکوی

 

موزه‌ی دایناسورهای اولیه ی فوکویی به فسیل های دایناسورهای میپردازد که از همین منطقه پیدا شده اند. این موزه در شهر کاتسویومای ژاپن واقع شده است.
این موزه، بزرگترین موزه ی دایناسور در کل ژاپن است و به قدمت و عظمتش معروف است.  در این موزه ویژگی های باستان شناسی و زمین شناسی فراوانی به چشم می‌خورد. نمایش های بسیاری هم از دایناسورها وجود دارد که بسیار سرگرم کننده هستند و عموم می‌توانند از آن لذت ببرند. این نمایش ها به راحتی قابل درک هستند و بزرگسالان و حتی کودکان بازدید کننده می توانند از نمایش های این موزه لذت ببرند و به راحتی آن ها را درک کنند.
از زمان افتتاح آن در سال 2000 ، سالانه بیش از 700000 بازدید کننده به موزه آمده اند و به یک مکان محبوب گردشگری به نمایندگی از منطقه فوکویی تبدیل شده است که از آن به عنوان پادشاهی دایناسورها یاد می شود. منطقه نمایشگاه به مناطق جهان دایناسور ، علوم زمین و تاریخ زندگی تقسیم می شود. در دنیای دایناسور، 42 اسکلت کامل دایناسور وجود دارد که در فضای وسیع به نمایش در می آیند. دیوراماها و سایر نمایشگاه های تفریحی برای نمایش کامل دنیای زنده دایناسورها در دسترس هستند و برای نمایش عموم باز هستند. همچنین در علوم زمین، تحقیق مقطعی از اقشار زمین از طریق "آب و هوا" و "آتش و زمین" انجام می شود. این منطقه ای است که از طریق رسوبات ، فسیل ها ، مواد معدنی و غیره ظاهر کره زمین را مورد مطالعه قرار میدهد و سپس درسالن تاریخ زندگی می توانید از طریق تکامل و انقراض مکرر در بیش از 4.6 میلیارد سال در مورد تاریخ زندگی مطلع شوید و به دانش های خود بیفزایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0