20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو در جهان را در خود جای داده است. شهرهای بزرگ هنری آن ، مانند رم ، ونیز و فلورانس مشهور جهان هستند و قرن هاست که بازدید کننده ها را به خود جلب کرده اند. علاوه بر گنجینه های هنری ایتالیا ، دارای سواحل زیبا ، دریاچه های کوهستانی و کوهستان نیز است. جای تعجب نیست که اغلب به آن لقب Bel Paese (کشور زیبا) داده می شود.

با داشتن بسیاری از مناظر شگفت انگیز ، کنار هم قرار دادن تلفیقی از جاذبه های برتر گردشگری در ایتالیا کار ساده ای نیست. با این حال ، لیست زیر باید توضیحات خوبی از دلایل این که چرا ایتالیا بالای 40 میلیون گردشگر خارجی در طول سال به خود جذب می کند را ارائه داده باشد.

چشمه تروی در رم

 

یکی از جاذبه های دیدنی در شهر رم ، چشمه Trevi است. این چشمه در سال 1762 توسط نیکولا سالوی ساخته شد و خدای نپتون را که توسط نبردهای موجود در زیر آب احاطه شده بود در نبرد نشان می دهد. چشمه تروی به عنوان مکانی برای پرتاب سکه برای اطمینان از سفر برگشت به روم شناخته می شود و پرتاب دو سکه به منظور اینکه می توان با یک مرد یا زن رومی رابطه دوستی برقرار کرد پرتاب می شد. در شب ، چشمه روشن می شود و آن را به مکانی جادویی و عاشقانه برای توریست ها تبدیل می کند.

لا پیلوسا

 

در ساحل غربی سرزمین اصلی و در قلب دریای تیرورنیا جزیره ساردینیا قرار دارد. در حالی که ساردینیا دارای تعدادی از سواحل خیره‌کننده است اما ساحل لا پیلوسا به دلیل سواحل شنی و آبهای کم عمق بسیار دیدنی و جذاب است . پیلوسا اغلب با کارائیب مقایسه می شود. گشت و گذار ، قایقرانی و حتی غواصی در همه جای  La Pelosa ممکن است.

دولومیت ها

 

دولومیت ها رشته کوه هایی هستند که در شمال ایتالیا واقع شده اند و برای ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد از نقاط مختلفرطرفداران خاص خود را دارد. هر فصل که باشد ، دولومیت ها از مناظر باورنکردنی پوشیده شده است. در هنگام غروب آفتاب ، قله ها می توانند به رنگ صورتی یا بنفش به نظر برسند. بازدید کنندگان می توانند در منطقه پیاده روی کنند یا در ترنتو ، یک شهر جذاب در دولومیت ها با یک قلعه دیدنی ، خرید کنند.

سسی دی ماترا

 

در شهر Matera ، مجموعه ای از سکونتگاه های غار باستانی وجود دارد که به طور جمعی با نام Sassi di Matera شناخته می شوند. تصور می شود این سکونتگاه ها به عنوان اولین شهرک انسانی در تمام ایتالیا باشد و قدمت آنها به حدود 9000 سال می رسد. این خانه ها درست از صخره حک شده است ، و بسیاری از این غارها هنوز خانه ها ، مشاغل و کافی نت ها را در خود جای داده اند. این یک تجربه باورنکردنی از فقط یک پیاده روی کوتاه  برای گشت و گذار در غارهای باستانی از انسانهای اولیه و سپس سرازیری شراب های محلی از یک غار است.

پورتوفینو

 

با بندر عالی و منظره ای زیبا و ردیف  خانه های عجیب تپه ای و آبشار ها ، یکی از زیباترین شهرهای ریوریای ایتالیا است. این دهکده کوچک ماهیگیری که فقط در یک جاده کوتاه با جاده واقع در جنوب جنوا واقع شده است ، قرن ها است که یک مقصد مهم برای سفر بوده است. پوروفینو دارای مکان های دیدنی مانند قلعه قرن شانزدهم به نام های Castello Brown و کلیسای قرن یازدهم به نام سنت مارتین است ، اما جذابیت واقعی در پورتوفینو  جریان زندگی آرم آن است. بازدیدکنندگان می توانند در امتداد خط ساحلی لاژورا قدم بزنند ، جواهرات شیشه ای سوغات را بخرند و با غذاهای ایتالیایی که با پینوت گریجیوس محلی  ایجاد شده، میل کنند.

کاپری

 

جزیره کاپری تنها سه مایل با ناپل فاصله دارد ، اما با فرهنگ و جو خاص خود یک مقصد بی نظیر است. بازدید کنندگان پس از ورود با قایق ، غالباً به سمت گروتوبلو (غروب آبی) ، غاری دیدنی و جذاب می روند که از زمان روم مورد استقبال قرار گرفته است. کاپری علاوه بر سواحل زیبا و پیاده روی های شگفت انگیز ، دارای برخی معماری های تاریخی است. فراموش نشود کلیسای باروکی سان میشل آرکانژلو و ویلا جوییس ، محل زندگی سابق امپراتور  تیبریوس است.

ریحان سنت پیتر در رم

 

جاذبه ستاره واتیکان در رم ، ریحان سنت پیتر است. باسیلیتی باشکوه با یک گنبد نمایشی که در بالای سقف خود میکل آنژ نقاشی شده است در صدر قرار دارد. باسیلیکا  سنت پیتر که در اوایل قرن شانزدهم ساخته شده ، اکنون کلیسایی عظیم است که دارای فضای داخلی است که می تواند یک راکت فضایی را به همراه موشک های تقویت کننده در آن ، جا دهد. در حالی که نمای ساختمان و نزدیکی به پاپ دلایلی برای بازدید از باسیل سنت پیتر است ، اما نقاشی ها و مجسمه های مورد علاقه برنینی و میکل آنژ  یک هنر بسیار به یاد ماندنی را بر جای گذاشته است.

مانارولا

 

مانارولا که در منطقه ریوریا ایتالیا واقع شده است یکی از قدیمی ترین شهرها در سینکوی تره است. "پنج سرزمین" از پنج دهستان تشکیل شده است که به خاطر زیبایی آنها ذکر شده اند. بخشی از جذابیت Cinque Terre عدم توسعه مدرن می باشد. مسیرها ، قطارها و قایقها ، روستاها را به هم وصل می کنند و ماشین ها از خارج نمی توانند به آن برسند. شهرها از کنار کوه می گذرند تا منظره ای نفس گیر از دریای مدیترانه فراهم کنند.

برج کج پیزا

 

برج مشهور جهانی پیزا در مدت زمانی حدود 177 سال پیش ساخته شد. بلافاصله پس از شروع ساخت و ساز در سال 1173 ، برج به دلیل وجود پایه ای ضعیف شروع به ریخته شدن کرد و تقریباً به مدت یک قرن دست نخورده ماند. هنگامی که ساخت و ساز از سر گرفته شد ، مهندسان طبقه های بالاتری را ساختند که یک طرف آن بلندتر از طرف دیگر برای جبران شیب بود و برج سرانجام در نیمه دوم قرن 14 ام  با 296 پله به پایان رسید.

دریاچه کومو

 

دریاچه کومو بخشی از منطقه دریاچه ایتالیا است که به دلیل ترکیبی از هوای تازه ، آب ، کوه و آب و هوای خوب در بین بازدید کنندگان بیش از 100 سال  از محبوبیت خاصی برخوردار است. این دریاچه بسیار شبیه به یک (Y) معکوس است ، با دو شاخه از کوما در جنوب غربی و لکو در جنوب شرقی شروع می شود ، که به طور نیمه راه به هم می پیوندند و این دریاچه تا کولیکو در شمال ادامه دارد. این دریاچه به ویلاهای جذاب که از زمان های رومی در اینجا ساخته شده اند مشهور است. بسیاری از آنها دارای باغهای قابل تحسینی هستند که از آب و هوای معتدل بهره مند است و این مکان شامل گیاهان گرمسیری و معتدل نیز است.

پوزیتانو

 

یک شهر کوچک است که در ساحل آمالفی واقع شده است ، یک بخش از ساحل که به دلیل زمین های ناهموار ، زیبایی های زیبا ، شهرهای زیبا و تنوع مشهور است. به نظر می رسد این شهر از بالا به پایین به تپه منتهی می شود و سپس به ساحل می رسد. اگرچه پوزیتانو در دوران قرون وسطی رشد و پیشرفت کرد ، اما در اواسط قرن 19 بیش از نیمی از جمعیت از بین رفتند. در قرن بیستم از روستای فقیر ماهیگیری به یک جاذبه توریستی بسیار محبوب با کمک نویسنده جان اشتاینبک که در مورد زیبایی های آن نوشت تبدیل شد.

پومپی

 

در 24 اوت سال 79 میلادی ، آتشفشان وسوویوس فوران کرد و شهر نزدیکی پومپی را با خاکستر و خاک پوشاند و متعاقباً آن شهر را در آن ایالت سرنوشت ساز حفظ کرد. همه چیز از کوزه ها و جداول گرفته تا نقاشی ها و مردم به موقع یخ زده بودند. امروزه یک مکان فوق العاده ای از زندگی افرادی که دو هزار سال پیش زندگی می کردند فراهم کرده است. امروزه پومپی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است که سالانه تقریباً 2،500،000 بازدید کننده دارد.

پیازا دل کامپو در سیینا

 

کامپو یکی از بزرگترین میادین قرون وسطای اروپا ، اصلی ترین مکان عمومی مرکز تاریخی سیینا ، توسکانی است. این شهر به دلیل زیبایی و انسجام معماری در سراسر جهان مشهور است.

سانتا ماریا دل فیور در فلورانس

 

Santa Maria del Fiore که ساخت آن در سال 1296 به سبک گوتیک آغاز شد و در سال 1436 به پایان رسید ، کلیسای جامع و نماد شهر زیبای فلورانس است. نمای بیرونی باسیلکا با تابلوهای مرمرین پلی کروم در سایه های مختلف سبز و صورتی هم مرز با سفید روبرو شده است. این گنبد یکی از بزرگترین کلیساهای ایتالیا است و تا دوران مدرن ، این مکان بزرگترین گنبد در جهان بود. و امروزه این بزرگترین گنبد آجری است که تاکنون ساخته شده است.

کانال  بزرگ آب در ونیز

 

ونیز به عنوان "شهر آب" نامیده می شود و جواهرات تاج شهرهای آب است. اگرچه ، ونیز از زمان اوج خود دچار پوسیدگی شده و گردشگران بیشتری نسبت به ساکنان دارد ، با جذابیت عاشقانه خود یکی از برترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است. آبراه مرکزی در شهر کانالی بزرگ است و مسیر خود را از طریق شهر بین تالاب و حوضه سنت مارک می گذراند. در حالی که قدم زدن در ونیز فرصت های زیادی برای دیدن کانال بزرگ را به گردشگران می دهد ، بهترین راه برای تجربه آن گشت  روی آب است. افراد محلی از طریق اتوبوس های آبی به نام vaporetti دور می شوند ، اما بسیاری از مسافران تاکسی های آبی خصوصی یا حتی گوندولا عاشقانه را ترجیح می دهند.

کولوسیوم در رم

 

بزرگترین و مشهورترین آمفی تئاتر در جهان در روم قرار دارد. ساخت آن توسط امپراطور وسپاسیان از سلسله فلاویان در سال 72 میلادی آغاز شد و با حکومت پسرش تیتوس در سال 80 میلادی به پایان رسید. کولوسیوم قادر به نگه داشتن حدود  50000، تماشاگر بود که می توانند از طریق ورودی کمتر از 80  نفر وارد ساختمان شوند. تماشاگران در برابر باران و گرمای خورشید با بادبان هایی به نام "velarium" محافظت می شدند ، که در قسمت بالای اتاق زیر شیروانی قرار گرفته است

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0