20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری اسلواکی

اسلواکی کشوری زیبا در اروپای مرکزی می باشد  که از سال 1993 بعنوان کشوری مستقل شناخته شده است.

این سرزمین باشکوه دارای شهرها و قلعه های هیجان انگیز و پرشکوهی می باشد که چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می سازد. این کشور با جمعیت بالغ بر 5.4 میلیون نفر به عنوان مقصدی بسیار آرام و بدور از هیاهو شناخته شده است.

این مقصد کوچک اغلب توسط توریست‌ها نادیده گرفته می‌شود، با این حال، این منطقه بسیار مقرون ‌به ‌صرفه ‌تر از اتریش است، که هم ‌مرز با اتریش است. اگر در حال برنامه ‌ریزی برای سفر به پایتخت اسلواکی هستید، قطعا مکان و مکان‌های جالب توجهی را که در براتیسلاوا قابل‌ توجه هستند، از دست ندهید.

در خیابان‌های شهر از تالار تاریخی قدیمی تا پل جدید UFO قرار دارد. هیچ بازدید از براتیسلاوا بدون در نظر گرفتن تمام این جاذبه‌ های کامل نخواهد بود. تماشای برخی ازجاذبه های گردشگری اسلواکی رایگان می باشد در حالی که  بعضی از این موارد مشمول هزینه ورودی کم تری خواهند بود. اما بهترین پیشنهاد این است که کارت های براتیسلاوا را برای شامل بودن تخفیف در ابتدای سفر تهیه نمائید.

این کار نه تنها به شما اجازه می‌دهد که بتوانید به آزادی مسافرت کنید بلکه شامل مزایای دیگری نیز می باشد که در طول سفر می توانید از آن بهره ببرید.
در این مقاله قصد داریم جاذبه های گردشگری شهر اسلواکی را بیان کنیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

شهر قدیمی براتیسلاوا


شهر قدیمی براتیسلاوا قلب تاریخی پایتخت اسلواکی است . این محله شامل یک قلعه قرون وسطایی، بناهای مرمت شده ، کوچه های سنگفرش شده و کاخ های زیبا است. این منطقه کوچک همچنین با تاریخ ، زندگی شبانه ، غذاهای ایتالیایی و خرید  برای بازدیدکنندگان و بسیاری جاذبه های دیگر مورد توجه قرار گرفته است. از قرن دهم براتیسلاوا یک مرکز تجاری بوده و درست در کناره‌ های رود دانوب واقع شده است. در یک طرف شهر قدیمی، براتیسلاوا در نزدیکی مرز اتریش قرار گرفته ‌است، در حالی که کلیسای معروف سنت الیزابت که بیشتر به عنوان کلیسای آبی شناخته می‌شود، در لبه مخالف مرکز تاریخی قرار گرفته ‌است.

کلیسای جامع سنت مارتین

 

کلیسای جامع سنت مارتین یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کشور اسلواکی می باشد. این کلیسا در قرن پانزدهم و به سبک گوتیک ساخته شده است و قبلا بعنوان کلیسای تاجگذاری شهرت داشته است. در واقع ماکت زینتی از تاج گذاری در بالای برج کلیسای جامع واقع شده است که یادآور این عصر باشکوه است .این کلیسا پایین تر از قلعه براتیسلاوا قرارگرفته است و بعنوان قدیمی ترین و بزرگترین کلیسای این شهر محسوب می شود.

قلعه داوین

 

قلعه داوین قدیمی ترین آثار اسلواکی می باشد که دربیرون از براتیسلاوا قرار گرفته است. تاریخ این قلعه مربوط به قرن نهم می باشد که بارها دستخوش تغییربوده است. این قلعه در زمان جنگهای ناپلئونی در قرن نوزدهم بازسازی شده است. قلعه داوین در بالای تپه ای در مرز اسلواکی و اتریش مشرف به رودخانه های رود دانوب و موراوا قرار گرفته است. بقایای این قلعه در حال حاضر نماد ملی اسلواکی تلقی می شود و همچنین از بالای این قلعه می توان شاهد چشم اندازهای پانوراما و خیره کننده از برجها بود.

پل UFO

 

پل آینده نگرانه مربوط به قیام ملی اسلواکی می باشد که  به طول 420 متر و در سال 1972 به منظور گرامیداشت مقاومت اسلواکی در برابر حمله آلمان در سال 1944 افتتاح شده است. یک دهانه فولادی واحد که توسط یک ستون ایستاده 312 فوتی می باشد (95 متر) بالاتر از ساحل جنوبی رودخانه پشتیبانی می شود و بعنوان قطعه ای غیر معمول موفق ، شیک و محبوب ازمعماری شوروی تلقی می شود.

قله لومنیکی

 

این قله یکی از بلندترین و مرتفع ترین  قله ‌های کوه‌ های تاتراس در اسلواکی است که اهالی محلی این قله را با عنوان قله پدربزرگ می شناسند. ارتفاع این قله 2600 متر بوده که بازدید کنندگان می توانند تا مناطق مرتفع لهستان و بیش از یک پنجم مساحت اسلواکی را در یک روز روشن ببینند. باید در نظر داشته باشید که صعود به قله بدون راهنما کاری غیرممکن است .بنابراین برای اینکار بهتر است از یک راهنمای کوهستانی کمک بگیرید .

پارک ملی اسلواکی بهشت

 

پارک ملی اسلواکی بهشت، یکی از نه پارک ملی این کشور است که در شمال کوه سنگ معدن اسلواکی واقع شده است. این پارک شامل بیش از 300 کیلومتر مسیر پیاده روی است که بسیاری از آنها دارای نردبان ، زنجیر و پل هستند. مسیرها با رنگ های قرمز ، آبی ، زرد و سبز مشخص شده اند. در داخل پارک بیش از 350 غار وجود دارد ، اما فقط غار یخی دابسینسکا برای عموم آزاد است. یکی از بزرگترین غارهای یخی اروپا ، دابسینسکا از سال 2000 تاکنون میراث جهانی یونسکو بوده است. در حالی که این پارک 90 درصد جنگلی است ، همچنین حاوی چندین تپه معروف ، و همچنین یک مخزن بزرگ آب است که برای ورزش های آبی ، شنا و ماهیگیری بسیار محبوب است. در نزدیکی 12 کیلومتری ، پریلوم هورنادو طولانی ترین دره در این پارک است در حالی که وودوپاد Zavojovy بلندترین آبشار با ارتفاع 70 متر است. این پارک همچنین سرشار از گیاهان و جانوران است و دارای 2.100 گونه پروانه ، 930 گونه گیاه و 40 گونه پستاندار از جمله خرس ، روباه ، گرگ ، گاو وحشی و گوزن است. در مجموع ۹۵ گونه در معرض خطر انقراض این پارک را بعنوان خانه خود می شمارند.

تالار شهر قدیمی

 

این موزه از سال ۱۸۶۸ مرکز شهر براتیسلاوا واقع شده ‌است که قدیمی‌ ترین موزه در کشور اسلواکی است. بعد از بالا رفتن از پله‌ های باریک که به برج ۴۵ متری خود منتهی می ‌شود، با منظره پانوراماتیک زیبایی از شهر قدیمی مواجه خواهید شد. بنای این تالار مربوط به قرن چهاردهم می باشد و یکی از قدیمی ترین ساختمان و تالار این کشور به حساب می آید.

کاخ پریمایت

 

کاخ کلاسیکالیست پریمایت در قرن 18 ساخته شده است که در آن صلح مطبوعات پس از پیروزی ناپلئون در نبرد آسترلیتز بین نمایندگان امپراتورهای فرانسه و اتریش به امضا رسید. این کاخ دارای گالری بسیار زیبایی است که دارای مجموعه ای بی نظیر از شش پرده انگلیسی از قرن 17 را در خود جای داده است .باید یادآور شویم که این مکان هم اکنون به عنوان محل استقرار شهردار براتیسلاوا فعالیت می کند. این کاخ زیبا و قدیمی یکی از مکان های شگفت انگیز کشور اسلواکی می باشد که هر گردشگری در هنگام سفر به این کشور زیبا بازدید از کاخ پریمایت را جزو برنامه های خود قرار می دهد.

دروازه مایکل

 

دروازه مایکل تنها دروازه محفوظ مانده از دیوارهای مستحکم قرون وسطایی در براتیسلاوا محسوب می شود. دروازه مایکل یک برج گوتیک است که آغاز آن مربوط به قرن چهاردهم می باشد و این دروازه معمولاً توسط ماهیگیران مورد استفاده قرارمی گرفتند. طبقه بالایی برج ۵۱ متری آن نمای فریبنده ‌ای از قلعه براتیسلاوا و شهرقدیمی را فراهم می ‌کند. شایان ذکر است که موزه اسلحه شهر در همین ساختمان واقع شده است. در دروازه مایکل بود که پادشاهان اتریش و مجارستان به تازگی تاج گذاری کرده بودند تا به اسقف اعظم براتیسلاوا ادای احترام کنند. امروز این مکان بعنوان نقطه عطفی در خط افق می باشد که از طریق رستوران های دست دوم ، کافه ها و فروشگاه های میکالسای باریک به دست می آید و در بالای شهر قدیمی واقع شده است. یک تراس دیدنی مدور در طبقه ششم ، منظره ای پانوراما در پشت بام های قرمز و کوچه های سنگفرش شده مرکزی براتیسلاوا نمایی زیبا و شگفت انگیز را به ارمغان می آورد.

کاخ گراسالکوویچ

 

کاخ گراسالکوویچ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اسلواکی محسوب می شود که یک کاخ تابستانی مربوط به قرن 18 می باشد. این کاخ بعنوان مقر زندگی مرفه و همچنین سطح اجتماعی غنی شهرت فراوانی داشت تا جایی که جوزف هایدن آهنگساز مشهور، در این کاخ قطعه ای از موسیقی را به اجرا درآورردند. این کاخ از سال 1996 به عنوان کرسی رئیس جمهوری اسلواکی قرار گرفته است.

کلیسای آبی

 


کلیسای سنت الیزابت که در ابتدای قرن بیستم و به سبک آرت نوو ساخته شده است، به خاطر رنگ آبی نمای بیرونی شهرت خاصی دارد.این کلیسا مربوط به سده ۱۹۰۰ می باشد و بی شک یکی از چشم نوازترین مناظر اسلواکی بشمار می رود. این نما با سنگ نمای موزائیک بنا شده است. کلیسای سنت الیزابت ،کلیسای کاتولیک می باشد .این نما بدلیل رنگ آبی نمای بیرونی به کلیسای آبی شهرت دارد و بعنوان مکانی محبوب برای برگزاری مراسم عروسی می باشد.   

اسلوان

 

اسلوان بزرگترین یادبود جنگ در اروپای مرکزی می باشد که به علت ارتفاع 52 متر یکی از ویژگی های هیجان انگیز در افق شهر اسلواکی است. این مکان، محل دفن 6845 سرباز ارتش شوروی است که هنگام آزادسازی براتیسلاوا در جنگ جهانی دوم جان باختند.

موزه معدن باز - هوای آزاد

موزه استخراج هوایی اسلواکی در کوه های Stiavnicke Vrchy در نزدیکی شهر بانسکا استیاونیکا واقع شده است. استخراج معدن در این منطقه به قرن سوم قبل از میلاد باز می ‌گردد و این منطقه یکی از غنی ترین ذخایر نقره در قرون ‌وسطی را به خود اختصاص داده‌ است. باروت در اینجا برای اولین بار در سال 1627 و طی دو قرن بعد از آن مورد استفاده قرار گرفت ، این منطقه محل اصلی اکثر پیشرفت های مهم در معدن و متالورژی و همچنین جنگل داری و شیمی بود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0