20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ارسال مدارک به خارج از کشور؛ تحصیلی، شناسایی و پزشکی

مدارک‌تان بدون شما سفر می‌کنند. دیگر نیاز نیست که زحمت خرید بلیط پرواز و برنامه‌ریزی سفر را به خود دهید. کافی‌ست آنها را به دفتر یک شرکت بین‌المللی پست تحویل دهید و با یک کد رهگیری در جریان همه‌چیز قرار گیرید.

به‌نظر کار چندان پیچیده‌ای نیست. اما باید تخمین درستی از نیازها و امکانات داشته باشید. مثلا اگر مرسوله، حاوی اسناد حساس و محرمانه است و می‌خواهید در کمترین زمان ممکن ارسال شود بایستی در انتخاب روش و نوع شرکت پست وسواس زیادی به خرج دهید. همچنین بین سرعت و هزینه معمولا باید یکی را انتخاب کنید.

همه اینها را گفتیم تا شما را برای خواندن ادامه این مطلب ترغیب کنیم. کمی درباره این موضوع بیشتر بدانید تا موقع نیاز وقت‌تان را صرف چطوری و چگونگی نکنید.

ارسال مدارک شناسایی به خارج از کشور

می‌دانستید که فقط می‌توانید در هر بسته پستی دو مدرک شناسایی را قرار دهید؟ در چنین شرایطی این امکان را نخواهید داشت که همراه با پاسپورت خود همه مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی و غیره را ارسال کنید. بنابراین نیاز است که مدارک شناسایی دیگر را داخل بسته پستی جداگانه قرار دهید و به‌صورت مجزا پست کنید.

مطابق با قانون پست بین‌الملل بسته های پستی مدارک باید کمتر از دو کیلوگرم وزن داشته باشند. همچنین از حساسیت ویژه‌ای برخوردارند و باید توسط پست اکسپرس شرکت‌های پستی بین‌المللی ارسال شوند. بنابراین این شرکت‌ها روی وزن و مشخصات این بسته‌ها دقت نظر بیشتری دارند و باید همه‌چیز مطابق با استاندارد رعایت شود.

ارسال مدارک پزشکی به خارج از کشور

شاید قصد داشته باشید که برای ادامه روند درمان خود یا آشنایان خود به خارج از کشور سفر کنید. قبل از هرکاری باید ویزای درمانی بگیرید. اما قبل‌تر از آن باید پزشکی را در کشور مقصد پیدا کنید که شما را برای درمان پذیرش کند. برای این کار نیاز است که مدارک پزشکی و درمانی خود را برای کلینیک یا پزشک مربوطه ارسال کنید.

در فرایند ارسال مدارک پزشکی به خارج از کشور باید اصل محرمانگی و امنیت اطلاعات رعایت شود. همچنین انتخاب روش ارسال به میزان فوریت و جدیت دریافت نتیجه بستگی دارد. برای همین است که برخی از شرکت‌های پستی لاین ویژه‌ای برای مدارک پزشکی طراحی کرده‌اند که گزارش‌های پزشکی، فایل‌های تصویری و غیره را طبق استانداردهای مشخصی به مقصد می‌رسانند.

ارسال مدارک پزشکی به خارج از کشور

ارسال مدارک تحصیلی به خارج از کشور

وقتی نمودارهای مهاجرت تحصیلی سال به سال روند صعودی پیدا می‌کنند، بازار ارائه خدمات مرتبط با آن نیز پررونق می‌شود. باوجود پیشرفت تکنولوژی اما بسیاری از دانشگاه‌های خارجی ارسال الکترونیکی مدارک را کافی نمی‌دانند. بنابراین دربرخی مواقع متقاضیان تحصیل در خارج از کشور مجبورند مدارک تحصیلی را به‌صورت فیزیکی ارسال کنند.

بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی این امکان را دارند که مدارک را از مبداء تحویل گرفته و دقیقا به دانشگاه مدنظر برسانند. همچنین برخی از مدارک دانشگاهی باید به سازمان‌های ارزشیابی مدارک تحصیلی ارسال شوند. یکی از آنها WES است، یک شرکت خصوصی که وظیفه معادل سازی مدارک تحصیلی با سیستم آموزشی آمریکا و کانادا را برعهده دارد. برای دریافت تاییدیه WES باید مدارک خود را به این سازمان ارسال کنید. 

ارسال مدارک به کانادا

کشور کانادا یکی از مقاصد اصلی دریافت مرسولات پستی از کشور ایران است. چون به‌هرحال زمانیکه آمار مهاجران تحصیلی و کاری به این کشور افزایش پیدا می‌کند تاثیر خود را در سایر حوزه‌های می‌گذارد.

ناگفته پیداست که پست اکسپرس بهترین روش ارسال مدارک به کانادا محسوب می‌شود. چون این محموله کم وزن و کم حجم و تاحدودی به‌صرفه است. از این گذشته برای کسانی‌که زمان برایشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تنها گزینه در دسترس است. البته با فریت بار به کانادا متفاوت است که در مقالات وبسایت حامی مهاجر تفاوت آن را توضیح دادیم. 

شرکت‌های خصوصی و پست جمهوری اسلامی ارائه دهنده خدمات پست اکسپرس در ایران هستند. برخی از شرکت‌های خصوصی حتی در نحوه بسته‌بندی محموله و پیگیری لحظه‌ به لحظه روند ارسال مدارک حرفه‌ای عمل می‌کنند. همچنین چون در این زمینه رقابت وجود دارد بسیاری از شرکت‌ها تلاش می‌کنند سرعت عمل بالایی در ارسال بسته پستی داشته باشند.

ارسال مدارک به کانادا

ارسال مدارک به آمریکا

باوجود تحریم‌ها اما هنوز ایرانیان زیادی از خدمات پستی ارسال مدارک به این کشور استفاده می‌کنند. حالا می‌خواهد مدارک تحصیلی باشد یا مدارک شغلی، پزشکی و غیره... شرکت‌های پست این کار را برایمان آسان کرده‌اند. چون نمایندگی‌های مختلفی در سراسر دنیا دارند.

ارسال مدارک به ترکیه

شرکت‌های پست می‌گویند ارسال مدارک به کشورهای مجاور ایران خصوصا کشور ترکیه بین 3 الی 5 روز زمان می‌برد. البته بازهم نمی‌توان زمان دقیقی برای آن تخمین زد؛ چون معمولا هر شرکت خصوصی پست مدت زمان مشخصی برای ارائه خدمات خود دارد.

اگر بخواهید مدارک خود را به ترکیه بفرستید باید یکی از گزینه‌های حمل هوایی یا زمینی را انتخاب کنید. مشخص است که حمل‌ونقل هوایی مزیت‌های سرعت بالا و ارسال به‌موقع محموله‌ها را دارد. اما باید خود را برای پرداخت هزینه‌های بیشتر آماده کنید.

اگر خیلی عجله‌ای برای ارسال مدارک خود ندارید، گزینه حمل‌ونقل زمینی بهترین انتخاب است. علاوه‌بر این، چنین گزینه‌ای معمولا برای کسانی مطرح می‌شود که میزان هزینه در اولویت اول قرار دارد. البته این گزینه چندان ایمن نیست و کسانی‌که این روش را انتخاب می‌کنند باید خود را برای تاخیرات احتمالی و سایر اتفاقات پیش‌بینی نشده آماده کنند.

ارسال مدارک به آلمان

برای ارسال مدارک به آلمان هم باید از دو روش زمینی و حمل‌و نقل هوایی استفاده کنید. همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم گزینه حمل‌ونقل هوایی سریع و امن است و برای حمل‌ونقل زمینی نباید انتظار ایمن بودن و سرعت ارسال داشته باشیم. در روش زمینی تمامی بسته‌های پستی از طریق خودروها و سایل وسایل حمل‌ونقل زمینی ارسال می‌شوند و اقتصادی است.

ارسال مدارک تحصیلی به آلمان

کسانی‌که برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهند به آلمان مهاجرت کنند، بایستی قبل از آن نام دانشگاه و رشته خود را در سایت Anabin بررسی کنند. اگر مشخصات دانشگاهی فرد در این وبسایت وجود نداشت نیاز به تایید مدارک توسط سازمان ZAB دارند. اما اگر این مشخصات در سایت Anabin موجود بود دیگر احتیاجی به انجام فرایند ارزشیابی نخواهید داشت و کافی‌ست از صفحه موردنظر پرینت گرفته و همراه با سایر مدارک تحصیلی به دانشگاه موردنظر ارسال کنید.

ارسال مدارک به آلمان

نحوه ارسال مدارک به خارج از کشور

برای ارسال مدارک به خارج از کشور باید با نحوه ارسال آشنا باشید. فرقی نمی‌کند چه روشی را انتخاب می‌کنید یا به کجا قرار است فرایند پستی را انجام دهید، هرچه باشد مراحل و گام‌های مشخصی را باید اجرا کنید:

مرحله 1: از چندین شرکت بین‌المللی پستی پرس‌وجو کنید. خدمات‌شان را بشناسید و از همه‌نظر آنها را بررسی نمائید. این کار می‌تواند به‌صورت حضوری یا تلفنی انجام گیرد.
مرحله 2: پس از انتخاب متولی یا شرکت نوبت به جمع‌آوری مدارک و تحویل آن به متصدی پستی می‌رسد. در این مرحله است که مطابق با استانداردهای لازم بسته‌بندی مدارک انجام می‌شود.
مرحله 3: بسته مدارک به ناوگان حمل‌ونقل هوایی یا زمینی تحویل داده می‌شود. پس از شروع فرایند ارسال، شما خواهید توانست با استفاده از کد رهگیری مرسوله از وضعیت ارسال مدارک خود مطلع شوید.

هزینه ارسال مدارک به خارج از کشور

بعد از مدت زمان ارسال، موضوع هزینه در اولویت قرار دارد. عوامل مختلفی جهت تخمین دقیق هزینه ارسال مدارک دخالت دارند. این عوامل شامل وزن بسته، کشور مقصد، شرایط مرسوله و وسیله ارسال هستند.

برخی از شرکت‌های بین‌المللی پست امکانی را در سایت خود قرار داده‌اند که شما می‌توانید هزینه ارسال مدارک را تخمین بزنید. یعنی با وارد کردن مشخصات بسته پستی، مبداء و مقصد ارسال و همچنین روش پست مدارک از هزینه کلی ارسال مدارک مطلع شوید.

**نکته: هزینه ارسال مدارک به خارج از کشور بر اساس دلار یا یورو محاسبه می‌شود. برای همین است که مبلغ آن بسیار بیشتر از پست مدارک و اسناد در داخل کشور است. همچنین هزینه بیمه را نیز باید به آن اضافه کنید.

هزینه ارسال مدارک به خارج از کشور

چه گفتیم و چه خواندید؟

ارسال مدارک به کشورهای آلمان، کانادا، آمریکا و ترکیه، انتخاب روش‌های پست و مراحل آن را توضیح دادیم. حالا دیگر می‌دانید که برای ارسال مدارک تحصیلی به کشور آلمان باید از چه نهادی تاییدیه بگیرید یا شرکت‌های پست بین‌الملل نیز قادرند حتی برای کشوری چون آمریکا نیز خدمات ارائه دهند. البته فقط درصورتی‌که شرکت درستی انتخاب کنید و کارتان را به کاردان بسپارید. موسسه حامی مهاجر حمل‌ونقل را به فهرست خدمات خود اضافه کرده است. همچنین قرار است آن را وسعت ببخشد و کمی جامع‌تر در این حوزه قدم بردارد. پس اگر محدودیت زمان دارید و مشکلی بابت هزینه ندارید و کالایتان کوچک است، همین حالا با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا از طریق ارسال بار به خارج از کشور، مرسوله موردنظرتان به مقصد برسانید. 

سوالات متداول در زمینه پست مدارک به خارج از کشور

سوالات مختلفی درباره این موضوع وجود دارد. برخی درباره مدت زمان ارسال است و برخی دیگر در حوزه انتخاب بهترین روش‌های ارسال مدارک مطرح می‌شود. همچنین سوال درباره ارسال مدارک تحصیلی نیز بخش زیادی از پرسش‌های متداول را در بر می‌گیرد.

ارسال مدارک به خارج از کشور چقدر طول می کشد؟

بسیار به کشور مقصد و مسافتی که باید طی شود بستگی دارد. روشن است که ارسال محموله‌های پستی به کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه یا دبی زمان کمتری می‌برد تا کشورهای اروپایی یا حتی کانادا و آمریکا. همچنین نحوه ارسال مدارک به خارج از کشور نیز در این امر تاثیرگذار است.

بهترین روش برای ارسال مدارک تحصیلی به خارج چیست؟

بهترین روش، استفاده از حمل‌ونقل هوایی است. چون از سرعت و امنیت بیشتری نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است. هرچند که شامل هزینه‌های بالاتر می‌شود.

نحوه ارسال ریز نمرات به خارج از کشور چگونه است؟

ارسال ریزنمرات همراه با مدرک تحصیلی برای هر کشوری متفاوت است. به‌عنوان مثال برای تحصیل در کشور آلمان نیاز است که مدارک خود را به ZAB ارسال کنید. اما برای تحصیل در کانادا و آمریکا باید تایید مدارک WES را داشته باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0