20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی+ بررسی هزینه ها و درآمد سالانه

25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی+ بررسی هزینه ها و درآمد سالانه

آمریکا یکی از مقصدهای مهاجرتی پرطرفدار است. این کشور با اقتصاد قدرتمند خود، همیشه برای قشرهای مختلف مهاجرین جذابیت داشته است. آمریکا می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرین دانشجو، کاری، هنرمندان، ورزشکاران و ... باشد. بنابراین عمده کسانی که قصد مهاجرت دارند، بی‌تردید به آمریکا فکر کرده‌اند.

یکی از نگرانی‌های کسانی که از مهاجرت به این کشور صرف‌نظر می‌کنند، هزینه بالای زندگی در آمریکاست. با این وجود آمریکا کشوری با 50 ایالت است که تفاوت‌های زیادی از لحاظ آب و هوا، گویش، آداب و رسوم، ترکیب‌های نژادی و ... دارد. همچنین تفاوت‌ بسیار بیشتری در هزینه زندگی هنگام مقایسه این 50 ایالت با هم دیده می‌شود.

در بین تمام موضوعاتی که مهم است و یک مهاجر باید از آن مطلع باشد تا مشکلات کمتری را در مقصد مهاجرت خود تجربه کند، هیچ کدام به اندازه موضوعات اقتصادی اهمیت ندارد. با توجه به اهمیت هزینه زندگی در مهاجرت، در این مقاله سعی می‌کنیم 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی را به شما معرفی کنیم. به عبارت دیگر، شهرهایی را به شما معرفی می‌کنیم که در آن‌ها ریسک اقتصادی کمتری را به عنوان یک مهاجر تجربه خواهید کرد.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

ارزان ترین شهرهای آمریکا برای زندگی 

به‌طور کلی، ارزان‌ترین شهرها بر اساس میانگین هزینه اجاره بها، خرید مواد‌غذایی و سایر هزینه‌های جانبی زندگی ارزیابی می‌شوند. البته انتخاب شهر مناسب برای مهاجرت به سبک زندگی شما بستگی دارد. از طرفی بازار کاری باید متناسب با تخصص و حرفه‌ی شخص در نظر گرفته شود. به‌عنوان مثال ممکن است شما شهر ارزان و مقرون‌به‌صرفه‌ای را در آمریکا انتخاب کنید، اما بازار کاری برای تخصص شما وجود نداشته باشد. به‌همین علت توصیه می‌شود برای انتخاب شهر مناسب تمام زوایای زندگی خود را بررسی کنید. در ادامه 25 شهر از ارزان‌ترین شهرهای آمریکا معرفی کردیم که می‌تواند به کاهش هزینه‌های زندگی در آمریکا به‌عنوان مهاجر کمک کند. 

 1. شهر هانتس ویل در ایالات آلاباما

اولین شهری که در برآورد مجله اینترنتی یو اس نیوز به عنوان 25 شهر ارزان‌ قیمت آمریکا، برای زندگی در سال 2021 عنوان شده است، شهر هانتسویل آل در ایالات آلاباما است که در جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا قرار دارد. مجله ام بای جوجو درباره این شهر می‌نویسد: تمام فاکتورهای زندگی اقتصادی در سال 2021 در این شهر در نازلترین رتبه قرار گرفته‌ است. تمام فاکتورهای زندگی در هانتسویل از جمله موادغذایی، مراقبت‌های بهداشتی، مسکن، خدمات و حمل و نقل در این شهر مقرون به صرفه است.

در حالی که بازار مسکن آمریکا شاهد رشد 10 درصدی در سال گذشته بود ، هنوز می‌توان در هانتسویل با پرداخت 244 هزار دلار، یک خانه با مساحت 2340 متر مربع خرید؛ حتی مجله ام بای جوجو اشاره می‌کند که این قیمت برای دهکده پروویدنس است؛ دهکده‌ای که از منطقه‌های مرفه شهر به حساب می‌آید.

شهر هانتس ویل در ایالات آلاباما

در هانتسویل آل، هزینه خدمات آب و برق 2 درصد از میانگین ملی کمتر است. این هزینه بنا به فاکتورهایی مانند تعداد خانوار و مساحت منزل قابل کنترل و کاهش است. قیمت بنزین در هانتسویل آل 1.97 دلار (در مقایسه با نرخ 2.72 دلاری در شهرهای بزرگ) قرار دارد. هزینه حمل و نقل در این شهر تقریبا یک دوم شهرهای بزرگ است؛ شاخص‌ها، هزینه 60 دلاری در مقایسه با هزینه ماهانه 120 دلاری در شهرهای بزرگ‌تر را نشان می‌دهند.

یک وعده غذای مناسب در هانتسویل آل با 13 دلار خریداری می‌شود که در مقایسه با قیمت حداقل 18 دلاری آن در شهرهای بزرگ مقایسه می‌گردد. این نسبت همچنان در خدمات بهداشتی، نرخ رسانه و سرگرمی و ... مشهود است. به طور کلی هزینه زندگی در هانتسویل آل تقریبا 30 درصد از شهرهای بزرگ کم‌تر است و تنها با درآمد 3500 دلار در ماه زندگی راحتی خواهید داشت.

 1. شهر فورت وین در ایالت ایندیانا

دومین شهری که توسط مجله یو.اس.نیوز به عنوان 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی در سال 2021 معرفی شد، شهر فورت وین است که در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا و در ایالات ایندیانا قرار دارد. زندگی در فورت وین حتی از زندگی در یک روستا هم ارزان‌تر است؛ محله‌هایی در این شهر وجود دارد که اجاره خانه در آن حتی از محله‌های روستایی نیز ارزان‌تر است.

موادغذایی در این شهر بسیار ارزان است و خرید یک قهوه با قیمت 2 دلار ( در مقایسه با 6 دلار در شهرهای بزرگ‌تر) قرار می‌گیرد. مجله SALARY ، هزینه زندگی در فورت وین را منفی 8 درصد کمتر از میانگین ملی برآورد کرده است. درآمد سرانه یک خانوار در فورت وین 48 هزار دلار در سال  است و ارزش متوسط مسکن در این شهر 110 هزار دلار است. در واقع طرفداران زندگی راحت‌تر مهاجرت به فورت وین را انتخاب مناسبی می‌دانند.

شهر فورت وین در ایالت ایندیانا

فورت وین محل تولد شرکت‌های بزرگی مانند جنرال موتور و بی.ای.ای سیستم است. این شهر به عنوان بستر کارآفرینی ( بیشتر صنعتی) شناخته می‌شود و همواره پروژه‌های هیجان‌انگیزی در این شهر در دست احداث است و حتی برخی این شهر را در انتظار تحقق یک استراتژی توسعه اقتصادی جدید می‌دانند. همواره جذب مشاغل و درآمد خوب از بزرگترین الویت‌های این شهر بوده است.

 1. شهر کووآدسیتی در ایالت آیووا

سومین شهری که در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی در مجله یو اس‌نیوز جای گرفته،  کووآدسیتی است. شهری که به ایالت آیووا از ایالت‌های غربی آمریکا تعلق دارد. کوآاد سیتی شهری با زیرساخت‌های کشاورزی است، هزینه زندگی بسیار پایین و اقتصادی قوی و رو به رشد دارد.

کواآدسیتی، به ویژه شهرستان راک آیلند در فهرست 25 بازار مقرون به صرفه آمریکا قرار دارد که این رتبه‌بندی توسط وال‌استریت منتشر شده است. به طور کلی کواآدسیتی را یک اجتماع فرهنگی-کشاورزی معرفی می‌کنند که مردم آن تمایل به دیدگاه‌های سیاسی معتدل دارند و که آنجا کمترین هزینه زندگی در آمریکا برای زندگی نیاز است؛ همچنین نشانه‌هایی از شور و نشاط زندگی اجتماعی را در خود دارد.

شهر کووآدسیتی در ایالت آیووا

طبق آمار وب سایت املاک و مستغلات Zillow در سپتامبر سال 2021، متوسط خرید خانه در کواآدسیتی 149 هزار دلار بود؛ درحالی که این نرخ در کل ایالات متحده 308 هزار دلار بوده است. متوسط حقوق سالانه در کواآدسیتی 47 هزار دلار و متوسط اجاره ماهانه 746 دلار است؛ یعنی شما به حدود 20 درصد درآمدتان برای هزینه‌های مسکن نیاز خواهید داشت. یکی از کارشناسان مسکن در شهر کوآادسیتی می‌گوید که قیمت مسکن در این شهر برای کسانی که از شیکاگو، ساحل شرقی یا ساحل غربی به اینجا می‌آیند حیرت‌آور است؛ مساحت زیاد خانه‌ای که می‌توانند با پولشان بخرند آنها را شگفت‌زده می‌کند.

 1. شهر هیکری در ایالت کارولینای شرقی

هیکری یکی از شهرهای ایالت کارولینای شرقی است که در رتبه‌بندی مکان زندگی مقرون به صرفه در مجله یو اس‌نیوز، مقام چهارم را  در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی کسب کرده است. این شهر مکانی بسیار عالی برای یک زندگی آرام و ارزان محسوب می‌شود. به طور کلی هزینه زندگی در هیکری نسبت به میانگین ملی در ایالات متحده آمریکا 13 درصد کمتر است.

متوسط هزینه مسکن در این شهر 155 هزار دلار و متوسط اجاره مسکن در این شهر 700 دلار در ماه است؛ هزینه‌ای که اجاره‌نشینان برای یک آپارتمان مجهز و دوخوابه پرداخت می‌کنند. متوسط حقوق در ایالت کارولینا حدود 3 هزار دلار است و گفته می‌شود برای پوشش هزینه‌های زندگی تنها 2 درصد از درآمد ماهانه کافی است.  اگرچه صنعت سابقه‌دار در هیکری مبلمان است اما رهبران شهر توانسته‌اند کارفرمایان قدرتمندی را به شهر جذب کنند. تلاش آنها سبب شد تا کمپانی‌های قدرتمندی مانند کام‌اسکاپ و کورنینگ اوپتیکال وارد شهر شوند، که سطح فناوری بالایی در تولید فیبرهای نوری دارند.

شهر هیکری در ایالت کارولینای شرقی

در سال‌های اخیر، مجلاتی مانند نشنال جغرافیا و یو اس نیوز هیکری را  در لیست بهترین مکان‌های زندگی بازنشستگی معرفی کرده‌اند. در مرکز هیکری همچنان صنعت آبجوسازی دستی رایج است. همچنین فروشگاه‌های صنایع دستی و رستوران‌هایی به وفور دیده می‌شوند که برای صاحبان مزارع هستند. میانگین نرخ مالیت بر دارائی 957 دلار است که در مقایسه با اکثر استانداردها پایین است. دو بیمارستان و چندین کالج تخصصی در منطقه هیکری وجود دارد و ویژگی‌های دیگر هیکری، حجم بالای مکان‌های تاریخی، فرصت‌های تفریحی فراوان و وفور رویدادهای ورزشی است.

 1. شهر دمواین لوآ در ایالت آیووا

دمواین لوآ، پرجمعیت‌ترین شهر در ایالت آیووا است که توسط مجله ملی یو اس نیوز به عنوان پنجمین شهر مقرون به صرفه در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی جای گرفته است.  این مجله آمریکایی دمواین را مکانی عالی برای زندگی و تشکیل خانواده معرفی می‌کند، البته نظر مساعدی در خصوص باقی شهرهای ایالت ایووا ندارد.

هزینه زندگی در شهر دمواین در مقایسه با میانگین ملی بسیار کمتر است. همچنین هزینه تهیه مسکن از آنچه که در سطح ملی برآورد می‌شود، معقول‌تر است. جالب است که در دمواین هزینه خرید مسکن در حومه شهر ارزان‌تر است، به این دلیل که خانواده‌هایی که صاحب فرزند می‌شوند به حومه‌های شهر، یعنی ساختمان‌های جدید و با مساحت بالاتر سرازیر می‌شوند. خانه‌هایی که در محله‌های آرام، انبارهای بزرگ و کانکس‌های مخصوص سکونت جوان‌ها تعبیه شده است. با این حال، خانه‌های زیبای استعماری به سبک قدیمی تودور که در اوایل قرن 20ام رایج شده بودند، در شهر فراوان و ازان است.

شهر دمواین لوآ در ایالت آیووا

بازار کار قوی و زندگی کم هزینه در دمواین متخصصان جوان را به خود جذب می‌کند. همچنین گزینه‌های سرگرمی موجود در این شهر ( به ویژه در منطقه مترو ) در این کشش بی‌تاثیر نیست. ساکنان دمواین مردم تحصیل‌کرده‌ای هستند و 90 درصد آن‌ها مدرک دبیرستان و یک چهارم آن‌ها تحصیلات لیسانس دارند. بخش مهمی از رونق اقتصادی دمواین مدیون خانواده‌های جوان است؛ جالب است که بسیاری از خریداران مسکن در این منطقه بین 25 تا 34 سال سن دارند.

هزینه انجام تجارت در این شهر از میانگین ملی 15 درصد کمتر است که منطقه مترو را برای کمپانی‌های بزرگ و استارتاپ‌ها جذاب کرده است. به طور کلی دمواین مرکزی برای صنعت بیمه تلقی می‌شود و بیش از 80 شرکت بیمه شناخته شده در آن حضور دارند. تعداد زیادی از مشاغل خدمات مالی، توزیع و تدارکات و انتشارات نیز در این شهر ریشه کرده‌اند.

 1. شهر گرین بی  در ایالت ویسکانس

ششمین شهر مقرون به صرفه در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی به نقل از مجله ملی یو اس نیوز، گرین بی در ایالت ویسکانسین است؛ شهری در راس خلیج گرین که در دهانه رودخانه فاکس قرار گرفته و با جمعیتی نزدیک به 107 هزار نفر سومین شهر بزرگ ایالت ویسکانسین است. گرین بی یک شهر بندری است و بنادر آن 1 میلیون 99 هزار تن بار را در سال جابجا می‌کنند؛ محموله‌های اولیه زغال‌سنگ، سنگ آهک، نمک و سیمان هستند که ماهیت مشاغل را در این شهر نشان می‌دهد.

گرین بی را می‌توان یک بندر تفریحی دانست. اگرچه سابقه فعالیت‌های کشتیرانی در آن بسیار زیاد است اما این شهر مملو از غذاخوری‌های کنار رودخانه، سفرهای دریایی، مسیرهای جنگلی، رستوران‌های کوچک برای سکونت و غذای دریایی و البته در فصل زمستان اسکی روی آب است. در واقع گرین بی شهری نیست که معیارهای معیشت در آن تفاوت چندانی با دیگر شهرها داشته باشند، اما وفور امکانات برای ایجاد کسب و کارهای کوچک و بزرگ این شهر را به فضایی برای کار و زندگی بدل کرده است.

شهر گرین بی  در ایالت ویسکانس

گرین بی محلی برای سفرهای آخر هفته از داخل و خارج ایالت ویسکانسین است. این شهر به عنوان قدیمی‌ترین سکونتگاه ایالت مکانی است برای کارآفرینان و مهاجرانی که می‌توانند با صرف هزینه‌های معقول وارد بازارهایی چون آبجوسازی دستی، عتیقه‌فروشی، بوتیک و مد لباس، راه‌اندازی رستوران‌های دریایی کوچک و از این قبیل مشاغل شوند. این شهر ترکیبی از امکانات یک شهر بزرگ و ویژگی‌های شهری کوچک است که بستر هنری پررونق و اصیلی را در خود حفظ کرده؛ همچنین وجود دو پردیس کالج و مردم قدیمی، شهر را برای خانواده‌های جوان و بازنشسته جذاب کرده است.

گرین بی بیش از اینکه یک شهر ارزان باشد امکانات کسب درآمد بالایی دارد؛ یعنی با نوازندگی در ساحل دریای این شهر، هر کس می‌تواند معاش خود را تامین کند؛ کاری که نوازندگان با استعداد محلی در مکان‌های سراسر شهر انجام می‌دهند. البته این تنها راه کسب درآمد نیست، بلکه صنایع مراقبت‌های بهداشتی، شرکت‌های بیمه کارفرمایان اصلی گرین بی ( جز در مشاغل کشتیرانی) هستند و هزاران نفر را استخدام می‌کنند. همچنین شرکت شرایبر فودز، از شرکت‌های بزرگ لبنی جهان و شرکت‌های کاغذی - کشتیرانی اشنایدر و جورجیا پاسیفیک نیز در آن حضور دارند.

 1. شهر گرند رپیدز در ایالت میشیگان

هفتمین شهر در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی که در پایان  سال 2021 توسط مجله یو اس نیوز نام برده شده است،  گرند رپیدز، مرکز یکی از شهرستان‌های کنت در ایالت میشیگان است. گرند رپیدز در 25 مایلی دریاچه میشیگان واقع شده و مرکز فرهنگی و اقتصادی غرب میشیگان و یکی از شهرهایی تلقی می‌شود که با سرعت فزاینده‌ای در حال رشد است.

گرند رپیدز یکی از مراکز تاریخی تولید مبلمان و خانه پنج شرکت پیشرو در صنعت مبلمان اداری است که فعالیت خود را در سطح جهانی گسترش داده‌اند. همچنین این شهر در صنایع آبجوسازی، بهداشتی، فاوری اطلاعات، خودروسازی، هوانوردی و تولید کالاهای مصرفی  شناخته شده است.

به جز صنایع گسترده و شناخته شده، گرند رپیدز را می‌توان بوسیله ابعاد درآمدی که به خاطر موزه‌هایش کسب می‌کند، شهری توریستی دانست. این شهر محل استقرار باغ جانورشناسی جان بال، تپه بلکنپ و موزه جرالد آر فورد است. در امتداد رودخانه گراند تپه‌های خاکی بازسازی شده فراوان یافت می‌شود که توسط قبیله ماقبل تاریخ هاپ ول ایجاد شده‌اند. علاوه بر آن گرند رپیدز مرکز موزه ون آندل است که در سال 1854 تاسیس شد و از قدیمی‌ترین موزه‌های ایالات متحده آمریکاست. در سال 1994 در ساحل غربی گرند ریور خانه سیاره‌نما راجر بی شافی ساخته شد. این موزه افلاک‌نما تاکنون میزبان نمایشگاه‌های متعددی از جمله نمایشگاه طومارهای دریایی مرده، گنجینه‌های مصر باستان بوده است.

شهر گرند رپیدز در ایالت میشیگان

هزینه زندگی در گرند رپیدز به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر از سایر مناطق اصلی در ایالات متحده آمریکا است. با وجود اینکه میانگین درآمد در این شهر از سطح متوسط در آمریکا کمتر است، اما اهالی آن امکان ذخیره مالی بیشتری پیدا می‌کنند. هزینه‌های مسکن از میانگین ملی کمتر است و مردم کمتر برای مایحتاج روزانه مانند مراقبت‌های بهداشتی و موادغذایی هزینه می‌کنند. سرمایه‌گذاری در گرند رپیدز بر آموزش و مشاغل مربوط به آن متمرکز شده است و محل استقرار جوامع پروتستان و کاتولیک است.

جدای سیستم مدارس دولتی و موسسات آموزشی عالی که در این شهر مستقر است، گرند رپیدز محل استقرار فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی اسپارتان نش و میجر است که مشاغل اداری و توزیعی را ایجاد می‌کنند. همچنین، شرکت‌های تولیدی استیل کیس و هرمن میلر نیز در این شهر مستقر هستند. به علاوه کارفرمایان بزرگ مراقبت‌های بهداشتی از جمله mercy health   و spectrum health  در این شهر حضور دارند.

 1. شهر ساوث‌بند در ایالت ایندیانا

ساوث‌بند از توابع شهرستان سنت جوزف در ایالت ایندیانا، هشتمین رتبه از 25 شهر ارزان در آمریکا برای زندگی را کسب کرده است. طبق سرشماری سال 2020، این شهر جمعیتی بالغ بر 103 هزار نفر دارد و چهارمین شهر بزرگ ایالت ایندیانا شناخته می‌شود. این منطقه در اوایل قرن 19 توسط تاجران خز مورد استفاده قرار گرفت و محل استقرار شرکت‌های بزرگی چون Studebaker و Oliver Chilled Plow است که در توسعه صنایع سنگین فعالیت می‌کنند. همچنین مراقبت‌های بهداشتی، گردشگری و آموزش جزو صنایع بزرگ در ساوث‌بند هستند. 

شهر ساوث‌بند در ایالت ایندیانا

اگرچه ساوث‌بند در مجموعه شهرهای مقرون به صرفه مجله یو اس نیوز جای گرفته است اما به نظر نمی‌آید که این وضعیت پایدار باشد، در واقع ساوث‌بند در نیم قرن گذشته شاهد یک اضمحلال اقتصادی بود که به همین خاطر جمعیت فراوانی را از خود کوچ داد. این اتفاق که مربوط به سال 1960 می‌شود تا حدی به مشکلات شرکت Studebaker و تشکیلات مشابه آن بستگی داشت. اما از دو دهه اخیر با ورود صنایع گوناگون در حال توسعه مجدد است.

در واقع زندگی خوب در ساوث‌بند بستگی به شرکت‌های صنایع سنگین و صنایع دیگری دارد که در آن جریان دارند. علارغم سطح بالای رفاه در این شهر خانواده‌های بسیاری در مناطق بازسازی شده در محله‌های رودخانه جوزف، نوتردام و ... با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند. ولی برای کسانی که می‌توانند با صنایع سنگین کار کنند، ساوث‌بند یکی از به صرفه‌ترین شهرها برای زندگی است.

 1. شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا

نهمین شهر از لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی که در مجله ملی یو اس نیوز منتشر شده است، پیتسبورگ دومین شهر پرجمعیت ایالت پنسیلوانیا است. پیتسبورگ با توجه به بیش از 300 تجارت مرتبط با فولاد که در خود جای داده است، غالبا با عنوان «شهر فولاد» شناخته می‌شود؛ همچنان که با وجود 446 پلِ ( عموما فولادی) شهر پل‌ها شناخته می‌شود.

پیتسبورگ به عنوان یک پیوند حیاتی از سواحل اقیانوس اطلس و غرب میانه توسعه پیدا کرد و سرشار از کوه‌های آلگنی غنی از مواد معدنی است. جدای صنعت فولاد و معدن، این شهر در فناوری‌های پیشرفته، رباتیک، مراقبت‌های بهداشتی، مهندسی هسته‌ای، گردشگری، فناوری زیست پزشکی، آموزش و فناوری‌های مالی سرآمد است. در واقع پیتسبورک دومین شهر برتر ایالات متحده برای هر گونه تحرک اقتصادی بین نسلی یا رویای آمریکایی است. این شهر استقامت اقتصادی بالائی دارد؛ تا آنجا که در فروپاشی صنعت فولاد در آغاز عصر موسوم به الکترونیک، تنها در یک قرن موفق به سازگاری با دنیای جدید شد.

شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا

از بزرگترین شرکت‌های سهامی عام که در این شهر ساکن هستند می‌توان شرکت کرافت هاینز، خدمات مالی PNC، صنایع PPG، US steel، آرکونیک 228، آلکوآ 300، WESCO International و کالای ورزشی دیک را مثال زد. همچنین شش شرکت بزرگ فورچون این شهر را خانه خود می‌دانند. بنابراین مسئله کار و درآمد و ساخت سرمایه در این شهر محدودیتی ندارد.

پیتسبورگ دارای خانه‌های مقرون به صرفه است. همچنین مالیات بر درآمد در پیتسبورگ ( به طور کلی در ایالت پلسیلوانیا) در مقایسه با میانگین ملی پایین است و نرخ ثابتی برای همه ساکنان آن وجود دارد. همچنین اجاره مسکن در این شهر نسبت به بسیاری از شهرهای بزرگ و میانگین ملی ارزان‌تر است. اما غذا در این شهر در مقایسه با استاندارد ملی گران است؛ حداقل بودجه توصیه شده برای غذا در پیتسبورگ معادل 328 دلار برآورد می‌شود.

 1. شهر فایت‌ویل در ایالت آرکانزاس

فایت‌ویل، شهری کوچک در ایالت آرکانزاس با 93 هزار نفر جمعیت است که مجله یو اس نیوز آن را دهمین شهر از 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی نام برده است. این شهر در حومه کوه‌های بوستون، در اعماق اوزارک قرار گرفته است. در واقع فاتویل محل دانشگاه آرکانزاس است؛ بطوری که در فصول تحصیل به طور چشمگیری جمعیت این شهر دگرگون می‌شود. دلیل دیگر وابستگی شهر به دانشگاه کانزاس این است که در اصطلاح عامیانه این شهر را « پایتخت مسیر جهان » می‌دانند که بیشتر منظورشان دانشگاه کانزاس است نه شهر فایت‌ویل. با این وجود فایت‌ویل در سال 2016 هم به عنوان سومین مکان برای بهترین زندگی از سمت مجله یو اس نیوز انتخاب شده بود.

با وجود اینکه فایت‌ویل شهری بسیار کوچک است، اما به عنوان بیست و چهارمین شهر برتر برای تجارت و مشاغل در سال 2016 شناخته شده بود که به نظر می‌آید بخاطر حضور دانشگاه آرکانزاس در آن است، زیرا که این امکان را فراهم کرده تا این شهر هر ساله میزبان جلسات سهامداران والمارت و ورزشگاه بادوالتون آرنا باشد.

شهر فایت‌ویل در ایالت آرکانزاس

اگرچه تازه‌واردانی که بخاطر مشاغل تایسون، والمارت و جامعه فروشندگان به فایت‌ویل می‌آیند باعث بالا رفتن قیمت مسکت در این منطقه شده‌اند، اما در مقایسه با میانگین نرخ مسکن در سایر بازارهای آمریکا، خانه در فایت‌ویل 24 درصد ارزان‌تر دارد. همچنین میانگین ملی هزینه آب و انرژی به نسبت فایت‌ویل 5 درصد گران‌تر و حمل و نقل و قیمت سوخت در فایت‌ویل 15 درصد کمتر از میانگین ملی است.

علاوه بر مسکن، هزینه زندگی و مخارج روزانه در فایت‌ویل در مقایسه با برآورد ملی در آمریکا 11 درصد کمتر است. باید توجه کرد که هزینه در هر منطقه براساس عواملی مانند شغل، متوسط حقوق و مالیات متفاوت است  اما بعید است که از میانگین ملی تجاوز کند.

 1. شهر پیوریا در ایالت ایلینوی

پیوریا در ایالت ایلینوی، در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی، رتبه یازدهم را کسب کرده است. طبق بررسی‌های باستان‌شناسی در ایالت ایلینوی، پیوریا را یک کاشف فرانسوی در سال 1691 تاسیس کرد و این شهر به عنوان فورت کلارک شناخته می‌شده است. نکته تاریخی پیوریا آن است که این شهر به عنوان مرکز صنعت ویسکی در آمریکا شناخته می‌شود. تا پایان قرن نوزدهم بیش از 12 کارخانه تقطیر در آن موجود بود که بیشتر از هر جای دیگر در کل ایالات متحده آمریکا ثبت شده است.

پیوریا  برای زندگی مکان مقرون به صرفه‌ای تلقی می‌شود اما از این وضعیت به عنوان یک معامله نسبی یاد می‌کنند. یعنی تنها هزینه‌های مربوط به ملک و انرژی و حمل و نقل باعث کاهش هزینه‌های زندگی می‌شود و در فاکتورهای دیگر تفاوت چندانی در مقایسه با میانگین ملی با کل ایالات متحده آمریکا  وجود ندارد.

شهر پیوریا در ایالت ایلینوی

در واقع هزینه‌های زندگی در پیوریا بسیار قابل مدیریت است، زیرا فاکتورهایی که عنوان شد از حد نرمال ملی کمتر هستند. اما مالیات بر دارائی و فروش بالاتر از سطح نرمال است. حتی پیوریا برای بازنشستگی کارکنان ایمنی عمومی و جمع‌آوری زباله‌های مسکونی هزینه دریافت می‌کند. بنابراین قابلیت بالای کنترل مالیات این شهر را به یکی از شهرهای مقرون به صرفه تبدیل کرده است. به عبارت دیگر پیوریا شهری است که خیلی می‌توانیم در آن ارزان زندگی کنیم، اگر خودمان بخواهیم.

به هر حال برآورد مجموع هزینه‌های مسکن، غذا، مراقبت از کودکان ، حمل و نقل، مراقبت‌های بهداشتی، مالیات و سایر ملزومات برای یم فرد بزرگسال در پیوریا 34 هزار دلار تخمین زده می‌شود که در مقایسه با زندگی سالانه در ایالت ایلینوی و میانگین ملی چند هزار دلار کمتر است. همین مخارج در سطح ایالت 37 هزار و 500 دلار و در سطح ملی 38 هزار و 400 دلار تخمین زده شده است. همچنین، میانگین ارزش خانه 127 هزار دلار است که کمتر از متوسط ملی یعنی 205 هزار دلار است.

 1. شهر ایندیانا پلیس در ایالت ایندیانا

دوازدهمین جایگاه از 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی که بوسیله یو اس نیوز منتشر شده است، به شهر ایندیانا پلیس یعنی مرکز ایالت ایندیانا تعلق پیدا می‌کند که دومین شهر غرب میانه آمریکا پس از شیکاگو است. این شهر به عنوان پایتخت مسابقات اتومبیلرانی جهان شناخته می‌شود. هر ماه May صدها هزار نفر توریست برای تماشای بزرگترین رویداد ورزشی ایالات متحده آمریکا به ایندیانا پلیس هجوم می‌آورند. به غیر از اتومبیلرانی، رویدادهای ورزشی نقش مهمی در اقتصاد این شهر دارد. تنها مسابقات super Bowl  و  NCAA چند میلیون دلار درآمد وارد شهر می‌کنند و سبب ایجاد فرصت‌های تجاری، شغل و مالیات‌های هنگفت می‌شوند.

شهر ایندیانا پلیس در ایالت ایندیانا

هزینه زندگی در ایندیانا پلیس 8 درصد از میانگین ملی کمتر است، البته هزینه زندگی می‌تواند در منطقه براساس عواملی مانند شغل، متوسط حقوق، بازار املاک و مستغلات متغیر باشد. با این وجود برآوردها گویای آن هستند که هزینه تامین مسکن در ایندیانا پلیس 19 درصد از میانگین ملی کمتر است. مضاف برآن قیمت آب و انرژی در این شهر 2 درصد از میانگین ملی ارزان‌تر است و هزینه‌های حمل و نقل، اتوبوس و قیمت گاز 6 درصد از میانگین ملی در کل ایالات متحده آمریکا کمتر است.

ایندیانا پلیس یکی از شهرهای برتر آمریکا محسوب می‌شود. این شهر به دلیل فرهنگ‌ها، سنت‌ها و فرصت‌های شغلی متنوعی که در خود جای داده است مورد استقبال اکثر دانشجویان برای تحصیل و ورود به بازار کار است. هزینه زندگی دانشجویی می‌تواند از 1600 دلار تجاوز نکند. یک خانواده دو نفره می‌توانند با هزینه 3200 دلار در شهر دوام بیاورند؛ اما هزینه زندگی در این شهر همچنان به منطقه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

 1. شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو

یو اس نیوز، در لیست گزارش خود از «25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی» شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو را در جایگاه سیزدهم جای داده است. سینسیناتی شهری در مرکز شهرستان همیلتون در ایالت اوهایو است که با عناوینی چون « قدرتمندترین رشد اقتصادی در میان ایالت‌های غربی » و « سریعترین رشد سرمایه در آمریکا » به ثبت رسیده است. این شهر بیست و هشتمین اقتصاد بزرگ آمریکا شناخته شده است.

سینسیناتی محل استقرار شرکت‌های غول‌پیکری مانند Fortune، Procter & Gamble، Kroger Company،  Fifth Third Bank و General Electric است. Kroger به عنوان بزرگترین کارفرمای شهر،  به تنهایی 21 هزار نفر را به استخدام می‌کند و پس از آن دانشگاه سینسیناتی توانایی استخدام 16 هزار نفر را دارد که کارفرمای دوم شهر شناخته می‌شود.

شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو

هزینه زندگی در سینسیناتی در مقایسه با میانگین ملی 8 درصد کمتر است. هزینه‌های مسکن سینسیناتی 24 درصد کمتر از میانگین ملی و قیمت آب و برق 5 درصد از نرخ ملی در آمریکا ارزان‌تر است. حمل و نقل در این شهر به نسبت میانگین ملی 1 درصد ارزان‌تر و قیمت گاز هم 1 درصد ارزان‌تر از سرانه ملی است.

به علاوه‌ی مسکن، گاز و حمل و نقل، سینسیناتی برای خرید مواد غذایی شهری مقرون به صرفه است و مواد غذایی در آن به وفور و ارزان یافت می‌شود که این به خاطر دو کمپانی بزرگ کوگر و فورتن است که جزو بزرگترین فروشگاه‌های مواد غذایی در آمریکا هستند. البته کمپانی‌های هول‌فود، تردرجوز، ادلی، جیم اینترنشنال مارکت و جانگل نیز در این شهر فعالیت گسترده دارند که هزینه غذا را کنترل می‌کند.  

 1. شهر کالامازو در ایالت میشیگان

جایگاه چهاردهم در مجله یو اس نیوز که 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی در سال 2021 را معرفی کرده است، به شهر کالامازو، شهری در جنوب غربی ایالت میشیگان اختصاص یافته است که طبق آخرین سرشماری در سال 2015 جمعیتی بالغ بر 335340 نفر را شامل می‌شود. هزینه زندگی در کالامازو در مقایسه با میانگین ملی ایالات متحده آمریکا 21 درصد ارزان‌تر است.

سنت کالامازو در شرکت‌های آبجوسازی و میخانه‌های محلی است که در سطح شهر به وفور یافت می‌شوند. شناخته شده‌ترین آبجو سازی کالامازو Bell's Brewery است که از سال 1985 توسط لری بل تاسیس شد. تنها آبجو بل به 40 ایالت از ایالات متحده، واشنگتن دی‌سی و پورتوریکو آبجو توزیع می‌کند؛ با این حال شرکت‌های بزرگی مانند Latitude و Well Brewing هم فعالیت‌های گسترده دارند. این به استثتای شرکت‌های کوچک و تمام رستوران کافه‌هایی است که آبجوی دستی عرضه می‌کنند.

شهر کالامازو در ایالت میشیگان

میشیگان در بین تمام ایالت‌های آمریکا رتبه 12 در دسترسی مقرون به صرفه به مراقبت‌های بهداشتی را دارد. ارزانی خدمات درمانی و مراقبتی با مقایسه نرخ‌های تعیین شده در ایالت و پرداخت‌‌های بیمه شناخته می‌شود؛ به عبارت دیگر بیمه‌ها حمایت بسیار مناسبی در کالامازو دارند.

میانگین حقوق ماهانه در کالامازو معادل 2586 دلار است و با توجه به اینکه هزینه زندگی در این شهر 1777 دلار تخمین زده شده ، واضح است که زندگی در این شهر راحت باشد. هزینه مسکن در کلامازو بسیار ارزان، یعنی 39 درصد کمتر از میانگین ملی آمریکا است. 

 1. شهر اوماها در ایالت نبراسکا

اوماها، بزرگترین شهر در ایالت نبراسکا در غرب میانه ایالات متحده آمریکا، سی و نهمین شهر بزرگ آمریکا و پانزدهمین شهری است که از نظر مجله یو اس نیوز به عنوان شهر مقرون به صرفه در لیست 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی قرار گرفته است.

اوماها در بین 50 شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا از نظر سرانه میلیاردرها جای گرفته است و از سال 1990، با ورود صنایع بانکداری، بیمه، مخابرات، معماری، ساخت و حمل و نقل اوماها جهش چشمگیر اقتصادی را تجربه کرد. همچنین این شهر یکی از 10 پناهگاه برتر فناوری‌های پیشرفته در آمریکا معرفی می‌شود. برجسته‌ترین تاجر اوماها « وارن بافت» ملقب به اوراکل اوماها است که مرتبا به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان معرفی می‌شود.

شهر اوماها در ایالت نبراسکا

این شهر خانه کمپانی‌های بزرگ از جمله سازمان گالوپ، TD Ameritrade، Werner Enterprises، First National Bank، Gavilon، Scoular و First Comp Insurance است. همچنین محل مهمی برای بانک‌های فرست دیتا، سوجرن، پی پال، لینکدین، پسیفیک لایف، مت‌لایف و برندهای کوناگرا محسوب می‌شود. 

هزینه زندگی در اوماها، نبراسکا در مقایسه با میانگین ملی ایالات متحده 8 درصد کمتر است و در این شهر هزینه تهیه مسکن در مقایسه میانگین ملی 11 درصد ارزان‌تر برآورد شده است. قیمت گاز 8 درصد از میانگین ملی ارزان‌تر  است. برآوردها نشان می‌دهد که حمل و نقل در اوماها نسبت به میانگین کشوری 14 درصد صرفه‌جوئی به همراه خواهد داشت. همچنین آب و برق در این شهر 14 درصد از میانگین ملی ارزان‌تر محاسبه شده است.

متوسط درآمد در اوماها پس از کسر مالیات 3437 دلار برآورد می‌شود؛ درحالیکه هزینه زندگی 1583 دلار برای یک فرد حساب شده است. در حقیقت پوشش هزینه‌های زندگی با صرف درآمد 2 و نیم ماه از سال ممکن است. این شهر در رتبه‌بندی جهانی جایگاه 176 را به عنوان بهترین مکان برای زندگی در جهان حفظ کرده است و همواره جزو 50 شهر برتر زندگی در ایالات متحده آمریکا قرار داشته است.

 1. شهر گرین‌ویل در ایالت کارولینای جنوبی

گرین‌ویل یکی از شهرهای کارولینای جنوبی که در سال 2019 به عنوان بهترین مکان برای زندگی در آمریکا انتخاب شده بود، اینبار نیز توسط مجله ملی یو اس نیوز به عنوان شهر مقرون به صرفه، در لیست «25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی» در سال 2021، با رتبه شانزدهم برگزیده شد. 

در گذشته، اقتصاد گرین‌ویل به طور عمده وابسته به تولید پارچه بود و برای سال‌های متمادی به عنوان پایتخت نساجی جهان شناخته می‌شد. اما در دو دهه گذشته دستمزدها و مزایای مالیاتی مطلوب شرکت‌های خارجی را به سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در این شهر ترغیب کرده‌اند. در حال حاضر این شهر مقر آمریکای شمالی برای شرکت‌های Michelin ،Ameco ، Hubbell، NCEES، Southern Tide و شرکت‌های بین‌المللی مشابه است.

شهر گرین‌ویل در ایالت کارولینای جنوبی

با توجه به رشد اقتصادی، گرین‌ویل در حال تجربه سطحی از افزایش قیمت‌ها است و در سال گذشته حمل و نقل و غذا در آن گران شده است، اما این شهر برای بسیاری از مهاجران چشم‌گیر است چون شاهد بازدهی اقتصادی و آینده روشن آن هستند. با این وجود هزینه زندگی در گرین‌ویل حدود 10 درصد از میانگین ملی در سطح ایالات متحده آمریکا کمتر برآورد شده است.

شاخص هزینه مسکن در گرین‌ویل 81.1 برآورد شده است که در مقایسه با نرخ 100 یعنی شاخص میانگین ملی، 18.9 درصد ارزان‌تر است و تهیه مسکن با سهولت بیشتری انجام می‌شود. حتی با رشد 2 درصدی قیمت مسکن در دوسال گذشته، میانگین خرید خانه در گرین‌ویل 275 هزار دلار است در حالی که این نرخ در سطح ملی در سال گذشته رقم 366 هزار دلار برآورد شده است.

هزینه غذا در گرین‌ویل بسیار نزدیک به میانگین ملی است، شاخص هزینه در این شهر 99.7 است که در مقایسه با عدد 100 ( شاخص ملی) تفاوت چندانی ندارد. البته مناطق نزدیک به گرین‌ویل مانند اسپارتانبورگ و کارولینای جنوبی شاخص‌های 94.8 و 95.8 را ثبت کرده‌اند که می‌توانند محل تامین مواد عمده‌تر باشند.

 1. شهر بوفالو در ایالت نیویورک

در لیست « 25 شهر ارزان امریکا برای زندگی» که توسط مجله یو اس نیوز منتشر شده است، پله‌ی هفدهم به « بوفالو » دومین شهر بزرگ در ایالت نیویورک اختصاص پیدا کرده است. در گذشته بوفالو شهری بود که به عنوان مرکز غلات و سایر محصولات کشاورزی شناخته می‌شد اما اکنون صنعت فولاد و قطعات خودرو محور اقتصادی شهر را تصاحب کرده است. پس از آن می‌توان اقتصاد بوفالو را مبتنی بر خدمات دانست که بخش‌های اولیه آن شامل مراقبت‌های بهداشتی، خدمات تجاری ( بانکداری، حسابداری و بیمه)، گردشگری و تدارکات به ویژه در تعامل با کشور کانادا است.

شهر بوفالو در ایالت نیویورک

هزینه زندگی در بوفالو در قیاس با میانگین ملی در سطح ایالات متحده آمریکا 4 درصد کمتر است. همچنین، قیمت آب و برق در این شهر 5 درصد ارزان‌تر از میانگین کشوری تخمین زده شده است. در هزینه‌های حمل و نقل تفاوتی نیست اما بنا به شاخص‌های آماری خانه در بوفالو 2 درصد از میانگین کشوری گران‌تر است.

حداقل هزینه زندگی در بوفالو برای یک فرد بالغ 2070 دلار محاسبه شده است و با توجه به اینکه میانگین حقوق ماهانه برای افرادی که صلاحیت خاصی ندارند 2864 دلار است، زندگی و پس‌انداز در بوفالو معقول به نظر می‌رسد.

 1. شهر اسپاتنبورگ در ایالت کارولینای جنوبی

اسپارتنبورگ، یکی دیگر از شهرهای ایالت کارولینای جنوبی است که به عنوان شهری مقرون به صرفه در لیست « 25 شهر ارزان قیمت آمریکا برای زندگی » در سال 2021، در مجله یو اس نیوز به عنوان هجدهمین شهر قرار گرفته است. اسپاتنبورگ خانه بسیاری از کمپانی‌های بزرگ از جمله Denny's و KYMCO و RJ Rockers Brewing Company و Upward Sports و .. است. اما ویژگی مهم اقتصاد این شهر حضور کمپانی BMW در منطقه گریر است که حدود 8800 نفر را در استخدام دارد و روزانه 1400 خودرو تولید می‌کند.

اسپاتنبورگ شهری تاریخی است و از نظر مناظر طبیعی غنی به حساب می‌آید. این شهر مرکز اصلی راه‌آهن در آمریکا از قبل جنگ انقلابی بوده است. این شهر از نظر تامین منابع غذایی در حال توسعه است و بازارهای کشاورزی محلی و جشنواره‌های غذا و مزرعه در آن متوادل شده‌اند. همچنین رستوران‌ها و ابجوفروشی‌های محلی در آن به وفور یافت می‌شود. این شهر را شهر دوستداران حیوانات خانگی نیز می‌نامند، پس تماشای آنکه مردم محلی در پاسیوی رستوران با حیوانات خود غذا بخورند دور از انتظار نیست.

مقرون به صرفه بودن زندگی در اسپاتنبورگ بستگی به هزینه مسکن دارد؛ این شهر مالیات‌های خاصی مانند مالیات مهمان‌نوازی محلی و تامین پروژه‌های زیرساختی مرتبط با توریست دارد که بر روی غذاها و نوشیدنی‌های آماده وضع می‌شود.شهر اسپاتنبورگ در ایالت کارولینای جنوبییکی از ویژگی‌های جذاب اسپانتنبورگ امکان خرید خانه‌های متحرک و زندگی در آن است. این نوع خانه‌ها بسته به آن که چقدر لوکس طراحی شده باشند، از 300 تا 800 دلار( و البته به بالا) قابل خریداری است. البته خانه‌های کلاسیک به جا مانده از سال‌های 1950 و 1960 نیز قابل خریداری و سکونت هستند؛ به علاوه ساختمان‌های مدرن اطراف محلات شهر هم مهیا هستند. هزینه زندگی ماهانه در اسپانتنبورگ به نسبت مناطق دیگر ایالت کارولینای جنوبی کمتر است اما تفاوت زیادی با میانگین ملی در آمریکا ندارد.

نرخ بیکاری در اسپانتنبورگ 6.7 درصد تخمین زده شده است که 0.7 درصد از میانگین ملی در این شاخص بالاتر است. اسپانتنبورگ شهر در حال توسعه‌ای است و نسبت به سال گذشته 0.9 درصد افزایش بازار کار داشته است؛ پیش‌بینی می‌شود که تا ده سال آینده 36.2 درصد رشد مشاغل در این شهر محقق شود.

نرخ مالیات بر فروش برای این شهر 6 درصد یعنی 0.7 درصد کمتر از میانگین ملی تخمین زده شده است. ولی نرخ مالیات بر درآمد نسبت به ایالت بالاتر است. این نرخ در اسپانتنبورگ 7درصد است که در مقایسه با نرخ 4.6 درصدی ایالات متحده قرار می‌گیرد.

متوسط درامد یک شهروند در اسپانتنبورگ 20858 دلار در سال تخمین زده شده است که

300 دلار نسبت به ایالت کارولینا بیشتر است، البته باید توجه کرد که میانگین درآمد در ایالات متحده 53482 دلار برآورد شده است که نشان می‌دهد سطح درآمد در این ایده‌آل نیست.

 1. شهر لکسینگتون در ایالت کنتاکی

شهر نوزدهم یو اس نیوز  در لیست « 25شهر ارزان آمریکا برای زندگی» لکسینگتون از شهرهای ایالت کنتاکی است. این شهر دومین شهر بزرگ ایالت کنتاکی است و از نظر مساحت بیست و هشتمین شهر بزرگ آمریکا محسوب می‌شود. لکسینگتون را به عنوان « پایتخت اسب در جهان » می‌شناسند.

این شهر دارای یکی از باثبا‌ترین اقتصادهای ایالات متحده بوده و همواره خود را با تعاریفی مانند اقتصاد مستحکم، قوی در تولید، فناوری، پشتیبانی، کارآفرینی و بهرمندی از پایگاه تجاری متنوع و متعادل به رخ کشیده است. نرخ بیکاری در این شهر از آگوست 2015 زیر 3.7 درصد مانده است که نسبت به اکثر شهرهای مشابه پایین است.

همچنین لکسینگتون خانه کمپانی‌های عظیم جهانی مانند Lexmark و International و IBM و Lockheed-Martin و Toyota Motor و Lexington CSA است و البته بسیاری از کمپانی‌های برجسته دیگر که در سطح جهانی داد و ستد دارند.

شهر لکسینگتون در ایالت کنتاکی

اگرچه لکسینگتون محل استقرار ابرکمپانی‌های جهان است اما صنعت سوارکاری و اسب را به عنوان یک محرک اقتصادی حفظ کرده است و تا حدی به آن تکیه دارد. بنابراین مزارع اسب تمام شهر را احاطه کرده است و حتی نام بسیاری از خیابان‌های لکسینگتون به نام برندگان Triple Crownمسابقات  نام‌گذاری شده است.

گذشته از اسب، هزینه زندگی در لکسینگتون 4 درصد از میانگین ملی در ایالات متحده کمتر برآورد شده است. قیمت آب و برق در این شهر از میانگین ملی در کشور 11 درصد ارزان‌تر است و هزینه‌های مسکن در مقایسه با میانگین ملی 7 درصد کمتر برآورد شده است. هزینه‌های سوخت و گاز در این شهر نیز 5 درصد ارزان‌تر است.

باتوجه به وضعیت جغرافیایی و وفور مزارع در لکسینگتون، قیمت مواد غذایی در مقایسه با میانگین ملی 9 درصد کمتر است. اما هزینه‌های درمانی و مراقبت‌های بهداشتی با میانگین ملی تفاوت چندانی ندارد.

 1. شهر لوییویل در ایالت کنتاکی

رتبه بیستم از لیست یو اس نیوز  در بین «25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی»، به شهر لوییویل و دوباره از ایالت کنتاکی اختصاص یافته است. لوییویل ( یا لوئیزوِیل) به نام لوئیس شانزدهم، یکی از پادشاهان فرانسه نام‌گذاری شده است و دقیقا بعد از لکسینگتون، بزرگترین شهر ایالات متحده یعنی بیست و نهمین شهر بزرگ آمریکا شناخته می‌شود.

در حال حاضر، لوییویل میزبان ده‌ها شرکت و سازمان طبقه‌بندی شده صنعتی است، اما زیربنای اقتصادی آن از دیرباز بر صنایع کشتیرانی و باربری استوار بوده که با ورود مرکز جهانی حمل و نقل هوایی Worldport به فرودگاه بین‌المللی لوئیزویل در حال توسعه بیشتر است.  به استثنای کشتیرانی و حمل و نقل، این شهر تحت تاثیر لکسینگتون از صنعت اسب قرار گرفته و البته، مرکز اصلی تولید و توزیع ویسکی در آمریکا است. 

شهر لکسینگتون در ایالت کنتاکی

تهیه موادغذایی در لوییویل می‌تواند ارزان‌تر تمام شود اما تفاوتی در مقایسه با میانگین ملی وجود ندارد. وجود دو فروشگاه‌های   والمارت و آلبرسانس در این شهر تهیه غذا را آسان کرده است، اما همجواری با وجود بازارهای کشاورزی کوچک صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به تغذیه را ممکن می‌کند. به عبارت دیگر در زمان‌های خاص می‌توانید موادغذایی را از بازارهای محلی تهیه کنید.

هزینه برق در لوییویل جزو چهار شهر ارزان در ایالت کنتاکی است. در سال گذشته  قیمت برق در این شهر حدود 1 درصد کاهش پیدا کرده؛ ولی یک مالیات شهری اضافی در این شهر اخذ می‌شود که بر هزینه کلی زندگی تاثیر می‌گذارد. همچنین برای حمل و نقل ماهانه در لوییویل مالیات 50 دلاری وضع شده است، با این وجود هزینه زندگی در لوییویل پایین‌تر از میانگین ملی محاسبه شده است.

هزینه تهیه مسکن در لوییویل معقول است و تنها با 800 دلار می‌توان یک آپارتمان یک خوابه اجاره کرد و برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه 1150 دلار کفایت می‌کند. بطور کلی قیمت مسکن در این شهر 70 دصرد کمتر از میانگین ملی، موادغذایی 11 درصد کمتر و مراقبت‌های بهداشتی 7 درصد ارزان‌تر از میانگین ملی برآورد شده است.  

 1. شهر یانگستاون در ایالت اوهایو

مجله ملی یو اس نیوز، در رتبه بیست و یکمین شهر مقرون به صرفه در بین « 25 شهر ارزان در آمریکا برای زندگی » یانگستاون، شهری در ایالت اوهایو را معرفی کرده است. یانگستاون به طور سنتی مرکز فولاد شناخته می‌شود اما پس از سقوط صنعت فولاد در سال 1970، با کاهش 60درصدی جمعیت روبرو شد و سال‌ها بدون هیچ صنعت عمده‌ای باقی ماند. این روند تا 1980 ادامه داشت تا اینکه با ورود صنایع خودرو اقتصاد شهر احیا شد. اما همچنان این شهر برای زندگی بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه زندگی در یانگستاون در مقایسه با میانگین ملی ایالات متحده 14 درصد کمتر است. هزینه مسکن در این شهر 22 درصد از میانگین ملی ارزان‌تر است و تامین هزینه‌های آب و برق 11 درصد کمتر از نرخ میانگین تمام می‌شود. هزینه‌های حمل و نقل و قیمت گاز نیز 7 درصد کمتر از میانگین ملی برآورد شده است. به علاوه، قیمت موادغذایی در آن 9 درصد کمتر از میانگین ملی و مراقبت‌های بهداشتی 22درصد کمتر از این میانگین تخمین زده شده است.

شهر لکسینگتون در ایالت کنتاکی

میانگین هزینه زندگی در یانگستون 1100 دلار است که به میانگین هزینه زندگی در جهان نزدیک است. متوسط حقوق پس از کسر مالیات 2227 دلار برآورد شده است و پوشش هزینه زندگی سالانه با صرف درآمد 2 ماه از سال امکان‌پذیر است. در حقیقت، یانگستاون شهری برای جاه‌طلبی نیست و هنوز با بحران‌های قدیمی دست و پنجه نرم می‌کند و تاحدودی پویایی خود را از دست داده ؛ اما یک زندگی ارزان و آرام در آن کاملا امکان‌پذیر است.

 1. شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری

شهر بندری سنت لوئیس، در شرق ایالات متحده و از توابع ایالت میسوری، در بین « 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی » بیست و دومین شماره را به خود اختصاص داده است. سنت لوئیس قبل از استقرار اروپائیان مرکز فرهنگ بومیان می‌سی‌سی‌پی بود. اما در سال 1764 با ورود برخی تاجران خز فرانسوی مانند ژیلبر آنتوان د سنت ماکسنت، پیر لاکلد و آگوست شوتو به نام لویی نهم فرانسه نام‌گذاری شد و در سال 1803، به عنوان بخشی از لوئیزیانا به آمریکا فروخته شد.

درحال حاضر، سنت لوئیس ده شرکت فورتن 500 را در خود جای داده است و تولید ناخالص آن حدود 150 میلیارد دلار در هر سال است. سنت لوئیس خانه کمپانی‌های بزرگی مانند Express Scripts، Monsanto، Reinsurance Group، Emerson Electric و بسیاری دیگر است. همچنین شرکت بوئینگ در این شهر کارفرمای نزدیک به 15 هزار نفر است و پردیس خود را در شمال سنت لوئیس به عنوان یک مقر دفاعی مستقر کرده است.

شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری

هزینه زندگی در سنت‌لوئیس 6 درصد از هزینه زندگی بر مبنای میانگین ملی در ایالات متحده آمریکا ارزان‌تر است. اما قیمت آب و انرژی ( برق) در این شهر 15 درصد بالاتر از میانگین ملی برآورد شده است. در حمل و نقل و قیمت گاز شرایط متفاوتی با نرخ میانگین ندارد. اما مسکن در این شهر 27 درصد ارزان‌تر از قیمت مسکن در آمریکا است. غذا در سنت‌لوئیس 5درصد از نرخ میانگین و مراقبت‌های بهداشتی 2 درصد گران‌تر هستند.

درواقع سنت‌لوئیس شهری است که زندگی در آن مقرون به صرفه است تا ارزان. با توجه به وفور کمپانی‌های بین‌المللی، بنادر، پتانسیل گردشگری و ... پیدا کردن شغل پردرآمد یا ایجاد کسب و کار در آن آسان است. شهروندان آن حقوق و استانداردهای بالایی برای زندگی دارند و این سنت لوئیس را به شهری عالی برای زندگی بدل می‌کند.

 1. شهر کانزاس‌سیتی در ایالت میسوری

کانزاس سیتی، در لیست یو اس نیوز، بیست و سومین شهر از 25 شهر ارزان برای زندگی در آمریکا ثبت شده است. این شهر در ایالت میسوری واقع است و به سنت‌های فرهنگی و غذاهای معروف سبک کانزاسی شهرت دارد. کباب کانزاس سیتی، استیک نواری مانزاس سیتی و صنعت آبجو از جمله الویت‌های توریستی در این شهر است.

یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید دارو در ایالات متحده آمریکا با نام تجاری Sanofi-Aventis در جنوب کانزاس مستقر است. همچنین موسسات آکادمیک اقتصادی در ارتباط با بهداشت حیوانات در این شهر توسعه پیدا کرده‌اند. تاسیسات دفاعی زیستی و کشاورزی در خصوص بیماری حیوانات، تحقیقات پایه پزشکی و رشته‌های علوم زیست پزشکی نیز در این شهر گستردگی وسیعی دارند. علاوه بر اینها، از کارفرمایان شاخص کانزاس سیتی می‌توان به اجزای غیر هسته‌ای زرادخانه بمب هسته‌ای ایالات متحده آمریکا اشاره کرد که 1700 کارمند را استخدام کرده است.

شهر کانزاس‌سیتی در ایالت میسوری

هزینه زندگی در کانزاس هیچ تفاوت چشم‌گیری با نرخ میانگین ملی ندارد. هزینه مسکن در این شهر 8 درصد از میانگین ملی کمتر و هزینه آب و انرژی 8 درصد بالاتر از میانگین ملی است. حمل و نقل در این شهر 1 درصد از میانگین ملی و قیمت گاز هم با همین تناسب ارزان‌تر است. همچنین قیمت موادغذایی برابر با میانگین ملی است. هزینه سلامت تنها یک درصد ارزان‌تر محاسبه شده است. شاخص قیمت آپارتمان در کانزاس سیتی برای یک منزل یک خوابه 996 دلار و برای یک منزل دو خوابه 1186 دلار است. شاید بتوانیم کانزاس را یک جامعه هنری – علمی پر جنب و جوش بدانیم که هزینه‌های معقول در آن زندگی را آسان می‌کند.

 1. شهر سیراکیوس در ایالت نیویورک

سیراکیوس، رتبه بیست و چهارم از لیست «25 شهر ارزان در آمریکا برای زندگی» در مجله یو اس نیوز را به خود اختصاص داده است. این شهر در ایالت نیویورک قرار دارد و سابقا یک مرکز تولید بود. اما طی دهه‌های گذشته با چالش‌های جدی روبرو شده است. در حال حاضر عمده کارفرمایان این شهر را مراکز آموزش عالی، تحقیقات، مراکز مراقبت‌های بهداشتی و خدمات تشکیل می‌دهند. البته برخی از تولیدات با تکنولوژی بالا دوام آورده‌اند.

سیراکیوس یک شهر کوچک و آرام در بین شهرهای نزدیک به نیویورک است، به طوری که گفته می‌شود مقرون به صرفه است اگر برای صرف غذا در رستوران به شهر نیویورک بروید. شاید همین شاخصه این شهر خاموش را برای زندگی آرام در کنار شهری مانند نیویورک استثنایی کرده باشد و آن را در توجه کارشناسانی قرار داده باشد که کیفیت زندگی در شهرهای آمریکا را برآورد می‌کنند.

شهر سیراکیوس در ایالت نیویورک

به طور مثال، در سیراکوس شما امکان دسترسی به نیویورک را دارید اما می‌توانید با پرداخت 88 هزار دلار یک خانه تهیه کنید و با 25.7 درصد هزینه کمتر از میانگین نیویورک در کنار این شهر دوام بیاورید.

همچنین مسکن در سیراکوس 43 درصد کمتر از میانگین ملی در آمریکا است. این یکی از پررنگ‌ترین دلایلی است که خانواده‌های بزرگ در سیراکوس زندگی می‌کنند، این شهر در فاصله 200 مایلی از نورهای روشن شهر نیویورک قرار دارد و جایگزین مناسبی برای کسانی است که از روند آرام‌تر زندگی لذت می‌برند.

 1. شهر بتون روژ در ایالت لوئیزیانا

آخرین شهر از « 25 شهر ارزان آمریکا برای زندگی» در لیست مجله یو اس نیوز  به یکی از توابع ایالت لوئیزیانا، به نام بتون روژ اختصاص پیدا کرده است که نام خود را از زبان فرانسه گرفته است؛ در حقیقت، بتون همان واژه «باتون» در فارسی است که در اصطلاح محلی به مفهوم چوبدستی پلیس (یا چوب سرخ) اشاره دارد. این شهر به دلیل موقعیت استراتژیکش صحنه بسیاری از جنگ‌های داخلی در آمریکا بوده است.

با این حال باتون روژ از یک اقتصاد قوی برخوردار است  و به عنوان یکی از 10 مکان برتر برای بزرگسالان جوان شناخته می‌شود که تمایل به ایجاد تجارت‌ نوپایی را دارند. باتون روژ دورترین بندر داخلی در رودخانه می‌سی‌سی‌پی است که تانکرهای اقیانوس‌پیما و حامل‌های بار را در خود جای می‌دهد. بزرگترین صنعت بتون روژ پتروشیمی است و پالایشگاه بتون روژ  یا ExxonMobil، به عنوان چهارمین پالایشگاه بزرگ ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

هزینه زندگی در شهر بتون روژ 4 درصد کمتر از میانگین ملی در آمریکا تخمین زده شده است. همچنین هزینه‌های تهیه و نگهداری مسکن در این شهر از میانگین ملی 13 درصد ارزان‌تر است. قیمت گاز و هزینه حمل و نقل از میانگین ملی 7 درصد و قیمت آب و برق 18 درصد از میانگین ملی ارزان‌تر است. میانگین ملی مواد غذایی از نرخ غذا در بتون روژ 3 درصد گران‌تر است. ولی مراقبت‌های درمانی در این شهر با تفاوت 14 درصد گرانتر برآورد شده است.

متوسط حقوق پس از کسر مالیات در این شهر 2589 دلار است و یک فرد برای پوشش هزینه‌های زندگی نیازمند 1.6 ماه از حقوق سالیانه خود می‌باشد. متوسط هزینه زندگی در باتون روژ 1653 دلار برآورد شده است. همچنین متوسط ارزش خانه در این شهر 181هزار دلار است.

مشاورین زبده حامی مهاجر راهنمای شما هستند تا بهترین مسیر مهاجرت به سرزمین‌هایی را پیدا کنید که اطلاعات کافی از آن‌ها را ندارید. حامی مهاجر با ارائه تجربه هزاران مهاجرت موفق، آسایش شما در سرزمین مقصد را محقق می‌کند. کارشناسان حامی مهاجر پشت خط 02148406  پاسخگوی نیازهای شما هستند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
بهاره
برای خرید و اجاره خانه کدام شهر آمریکا بهتر هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام و عرض ادب؛

ایالت میسی‌سی‌پی، ایالت آیداهو  و ایالت جورجیا در لیست ارزانترین ایالت ها قرار دارند. قیمت خانه‌ها در این مناطق ارزانتر از میانگین کشوری است.

علی نژادحسین
سلام تشکر از مقاله تان
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز.

ممنون از نگاه شما. ❤