20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت 2024

مهاجرت به خارج از کشور، آرزوی شیرینی است که عده زیادی به‌دنبال برآورده‌کردن آن هستند. منتها پیش از هر اقدامی، آن‌ها باید ببینند با توجه به شرایطشان، بهترین کشور برای مهاجرت کدام است. زیرا تنها با دانستن این مورد است که می‌توانند مناسب‌ترین مقصد را برای خود انتخاب کنند و رویاهایشان را عملی کنند.

به همین خاطر، ما نیز می‌خواهیم در این مسیر به کمک متقاضیان مهاجرت بیاییم و با نوشتن این مطلب، تعدادی از بهترین کشورها برای مهاجرت را به آن‌ها معرفی کنیم. همچنین قصد داریم در خلال این مبحث، راجع‌به موضوعاتی مانند بهترین کشور برای زندگی یا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان نیز صحبت کنیم.

البته ذکر این نکته الزامی است که مهم‌ترین فاکتور در نگارش این مقاله، «امکان‌پذیربودن مهاجرت به کشور مقصد و اخذ اقامت آن سرزمین» بوده است و سپس، فاکتور «کیفیت زندگی» موردتوجه قرار گرفته. پس همراهمان باشید تا به‌اتفاق یکدیگر، با این کشورها آشنا شویم.

ضمنا شما می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت حامی مهاجر، شرایط خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا با توجه به شرایطتان، آن‌ها بهترین مقاصد مهاجرتی را به شما پیشنهاد بدهند.

حامی مهاجر موسسه مهاجرتی معتبری است که در زمینه «راه های مهاجرت»، به مراجعین خود خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد. خدماتی مانند اخذ ویزای لاتاری آمریکا، دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ثبت شرکت در امارات، خرید ملک در ترکیه و... برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

بهترین کشورها برای مهاجرت

همان‌طور که گفتیم، معیار اصلی ما در پرداختن به این موضوع، در دسترس بودن روش‌های مهاجرت به یک کشور است. بنابراین رده‌بندی پایین نیز بر همین اساس تنظیم شده است. در ادامه، این کشورها را معرفی می‌کنیم.

آمریکا | بهترین کشور برای زندگی

هر زمان که حرف مهاجرت به میان می‌آید، بدون شک اسم ایالات متحده آمریکا به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی مطرح می‌شود. زیرا این سرزمین که در حال حاضر بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی دنیا به‌شمار می‌رود، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و برای مهاجرت افراد، شیوه‌های متعددی را پیش‌پای آنان قرار داده.

آمریکا برای مهاجرت

به‌عنوان نمونه، می‌توانیم به لاتاری گرین کارت آمریکا اشاره کنیم که تنها شرط قبولی در آن، خوش‌شانسی شما است! به این معنی که برای برنده‌شدن در برنامه تنوع نژادی آمریکا و دریافت گرین کارت این سرزمین، تنها لازم است یک ثبت‌نام ساده انجام بدهید!

سپس بین شما و دیگر ثبت‌کنندگان، یک قرعه‌کشی کامپیوتری برگزار می‌شود و عده‌ای به‌عنوان برنده اعلام می‌شوند. در نهایت نیز این شانس به برندگان داده می‌شود که با دریافت ویزای آمریکا، زندگی تازه‌ای را در ایالات متحده آغاز کنند. بنابراین چنانچه قرعه به نام شما درآمد، بهتر است هرچه زودتر چمدانتان را ببندید و راهی بهترین کشور برای زندگی شوید!

از سوی دیگر، ایالات متحده آمریکا میزبان بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهان است و هرساله، دانشجویان بین‌المللی زیادی را در این مراکز آموزشی می‌پذیرد. بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم آمریکا، بهترین کشور برای زندگی دانشجویان محسوب می‌شود. به‌خصوص که در تمام ایالت‌های این سرزمین، حداقل یک دانشگاه ممتاز وجود دارد.

دانشگاه‌هایی که حتی فکرکردن به آن‌ها هیجان‌انگیز است، چه برسد به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و درس‌خواندن در آن‌ها! از جمله این مراکز علمی‌آموزشی، می‌توانیم به دانشگاه‌های استنفورد، هاروارد، ماساچوست، پرینستون، شیکاگو و... اشاره کنیم.

اما لاتاری و تحصیل در آمریکا، تنها راه‌های مهاجرت به ایالات متحده نیستند! زیرا دولت‌مردان آمریکا شیوه‌های متعددی را برای مهاجرت به این کشور فراهم کرده‌اند. مانند مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی یا دیگر راه‌ها که ما، ریزبه‌ریز جزئیات آن‌ها را در مقاله بهترین روش های اخذ اقامت آمریکا توضیح داده‌ایم. 

ضمنا باید بگوییم از نظر استانداردهای زندگی نیز، ایالات متحده جایگاه مناسبی در دنیا دارد. طوری که این کشور در زمینه‌هایی مانند میزان درآمد افراد، امنیت و آینده شغلی، کیفیت آموزشی، کیفیت خدمات درمانی و... در میان برترین کشورهای جهان قرار دارد. به همین دلیل نیز میزان رضایت عمومی آمریکایی‌ها از زندگی در این کشور، معمولا بالاتر از متوسط جهانی است.

بنابراین با کنار هم قراردادن این موارد و مسائلی مانند برخورداری از آزادی‌های مدنی یا برابری‌های اجتماعی، می‌توان فهمید که چرا آمریکا، یکی از گزینه‌هایی است که همواره به‌عنوان بهترین کشور برای زندگی معرفی می‌شود.

کانادا | بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

حضور در جامعه بزرگ ایرانیان اما در کانادا ، بله! درست شنیدید. کشور سردسیر کانادا با میزبانی از دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک‌گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و... تبدیل به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دنیا شده است. تا آنجا که می‌توان آن را بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی یا حداقل، یکی از بهترین کشورها در این زمینه معرفی کرد.

اما جایگاه علمی این دانشگاه‌ها، تنها دلیل ما برای معرفی کانادا به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی نیست. بلکه علت مهم‌تر، مزایای دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.

کانادا | بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

کدام مزایا؟ همین‌که شما با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید خانواده‌تان را نیز همراه خودتان ببرید (همسر و فرزندان زیر 21سال). ضمن اینکه همسرتان اجازه خواهد داشت به‌صورت تمام‌وقت در این سرزمین کار  کند و فرزندانتان هم می‌توانند به‌صورت رایگان در مدارس ممتاز کانادا درس بخوانند.

تازه پس از پایان دوره تحصیل نیز شما می‌توانید با دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)، در کانادا ماندگار شوید و اقامت دائم این سرزمین را به‌دست بیاورید. بنابراین با وجود چنین شرایطی، مسلما کانادا شایستگی این را دارد که به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی یا یکی از بهترین‌ها در این زمینه معرفی شود.

علاوه بر این، مسئولین کانادا با طراحی برنامه اکسپرس اینتری، شرایط خوبی را فراهم کرده‌اند تا شما بتوانید با توجه به مهارت حرفه‌ای خود راهی این سرزمین بشوید و ضمن اخذ اقامت کانادا، فعالیتتان را در آنجا دنبال کنید.

ضمنا باید بدانید راه‌های دیگری نیز برای دریافت ویزای کانادا وجود دارد. مانند اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری با خرید خانه، ثبت شرکت و... 

پس از بیان این موارد، باید به فضای چندفرهنگی کانادا نیز اشاره کنیم که برگرفته از حضور افراد با ملیت‌های گوناگون است و باعث شده شهروندان این سرزمین، برخورد محترمانه‌ای با مهاجران داشته باشند.

ضمن اینکه وجود قوانین مهاجرتی انعطاف‌پذیر در کانادا، استانداردهای بالای زندگی، فرصت‌های شغلی متنوع، اقتصاد کارآمد، کیفیت بالای خدمات درمانی و... باعث شده است این کشور، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به‌شمار برود.

ترکیه | بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

علت اینکه ترکیه را بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی کردیم، چند مورد است. اول اینکه ترکیه همسایه غربی ایران است و در مواقع لازم، شما می‌توانید خودتان را به‌سادگی از طریق راه‌های زمینی یا هوایی به ایران برسانید.

دیگر اینکه فرهنگ مردم ایران و ترکیه، تا حد بسیار زیادی شبیه به یکدیگر است. طوری که شما پس از مهاجرت به ترکیه، سریعا با زندگی در این کشور خو می‌گیرید و احساس می‌کنید در خانه خود حضور دارید! بنابراین زندگی در ترکیه، راحت‌تر از دیگر کشورها به‌نظر می‌رسد.

ترکیه بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

ضمنا مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان مزایای دیگری نیز دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • برخورداری از آموزش رایگان زبان ترکی
 • شباهت فرهنگ غذایی مردم ایران و ترکیه
 • هزینه کمتر زندگی در ترکیه، نسبت به دیگر کشورها
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس موردتایید وزارت آموزش‌وپروش ایران
 • امکان اخذ پاسپورت ترکیه در صورت خرید ملک به ارزش بیش از 400هزار دلار و...

علاوه بر آنچه گفتیم، یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب ترکیه به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، روش‌های متنوعی است که برای مهاجرت به این سرزمین و اخذ اقامت یا حتی پاسپورت آن وجود دارد.

مثلا همان‌طور که گفتیم، شما می‌توانید تنها با خرید ملک در ترکیه به ارزش 400هزار دلار، پاسپورت این کشور را دریافت کنید و از مزایای منحصربه‌فرد آن لذت ببرید. مزایایی مانند امکان ایجاد هویت جدید، سفر آسان به بیش از 111 کشور جهان و...

از دیگر روش‌های پرطرفدار برای مهاجرت به ترکیه، تحصیل در ترکیه است. زیرا با وجود اینکه دانشگاه‌های ترکیه عضو معاهده بولونیا هستند و سطح علمی بالایی دارند، هم هزینه تحصیل در آن‌ها از دانشگاه‌های اروپایی کمتر است و هم بورسیه‌های متعددی (از 25 درصد تا 75 درصد) برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند.

علاوه بر این، سطح آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه (آزمون یوس ترکیه) نیز به‌مراتب از کنکور ایران پایین‌تر است و همین، دلیلی است برای محبوبیت مهاجرت تحصیلی به ترکیه. البته باید بدانید که کسب نتیجه مناسب در این آزمون، همچنان نیازمند مطالعات کافی و تقویت پایه‌های علمی است. زیرا بین افراد حاضر در این امتحان، یک رقابت علمی سطح‌بالا در جریان است.

در ادامه باید بگوییم مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور، از راه‌های دیگری نیز امکان‌پذیر است. روش‌هایی مانند ثبت شرکت در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق کار، اقامت خودحمایتی ترکیه و غیره.

امارات | بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت

امارات متحده عربی (و در معنای دقیق‌تر، دبی)، نامی آشنا برای تمام کسانی است که به گردشگری و تفریحات دریایی علاقه دارند. اما این کشور علاوه بر اینکه مقصدی مناسب برای سفر و تفریح است، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا نیز به‌شمار می‌رود.

امارات بهترین کشور برای مهاجرت

چرا؟ به این دلایل:

 • امنیت بسیار زیاد اقامت در دبی
 • استانداردهای سطح‌بالای زندگی و درآمد در امارات
 • سیستم حمل‌ونقل کارآمد و مقرون‌به‌صرفه
 • کیفیت بسیار خوب سیستم خدمات‌درمانی امارات
 • اعمال معافیت مالیاتی بر درآمد شخصی افراد در امارات و...

اما این‌ها تنها دلایلی نیستند که به‌خاطر آن، امارات را در رده‌بندی بهترین کشورها برای مهاجرت قرار داده‌ایم. بلکه همان‌طور که در تیتر نیز به آن اشاره شده، امارات بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت است. پس دلیل اصلی ما برای این اقدام، در نظر گرفتن مزایایی بوده است که شما می‌توانید با ثبت شرکت در امارات، از آن بهره‌مند شوید.

از جمله اینکه می‌توانید اقامت امارات را برای خود و خانواده‌تان به‌دست بیاورید یا بدون نیاز به کفیل اماراتی، مالک صددرصد شرکت خود باشید. همچنین شما برای ثبت شرکت در این کشور، احتیاجی به استخدام کارمند اماراتی ندارید. تازه! نرخ مالیات بر درآمد شرکت ثبت‌شده شما نیز صفر است و نیازی نیست دفتر کار فیزیکی اجاره کنید (ثبت شرکت از طریق دفتر کار مجازی نیز امکان‌پذیر است).

بنابراین با در نظر گرفتن این مزایا، مشخص می‌شود که چرا امارات را به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت معرفی کرده‌ایم. البته گفتنی است که ثبت شرکت در امارات، تنها راه مهاجرت به این کشور نیست. بلکه از طریق خرید خانه، ازدواج، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری نیز می‌توان راهی این کشور شد.

آلمان | بهترین کشور برای تحصیل با کم‌ترین هزینه 

اگر شما نیز از آن‌دسته افرادی هستید که قصد کرده‌اید در بهترین دانشگاه‌های جهان، با کمترین هزینه ممکن درس بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم از همین امروز زمانی را به آشنایی با فرهنگ آلمانی اختصاص دهید! زیرا آلمان، چهارمین قدرت اقتصادی جهان، این امکان را برای شما فراهم کرده است.

آلمان بهترین کشور برای تحصیل رایگان

چگونه؟ به این صورت که شما، تنها باید مبلغی در حدود 100 تا 450 یورو را برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان پرداخت کنید و سپس، خودتان را برای شروع ترم آماده کنید. البته در نظر داشته باشید که پس از دریافت بورسیه دیگر خبری از شهریه دانشگاه نیست!  در حالی که در سایر کشورها، همین موضوع می‌تواند دردسرساز باشد.

اما صبر کنید! آلمان نه‌تنها بهترین کشور برای تحصیل است، بلکه درس‌خواندن در این کشور با نکات مثبت دیگری نیز همراه است. به‌عنوان مثال، از مزایای تحصیل در آلمان این است که شما می‌توانید خانواده‌تان را نیز همراه خود ببرید. ضمنا آن‌ها در صورتی که واجد شرایط باشند، می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت در آلمان کار کنند.

همچنین بر اساس رنکینگ جهانی QS، حدود پنجاه دانشگاه آلمان در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به همین خاطر بیراه نیست اگر بگوییم مهاجرت تحصیلی به آلمان، فرصتی طلایی برای تمام دانشجویان است.

علاوه بر این موارد، شما می‌توانید از طریق ویزای اوسبیلدونگ آلمان (کارآموزی) نیز راهی این سرزمین بشوید و ضمن مهارت‌آموزی، حقوق هم دریافت کنید! گفتنی است مهاجرت به آلمان از روش‌هایی مانند مدرک زبان، سرمایه‌گذاری و... نیز امکان‌پذیر است.

برخی از ویژگی‌های کشور آلمان را به‌صورت خلاصه‌وار بیان می‌کنیم:

 • اقتصاد چهارم جهان
 • دومین کشور صادرکننده کالا
 • پرورش‌دهنده 113 برنده جایزه نوبل
 • ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا

ضمنا نیازی به گفتن ندارد که از نظر شاخصه‌های زندگی، آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود. طوری که این سرزمین در حیطه قانون‌مداری، امنیت شغلی، درآمد ماهانه، برابری‌های اجتماعی، خدمات درمانی، امکانات رفاهی و...، زبانزد خاص‌وعام است!

ایتالیا | بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی

ایتالیا، محل پیدایش امپراتوری روم، زادگاه میکل آنژ و لئوناردو داوینچی، سرزمین پاستا و پپرونی (!)، در عین حال که یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود، مقصدی بسیار مناسب برای زندگی مدرن و مهاجرت دانشجویی است.

ایتالیا بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی

زیرا نه‌تنها هزینه زندگی در این کشور اروپایی از دیگر کشورهای قاره سبز کمتر است، بلکه شهریه تحصیل در دانشگاه‌های آن نیز بسیار مناسب است. به این صورت که بسته به رشته تحصیلی شما، شهریه دانشگاهتان رقمی بین 3000 تا 5000 یورو در سال خواهد بود.

آیا این مبلغ، زیاد به‌نظر می‌رسد؟ جای نگرانی نیست! چون دولت ایتالیا، بورسیه‌ای 5000 الی 7000 یورویی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تدارک دیده است تا آن‌ها بتوانند هزینه‌های زندگی خود را کاهش بدهند. ضمنا دریافت این بورسیه تحصیلی ایتالیا نه محدودیت سنی دارد و نه نیاز است که در قبال آن، به تحقیق‌وپژوهش بپردازید.

بنابراین اگر با شنیدن این توضیحات، دوست دارید که در بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی درس بخوانید و حقوق بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم بند پوتینتان را برای سفر به «سرزمین چکمه» محکم کنید!

در ادامه، برخی از ویژگی‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا را آورده‌ایم.

 • شاخص بالای کیفیت زندگی 
 • شانس حضور در زندگی شبانه پرشوروشوق 
 • وجود شباهت‌های فرهنگی و امکان برقراری ارتباط آسان
 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های برجسته ایتالیا مانند دانشگاه میلان، ساپینزا، بولونیا و...
 • سطح پایین‌تر آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا مانند آزمون تولک
 • امکان انجام کار دانشجویی حین تحصیل در ایتالیا
 • امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی

انگلیس | بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان

شاید پیش از این نیز شنیده باشید که به لندن، «چهارراه فرهنگی» جهان می‌گویند. اما دلیل این عنوان چیست؟

برای اینکه علت این نام‌گذاری را بدانید، کافی است چند دقیقه‌ای در خیابان‌های این شهر قدم بزنید. آن‌وقت است که می‌بینید مردمی با نژادهای مختلف، طرز فکر گوناگون، فرهنگ‌های متفاوت و... همواره در حال رفت‌وآمد در سطح شهر هستند و هر یک، مورداحترام دیگری قرار دارند.

انگلیس بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان

همچنین پیروان ادیان مختلف نیز در سرتاسر انگلستان حاضر و دنباله‌رو آیین خودشان هستند. به‌عنوان مثال در حال حاضر، حدود 4هزار زردشتی و 300هزار یهودی در انگلستان حضور دارند. همچنین جمعیت مسلمانان این کشور، برابر با 1.5 میلیون نفر است. بنابراین به‌علت همین گستردگی جامعه مسلمانان در انگلستان است که این کشور، بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان لقب گرفته.

به هر ترتیب اگر شما نیز قصد دارید حضور در یک محیط چندفرهنگی را تجربه کنید، می‌توانید خودتان را از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، ثبت شرکت در انگلیس و... به بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان برسانید و از استانداردهای منحصربه‌فرد زندگی در انگلیس لذت ببرید.

عمان | بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

چرا عمان را بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان معرفی کردیم؟ به دلایل زیر:

 • نزدیکی ایران و عمان (فاصله 3ساعته)
 • روابط پایدار بین ایران و عمان
 • نرخ بالای درآمد افراد
 • نرخ پایین بیکاری
 • راحتی اخذ ویزا
 • ارزش پول زیاد و...

عمان برای مهاجرت کاری ایرانیان

اما برای کار در عمان، باید چه کرد؟ قدم اول این است که یک کارفرمای عمانی، رزومه کاری شما را مطالعه کند و برایتان یک پیشنهاد کاری رسمی بفرستد. سپس این نوبت شماست که راهی عمان شوید و با سپری‌کردن برخی مصاحبه‌ها و آزمون‌ها، مهارت خود را اثبات کنید. نهایتا نیز در صورت توافق، شما می‌توانید ویزای کار عمان را دریافت کنید.

اما در این بین، راه کم‌دردسرتری نیز وجود دارد. به این صورت که شما به‌جای کارکردن، کارآفرینی می‌کنید! یعنی با اقدام به ثبت شرکت در عمان ، کسب‌وکارتان را در خارج از کشور هم گسترش می‌دهید. تازه نباید فراموش کنید که به‌واسطه موقعیت استراتژیک عمان، می‌توانید به تمام بازارهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و آفریقایی نیز دسترسی داشته باشید.

ضمن اینکه جز در برخی موارد، شما مالک صددرصدی شرکت خود خواهید بود و نیازی به کفیل تجاری نخواهید داشت. بنابراین چنانچه فکر می‌کنید کسب‌وکارتان آماده رقابت در بازارهای بزرگ بین‌المللی است، این گوی و این میدان! عمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان است و شما می‌توانید شانستان را در این کشور امتحان کنید. تازه در این مسیر، ما هم همراهتان خواهیم بود! تنها کافی است با شماره 02148000957تماس بگیرید.

دومینیکا | بهترین کشور برای تابعیت دوم

اگر تاکنون نام دومینیکا به گوشتان نخورده، باید بدانید این کشور، جزیره‌ای کوچک در شرق دریای کارائیب است که به‌صورت پارلمانی اداره می‌شود. اما آنچه درباره این سرزمین اهمیت دارد، جغرافیای آن یا شیوه مدیریتش نیست، بلکه ارزش پاسپورت آن است.

دومینیکا بهترین کشور برای تابعیت دوم

چرا که بر اساس آخرین اطلاعات سایت Passport Index، گذرنامه این کشور بیست‌ونهمین پاسپورت قدرتمند دنیاست و به‌واسطه آن، می‌توان سفر آسانی را به 134 کشور جهان تجربه کرد. به این صورت که شما با داشتن گذرنامه این کشور، در سفر به 91 کشور جهان (از جمله روسیه، چین و تمام کشورهای حوزه شینگن) نیازی به دریافت ویزا نخواهید داشت. همچنین در سفر به 43 کشور دیگر نیز می‌توانید به‌راحتی ویزای الکترونیکی یا روادید فرودگاهی دریافت کنید.

بنابراین به‌سبب همین ارزشمندی پاسپورت دومینیکاست که این کشور، به‌عنوان بهترین کشور برای تابعیت دوم شناخته می‌شود. می‌پرسید چگونه می‌شود پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟ به این دو شیوه:

 • اول، سرمایه‌گذاری غیرقابل‌برگشت در صندوق اقتصادی دولت دومینیکا؛ به این صورت که شما با پرداخت 100هزار دلار آمریکا (هزینه برای فرد مجرد) به صندوق سرمایه‌گذاری این کشور، پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنید. گفتنی است این پول، برای بهینه‌سازی زیرساخت‌های دومینیکا هزینه می‌شود.
 • دوم، سرمایه‌گذاری برگشت‌پذیر در پروژه‌های عمرانی موردتایید دولت؛ یعنی شما با سرمایه‌گذاری بیش از 200هزار دلار آمریکا در زمینه املاک و مستغلات دومینیکا، واجد شرایط دریافت پاسپورت این کشور خواهید شد. لازم‌به‌ذکر است که این مبلغ بعد از 5 سال به حساب شما بازخواهد گشت.

پس در صورتی که می‌خواهید پاسپورت کشوری را دریافت کنید که با تابعیت دوگانه مشکلی ندارد، این شما و این دومینیکا، بهترین کشور برای تابعیت دوم!

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم به‌اتفاق یکدیگر، برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت را بشناسیم. زیرا دانستن چنین موردی، مهم‌ترین فاکتور در انتخاب یک مقصد مناسب است و می‌تواند در به‌واقعیت‌پیوستن آرزوهایتان، نقش مهمی ایفا کند. به‌خصوص که در شیوه‌های گوناگون مهاجرت، مقاصد انتخابی نیز فرق می‌کند.

به همین خاطر، ما نیز مباحثی مانند بهترین کشور برای زندگی، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی، بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان، بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان و... را به‌صورت جداگانه موردبررسی قرار دادیم تا در هر زمینه، بهترین گزینه‌های ممکن را به اطلاع شما برسانیم.

با این حال اگر پرسش بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره 02148000957، سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. همواره پاسخگوی شما هستیم.

پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین کشورها برای مهاجرت

بهترین کشور برای کار کدام است؟

نمی‌توان تنها یک کشور را بهترین کشور برای کار معرفی کرد. با این حال، برخی از بهترین کشورها برای کار و سرمایه‌گذاری از این قرارند: کانادا، آلمان، امارات، عمان و...

بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت، با توجه به هدف شما از مهاجرت تعیین می‌شود. به‌عنوان مثال بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی با مهاجرت کاری فرق دارد. اگر می‌خواهید تمام این کشورها را بشناسید، مقاله را مطالعه کنید.

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟

شاید به‌نظر برسد بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ایرانیان، کشورهایی مانند ترکیه، امارات و عمان هستند که در فاصله کمی از ایران قرار دارند. اما استانداردهای بالای زندگی در آمریکا، جامعه بزرگ ایرانیان حاضر در کانادا، شرایط رفاهی مساعد آلمان و... نیز می‌تواند زمینه‌ساز یک تجربه مهاجرتی موفق باشد. بنابراین تعیین بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ایرانیان، فقط با در نظر گرفتن شرایط شخصی افراد صورت می‌گیرد. 

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟

به‌طور کلی، بهترین کشورها برای مهاجرت به این ترتیب‌اند:

 • آمریکا
 • کانادا
 • ترکیه
 • امارات
 • آلمان
 • ایتالیا
 • انگلیس
 • عمان
 • دومینیکا 

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان؟

همان‌طور که در مقاله هم به آن اشاره کردیم، جدا از ترکیه و دیگر کشورهایی که دین رسمی‌شان اسلام است، انگلیس با جمعیت 1.5 میلیون نفری مسلمانان خود، می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 18 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
مسعود
منظورتون از لاتاری آمریکا چیه؟ قرعه کشیه یا راهی هست شانس بیشتر شه؟
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام

لاتاری یکی از راه‌های مهاجرتی آمریکاست که تماما بر مبنای شانس طراحی شده است؛

اما راه‌هایی مثل ثبت‌نام اصولی یا انتخاب عکس مناسب، می‌تواند شانس شما را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

حسین اسفندی
سلام وقت بخیر من میخواستم برای فرزندم مهاجرت کنم در ضمن او 10 سالش هستم ام کشور برای مهاجرت بهتر است
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام، وقتتون بخیر

مهاجرت دانش‌آموزی به کانادا برای شما بهترین گزینه است. با توجه به اینکه امکان همراهی یکی از والدین هم برای فرزند وجود داره و کانادا سیستم آموزشی قوی داره، آینده خوبی برای فراغ‌التحصیلان داره. برای دریافت مشاوره تخصصی میتونید با شماره 02148000957 تماس بگیرید و با کارشناسان حامی مهاجر ارتباط داشته باشید.