20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اولین ورود با ویزای شینگن کدام کشور باید باشد؟

اولین ورود با ویزای شینگن کدام کشور باید باشد؟ این پرسش بسیاری از متقاضیان ویزای شینگن است؛ به عبارت ساده‌تر آن‌ها می‌پرسند که اگر متقاضی ویزای شینگن، موفق به اخذ این ویزا از کشور فرانسه شود، حتما باید از کشور فرانسه وارد منطقه شینگن شود یا می‌تواند ورود خود را از کشورهای آلمان، اسپانیا یا هر کشور دیگر عضو شینگن انجام دهد. این سوال به این خاطر پیش می‌آید که تردد برای دارندگان ویزای شینگن به 26 کشور عضو آزاد است.

موسسه حامی مهاجر به عنوان کارگزار رسمی ویزا در ایران، خدماتی از قبیل اخذ وقت سفارت، اخذ تضمینی ویزای شینگن فرانسه ، پرداخت هزینه‌های سفارت، مشاوره رایگان در خصوص ویزای شنگن را به شما ارائه می‌دهد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک می‌توانید با خط مستقیم 02148406 با کارشناسان حامی‌ مهاجر تماس بگیرید.

آیا برای ورود به منطقه شینگن نیز این آزادی وجود دارد؟ اگر ویزای شینگن داشته باشیم، آیا می‌توانیم از هر کشور عضو وارد منطقه شنگن شویم؟ پاسخ به این سوال کمی پیچیده است. زیرا شما مجاز هستید که هر کدام از کشورهای عضو منطقه شینگن را که دوست دارید، به عنوان اولین مبدا در سفر خود انتخاب کنید. هیچ لزومی ندارد که چون از فرانسه ویزای شینگن اخذ کرده‌اید، ورود خود به منطقه شینگن را در فرانسه به ثبت برسانید.

اولین ورود با ویزای شینگن کدام کشور باید باشد؟

با این وجود، هرگز به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که مبدایی را برای ورود به منطقه شینگن انتخاب کنید که غیر از آن کشوری باشد که برای شما ویزای شینگن صادر کرده است. پیشنهاد اکید مشاوران حرفه‌ای به شما این است که حتما از کشوری وارد منطقه شینگن شوید که از آن ویزا اخذ کرده‌اید.

اما چرا به شما چنین هشداری می‌دهیم؟ اگرچه لازم نیست ورود شما به منطقه شینگن از کشوری باشد که برای شما ویزای شینگن صادر کرده است، اما وقتی شما از کشوری غیر از کشوری که برای شما ویزا صادر کرده است وارد منطقه شینگن می‌شوید، افسر فرودگاه اختیار دارد که شما را به منطقه شینگن بپذیرد یا اینکه از ورود شما به منطقه شینگن جلوگیری کند.

به عبارت ساده‌تر؛ اگر شما از کشور فرانسه ویزای شینگن دریافت کنید و ورود شما به مرزهای منطقه شینگن همان فرانسه باشد، دلیلی وجود ندارد که افسر فرودگاه فرانسوی شما را تهدید به شمار بیاورد و از ورود شما به فرانسه یا منطقه شینگن جلوگیری کند. زیرا سفارت کشور او پرونده را بررسی کرده و سابقه شما را رصد کرده است. آن‌ها اطمینان کامل به عملکرد ماموران خود در سفارت دارند و به احتمال خیلی زیاد ورود شما را به  منطقه شینگن خوش‌آمد می‌گویند.

ویزای شنگن

هیچ دلیلی وجود ندارد که مامور فرودگاه فرانسه عملکرد سفارت فرانسه در تهران را زیر سوال ببرد، بنابراین اگر مشکل خاصی پیش نیاید شما وارد فرانسه می‌شوید و از آنجا به هر کشوری سفر می‌کنید که تمایل دارید و در منطقه شینگن است. اما اگر شما تصمیم بگیرید که از کشوری، غیر از آن کشوری که برای شما ویزای شینگن صادر کرده است وارد منطقه شینگن شوید، قضیه به کل تغییر می‌کند.

در واقع این یک ریسک است و می‌تواند تبعات سنگینی داشته باشد. اگر شما از یک سفارت در منطقه شینگن ویزای  خود را دریافت کنید، اما تصمیم بگیرید که از کشور دیگری وارد منطقه شینگن شوید؛ اعتمادی که در بالا به آن اشاره کردیم، بین مسئولان سفارت و فرودگاه وجود ندارد. چون نهایتا دو کشور مستقل هستند و اعتماد کمتری به سازمان‌های یکدیگر دارند.

بنابراین فرودگاه کشوری که ویزای شما را تحت پوشش قرار می‌دهد، مدارک شما را برای بار دوم بررسی می‌کند. آ‌ن‌ها به شکل جدی‌ سابقه و رزومه شما را مرور می‌کنند و در نهایت تصمیم با آن‌هاست که شما را به کشور خود بپذیرند یا نپذیرند. بنابراین احتمال زیادی دارد که شما در فرودگاه دیپورت شوید. پس اگر شما از کشوری مثل فرانسه ویزای شینگن دریافت کنید و تصمیم بگیرید که از کشوری دیگر، مثلا اسپانیا، آلمان یا یونان به منطقه شینگن وارد شوید، ممکن است از فرودگاه آن کشورها دیپورت شوید.

اگر کشورهایی که آن‌ها را مثال زدیم، شما را دیپورت کنند، این مهر در پاسپورت شما درج می‌شود و در سابقه شما برای اخذ و استفاده از ویزای شینگن باقی خواهد ماند. پس هیچ کدام از مشاوران مهاجرت حرفه‌ای پیشنهاد چنین ریسکی را نمی‌کنند. بهترین کار این است که برنامه سفر خود را با دقت بنویسید و قبل از سفر انتخاب کنید که به کدام کشورها خواهید رفت و در هر کشور چقدر اقامت خواهید داشت. بهتر است کشوری را برای ورود انتخاب کنید که بیشترین اقامت را در آن دارید.

 بهتر است از همان کشوری وارد شوید که از سفارت آن ویزا درخواست می‌کنید و از کشوری ویزا درخواست کنید که قرار است بیش از همه در آن اسکان پیدا کنید. ولی از نظر فنی و قانونی محدودیتی برای شما وجود ندارد که از کشوری که ویزا گرفته‌اید به منطقه شینگن وارد شوید.

مهر دیپورتی در پاسپورت

تبعات مهر دیپورتی در پاسپورت

سابقه سفر شما، سابقه درخواست‌هایی که برای ویزای شینگن داده‌اید، نتایج هر درخواستی برای ویزای شینگن داده‌اید، پذیرفته شدن درخواست شما یا اینکه درخواست شما ریجکت شده باشد، سابقه سفر شما در منطقه شینگن، ورود به موقع و خروج به موقع شما از منطقه شینگن و هر اقدام غیر قانونی احتمالی شما در منطقه شینگن در سوابق شما ثبت می‌شود.

هر بار که برای ویزای شینگن درخواست می‌دهید، سفارت کشوری که به آن درخواست داده‌اید سوابق شما را بررسی می‌کند. این سفارت‌ها در رابطه با سوابق منفی بسیار سخت‌گیر هستند و هر سابقه‌‌ منفی می‌تواند شما را از دریافت ویزای شینگن محروم کند. مسلما دیپورت شدن در فرودگاهی که عضو منطقه شینگن است تبعات سنگین‌تری دارد.

اگر فرودگاه کشوری که ویزای شما را تحت پوشش قرار می‌دهد شما را دیپورت کند، تا مدتی نمی‌توانید درخواست ویزا کنید، حتی محدودیت‌هایی برای شما در کشور صادرکننده ویزا ایجاد می‌شود. مثلا اگر از سفارت فرانسه ویزا دریافت کرده باشید و فرودگاه یونان شما را دیپورت کرده باشد، نمی‌توانید از سفارت فرانسه بخواهید که به مسئله شما رسیدگی کند. درواقع سفارت فرانسه هم از شما توضیح می‌خواهد که چرا دیپورت شده‌اید.

به بیان ساده‌تر سفارت فرانسه درنظر می‌گیرد که موضوعی از چشمانش دور مانده و حتی اقدام بعدی شما برای اخذ ویزای شینگن از سفارت فرانسه هم به مشکل برخواهد خورد. به هر ترتیب کل کشورهای عضو منطقه شینگن تحت یک سازمان یکپارچه ویزا صادر می‌کنند که قوانین مشخص شده‌ای دارد. این قوانین هر سابقه سو در کل منطقه شینگن را درنظر می‌گیرد و به راحتی پرونده افرادی را کنار می‌گذارند که در سابقه آن‌ها رفتار منفی یا ناشناخته وجود داشته باشد.

دیپورتی ویزای شینگن

سخن پایانی

ویزای شینگن نسبت به بسیاری از ویزاهای توریستی کشورهای دیگر سخت‌تر اخذ می‌شود. سابقه سفرهای خارجی و سابقه سفرهای شما در منطقه شینگن برای سفارت‌های عضو منطقه مهم است. داشتن هر سابقه منفی، می‌تواند در آینده، شما را از دریافت ویزای شینگن محروم کند. باید اجازه بدهید که مشاوران حرفه‌ای شما را در مسیر اخذ ویزا و سفر به منطقه شینگن حمایت کنند؛ وگرنه اشتباهات زیادی خواهید کرد و هر اشتباهی تبعات متعددی دارد.

موسسه حامی مهاجر به عنوان کارگزار رسمی ویزا در ایران، خدماتی از قبیل اخذ وقت سفارت، اخذ تضمینی ویزای شینگن فرانسه ، پرداخت هزینه‌های سفارت، مشاوره رایگان در خصوص ویزای شنگن را به شما ارائه می‌دهد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک می‌توانید با خط مستقیم 02148406 با کارشناسان حامی‌ مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول

اولین ورود با ویزای شینگن می‌تواند در کشوری باشد که ویزا را صادر نکرده است؟

از نظر فنی ممنوعیتی وجود ندارد اما این کار پیشنهاد نمی‌شود، زیرا امکان دیپورت شدن شما وجود دارد و یک ریسک محسوب می‎شود.

آیا دیپورت شدن در فرودگاهی در منطقه شینگن در درخواست‌های بعدی تاثیرگذار است؟

بله، به همین دلیل شما باید از کشوری که ویزا گرفته‌اید به منطقه شینگن وارد شوید و از کشوری ویزا بگیرید که بیشترین اقامت را در آن خواهید داشت.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2
محمد
سلام اگر ویزا یک کشور مانند لهستان را بگیریم ، ایا میتوان بعد از چند روز کشور خود را عوض کرد و با همان ویزا به المان یا فرانسه یا هر کشور حوزه شینگن بدون مشکل رفت و امد کرد؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. به طور مثال شما با ویزای شنگن لهستان، ابتدا وارد لهستان می&zwnj;شوید و سپس می&zwnj;توانید با همان ویزای شنگن، از طریق مرزهای لهستان به کشورهای دیگر عضو حوزه شنگن سفر کنید.</p>
بیژن
سلام من پارسال از غراق دیپورت شدم آیا این مهر دیپورت در گرفتن ویزای شینگن تاثیر داره ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مشاوره ویزای شنگن و تعیین شانس در موسسه حامی مهاجر کاملا رایگان هست، لطفا با حامی مهاجر تماس بگیرید، کارشناسان شما را راهنمایی خواهند کرد :
02149078