لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

سرمای شدید در مرزهای مکزیک

دمای یخ زدگی روز چهارشنبه در شهر سیوداد خوارز رخ داد و صدها نفر از کسانی را که در نزدیکی پل های شهر مکزیک مستقر شده بودند مجبور به راه اندازی اردوگاه شدند. این سرمای شدید مهاجران را در معرض خطر قرار داده است.

سرمای هوا در مرزهای آمریکا

مقامات دولتی منطقه می گویند: حدود 550 نفر که در انتظار درخواست پناهندگی در آمریکا هستند در چادرهای خیابان های کنار گذرگاه مرزی اقامت دارند. تقریبا نیمی از این افراد بچه های کمتر از 12 سال هستند.

مهاجران مستقر در سرمای آمریکا

مهاجران مستقر در مرزهای آمریکا درگیر سرمای شدید شده اند

بیشتر این افراد اتباع مکزیکی هستند که از فقر و سطح بالای جرم و جنایت فرار می کنند. با پایین آمدن دمای هوا، این هفته پیش بینی می شود که در طول آخر هفته یخ زدگی ادامه داشته باشد. مقامات مکزیک سعی کرده اند کسانی که در خیابان ها زندگی می کنند را به پناهگاه هایی مانند بوئن ساماریتانو (ساماری خوب) منتقل کنند.

مهاجران مستقر در مرزهای آمریکا

اما بسیاری از کسانی که در خارج از منزل اردو زده اند می گویند که از ترس از دست دادن نوبت خود در پروسه پناهندگی این منطقه را ترک نمی کنند.

آژانس حفاظت از گمرک و مرز آمریکا محدودیت های سختی را در تعداد درخواست پناهندگی افراد مجاز در بنادر ورودی تحت یک سیاست غیر رسمی به نام "اندازه گیری" اعمال کرده است. این امر باعث ایجاد پشتیبان در طرف مکزیک می شود که در آنجا انتظار از روزها تا ماه ها ادامه خواهد داشت.

مهاجران درگیر سرمای شدید در آمریکا

یک لیست انتظار که توسط مقامات مکزیکی در سیوداد خوارز نگهداری می شود، در حال حاضر به 1200 نام می رسد. این مقامات می گویند که آنها به دنبال ملاقات با همتایان آمریکایی خود برای ایجاد سیستمی هستند که در آن افرادی که بعدا در این لیست قرار می گیرند، بدون نیاز به اردو زدن در پل های مرزی بتوانند وارد مرز شوند.

مهاجران مستقر در آمریکا

تعداد کسانی که در اردوگاه ها هستند در ماه آگوست از 3500 نفر به 550 نفر کاهش یافته است که بسیاری از آنها می گویند از ترس قرار گرفتن فرزندانشان در دمای زمستان می ترسند.  

جهت کسب اطلاعات درباره مهاجرت به آمریکا، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
مهاجران مستقر در مرزهای آمریکا درگیر سرمای شدید شده اند

با ورود به فصل زمستان دمای هوا به صورت چشمگیری کاهش یافته است. دمای یخ زدگی روز چهارشنبه در شهر سیوداد خوارز رخ داد و صدها مهاجر که در نزدیک ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
شرایط صلاحیت پناهندگی

صلاحیت وضعیت پناهندگی به صورت موردی از طریق مصاحبه با یک افسر آموزش دیده ویژه تعیین می شود. این مصاحبه به صورت رقابتی نمی باشد و فقط به منظ ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
پناهندگی آمریکا

افرادی که از طریق مختلف از جمله دلایل مذهبی، سیاسی، نژادی، اعتقادی و ... در کشور خود مورد بازخواست قرار گرفته اند و در صورتی که در کشور خود م ...

ادامه مطلب