50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟

هزینه تحصیل در آمریکا | کارشناسی، کارشناسی ارشد و اجاره خوابگاه

تحصیل در آمریکا، شاید رویایی‌ترین اتفاقی است که می‌تواند در دوران تحصیل ما رخ بدهد! چرا؟ چون در کنار اینکه از روش‌های موثر اخذ اقامت آمریکا است، ما را به دل دانشگاه‌های برتر جهان می‌برد و دنیای دیگری از علم‌وفناوری را نشانمان می‌دهد!

نشان‌به‌آن نشان که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال 2023، 58 دانشگاه از مجموع 200 دانشگاه برتر در ایالات متحدۀ آمریکا قرار گرفته‌اند؛ مانند دانشگاه‌های هاروارد، کالیفرنیا، MIT و استنفورد؛ پس بیراه نیست اگر بگوییم با قدم‌زدن در هر ایالت آمریکا، می‌توانیم ردی از دانشگاه‌های برجستۀ دنیا ببینیم!

بسیار خوب! حالا که قدم‌رنجه کرده‌اید و تا همین خط، مهمان مقالۀ ما بوده‌اید، احتمالا در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرید:

 • سال‌های پایانی تحصیلتان در مدرسه است و می‌خواهید برای بعدش برنامه بریزید؛
 • نزدیک است مدرک دانشگاهی‌تان را بگیرید و به همین خاطر، می‌خواهید در خصوص مقطع بعدی تصمیم‌گیری کنید؛
 • فارغ‌التحصیلی به کنار! دوست دارید در خارج‌ازمرزها درس بخوانید و به همین خاطر، شرایط تحصیل در کشورهای مختلف را مطالعه و مقایسه می‌کنید؛
 • عزمتان را جزم کرده‌اید که برای درس‌خواندن راهی ایالات متحده شوید؛ بنابراین می‌خواهید بدانید وضعیت هزینه‌های تحصیل در این سرزمین به چه صورت است.

در هر صورت، می‌خواهیم بگوییم خوش آمده‌اید! حتی اگر در چهار دستۀ بالا هم جای نمی‌گیرید، فدای سرتان! باز هم این مقاله برای شماست؛ چون آنچه بررسی می‌کنیم، همه‌چیز درباره تحصیل در آمریکا است.

به این صورت که اول‌کاری، کمی دربارۀ هزینه انواع پذیرش در دانشگاه های آمریکا حرف می‌زنیم و بعد از آن، هزینه سالانه تحصیل در آمریکا و هزینه زندگی دانشجویی در این سرزمین غول‌پیکر را توضیح می‌دهیم! آخرسر هم برای راهنمایی بهتر، راجع‌به مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل صحبت می‌کنیم.

پس همراهمان باشید تا ببینیم قضیۀ هزینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا از چه قرار است. راستی! اگر هم دربارۀ تحصیل در ایالات متحده سوال و ابهامی داشتید، تعارف نکنید! کارشناسان ما همیشه آمادۀ کمک به شما هستند. فقط کافی است تماس بگیرید. شماره‌تلفن: 02148000957

تحصیل در آمریکا

هزینه گونه‌های مختلف پذیرش در دانشگاه های آمریکا

قبل از اینکه به مبحث هزینه‌ها بپردازیم، اول باید انواع پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا را بررسی کنیم. چرا؟ چون هزینه تحصیل در آمریکا با نوع پذیرش اخذشده، ارتباط مستقیم دارد؛ پس با دریافت هرکدام از این انواع پذیرش دانشگاه های آمریکا، مبالغ متفاوتی را می‌پردازیم.

چطور؟ این‌طور:

مبلغ پذیرش تحصیلی آمریکا با هزینه شخصی (Self-Fund)

در این نوع پذیرش تحصیلی آمریکا، مسئولیت تمام هزینه‌های تحصیلی و معیشتی به‌عهدۀ خودمان است؛ بنابراین باید به‌خوبی برای پرداخت این هزینه‌ها آماده شوید.

مبلغ پذیرش تحصیلی Partial Fund 

همان‌طور که از اسم آن مشخص است، با این نوع پذیرش تحصیلی، هزینه تحصیل شما در آمریکا نصف خواهد شد! یعنی بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی را دانشگاه می‌پردازد و بخش دیگرش را خودمان. 

مبلغ تحصیلی Full Fund 

در این نوع پذیرش که مخصوص دانشجویان مقاطع تکمیلی است، دانشگاه عهده‌دار می‌شود که تمام هزینه‌های تحصیلی‌ومعیشتی ما را تامین کند؛ بنابراین با این روش، تقریبا خبری از هزینه های تحصیل در آمریکا نیست!

پذیرش مشروط یا پذیرش کاندیشنال

در کنار سه گزینه‌ای که بررسی کردیم، نوع خاصی از پذیرش هم وجود دارد که به پذیرش کاندیشنال معروف است. حالا ماجرایش چیست؟ اینکه بسیاری از دانشجویان ممکن است مدرک زبان نداشته باشند؛ ولی موقعیتشان طوری باشد که بخواهند یا بتوانند در آمریکا درس بخوانند.

خوب در این وضعیت باید چه کار کنند؟ در چنین موقعیتی، آن‌ها می‌توانند برای پذیرش مشروط یا کاندیشنال اقدام کنند؛ یعنی به‌جای اینکه برای تحصیل در رشتۀ مدنظرشان به آمریکا بروند، به ایالات متحده کوچ کنند تا زبان بخوانند.
تا کی؟ تا زمانی که بتوانند در آزمون زبان دانشگاه خود قبول شوند. بعدش چه؟ بعدش می‌توانند در همان رشته‌ای که پذیرش مشروط گرفته بودند درس بخوانند و «معشوقه به سامان شد! تا باد، چُنین بادا»گویان، سفر تحصیلی‌شان را آغاز کنند!

در همین راستا، دیدن این تجربه خالی از لطف نیست: دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، بدون مدرک زبان
راستی! بد نیست بدانید دربارۀ همین موضوع، ما مطلب مفصلی داریم که از سیرتاپیاز ماجرا را در آن گفته‌ایم. دوست دارید بخوانیدش؟ بسیار خوب! به این صفحه مراجعه کنید: تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان (فقط با دیپلم)

اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

دیگر زمان آن رسیده تا بپردازیم به موضوع اصلی‌مان؛ یعنی هزینه تحصیل در آمریکا!

پس کنارمان باشید تا برویم ببینیم قیمت‌ها، شهریه‌ها و هزینه‌های تحصیل و زندگی در این سرزمین به چه صورت است.

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا

تحصیل در این مدارس و هزینه‌هایشان، نخستین بخش از هزینه های تحصیل در آمریکاست که می‌خواهیم بررسی کنیم؛ منتها بنا به دلایلی که در خطوط بعدی گفته‌ایم، روی این مبحث مانور نمی‌دهیم و خلاصه‌وار بیانش می‌کنیم.

ببینید! مدارس آمریکا به دو دستۀ مدارس دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند؛ منتها مدارس دولتی عموما مختص شهروندان آمریکایی‌اند؛ بنابراین دانش‌آموزان بین‌المللی کمتر می‌توانند در این مدارس پذیرش شوند. ضمنا برخلاف کانادا، آمریکا برای والدین دانش‌آموزان خارجی، ویزای توریستی صادر نمی‌کند؛

بنابراین بیایید روراست باشیم! تحصیل در مدارس آمریکا، به‌ویژه مدارس دولتی‌اش، کمی سخت است؛ اما نگران نباشید! چون در این مسیر تنها نیستید! بلکه ما قدم‌به‌قدم همراهی‌تان خواهیم کرد و هرجا که نیاز به راهنمایی باشد، به کمکتان می‌آییم. تازه ما پیچ‌وخم‌های راه را هم می‌شناسیم و به‌وقتش، میان‌بر می‌زنیم!

در ضمن بد نیست بدانید که همین موضوع را، در مقالۀ اعزام دانش‌آموز به آمریکا مفصل‌تر توضیح داده‌ایم. اگر دوست داشتید، بخوانیدش. اگر هم سوالی داشتید. بپرسیدش. از چه طریق؟ از راه تماس با این شماره: 02148000957

تحصیل در مدارس آمریکا

شهریه مدارس آمریکا (مدارس خصوصی)

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی آمریکا

 میانگین هزینه سالانه به دلار

نوع هزینه

9.500 

شهریه مقطع ابتدایی

14.500 

شهریه مقطع دبیرستان

500 تا 1000 

هزینه بیمه

13.500 

هزینه کلی زندگی (مسکن، غذا، رفت‌وآمد و ...)

هزینه سالانه تحصیل در آمریکا

 هزینه سالانه تحصیل در آمریکا

بعد از آنکه دربارۀ هزینه تحصیل در مدارس آمریکا حرف زدیم، به‌نظر وقتش رسیده که دایرۀ توضیحاتمان را گسترش بدهیم و برویم سراغ موضوعات دانه‌درشت‌تر!

پس همین اول‌کاری باید بگوییم بله! بنا به همان دلایلی که گفتیم، آمریکا یکی از مقاصد اصلی مهاجرت تحصیلی دنیاست؛ اما حقیقت این است که سرزمین یانکی‌ها، باز هم به همان دلایل، از مقاصد گران‌قیمت برای تحصیل است!

البته هزینه تحصیل در آمریکا به سبک زندگی ما بستگی دارد؛ یعنی ممکن است هزینه‌های زندگی ما و دوستانمان فرق داشته باشد؛ منتها هزینه‌های دانشگاه، مسکن، خوردوخوراک، پوشاک و... از جمله هزینه های کلی زندگی در آمریکا هستند که هر دانشجویی با آن دست‌به‌یقه خواهد شد!

ضمنا این را هم در پرانتز بگوییم که هرچند تحصیل در آمریکا پرهزینه است، به همان اندازه موقعیت رشدوپیشرفت پیش‌رویمان قرار دارد؛ پس شاید بیراه نباشد اگر بگوییم تحصیل در آمریکا، نوعی سرمایه‌گذاری بر روی آینده‌مان است؛

یعنی ضمن اینکه در باکیفیت‌ترین مراکز علمی درس می‌خوانیم، از به‌روزترین امکانات دنیا استفاده می‌کنیم، نزد استادان برجستۀ بین‌المللی علم می‌آموزیم، در پیشرفته‌ترین جوامع دانشجویی حضور می‌یابیم و از باقی مزایایی که گفتیم بهره‌مند می‌شویم، به‌نوعی آیندۀ حرفه‌ای‌مان را هم تضمین می‌کنیم. «یک بازی بُرد-بُرد»!

شهریه دانشگاه های آمریکا

شهریه دانشگاه های آمریکا به هزارویک عامل مختلف بستگی دارد! از رشته و مقطع تحصیلی بگیر تا ایالت و نوع دانشگاه؛ اما عمر ما آن‌قدر طولانی نیست که بخواهیم راجع‌به تک‌تک این گزینه‌ها صحبت کنیم! به همین خاطر، در ادامه میانگینی از شهریه دانشگاه های آمریکا را به تفکیک نام دانشگاه (مقطع کارشناسی) و نوع رشته (مقطع کارشناسی‌ارشد) آورده‌ایم؛

پس دوباره تکرار می‌کنیم که یادتان باشد! این رقم، صرفا یک میانگین است؛ چون بسته به موقعیت پروندۀ تحصیلی شما، مبلغ شهریه‌تان می‌تواند تفاوت چشمگیری داشته باشد.

هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا (به تفکیک دانشگاه)

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا مقطع کارشناسی

میانگین شهریۀ سالانه به دلار

نام دانشگاه 

40.000 

دانشگاه دالاس تگزاس

(University Of Texas At Dallas)

30.000 

دانشگاه تگزاس آرلینگتون

)University Of Texas At Arlington(

35.000 

دانشگاه نیوجرسی

(NJIT)

40.000 

دانشگاه A&M تگزاس

 (Texas A&M University)

32.000 

 دانشگاه ایالتی آریزونا

(Arizona State University)

30.000 

 دانشگاه بوفالو

(University At Buffalo)

35.000 

دانشگاه ایالتی اوهایو

(Ohio State University)

28.000 

 دانشگاه کنتاکی

(University Of Cincinnati)

32.000 

دانشگاه شیکاگو ایلینوی

 (University Of Illinois Chicago)

28.000 

دانشگاه فلوریدا

 (University Of Florida)

  39.000

 دانشگاه کلمسون

(Clemson University)

31.000 

دانشگاه میزوری رولا

(University Of Missouri Rolla) 

31.000 

دانشگاه ایالتی وین

  (Wayne State University)

29.000 

 دانشگاه ایالتی واشنگتن

(Washington State University)

25.000 

دانشگاه ایالتی پورتلند

(Portland State University)

31.000 

دانشگاه ایالتی نورث کارولینا

(North Carolina State University)

33.000 

 دانشگاه یوتا

(University Of Utah)

27.000 

 دانشگاه هیوستون

(University Of Houston)

21.000 

دانشگاه شارلوت نورث کارولینا

(University Of North Carolina Charlotte)

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا (به تفکیک رشته)

هزینه تحصیل در آمریکا کارشناسی ارشد

دسته‌بندی رشته

حداکثر شهریۀ سالانه

علوم مدیریت

تا 70.000 دلار

علوم پزشکی

تا 65.000 دلار

علوم کامپیوتر

تا 55.000 دلار

علوم انسانی

تا 50.000 دلار

علوم حقوقی

تا 50.000 دلار

علوم مهندسی

تا 45.000 دلار

علوم آموزشی

تا 40.000 دلار

در همین رابطه بخوانید: لیست ارزان ترین دانشگاه های آمریکا

هزینه تحصیل در شهرهای مختلف آمریکا

بیایید تا هزینه تحصیل در ایالات متحده را از یک زاویۀ دیگر هم نگاه کنیم؛ یعنی به‌جای نگاه «دانشگاه‌به‌دانشگاه»، هزینه تحصیل در مناطق مختلف آمریکا را بررسی کنیم؛

البته! در این خصوص هم می‌دانیم که آمریکا 50 ایالت گوناگون دارد و صدها شهر؛ پس مجال کافی برای نوشتن از همۀ آن‌ها نداریم! پس چه کنیم؟! مهم‌هایش را بررسی می‌کنیم. آن هم سقف شهریۀ ممکن را؛ یعنی رقمی که می‌نویسیم، «تقریبا حداکثر شهریه‌ای است که در آن منطقه، اخذ می‌شود». به این صورت:

 • شیکاگو: تا 65.000 دلار سالانه
 • بوستون: تا 60.000 دلار سالنه
 • نیویورک: تا 60.000 دلار سالانه
 • سن دیگو: تا 55.000 دلار سالانه
 • سانفرانسیسکو: تا 50.000 دلار سالانه
 • کالیفرنیا: تا 45.000 دلار سالانه
 • واشنگتن: تا 40.000 دلار سالانه
 • دیترویت: تا 30.000 دلار سالانه
 • فلوریدا: تا 26.000 دلار سالانه
 • فیلادلفیا: تا 25.000 دلار سالانه
 • لوئیزیانا: تا 25.000 دلار سالانه
 • تگزاس: تا 25.000 دلار سالانه
 • اوهایو: تا 24.000 دلار سالانه
 • آتلانتا: تا 21.000 دلار سالانه

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا، از آن‌دست مباحث پربحثی است که هرکس درباره روش های مهاجرت مطالعه می‌کند، پی آن را می‌گیرد! به خاطر همین، ما هم در ادامه راجع‌به همین هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا صحبت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم اطلاعات لازم را، به‌شکلی مختصر و مفید عرضه کنیم.

البته اگر دوست دارید راجع‌به هزین زندگی در آمریکا بیشتر بدانید، بیایید که خوب جایی آمده‌اید! چرا؟ چون پیشنهاد ویژه‌ای برایتان داریم! ببینید! ما در مقالۀ هزینه های زندگی در آمریکا، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را بررسی کرده‌ایم! پس تعلل نکنید! همین الان بروید بخوانیدش که اطلاعاتتان راجع‌به هزینه حمل‌ونقل و مسکن و خوردوخوراک و... تکمیل شود.

هزینه اولیه زندگی در آمریکا

آنچه در جدول زیر می‌بینیم، متوسط هزینه اولیه زندگی در آمریکاست؛ در ضمن، سعی کرده‌ایم هزینه‌ها را معقول و دانشجویی در نظر بگیریم! بنابراین ممکن است با سبک‌های زندگی گوناگون، هزینه زندگی در آمریکا فرق کند.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

میانگین هزینۀ ماهانه / سالانه

نوع هزینه

بین 900 تا 2.000 دلار در سال

کتاب و دیگر اقلام دانشجویی

بین 9.000 تا 11.000 دلار در سال

هزینۀ اقامت

بین 700 دلار تا 1.100 دلار در سال

بیمه سلامت

500 دلار در سال

پوشاک

بین 100 تا 150 دلار در ماه

برق

بین 50 تا 75 دلار در ماه

آب و فاضلاب

بین 45 تا 50 دلار در ماه

اینترنت خانگی

 • سلف دانشگاه: 250 دلار در ماه
 • بیرون از سلف: بین 400 تا 600 دلار در ماه

خوراک

50 دلار در ماه

اشتراک تلفن

هزینه اجاره خانه در آمریکا

هزینه اجاره خانه در آمریکا، یکی از زیرشاخه‌های اصلی هزینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا به‌حساب می‌آید؛ منتها مانند هرآنچه تا حالا گفته‌ایم، این هزینه هم به سلیقه و نوع محل سکونت ما بستگی دارد؛ چون ممکن است یکی‌مان بخواهد در خوابگاه زندگی کند و دیگری‌مان، زندگی در یک آپارتمان مجلل را ترجیح بدهد!

منتها اگر بخواهیم این موضوع را در دو خط جمع کنیم، می‌توانیم بگوییم هزینه خوابگاه در آمریکا به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • متوسط هزینه اقامت چهارساله در خوابگاه یک دانشگاه دولتی: 9800 دلار
 • متوسط هزینه اقامت چهارساله در خوابگاه یک دانشگاه خصوصی: 11.100 دلار

هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

بسیار خوب! دربارۀ هزینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا، شهریه دانشگاه های آمریکا و هزینه زندگی دانشجویی در این سرزمین، هرآنچه می‌دانستیم را گفتیم؛ بنابراین امیدوارم تا اینجا که هم‌مسیرمان بوده‌اید، اطلاعات خوبی به‌دست آورده باشید.

در ادامه، می‌خواهیم کوتاه دربارۀ مهاجرت تحصیلی به آمریکا هم صحبت کنیم و پس از آن، یواش‌یواش غزل خداحافظی سر بدهیم!

بسیار خوب! می‌دانیم که اخذ اقامت آمریکا اصلا کار ساده‌ای نیست! اگر هم کسی توانسته مقیم ایالات متحده شود، معمولا یا از طریق ویزای خانوادگی آمریکا اقدام کرده یا در برنامه‌هایی مثل برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا برنده شده. وگرنه سرنوشت سایر انواع ویزاهای آمریکا، مثل ویزای توریستی یا ویزای کاری، به اقامت در این سرزمین ختم نمی‌شود.

اما قبل از این، در بخش «مزایای تحصیل در آمریکا» دیدیم که یکی از خوبی‌های درس‌خواندن در این سرزمین، امکان دریافت اقامت دائم آمریکا با ویزای تحصیلی است! حالا اینکه چطوری این اتفاق میفتد را در بخش پایانی مقالۀ همه‌چیز درباره تحصیل در آمریکا بخوانید.

منتها فعلا، در همین حد بدانید که بین تمام راه های مهاجرت به آمریکا، تنها روشی که عمومی است و در دسترس همه، همین مهاجرت تحصیلی به آمریکاست؛ پس اگر یک‌وقت سودای مهاجرت به ایالات متحده را داشتید، فرصت را از دست ندهید. این قضیه را با ما در میان بگذارید تا بگوییم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، باید از کجا شروع کنید. تلفن: 02148000957

چه گفتیم؟!

تحصیل در ایالات متحدۀ آمریکا، از آن‌دست اتفاقات رویاگونه‌ای است که اگر محق شود، حال‌وآیندۀ علمی و کاری‌مان را زیرورو می‌کند! اما قبل از درس‌خواندن در این سرزمین، اول باید بررسی کنیم و ببینیم که هزینه های تحصیل در آمریکا چقدر است.

خوب آنچه بیان کردیم، همه‌اش دربارۀ همین موضع بود. یعنی گفتیم که

 • درس‌خواندن در آمریکا چه مزایایی دارد؛
 • چند نوع پذیرش تحصیلی در آمریکا داریم؛
 • هزینه تحصیل در آمریکا شامل چه موضوعاتی است؛
 • هزینه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا (کارشناسی و کارشناسی‌ارشد)، به تفکیک دانشگاه و رشتۀ تحصیلی، به چه صورت محاسبه می‌شود؛
 • هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا، مثل هزینه اولیه زندگی یا اجاره خانه، چقدر است؛
 • و چرا مهاجرت تحصیلی به آمریکا انقدر اهمیت دارد.

بنابراین تا آنجا که می‌شد، به مبحث هزینه تحصیل در آمریکا پرداختیم و از جهات مختلف بررسی‌اش کردیم. با این حال اگر سوالی دارید، خوش‌حال می‌شویم که آن را در بخش «دیدگاه‌ها» به‌اشتراک بذارید. اگر هم دوست نداشتید، فدای سرتان! شمارۀ 02148000957 برای این است که سوالات خود را به‌صورت اختصاصی با کارشناسان ما مطرح کنید.

پاسخ به سوالات متداول دربارۀ هزینه تحصیل در آمریکا

آیا تحصیل در آمریکا با لاتاری امکان‌پذیر است؟

بله. شما چنانچه برندۀ لاتاری گیرن کارت بشوید، نه‌تنها می‌توانید در دانشگاه‌های ایالات متحده درس بخوانید، بلکه می‌توانید از امکانت مختص شهروندان آمریکایی هم بهره‌مند شوید. برای آگاهی از سایر مزایای لاتاری، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ جایزه لاتاری چیست را مطالعه کنید.

قیمت تحصیل در آمریکا چقدر است؟

هرآنچه در این مقاله مطرح کردیم، راجع‌به قیمت تحصیل در آمریکا بود؛ از جمله اینکه هزینه تحصیل در آمریکا را به‌تفکیک دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف بررسی کردیم و دربارل هزینه زندگی دانشجویی در این سرزمین هم حرف زدیم؛ بنابراین بهترین برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید متن مقاله را مطالعه کنید.

هزینه تحصیل در مقطع ارشد در آمریکا به چه صورت است؟

هزینه تحصیل در کارشناسی ارشد آمریکا را به‌تفکیک رشتۀ تحصیلی در مقاله آورده‌ایم. برای کسب اطلاعات دقیق، می‌توانید جدول آن را مشاهده کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 16 | کل دیدگاه های تایید شده: 3
سونیا بَحرانی
سلام مهاجرت تحصیلی آمریکا با مدرک زبان دارای محدودیت سنی میباشد؟ حداکثر چند سال سن؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. این ویزا برای یک خانم 55 ساله هم اخذ شده است.

ناشناس
سلام خسته نباشید من دیپلم ندارم و میخواستم بدونم که بدون دیپلم میشه اقدام کرد برای تحصیل در آمریکا یا خیر؟ و کدام روش هزینه ی کمتری دارد تحصیل از طریق مدرک زبان یا ارشد و دکترا؟
کارشناس حامی مهاجر

بدون دیپلم امکان تحصیل در آمریکا وجود ندارد. در صورتی که می‌خواهید بدون دیپلم در آمریکا تحصیل کنید بایستی برای دبیرستان اقدام کنید.

ناشناس
با سلام هزینه تحصیل برای مدرک زبان چقدر می باشد ممنون
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

متوجه منظورتون نشدم. در صورت تمایل می‌توانید با موسسه تماس بگیرید. 02148000969