آیا سناتور و نماینده مجلس برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا میتوانند کمک کنند؟

هنگامی که درخواست ویزای فردی ریجکت شده، افراد زیادی راه های زیادی را برای افزایش شانس گرفتن ویزای آمریکا در زمان بعدی امتحان می کنند. اگر متقاضی تحت حمایت کسی در ایالات متحده است، ممکن است با نماینده محلی خود و سناتور ایالتی تماس بگیرد تا از آنها درخواست کمک کند. مشخص نیست که آیا این تماس ها به شما کمک می کنند یا خیر. برخی از مردم فکر می کنند که هیچ ضرری برای امتحان کردن وجود ندارد. با این حال، بسیاری از مردم آن را ارزشمند می دانند تا با قانون گذاران تماس بگیرند (سناتورها، اعضای مجلس). از سوی دیگر، افرادی فکر می کنند که افسر کنسولی قدرت کامل صدور یا رد کردن ویزا را دارد و ممکن است او ناراحت شود که سایر مقامات دولتی به طور بالقوه در روند کار دخالت کنند. به عبارت دیگر، احساس متفاوتی نسبت به این موضوع وجود دارد.بنابراین خودتان قضاوت کنید.

قبل از این که از چنین مسیری عبور کنید، مطمئن شوید که پرونده تان کاملا صادق است و شما هیچ گونه حقیقتی را پنهان نمی کنید. به خاطر داشته باشید که قدرت نهایی برای صدور یا رد درخواست ویزا هنوز به دست افسر کنسولی است و نماینده ها (نماینده مجلس و سناتور) هیچ تاثیر مطلوبی بر افسران کنسولی ندارند. در هر صورت، لازم نیست که شما شهروند آمریکایی باشید تا از چنین روشی کمک بخواهید.

نماینده های محلی

سناتور

دو سناتور از هر ایالت در آمریکا وجود دارند و شما می توانید با هر دوی آنها در ایالت خود تماس بگیرید.

نماینده مجلس

اعضای کنگره زیادی در هر ایالت در آمریکا وجود دارند که شما باید با یک عضو کنگره که نشان دهنده منطقه ای است که در آن زندگی می کنید، تماس بگیرید.

مکاتبات با نمایندگان

نامه ای را بنویسید که شرایط شما را توضیح می دهد و درخواست کمک می کند. بسته به ناحیه ای که در آن زندگی می کنید، ممکن است کسی را که در دفتر عضو کنگره محلی کار می کند، ملاقات کنید. اطمینان حاصل کنید که نامه را محضری حاضر کنید و با رسید بازگشت برای آنها ارسال کنید تا بدانید که آنها نامه را دریافت کرده اند.

متن تائید شده را نسبت به هر نماینده اصلاح کنید و آن را برای هر دو سناتور و نماینده محلی تان ارسال کنید. کاملا منطقی است که هیچ کدام از آنها به شما پاسخ ندهند. معمولا، امکان دریافت پاسخ از نماینده مجلس محلی بسیار بیشتر است. پس از دریافت نامه توسط نماینده ها، آنها این اطلاعات را برای سفارت یا کنسولگری آمریکا ارسال می کنند تا این موضوع را بررسی کنند و همه توجهشان را به درخواست بدهند که آیا امکان صدور ویزا وجود دارد یا خیر.

سفارت یا کنسولگری آمریکا به طور کلی به نمایندگان اطمینان می دهد که متقاضی فرصت مناسب برای اثبات خود در طی مصاحبه را دریافت خواهد کرد. معمولا، نمایندگان این نامه را به شما ارسال خواهند کرد.

روش ذکر شده بالا یک سناریو محتمل است و هر چیزی که در بالا توضیح داده شد، ممکن است دقیقا مانند توضیحات اتفاق نیفتد.

اگر تمایل دارید درباره مهاجرت به آمریکا اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0