50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری اسلوونی

اسلوونی با مناظر متنوعی که دارد ، به خودی خود یک جاذبه شگفت انگیز به حساب می آید. اسلوونی اولین کشور در جهان است که به عنوان یک مقصد گردشگری سبز معرفی شده است. در اینجا ، علاوه بر ویژگی های طبیعی استثنایی و خاص ، می توانید مکان هایی را پیدا کنید که در آن از میراث جهانی یونسکو محافظت می کنند و داستان های شگفت آور درباره عشق ، اشراف ، نمک و رازهای زیرزمینی در آن نهفته است. مسافران هنگامی که از اسلوونی بازدید می‌کنند، تحت‌تاثیر تاریخ پر جنب و جوش، طبیعت زیبا و فرهنگ غنی این کشورقرار می‌گیرند. طبیعت بکر اسلوونی پر از کوه‌ها، رودخانه‌ها و غارها، بسیاری از کاخ‌ها و موزه‌ها باعث شده است تا برای همیشه یک سفرخاطره انگیز را در ذهن خود تداعی کنید.

اولین مقصد سبز در جهان

اسلوونی اولین کشوری است که در جهان به عنوان یک مقصد سبز اعلام شده ‌است. این کمیسیون براساس معیارهایی که سطح بالایی از تعهد خود را به گردشگری پایدار نشان می ‌دهد، این عنوان را به دست آورده ‌است. در سال ۲۰۱۶، اسلوونی سبز و لیوبلیانا، پایتخت سبز اروپا، در میان ۱۰۰ مقصد گردشگری پایدار قرار گرفتند. هر فردی براحتی می تواند تجربیات سبز خود را در اسلوونی بیابد. بسیاری از مشخصه های ویژه اسلوونی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند که از جمله آنها می توان به غارهای Skocjan،آبشارهای زیرزمینی یا معدن جیوه مشهور جهان اشاره نمود.

قلعه پریجاما | Predjama Castle

 

قلعه پریجاما یک قلعه باشکوه رنسانس است. آنچه این قلعه را منحصر به فرد می کند این واقعیت است که در داخل یک غار ساخته شده است. این قلعه در گذشته محل زندگی  اراسم لوجر، شوالیه بود که به رابین هود محلی معروف بود. وجود آثار شگفت انگیز ، زندگی هیجان انگیز لوگر و تاریخچه قلعه پریجاما را نشان می دهد. تونل مخفی ، که قلعه را در محاصره قرار داده بود ، همه دست به دست هم داده اند تا این قلعه را به یکی از جاذبه های گردشگری اسلوونی تبدیل کنند.

غار Postojna| Postojna Cave

 

در زیر زمین اسلوونی، هزاران غار پنهان شده ‌است که در بین تمام آنها بیست و دو مورد برای بازدید عموم آزاد است و لازم به ذکر است که غار Postojna بیش‌ترین بازدید را در بین تمام غارها دارد. این غار مجهز به سالن ها و معابریست که توسط رودخانه پیوکا حک شده می باشد. در داخل غار سازندهای "کارست" زیبایی وجود دارد که برخی از آنها میلیون ها سال قدمت دارند. چندین بار در سال رویدادهای کنسرت در داخل غار برگزار می شود ، و به عنوان بخشی از سنت های کریسمس غار Postojna ، بعنوان مکانی برای برگزاری این جشن در نظر گرفته می شود.

دریاچه بلد

 

دریاچه بلد یکی از پر بازدید ترین جاذبه های اسلوونی است. منظره های زیبا از دریاچه و جزیره ای کوچک که در آن احاطه شده است هر ساله هزاران بازدید کننده را به سمت خود سوق می دهد. بهترین راه برای رسیدن به این جزیره استفاده از یک گوندولای بزرگ اما سنتی در منطقه Bled است .بازدید کنندگان باید یک بار در این جزیره نود و نه قدم را طی کنند تا به کلیسای جزیره برسند. در نظر داشته باشید که هنگامی که از جزیره دیدن می‌کنید شانس خوبی برای به صدا درآوردن زنگ کلیسا دارید.

بیمارستان فرانسیس پارتیزان | Franja Partisan Hospital

 

بیمارستان Franja در طول جنگ جهانی دوم به عنوان بیمارستان پارتیزان خدمت می کرد .این بیمارستان در دره Pasica واقع شده‌ است .این بیمارستان ازنفوذ دشمن مخفی مانده ‌بود و به همبن دلیل در طول جنگ موفق شد جان بسیاری از مردان و زنان را نجات دهد. بیمارستان فرانسیس پس از جنگ، به موزه تبدیل شد و درمعرض بازدید کنندگان قرار گرفت. تا اینکه متاسفانه در سال 2007 توسط سیل ویرانگر این بیمارستان به مرز نابودی رسید اما در کمال خرسندی Franja بازسازی شد به گونه ای که دقیقا  یک کپی همانند بیمارستان قبلی شد.

مزرعه پرورش اسب | Lipica Stud Farm

 

مزرعه پرورش حیوانات از قرن شانزدهم در حال پرورش اسب می باشد و زمانی خانواده سلطنتی از آن بعنوان اصطبل خصوصی استفاده می کردند. این مزرعه همواره برای بازدیدکنندگان آزاد می باشد و به آن‌ها اجازه می‌دهند که این گونه زیبا از اسب را تماشا کنند. مزرعه اصلی برای اسب‌های سفید نجیب ازسال ۱۵۸۰ به بعد در منطقه Karst واقع شده ‌است و بعنوان  قدیمی‌ ترین مزرعه پرورش اسب اروپایی برای پرورش اسب‌ های مشابه می باشد که بدون وقفه نشانگر یک بنای فرهنگی و تاریخی است که بازدید کنندگان با اسب ‌های باشکوه و همچنین مناظر چشم نواز می توانند روح خود را جلا دهند و ناظر صحنه ای بی بدلیل باشند.

پارک ملی تریگلاو

 

پارک ملی تریگلاو با نام بلندترین کوه این کشور ، تنها پارک ملی اسلوونی است. این پارک با چشم اندازهای زیبا از کوه ها ، تپه ها ، دریاچه ها ، رودخانه ها و مراتع ، یک بهشت دوست داشتنی از طبیعت تلقی می شود. گذشته از پیاده روی ، پارک ملی تریگلاو فعالیت های بسیار خوبی همچون قایقرانی ، قایق سواری ، پیاده روی و چتربازی را ارائه می دهد.

معدن جیوه مرکوری | Mercury Mine Idrija

 

معدن جیوه در Idrija دومین معدن بزرگ جیوه در جهان می باشد. در حال حاضر، این معدن یک موزه عالی است که نظر بازدیدکنندگان را در زیر زمین و تماشای شگفتی های آن معطوف می دارد و همچنین زندگی معدنچیان اسلوونیایی را به تمام بازدیدکنندگان معرفی می‌کند. شایان ذکر است این موزه در قرن شانزدهم ساخته شده‌ است و ورودی موزه از جاده اصلی انتونی عبور می‌کند. این معدن یکی از قدیمی‌ترین ورودی‌های معدن در اروپا است. اهمیت تاریخی معدن جیوه مرکوری در Idrija  بر هیچ کس پوشیده نیست، این معدن در سال ۲۰۱۲ به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شده است.

زمین های نمکی در پارک طبیعت  Sečovlje Salina

 

زمین های نمکی در پارک طبیعت Sečovlje Salina یکی از معدود مکان هایی در جهان است که نمک دریا هنوز با استفاده از روش قدیمی که قرن ها پیش در جریان بوده است تولید می شود. بازدیدکنندگان می توانند هنگام پیاده روی در مسیرهای پارک، نمک را که به صورت دستی توسط کارگران محلی برداشت می شود ، مشاهده کنند. همچنین لازم به ذکر است ماساژ و حمام هایی برای ارائه قدرت درمانی نمک دریا استفاده می شود.

قلعه لیوبلیانا

 

قلعه لیوبلیانا زیباترین منظره های لیوبلیانا را ارائه می دهد. این بنا مربوط به قرن شانزدهم می باشد. قلعه لیوبلیانا همچنین میزبان چندین نمایشگاه دائمی است. درواقع وجود کافه ها و رستوران ها در حیاط قلعه لحظاتی رویایی و شگفت انگیز را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد که می توانند در مکانی عالی استراحت کرده و از یک فنجان قهوه و غذاهای سنتی لذت ببرند.

کلیسای تثلیث مقدس

 

کلیسای رومیایی به سبک Trinity مقدس در یک دهکده کوچک به نام Hrastovlje واقع شده است. این شهر بیشتر به خاطر نقاشی هفت بعدی با نام "رقص مرگ" (Danse Mac) شناخته شده است. تا سال 1949 ، هنگامی که توسط خوه پهلن کشف شد ، این اثر باشکوه هنری در زیر یک لایه ضخیم از گچ پنهان شده بود. رقص مرگ یازده اسکلت را به نمایش می گذارد که یازده نفر (از لحاظ اجتماعی متفاوت) به قبر خود می روند ، در حالی که اسکلت دوازدهم تابوت را برای آنها بازمی کند. این قطعه هنری برای یادآوری مردم ایجاد شده است که همه از نظر خدا با هم برابریم.

موزه کبارید یا کوبیدر

 

موزه کوبیدر با هدف حفظ ، ارائه و تحقیق در مورد تاریخ جنگ جهانی اول در اسلوونی تأسیس شد. بیشتر موزه به جبهه Soča ، مهمترین جبهه در سرزمین اسلوونی در جنگ بزرگ اختصاص یافته است .اتاق های موزه با عکس هایی که مستند به وحشت جبهه ، نمودارهای نظامی ، دفتر خاطرات و نقشه ها و دو نمایشگر برجسته بزرگ است که خطوط مقدم را نشان می دهد ، به تماشای عموم گذاشته می شود. بازدید از این موزه هم به تنهایی و هم همراه با یک تور امکان پذیر خواهد بود.

استادیوم Planica Nordic Center

 

خانه Planicao بزرگترین تپه پرش اسکی در جهان است. Planicao بیش از بیست سال است که میزبان یکی از مهمترین مسابقات پرش اسکی در جهان است. در سال 2015 Planica  با یک به روزرسانی و اپدیت بسیار مهم روبرو  شد و بعنوان مرکز جدید Planica Nordic  شناخته شد. گذشته از پرش های اسکی ، این مرکز دارای یک استادیوم دو و میدانی ، یک زیپ لاین ، یک تونل بادی ، مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی و مرکز بازدید کنندگان نیز می باشد.
 Planica zipline دارای شدیدترین نزول در جهان است که حسی را ایجاد می کند که قهرمان پرش اسکی هنگام پرواز از طریق هوا احساس می کند.

صومعه Sticna

 

صومعه Sticna که درسال ۱۱۳۶ ساخته شده ‌است،  قدیمی‌ترین صومعه اسلوونی می باشد. این صومعه موزه دینی اسلوونی است که تاریخچه صومعه Sticna و تاریخ مذهب کاتولیک رومی را در اسلوونی به نمایش می‌گذارد. راهبان کلیسای Sticna چای سازان بسیار عالی هستند، و به همین دلیل این صومعه یک tearoom کوچک است که بازدیدکنندگان می ‌توانند در آنجا چای بخرند و با  آرامش خاطر بنوشند.

پل سلکان

 

پل Solkan، واقع در نزدیکی Nova، مکان خوبی است برای دیدن رودخانه فیروزه ‌ای و دره زیبای Soca. این پل همچنین رکورد جهانی طولانی‌ ترین پل قطاری را دارد که تنها از سنگ ساخته شده ‌است. این دره دارای زیبایی های منحصربه فردی است که هر فردی را در بهت و خیال فرو می برد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0