50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا و پاسپورت آمریکا پیکاپ از از ارمنستان، ترکیه، امارات، باکو و ...

همانطور که می‌دانید ایران و آمریکا هیچ گونه روابط کنسولی با یکدیگر ندارند و به همین دلیل سفارت آمریکا در خاک ایران وجود ندارد. سفارت سوییس در ایران نیز فقط حامی منافع آمریکا در ایران است و نمی‌توان از طریق سفارت سوییس برای اخذ ویزای آمریکا اقدام کرد. بنابراین ایرانیان برای انجام مراحل اداری ویزای آمریکا و مصاحبه در سفارت آمریکا چاره ای جز سفر به کشورهای منطقه همچون ترکیه، ارمنستان و امارات ندارند. سفر به یک کشور دیگر علاوه بر هزینه، نیاز به صرف وقت زیادی نیز دارد. به طور کلی ایرانیان برای اخذ ویزای آمریکا یکبار باید برای مصاحبه حضوری و انجام مراحل اداری به سفارت آمریکا در خارج از کشور مراجعه کنند و در صورتی که درخواست ویزای آن ها مورد قبول قرار گیرد، یکبار دیگر باید برای چسبانده شدن ویزا به پاسپورتشان به سفارت آمریکا در خارج از کشور مراجعه کنند. در چنین شرایطی متقاضیان ویزا می‌توانند با استفاده از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از سفر دوباره به خارج از کشور جلوگیری کنند و به این ترتیب در هزینه و وقت آن‌ها صرفه جویی زیادی خواهد شد.

پیکاپ ویزای امریکا خدمتی است که از طرف موسسات معتبر مهاجرتی به متقاضیان ویزای آمریکا ارائه می‌شود. در این سرویس پس از صدور ویزا، نماینده موسسه مهاجرتی با داشتن وکالت از متقاضی پاسپورت او را به سفارت آمریکا می‌برد و پس از چسبانده شدن ویزا بر روی پاسپورت آن را به متقاضی برمی‌گرداند. در این مطلب قصد داریم درباره پیکاپ ویزا و پاسپورت آمریکا از ارمنستان، ترکیه، امارات ، مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا و انواع پیکاپ ویزای آمریکا توضیحاتی ارائه دهیم.

حامی مهاجر یک موسسه معتبر مهاجرتی است که ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، تور سفارت آمریکا در ترکیه و ارمنستان و تور سفارت آمریکا در ابوظبی است. حامی مهاجر همچنین خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در پاکستان، ترکیه، امارات و ارمنستان را نیز انجام می‌دهد. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

پیکاپ پاسپورت از سفارت آمریکا

گاهی اوقات شاهد آن هستیم که به جای پیکاپ ویزای آمریکا از عبارت پیکاپ پاسپورت آمریکا استفاده می‌شود. در واقع با توجه به ماهیت کار، عبارت پیکاپ پاسپورت از سفارت آمریکا کمی غلط است. پیکاپ در انگلیسی به معنای تحویل گرفتن است و چیزی که در این خدمت تحویل گرفته می‌شود، ویزای آمریکا است. بنابراین عبارت پیکاپ ویزای آمریکا نسبت به پیکاپ پاسپورت آمریکا صحیح تر است. بنابراین در این مقاله از واژگان پیکاپ ویزا به جای پیکاپ پاسپورت استفاده خواهد شد.

پیکاپ ویزا آمریکا

تمام متقاضیان انواع ویزای آمریکا (ویزای توریستی، تحصیلی، ویزای لاتاری و ...) باید برای انجام مراحل اداری و انجام مصاحبه ویزا، در سفارت آمریکا حضور پیدا کنند. بدون مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا امکان دریافت ویزای آمریکا وجود ندارد. بنابراین متقاضیان ویزای آمریکا باید پس از تکمیل فرم های آنلاین درخواست ویزا و پرداخت هزینه های آن، از یکی از سفارت های آمریکا در منطقه وقت بگیرند و برای انجام مراحل اداری ویزا به یک بار به خارج از کشور سفر کنند و منتظر نتیجه درخواست ویزا بمانند. برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی اخذ وقت سفارت آمریکا، می‌توانید مقاله اخذ فوری وقت سفارت آمریکا را بخوانید.

پس از مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا، امکان این وجود دارد که ویزای شما به صورت تک ضرب صادر شود. در چنین حالتی فقط کافی است چند روز بیشتر در آن کشور خارجی اقامت داشته باشید و ویزای آمریکا بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود؛ اما در برخی مواقع صدور ویزای آمریکا به صورت تک ضرب نیست و آفیسر پرونده شما تشخیص می‌دهد که پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر یا گذراندن مرحله کلیرنس (Clearance) دارد. اگر پرونده درخواست ویزای شما وارد مرحله بررسی بیشتر شود، امکان دارد صدور ویزای شما از چند هفته تا چند ماه به تاخیر بیافتد و مسلما در چنین شرایطی اقامت در یک کشور خارجی امکان‌پذیر نخواهد بود و متقاضی باید پس از صدور ویزا یک بار دیگر به آن کشور خارجی سفر کند.

در چنین وضعیتی استفاده از خدمت پیکاپ ویزای آمریکا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد شد. در پیکاپ ویزای امریکا، نماینده یک موسسه مهاجرتی گذرنامه متقاضی ویزای امریکا را به همراه یک وکالتنامه از او دریافت می‌کند. این نماینده پاسپورت را به سفارت آمریکا می‌برد و پس از آنکه ویزای آمریکا بر روی آن چسبانده شد، آن را به صاحب پاسپورت بازمی‌گرداند. در واقع به جای آنکه خود متقاضی ویزا یک بار دیگر به سفارت آمریکا مراجعه کند، نماینده او این کار را انجام خواهد داد. توجه کنید که پیکاپ ویزای امریکا باید از همان کشوری انجام شود که متقاضی برای مصاحبه ویزا به آنجا مراجعه کرده است. پیکاپ ویزا از کشورهای مختلف دارای شرایط و هزینه های متفاوتی است که در ادامه به توضیح بیشتر درباره آن ها خواهیم پرداخت.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات پیکاپ ویزای حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

  

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان نیز یکی از سفارت های سه گانه ای است که مصاحبه ویزای امریکا در آن به زبان فارسی انجام می‌شود. سفر ایرانیان به ارمنستان نیازی به اخذ ویزا ندارد و می‌توان به صورت زمینی و هوایی به ارمنستان سفر کرد. ارمنستان کشور کوچکی است و به همین دلیل هزینه سفر به این کشور مناسب است. چنانچه کارهای اداری ویزای خود را در سفارت آمریکا در ارمنستان انجام داده‌اید، برای دریافت ویزا نیازی به سفر مجدد به ارمنستان ندارید و می‌توانید با استفاده از خدمت پیکاپ ویزای آمریکا در ارمنستان، ویزای خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنید. برای استفاده از این خدمت کافی است پاسپورت خود را به همراه مدارک زیر در اختیار ما قرار دهید.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا در ارمنستان

 • فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
 • مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده موسسه مهاجرتی برای انجام کارهای مربوط به پیکاپ ویزا
 • نام کاربری و پسوورد حساب کاربری وقت سفارت
 • یک قطعه عکس ۵*۵
 • یک کپی از فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)

در صورت نیاز به استفاده از خدمات پیکاپ ویزا آمریکا از ایروان ارمنستان می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

 

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از ترکیه

درست است که آمریکا در شهر استانبول نیز کنسولگری دارد، ولی بر خلاف باور بسیاری از افراد سفارت آمریکا در شهر آنکارا ترکیه قرار دارد و بنابراین پیکاپ ویزای آمریکا از شهر آنکارا انجام می‌شود. سفارت آمریکا در آنکارا ترکیه یکی از بزرگ‌ترین سفارت های آمریکا در منطقه ما است. ایرانیان برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا ندارند و تقریبا هر روز پروازی از فرودگاه های به سمت ترکیه وجود دارد. به دلیل نزدیک بودن ارزش پول ایران و ترکیه، اقامت و سفر به ترکیه ارزان تر از سایر کشورها تمام می‌شود و نکته مهم تر این است که مصاحبه سفارت آمریکا در ترکیه به زبان فارسی نیز انجام می‌شود. همه این عوامل باعث شده است که سفارت آمریکا در ترکیه یکی از بهترین سفارت ها برای انجام کارهای کنسولی ایرانیان باشد و سالانه بسیاری از متقاضیان ایرانی ویزای توریستی آمریکا، ویزای لاتاری و ویزای تحصیلی آمریکا به این سفارت مراجعه می‌کنند. بنابراین پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا نیز یکی از پر کاربردترین خدمات پیکاپ به شمار می‌رود. برای استفاده از این خدمت کافی است پاسپورت خود را به همراه مدارک زیر در اختیار موسسه حامی مهاجر قرار دهید.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا در ترکیه

 • فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
 • مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده موسسه مهاجرتی برای انجام کارهای مربوط به پیکاپ ویزا
 • برگه وقت سفارت
 • یک قطعه عکس ۵*۵
 • یک کپی از فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)

در صورت نیاز به استفاده از خدمات پیکاپ ویزا آمریکا از آنکارا می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

 

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از ابوظبی

سفارت آمریکا در ابوظبی امارات نیز یکی از سفارت هایی است که مصاحبه ویزای امریکا در آن به زبان فارسی نیز انجام می‌شود. سفر به امارات نیاز به اخذ ویزای توریستی دارد و به دلیل اختلاف زیاد ارزش پول ایران و امارات، معمولا هزینه سفر به امارات برای مراجعه به سفارت آمریکا گران است؛ اما در برخی مواقع موقعیت هایی پیش می‌آید که به دلیل بسته بودن سایر سفارت ها مجبور هستید به ابوظبی مراجعه کنید. به دلیل گران بودن سفر به امارات، خدمت پیکاپ ویزای آمریکا از ابوظبی امارات نسبت به سایر خدمات پیکاپ ارزنده‌تر است، چرا که متقاضی ویزای آمریکا با صرف هزینه بسیار کمتر و بدون مراجعه مجدد به ابوظبی، می‌تواند ویزای خود را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا در امارات

 • فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
 • مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده موسسه مهاجرتی برای انجام کارهای مربوط به پیکاپ ویزا
 • برگه وقت سفارت
 • نام کاربری و پسوورد حساب کاربری وقت سفارت
 • یک کپی از فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)

در صورت نیاز به استفاده از خدمات پیکاپ ویزا آمریکا از ابوظبی امارات می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از دبی

گفتنی است که سفارت آمریکا در امارات، در شهر ابوظبی قرار دارد. دبی یکی از قطب های بزرگ اقتصادی و گردشگری در امارات است، ولی آمریکا در این شهر فقط کنسولگری دارد. بنابراین متقاضیان ویزای آمریکا باید انجام امور اداری خود به شهر ابوظبی مراجعه کنند. سفر زمینی از دبی به شهر ابوظبی با اتوبوس امکان‌پذیر است و حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. بنابراین متقاضیان ویزای آمریکا باید برای انجام مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی مراجعه کنند، اما پیکاپ ویزای آمریکا از دبی امکان‌پذیر خواهد بود. مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از دبی، تفاوتی با مدارک ذکر شده در قسمت قبلی ندارد.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات پیکاپ ویزا آمریکا از دبی می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: ثبت شرکت در امارات

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از باکو

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و از لحاظ فاصله بسیار نزدیک به کشور ایران است. مصاحبه سفارت آمریکا در باکو به زبان انگلیسی انجام می‌شود و امکان مصاحبه به زبان فارسی در باکو وجود ندارد. به همین دلیل بیشتر متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا علاقه‌مند هستند که مصاحبه خود را در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات انجام دهند. چنانچه مصاحبه خود را در باکو انجام دهید، باید از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در باکو استفاده کنید. به دلیل استقبال کمی که از سفارت آمریکا در باکو وجود دارد، معمولا موسسات مهاجرتی بسیار کمی خدمت پیکاپ ویزای آمریکا از باکو را انجام می‌دهند.

انواع پیکاپ ویزای آمریکا

 • پیکاپ ویزای گردشگری آمریکا: این ویزا غیر کاری خواهد بود و بهتر است دعوت نامه ارسال شود تا روند اخذ ویزا و پیکاپ راحت تر انجام شود.
 • پیکاپ ویزای کاری آمریکا: ویزای کاری آمریکا در انواع مختلف صادر می شود. یک نوع آن برای کارگرانی است که از فراخوان های جذب نیروی تاجران در امریکا استفاده می کنند. نوع دوم برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف است که در شرکت های بزرگ آمریکایی مشغول به کار می شوند.
 • پیکاپ ویزای تحصیلی آمریکا: آمریکا در زمینه ی تحصیلی بسیار مهاجر پذیر است و ذکر اینکه ویزای تحصیلی میخواهید در زمان درخواست زمان انتظار شما را کاهش می دهد. این نوع ویزا هم زیر مجموعه هایی دارد: نوع اول مخصوص کسانی است که قصد تحقیق روی موضوعی خاص در مراکز تحقیق امریکا را دارند. نوع دوم مخصوص دانشجویان پزشکی است. نوع سوم هیچ محدودیتی ندارد و برای تمام کسانی است که قصد تحصیل در آمریکا را دارند.
 • پیکاپ ویزای تجاری آمریکا: آمریکا از سرمایه گذاران و تاجرانی که قصد فعالیت در آمریکا را دارند استقبال می کند. هر شخصی که با شرکت های آمریکایی داد و ستد دارد می تواند از ویزای تجاری بهره مند شود.

سخن پایانی

پیکاپ ویزای آمریکا از جمله خدمات بسیار موثری است که موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضیان ویزای آمریکا خواهد شد. چنانچه پس از انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، فرآیند صدور ویزای شما وارد مرحله بررسی بیشتر یا Clearance شود، امکان این وجود دارد که ویزای شما پس از گذشت چند ماه صادر شود؛ بنابراین شما نمی‌توانید تا زمان صادر شدن ویزا در یک کشور خارجی اقامت داشته باشید. برای اینکه هنگام صدور ویزا نیازی به مراجعه مجدد به سفارت آمریکا نداشته باشید، می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنید؛ در این حالت پاسپورت شما توسط نماینده یک موسسه مهاجرتی به سفارت آمریکا برده می‌شود و ویزا بر روی آن چسبانده می‌شود. امکان پیکاپ ویزای امریکا از کشورهای مختلف وجود دارد که در این مقاله درباره هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه صحبت شد.

حامی مهاجر یک شرکت معتبر مهاجرتی است که ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، تور سفارت آمریکا در ترکیه و ارمنستان و تور سفارت آمریکا در ابوظبی است. حامی مهاجر همچنین خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در پاکستان، ترکیه، امارات و ارمنستان را نیز انجام می‌دهد. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
Rooo
سلام خسته نباشید بصورت انلاین هم خدمات میدید؟ مایی ک نمیتونیم بیایم دفترتون میتونیم انلاین از شما و خدماتتون استفاده کنیم؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله امکان پیکاپ پاسپورت به صورت آنلاین و پستی هم امکان پذیر است. فقط کافی است که مقاله پیکاپ پاسپورت حامی مهاجر را بخوانید تا با مراحل و شیوه‌های آن آشنا شوید.