50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مراحل اخذ وقت سفارت شینگن

وقت سفارت شینگن؛ شرایط، مراحل و مدارک لازم

دریافت وقت از سفارت‌های شینگن یکی از مراحل مهم در پروسه دریافت ویزای شینگن است. از سوالات و نگرانی‌های اصلی افراد در روند دریافت ویزای شینگن این است که چگونه وقت سفارت دریافت کنم؟ اگر به چند کشور بخواهم سفر کنم به کدام سفارت باید مراجعه کنم؟ اگر به وقت سفارتی که دارم نرسم چه کنم؟ ما در این مقاله پاسخگوی تمام این سوالات خواهیم بود. همچنین اطلاعاتی درباره هزینه‌ها و مدارک لازم نیز ارائه خواهیم داد.

همکاران ما در حامی مهاجر می‌توانند این فرآیند را برای شما آسان کنند و در هر مرحله همراه شما باشند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در زمینه دریافت ویزای شینگن، می‌توانید از مشاوره رایگان شینگن با کارشناسان حامی مهاجر استفاده کنید. همچنین در صورت اخذ قراراداد، می‌توانید وقت سفارت فوری نیز دریافت کنید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره، از طریق شماره 02148000957 با ما تماس بگیرید.

شرایط دریافت وقت سفارت شینگن برای بازدید از چند کشور

اگر قصد بازدید از چند کشور شینگن را دارید و نمی‌دانید از کدام سفارت وقت بگیرید، طبق اصول زیر پیش بروید:
•    اگر قصد بازدید از یک کشور را دارید، باید برای دریافت وقت سفارت آن کشور اقدام کنید.
•    اگر قصد بازدید از بیش از یک کشور شنگن را دارید، باید برای دریافت وقت سفارت کشوری که می‌خواهید در آن اقامت بیشتری داشته باشید اقدام کنید.
•    اگر قصد بازدید از بیش از یک کشور شنگن را دارید و می‌خواهید زمان یکسانی را در هر یک از آنها بگذرانید، باید برای دریافت وقت از سفارت کشوری که ابتدا وارد آن خواهید شد اقدام کنید.

با خواندن موارد بالا دیگر می‌دانید که در شرایطی‌که می‌خواهید به چند کشور اروپایی سفر کنید باید به چه سفارتخانه‌ای برای دریافت ویزا مراجعه کنید. البته هدف از سفر نیز مهم است چون در انتخاب انواع ویزای شینگن تاثیرگذار خواهد بود.

نحوه دریافت وقت سفارت شینگن

شهروندان ایرانی، فقط امکان دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین را دارند. برای این منظور، باید از وب‌سایت VFS Global استفاده کنید. با مراجعه به این وب‌سایت و وارد کردن اطلاعات مربوط به کشور مورد نظر و نوع ویزای مورد نیاز، می‌توانید درخواست خود را برای دریافت وقت سفارت شینگن ثبت کنید.

نحوه گرفتن وقت ویزا شینگن

مراحل اخذ وقت سفارت شینگن

تعیین وقت ویزا شینگن در ایران به‌صورت آنلاین امکانپذیر است. هرچند که اتباع برخی از کشورها بدون نیاز به تعیین وقت و فقط با مراجعه به کنسولگری یکی از کشورهای اروپایی می‌توانند برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند. اما  ایرانیان قبل از هرکاری حتما باید وقت سفارت ویزا شینگن بگیرند. برای این کار نیز باید به سایت‌هایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم، مراجعه کنند و پس از انتخاب گزینه نام کشور مراحل زیر را انجام دهند:

  • مرحله 1: مدارک لازم برای درخواست ویزا را تکمیل کنید.
  • مرحله 2: هزینه رزرو برای قرار ملاقات را پرداخت نمائید.
  • مرحله 3: در لیست انتظار وقت سفارت ثبت نام کنید تا ایمیل تاییدیه از سفارت را دریافت کنید.
  • مرحله 4: فرایند تعیین وقت سفارت ویزا شینگن توسط کارگزار مربوطه انجام می‌شود که براساس ترتیب زمان ثبت‌نام صورت می‌گیرد.
  • مرحله 6: ایمیل وقت ویزا شینگن برای شما ارسال می‌شود.

نکته: هر کشور اروپایی سایت‌های مخصوص به خود را برای صدور ویزای شینگن دارد. اما ویزامتریک و vfs در بین همه آنها عمومیت دارد. تنها تعدادی انگشت شمار هستند که دارای وبسایت‌های مجزا هستند. مثلا برای دریافت ویزای شینگن سوئد باید به وبسایت Migrationsverket مراجعه کنید، یا ویزای شینگن ایتالیا نیز از طریق کارگزاری ckgsir صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای سفارت شینگن

مدارکی که باید در زمان مراجعه به سفارت یا کنسولگری شینگن همراه داشته باشید، بسته به هدف سفر و شرایط کشور شینگنی که برای آن درخواست می‌دهید، ممکن است متفاوت باشد. با این حال، مدارک زیر برای تمام درخواست‌های ویزای شینگن مورد نیاز است:
•    فرم تکمیل شده درخواست ویزا 
•    پاسپورت (حداقل سه ماه پس از خروج شما از منطقه شینگن معتبر باشد)
•    2 قطعه عکس 
•    برنامه سفر (تاریخ های سفر، جزئیات اقامت و هدف از بازدید)
•    بلیط پرواز رفت و برگشت
•    مدارک مربوط به اقامت
•    مدارک تمکن مالی
•    بیمه مسافرتی
•    مدارک اضافی (با توجه به هدف سفر، ممکن است از شما خواسته شود مدارک بیشتری ارائه دهید. این می‌تواند یک دعوت نامه، مدرک اشتغال، گواهی سابقه کیفری یا ثبت نام در یک موسسه آموزشی در کشور شینگن باشد.)

بهترین زمان دریافت وقت از سفارت شینگن 

برای رزرو وقت سفارت شینگن جهت درخواست ویزا، بهترین زمان 2 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر است. این باعث می‌شود تا شما زمان کافی برای جمع‌آوری تمامی مدارک مورد نیاز و تکمیل فرآیند درخواست ویزا را داشته باشید. 

در نظر داشته باشید که فرآیند درخواست ویزا ممکن است بیش از چند هفته به طول بیانجامد. همچنین زمان رسیدگی به آن، بسته به کنسولگری یا سفارت شینگنی که در آن درخواست را ارسال می‌کنید، متفاوت است. لذا بهتر است با توجه به زمان لازم برای انجام این فرآیند، در زودترین زمان ممکن درخواست خود را ثبت کنید.

علاوه بر این، در برخی فصل‌ها یا تعطیلات، ممکن است سفارت شینگن وقت خالی نداشته باشد. به همین دلیل، توصیه می‌شود از طریق سایت یا روش‌های دیگر، تقویم و وقت‌های خالی سفارت را بررسی کنید تا زمان مناسبی را برای رزرو وقت انتخاب کنید.

بهترین زمان برای وقت ویزا شینگن

داشتن همراه هنگام مراجعه به سفارت شینگن

در پاسخ به سوال "آیا شخصی می‌تواند همراه من در سفارت شینگن یا کنسولگری مربوطه باشد؟" باید بگوییم که هر شخصی می‌تواند همراه شما در سفارت باشد، اما فقط متقاضی اجازه ورود به محل درخواست ویزا را دارد و افراد تایید نشده نمی توانند وارد اتاق انتظار و درخواست ویزا شوند. با این‌حال، تنها افراد زیر امکان داشتن همراه در هر مرحله را دارند:
•    متقاضی ویزا زیر 17 سال (فقط پدر یا مادر مجاز به همراهی متقاضی ویزا است)
•    متقاضی ویزا که دارای معلولیت یا نیازهای خاص است (تنها یک نفر مجاز به همراهی متقاضی ویزا است)
•    متقاضی ویزا بالای 80 سال (تنها همسر یا فرزند مجاز به همراهی متقاضی ویزا است)

داشتن همراه در زمان مراجعه به سفارت

قیمت وقت سفارت شینگن

معمولاً برای اخذ وقت سفارت شینگن، نیاز به پرداخت هزینه نیست. بنابراین قیمت وقت سفارت شینگن وجود ندارد و آنچه که هست فقط هزینه‌ پردازش درخواست ویزا و انجام امور اداری آن است که با توجه به سن متقاضی و برخی شرایط، این هزینه متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های پردازش ویزا را ببینید:

متقاضی ویزای شینگن 

هزینه (یورو)

هزینه (دلار)

افراد بالای 12 سال

80

84

کودکان 6 تا 12 سال

40

42

کودکان زیر 6 سال 

رایگان

رایگان

از دست دادن وقت سفارت شینگن

اگر وقت سفارت ویزا شینگن را از دست داده‌اید، بسیار مهم است که در ابتدا به کنسولگری یا سفارت مربوطه اطلاع دهید. در اطلاع‌رسانی به کنسولگری یا سفارت، بهتر است بیان کنید که چرا قادر به حضور در وقت مقرر نبودید و در صورت امکان، دلایل موثر و قابل توجیه را ارائه دهید. ممکن است دلایلی مانند بیماری ناگهانی، رخداد مسائل خانوادگی فوری یا عوامل غیرقابل کنترل دیگر باعث از دست دادن وقت ملاقات شده باشند.

با اطلاع‌رسانی به کنسولگری یا سفارت و اقدام برای گرفتن وقت ویزای شینگن در تاریخ جدید، می‌توانید فرآیند درخواست ویزای خود را ادامه دهید. در این صورت، شما باید برای دریافت مجدد وقت سفارت اقدام کنید و هزینه‌های مربوط به درخواست را مجدد پرداخت کنید.

در نهایت، اگر تمامی این مراحل را انجام دادید اما با مانع ریجکتی مواجه شدید، می‌توانید برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن اقدام کنید. 

سخن پایانی

در نهایت، اخذ وقت سفارت شینگن، ممکن است یک چالش برای سفر شما به این منطقه باشد. اما با اطلاعات و توصیه‌هایی که در این مقاله ارائه شد، به‌راحتی می‌توانید فرآیند دریافت وقت و پروسه دریافت ویزای خود را سپری کنید و بدون هیچ مشکلی به مقصد خود در اروپا برسید. همچنین در صورت نیاز به دریافت وقت سفارت فوری ویزای شینگن، حامی مهاجر می‌تواند به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی و رایگان، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در زمینه وقت ویزا شینگن

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که برای گرفتن وقت ویزا شینگن باید چه کار انجام دهیم یا به کجا مراجعه کنیم؟ آیا امکان تغییر یا لغو آن وجود دارد؟ چقدر طول می‌کشد تا وقت از سفارت بگیریم؟ هرچند پاسخ به این سوالات را در متن مقاله داده‌ایم اما اگر می‌خواهید مختصر و مفید درباره هرکدام بدانید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

برای گرفتن وقت سفارت فوری ویزای شینگن به کجا مراجعه کنم؟

به این بستگی دارد که می‌خواهید به کدام کشور سفر کنید. فعلا ویزا متریک و vfs  مراجع رسمی تعیین وقت سفارت بسیاری از کشورهای اروپایی هستند.

تعیین وقت سفارت ویزای شینگن چقدر طول می کشد؟

بهتر است دو تا سه هفته قبل از تاریخ سفرتان برای رزرو وقت سفارت اقدام کنید. چون ممکن است فرایند صدور ویزا چندین هفته طول بکشد. 

آیا مراحل اخذ وقت سفارت شینگن در کشورهای مختلف یکسان است؟

معمولا فرایندها یکسان هستند و تفاوت‌ها ممکن است فقط در جزئیات و زمان دریافت ویزا باشد. برخی از کشورها زمان طولانی‌تری برای پردازش ویزا صرف می‌کنند. بنابراین باید چندین ماه زودتر از تاریخ سفر برای رزرو وقت اقدام شود. 

آیا امکان لغو یا تغییر وقت سفارت شینگن وجود دارد؟

بله. اما بهتر است قبل از آن دلایل عدم حضور خود را به سفارت یا کنسولگری اطلاع دهید و برای تعیین زمان جدید اقدام کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0