تحصیل در آمریکا یکی از کاربردی‌ترین و موثرترین روش‌های مهاجرت به آمریکا است. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بهترین دانشگاه های جهان در آمریکا قرار دارند، دانشگاه‌ هایی که در رتبه های بالا جهانی قرار دارند و اعتبار مدارک دانشگاهی آن‌ها بسیار بالاست. ما قبلا در مقاله تحصیل در آمریکا در مورد چگونگی تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم چگونگی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم را بررسی کنیم و بیان کنیم که آیا تحصیل در آمریکا فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون داشتن مدرک زبان امکان‌پذیر است یا خیر؟

در این مطلب، موضوعاتی همچون مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم ، شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم ، هزینه تحصیل در آمریکا ، شرایط سنی تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا توضیح داده خواهد شد و در انتهای مطلب نیز روش اخذ اقامت دائم آمریکا با تحصیل در آمریکا نیز بیان خواهد شد.

حامی مهاجر یک شرکت معتبر مهاجرتی است که ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، پیکاپ ویزای آمریکا، تور سفارت آمریکا در ترکیه و ارمنستان و تور سفارت آمریکا در ابوظبی است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

همیشه هنگامی که صحبت از تحصیل در آمریکا می‌شود، تصور می‌شود که برای تحصیل در آمریکا فقط نیاز به مدارک تحصیلی درخشان و داشتن نمره بالا در آزمون های زبان است. درست است که برای ورود به برخی از دانشگاه های تراز اول آمریکا همچون MIT، هاروارد و... نیاز به سوابق درخشان تحصیلی وجود دارد، اما در آمریکا تعداد بسیار زیادی دانشگاه ها وجود دارد که بیشتر آن ها در رتبه‌بندی بالای جهانی قرار دارند و شما می‌توانید با فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان در آن ها تحصیل کنید.

هدف برخی افراد از تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا و ساختن آینده تحصیلی درخشان است که می‌تواند آن‌ها را در یافتن شغل مناسب کمک کند. این دسته از افراد یا جوانانی هستند که به تازگی مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌اند، یا افرادی هستند که به دنبال تغییر زندگی خود و درخشان کردن مدرک تحصیلی خود هستند.

دسته دوم از افرادی که به دنبال تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم هستند، کسانی هستند که به دنبال بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا هستند. جالب است بدانید تحصیل در آمریکا و تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به ویزای کار آمریکا یکی از اصولی‌ترین و بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به آمریکا است. سالانه افراد زیادی با همین روش و فقط با داشتن مدرک دیپلم، ویزای تحصیلی آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان دریافت می‌کنند و وارد کشور آمریکا می‌شوند. پس از ورود به آمریکا نیز راه هایی برای تبدیل ویزا تحصیلی به اقامت دائم آمریکا وجود دارد که در انتهای مقاله آن را توضیح خواهیم داد.

افرادی که برای تحصیل در آمریکا وارد خاک این کشور می‌شوند، می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا بگیرند و آن‌ها را نیز همراه خود به آمریکا آورند. فرزندان اشخاصی که با ویزای تحصیلی وارد آمریکا می‌شوند، می‌توانند در مدارس دولتی آمریکا به رایگان تحصیل کنند. تحصیل رایگان در مدارس آمریکا فرصت بسیار خوبی برای فرزندان است که زبان انگلیسی بیاموزند و تجربه زندگی آمریکایی کسب کنند.

شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

حال به سوال اصلی می‌رسیم که اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان چگونه امکان‌پذیر است. در ابتدا باید بگوییم که شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم برای هر شخص متفاوت است و باید وضعیت شخصی هر فرد به این منظور بررسی شود، اما یک روش کلی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، شرکت در دوره‌های زبان دانشگاه های آمریکا است.

در این روش ابتدا برای متقاضیان پذیرش دوره های زبان یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا گرفته می‌شود. متقاضی با داشتن این پذیرش ویزای تحصیلی آمریکا دریافت می‌کند و وارد خاک آمریکا می‌شود. پس از آنکه تحصیل در دوره زبان دانشگاه تمام شود، متقاضی می‌تواند تحصیلات خود در رشته دلخواه خود را در همان دانشگاه شروع کند یا آنکه برای تحصیل به دانشگاه دیگر برود. متقاضیان می‌توانند ضمن تحصیل در دوره‌های زبان در آمریکا مشغول به کار شوند و پس از اتمام تحصیل در دوره زبان یکسال اجازه کار در آمریکا را نیز خواهند داشت. همین موضوع فرصتی را برای کسب درآمد و جبران هزینه های تحصیلی در اختیار قرار می‌دهد.

شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

الزامی نیست که متقاضیان حتما پس از دوره زبان در یک رشته دیگر تحصیل کنند و می‌توانند پس از اتمام دوره زبان، نسبت به تغییر نوع ویزا و کار در آمریکا اقدام نمایند. به این شکل هم زبان انگلیسی یاد می‌گیرند و هم با تجربه زندگی در آمریکا آشنا می‌شوند. بنابراین یک موقعیت ایده آل مهاجرت به آمریکا برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.

یک شرط لازم دیگر برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، اثبات این موضوع است که از عهده شهریه سال اول دانشگاه برمی‌آیید و از عهده هزینه های تحصیل در آمریکا برمی‌آیید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا، یک فرم از طرف دانشگاه برای شما ارسال می‌شود که فرم I-20 نام دارد. در فرم I-20 تمام اطلاعات مربوط به هزینه های تحصیلی شما آورده شده است و شما باید به دانشگاه اثبات کنید که شرایط مالی شما به قدری است که از عهده پرداخت هزینه ها برمی‌آیید. در ادامه مقاله درمورد نحوه اثبات تمکن برای تحصیل در آمریکا صحبت خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرم I-20، می‌توانید مقاله فرم I-20 چیست؟ را مطالعه کنید.

روش های دیگری نیز برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم وجود دارد، که با توجه به شرایط شخصی متقاضی به او پیشنهاد می‌شود و متقاضی می‌تواند با استفاده از این روش‌ها بدون داشتن مدرک زبان در آمریکا تحصیل کند. در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس گرفته و از مشاوره آن‌ها در این زمینه استفاده کنید. موسسه حامی مهاجر تمام خدمات مربوط به تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. خدمات حامی مهاجر در این زمینه شامل انجام تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است.

تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در رشته‌های پزشکی، یکی از پرتقاضاترین رشته های تحصیل در آمریکا است و بسیاری از افراد از ما سوال می‌پرسند که آیا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است یا خیر. در این رابطه باید بگوییم، که تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است، اما به سادگی و سر راستی سایر رشته های دیگر نیست.

متقاضیانی که با مدرک دیپلم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را دارند، ابتدا باید در رشته‌های پیراپزشکی همچون پرستاری، مامایی و ... تحصیل کنند و پس از تحصیل در این رشته‌ها نسبت به تغییر رشته خود به پزشکی اقدام نمایند. چگونگی انجام این کار نیاز به تجربه و تخصص مشاوران مهاجرتی دارد و کارشناسان باید وضعیت شخصی هر فرد را به صورت جداگانه بررسی نمایند و در دانشگاه و رشته مناسب برای او پذیرش دریافت نمایند.

چنانچه قصد تحصیل پرشکی در آمریکا با مدرک دیپلم را دارید، راه سخت‌تری نسبت به تحصیل در رشته‌های دیگر در پیش خواهید داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما از مشاوره کارشناسان حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید. برای تماس با کارشناسان تحصیلی موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

شرایط سنی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، 18 تا 55 سال است. با توجه به این شرایط سنی که بازه سنی زیادی را شامل می‌شود، می‌توان اینطور گفت که شرایط سنی محدود کننده ای برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود ندارد و افراد با سنین گوناگون می‌توانند ویزای تحصیلی گرفته و وارد خاک آمریکا شوند.

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با دیپلم

برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، باید مدارک زیر را آماده کنید و سپس از یکی از سفارت های آمریکا در منطقه (ایروان ارمنستان، آنکارای ترکیه و یا ابوظبی امارات) وقت مصاحبه ویزای تحصیلی بگیرید. هنگام مراجعه به سفارت آمریکا، باید تمام مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • به همراه داشتن فرم چاپ شده I-20 یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا : پس از اخذ پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های آمریکا، آن دانشگاه فرم I-20 را برای شما ارسال خواهد کرد.
 • رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS
 • رسید ثبت پرونده آنلاین ویزای تحصیلی (فرم DS-160)
 • پاسپورتی با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش‌تر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت در ایالات متحده آمریکا
 • تمام پاسپورت‌های قدیمی
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی: مدارک که وضعیت مالی شما در دوران تحصیلتان را گواهی کند و می‌تواند یک گردش حساب ترجمه شده از حساب بانکی شما باشد.
 • دو عکس رنگی جدید، یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک یا گواهینامه‌ها از مدارسی که در آنها تحصیل کرده‌اید.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را می‌توان به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم نمود. از آنجا که آمریکا با کشور ایران روابط دیپلماتیک ندارد. به منظور مصاحبه ویزا باید به سفارت آمریکا در کشورهای امارات، ارمنستان  و یا ترکیه مراجعه کنید، در نتیجه هزینه‌های متغیری مانند بلیط هواپیما و هزینه ویزای کشورهای دیگر نیز به کار شما اضافه خواهد شد. اما هزینه‌های ثابت دریافت ویزا را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد:

هزینه های ثابت مربوط به دولت آمریکا

میزان هزینه به دلار آمریکا

کارمزد SEVIS (سویس فی)

350

هزینه‌های فرم DS-160 و پروسه صدور ویزا

160

 

جهت اطلاع از کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تمام هزینه‌های تحصیل در آمریکا، می‌توانید مقاله بررسی جامع هزینه‌های تحصیل در آمریکا را بخوانید. برای کم کردن هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا فقط می‌توانید بر روی کم کردن هزینه های متغیر تمرکز کنید. استفاده از تورهای مقرون به صرفه اخذ ویزای آمریکا بسیار می‌تواند شما در این موضوع کمک کند. موسسه حامی مهاجر در زمینه تورهای سفارت آمریکا در آنکارا، ابوظبی و ایروان ، یکی از باسابقه‌ترین و مجرب ترین موسسات مهاجرتی است که علاوه بر ارائه تورهای مقرون به صرفه، خدمات همراهی نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد به این صورت که یک راننده متقاضی ویزا را در کشور خارجی همراهی می‌کند و او را به مقصدهایی همچون سفارت می‌رساند.

چنانچه برای مراجعه به سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی نیاز به اخذ نوبت سفارت ، استفاده از تورهای اخذ ویزا و خدمات همراهی دارید؛ می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

مزایای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

مزایای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

 • نیاز به مدرک زبان ندارد و یا سوابق تحصیلی درخشان ندارد و فقط با مدرک دیپلم قابل انجام است.
 • همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی تحصیل در آمریکا نیز می‌توانند همراه او به آمریکا بیایند.
 • فرزندان متقاضی تحصیل در آمریکا، می‌توانند به رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند و تجربه تحصیل و زندگی در آمریکا را کسب کنند.
 • همسر متقاضی تحصیل در آمریکا نیز اجازه تحصیل در آمریکا را خواهد داشت.
 • با تحصیل در آمریکا اجازه کار پاره وقت را خواهید داشت و می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را جبران کنید.
 • در بهترین دانشگاه‌های جهان به تحصیل خواهید پرداخت که مدارک آن از اعتبار بالایی برای آینده شغلی شما برخوردار خواهد بود.
 • یک سال پس از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانید در آمریکا بمانید و در این یک سال اجازه کار تمام وقت خواهید داشت.
 • می‌توانید با تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا، اقامت دائم این کشور را به دست آورید. (در ادامه بیشتر درباره این موضوع توضیح خواهیم داد.)

نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم

در این بخش نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم به صورت گام به گام و مرحله به مرحله توضیح خواهد شد. توصیه می‌کنیم که گذراندن این مراحل را بر عهده یک موسسه مهاجرتی معتبر قرار دهید و به صورت شخصی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نروید. همانطور که در ادامه نیز توضیح خواهیم داد، تجربه و تخصص موسسات مهاجرتی به سریع تر و کم هزینه‌تر شدن فرآیند ویزای تحصیلی آمریکا کمک خواهد کرد. و این در حالی است که اگر شخصا برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید؛ امکان رد شدن درخواست ویزای شما به دلایل بسیار کوچک وجود خواهد داشت.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مرحله اول : دریافت پذیرش از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP

برای شروع پروسه اخذ ویزا، باید ابتدا در یکی از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP پذیرش شوید. برنامه ساماندهی دانشجویان و گردشگران (Student and Exchange Visitor Program) که به اختصار آن را SEVP می‌نامند، برنامه‌ای است که مسولیت ساماندهی به ورود دانشجویان به کشور آمریکا را به عهده دارد و در هنگام انتخاب موسسه آموزشی و پذیرش گرفتن از آن، باید دقت کنید که این موسسه در لیست مراکز مورد تایید SEVP قرار داشته باشد.

دقت کنید که صرفا قرار داشتن نام موسسه آموزشی در لیست SEVP موجب ویزا شدن شما نخواهد شد. برخی از موسسات آموزشی آمریکا هستند که هزینه کمتری دریافت می‌کنند، ولی آفیسرهای سفارت آمریکا دید خوبی به این دانشگاه‌ها ندارند. بنابراین اگر با مدرک دیپلم از این نوع دانشگاه‌های آمریکا پذیرش تحصیلی دریافت کنید، آفیسر سفارت دانشگاه شما را تایید نخواهد کرد و اجازه صدور ویزای تحصیلی آمریکا برای شما را نخواهد داد. بنابراین استفاده از تجربه موسسات مهاجرتی در این زمینه بسیار مهم است.

کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر بنا به تجربه چندین سال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم، با توجه به شرایط شخصی شما دانشگاه‌های مناسبی را در آمریکا برای شما انتخاب می‌کنند و از همه آن‌ها برای شما پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند، بنابراین هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا به مشکل عدم تایید دانشگاه از طرف آفیسر، برخورد نخواهید کرد. برای مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

مرحله دوم : ثبت اطلاعات در سامانه SEVIS و پرداخت کارمزد آن

پس از آنکه توانستید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش اولیه را دریافت کنید، باید پرونده خود را در سامانه آنلاین SEVIS ایجاد کنید و کارمزدهای مربوط به تکمیل فرم SEVIS I-901 را پرداخت نمایید. سامانه ثبت اطلاعات دانشجویان و گردشگران آمریکا (Student and Exchange Visitor Information System) که به اختصار SEVIS نام دارد، سیستمی است که به منظور ساماندهی اطلاعات گردشگران و دانشجویان ورود کننده به کشور آمریکا راه‌اندازی شده است و به منظور دریافت ویزای تحصیلی باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنید و کارمزدهای آن را بپردازید. مدت اعتبار رسید پرداخت سویس فی یک سال پس از پرداخت بوده و مبلغ پرداختی غیرقابل بازگشت است. می‌توانید با خواندن مقاله نحوه پرداخت سویس فی از میزان کارمزدهای SEVIS  (سویس فی)  و نحوه پرداخت آن‌ها مطلع شوید.

پس از تکمیل و پرداخت کارمزدهای سامانه SEVIS ، دانشگاهی که در آن پذیرش شده‌اید برای شما فرم I-20 را آماده خواهد کرد؛ این فرم در واقع برگه‌ای شامل هزینه های مخارج زندگی، دانشگاه، خورد و خوراک و … می باشد که با جزییات محاسبه شده است. به طور مثال برای دانشگاه UMBC باید اثبات کنید که برای مقطع کارشناسی می‌توانید از عهده سالانه 40624 دلار هزینه بربیایید؛ این میزان برای مقطع کارشناسی ارشد 35982 دلار است. گواهی تمکن مالی برای فرم I-20 هر دانشگاه متفاوت است و بسته به میزان شهریه دانشگاه، بیمه پزشکی و هزینه‌های اقامت و غذا دارد.

پس از دریافت فرم I-20 باید هزینه‌های نوشته شده بر روی آن را بخوانید و به اندازه‌ مبلغی که بر روی فرم I-20 نوشته شده است، به دانشگاه تمکن مالی ارائه دهید. فرم I-20 برای کسانی که بورسیه تحصیلی دارند و از دانشگاه فاند دریافت می‌کنند مورد نیاز نخواهد بود ولی بقیه افراد باید مبلغی در حساب خود قرار دهند و بعد از چند روز به بانک مراجعه کنند و تاییدیه بانکی را که به زبان انگلیسی ترجمه شده، دریافت و برای دانشگاه ارسال کنند. این به آن معنا خواهد بود که در مدت اقامت تحصیلی، از پس هزینه‌های خود برخواهند آمد و برای دولت آمریکا سربار نخواهند بود.

هنگامی که در مرحله آخر برای مصاحبه ویزا به سفارت آمریکا مراجعه می‌کنید، باید این فرم I-20 با خود به همراه داشته باشید. اگر قصد دارید همسر و فرزندانتان را نیز با خود ببرید، باید برای آن‌ها نیز فرم I-20 جداگانه تکمیل کنید، ولی نیازی به ثبت‌نام آن‌ها در SEVIS نیست.

 مرحله سوم : درخواست ویزا و تکمیل فرم ویزای تحصیلی آمریکا (DS-160)

پس از دریافت فرم I-20 و اخذ پذیرش تحصیلی، باید برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا اقدام به تکمیل فرم آنلاین DS-160 کنید. فرم آنلاین DS-160 فرم مخصوص درخواست ویزای تحصیلی آمریکا است، برای تکمیل فرم DS-160 ابتدا نیاز دارید که یک شماره پرونده از سایت کنسولی آمریکا خریداری کنید و سپس نسبت به تکمیل فرم ویزای تحصیلی آمریکا یا همان DS-160 اقدام نمایید. جواب دادن به سوالات فرم DS-160 بیشتر از آنکه نیاز به دانش زبان انگلیسی داشته باشد، به تجربه و تخصص نیاز دارد. چرا که فرم DS-160 یک فرم حقوقی محسوب می‌شود و جواب اشتباه به سوالات این فرم می‌تواند شما را برای همیشه از ورود به آمریکا محروم کند.

حساسترین قسمت فرم DS-160 بخش Security and Background است. این قسمت مربوط به سوالاتی است که مستقیما به امنیت ملی آمریکا مربوط است و حساسیت بسیار زیادی بر روی پاسخ این سوالات وجود دارد. کوچکترین اشتباه در پاسخ به این سوالات مساوی با از دست دادن شانس ویزای تحصیلی و ورود به آمریکا است. سوالات صریح و واضح و پاسخ های دو گزینه ای بله یا خیر هستند. این سوالات در چند دسته سوالات مربوط به وضعیت پزشکی، اطلاعات جنایی، اطلاعات امنیتی، جرایم مهاجرتی و سوالات متفرقه دسته‌بندی می‌شوند و بیشتر سوالات مربوط به مسائل تروریستی، آدم ربایی، پول شویی و ... می باشد.

موسسه حامی مهاجر تمام خدمات مربوط به تکمیل فرم DS160 و پرداخت هزینه‌ های آن را برای مشتریان خود انجام می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورت نیاز حتما از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی آمریکا استفاده کنید. برای تماس با حامی مهاجر می‌توانید از طریق شماره 02149078 اقدام کنید.

روش اخذ اقامت دائم آمریکا با تحصیل در آمریکا

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم اخد اقامت دائم در کشور آمریکا کار راحتی نیست. روش‌هایی که برای این کار وجود دارد، عمدتا براساس اخذ اقامت به وسیله ازدواج، روابط فامیلی،استفاده از شرایط نخبگی و یا برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا است. اخذ ویزای کار برای اقامت دائم در آمریکا نیز با توجه به شرایط کنونی کمی غیرممکن شده است. در نتیجه شما برای مهاجرت به آمریکا یا نیازمند روابط خانوادگی و یا نیازمند شانس بردن در لاتاری هستید؛ تنها راهی که در این میان برای عموم افراد قابل دسترسی است و امکان مهاجرت به آمریکا را فراهم می‌آورد، مهاجرت تحصیلی به آمریکاست.

کشور آمریکا به دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در این کشور تحصیل می‌کنند، تا یکسال پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار در آمریکا را می‌دهد. پس از یکسال کار دانشجویان می‌توانند تقاضای ویزای H- 1B را داده و به این صورت پروسه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا را به انجام رسانند. پس از آن بعد از پنج سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا بدهید.

از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • راحت‌ترین راه مهاجرت به آمریکا تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به ویزای کاری است.
 • مشمول محدودیت‌های مهاجرتی نمی‌شود.
 • بدون مدرک زبان هم می‌توان برای دریافت ویزا اقدام کرد.

سخن پایانی

در این مقاله بیشتر در مورد این موضوع توضیح دادیم که مهاجرت تحصیلی به آمریکا فقط مخصوص نخبگان و یا افرادی با مدارک تحصیلی بالا نیست. تحصیل در آمریکا فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان نیز ممکن است و بسیاری از افراد می‌توانند از این امکان برای مهاجرت به آمریکا استفاده نمایند. در این مطلب به صورت کامل در مورد تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم و شرایط آن توضیح دادیم و مراحل کامل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و هزینه اخذ ویزای تحصیلی بیان شد. همچنین برای متقاضیان بسیار زیاد رشته پزشکی نیز چگونگی تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم را شرح دادیم. در انتهای مقاله نیز توضیح دادیم که چگونه می‌توان به وسیله تحصیل، اقامت دائم آمریکا را به دست آورد.

تحصیل در آمریکا برای افرادی که مدرک تحصیلی پایینی دارند، یک رویا نیست و کاملا امکان‌پذیر است. در صورت تمایل به تحصیل در آمریکا می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. حامی مهاجر یک شرکت معتبر مهاجرتی است که ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، پیکاپ ویزای آمریکا، تور سفارت آمریکا در ترکیه و ارمنستان و تور سفارت آمریکا در ابوظبی است.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با داشتن مدرک دیپلم امکا‌ن‌پذیر است. برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا صرفا نیاز به داشتن مدارک درخشان تحصیلی و یا مدرک زبان نیست.

آیا تحصیل دندانپزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟

همانطور که در قسمت تحصیل پزشکی در آمریکا گفتیم، برای آنکه بتوانید در آمریکا با مدرک دیپلم دندانپزشکی بخوانید، ابتدا باید برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌های پیراپزشکی آمریکا اقدام کنید و پس از مدتی تحصیل در این رشته‌ها، نسبت به تغییر رشته اقدام نمایید.

آیا کار همزمان با تحصیل در آمریکا ممکن است؟

بله. شما با ویزای تحصیلی آمریکا اجازه کار در آمریکا را خواهید داشت. البته کار شما باید به صورت پاره وقت باشد، ولی با همین کار پاره وقت هم می‌توانید بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا را تامین نمایید.

با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانم همسر و فرزندان خود را به آمریکا ببرم؟

بله. با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید خانواده خود را نیز به آمریکا ببرید. دارنده ویزای تحصیلی آمریکا می‌تواند برای همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود نیز ویزا دریافت کند و آن‌ها را نیز با خود به آمریکا ببرد.

تحصیل رایگان فرزندان در مدارس آمریکا واقعیت دارد ؟

بله. فرزندان کسانی که ویزای تحصیلی آمریکا را دارند، می‌توانند از امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی آمریکا بهره‌مند شوند. به این ترتیب فرزندانشان در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان تحصیل می‌کند و با فرهنگ و زبان آمریکا نیز آشنا خواهد شد.

همسر فرد دارنده ویزای تحصیلی هم می‌تواند در آمریکا تحصیل کند؟

بله. همسر کسی که ویزای تحصیلی دارد، می‌تواند با همسرش وارد آمریکا شود و در دانشگاه‌های آمریکا مشغول به تحصیل شود. در واقع اگر یک نفر ویزای تحصیلی دریافت کند، باقی اعضای خانواده (همسر و فرزندان) نیز می‌توانند در آمریکا تحصیل کنند.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

همانطور که در متن مقاله نیز توضیح دادیم، تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا، کاملا به دانشگاه و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. هر یک از دانشگاه‌های آمریکا پس از صدور پذیرش تحصیلی، فرمی به نام I-20  برای شما ارسال می‌کنند که میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی در آن نوشته شده و هزینه‌ های تحصیل در آمریکا نیز در فرم I-20 به جزییات نوشته شده است.

آیا پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، امکان عوض کردن دانشگاه وجود دارد ؟

بله. این عوض کردن دانشگاه پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد. قسمت دشوار مساله تحصیل در آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی و ورود به خاک آمریکا است. پس از ورود به خاک آمریکا کار راحت تر است و امکان تعویض دانشگاه تحت شرایطی وجود خواهد داشت.

بعد از تحصیل در دوره زبان دانشگاه‌های آمریکا، می‌توانم در رشته دلخواه تحصیل کنم؟

بله. افرادی که در دوره زبان دانشگاه های آمریکا شرکت می‌کنند، می‌توانند پس از اتمام دوره زبان در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیل رایگان با دیپلم در آمریکا چیست؟

امکان تحصیل رایگان در آمریکا با مدرک دیپلم در همان سال اول تحصیل وجود ندارد. برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، ابتدا باید با هزینه شخصی وارد یکی از دانشگاه‌های آمریکا شوید و سپس اگر به اندازه کافی از خود استعداد و پشتکار نشان دهید، امکان استفاده از بورس‌ها و یا تخفیف شهریه دانشگاه‌های آمریکا وجود خواهد داشت. همه چیز به خود شما بستگی دارد، مسلما افرادی که تلاش کافی داشته باشند، در سال‌های دوم و سوم دانشگاه شرایط تحصیل رایگان با دیپلم در آمریکا را خواهند داشت.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8
اینا
با سلام، آیا بنده با ۳۵ سال سن و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد با معدل۱۸/۹۴ و کارشناسی غیرمرتبط و در حال تقویت زبان برای آزمون آیلتس چندماه آینده شانس اخذ بورس یا فاند رو دارم ؟ ممنون میشم راهنمایی و پیشنهاد اولیه بدهید.
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود&nbsp;</p> <p>اگر برای ترم 2024 spring (بهار) قصد دریافت پذیرش دارید نهایتا تا ژوئن مدارکتون آماده باشد. اما اگر الان اقدام کنید میتوانید برای ورودی ترم پاییز 2023 پذیرش دریافت کنید .</p>
ناشناس
با سلام و درود ۴۰ ساله دارای مدرک لیسانس بازرگانی و فوق لیسانس هنری . آیا امکان تحصیل در رشته معماری در مقطع لیسانس و یا ارشد را دارم؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود به شما همراه عزیز&nbsp;</p> <p>با توجه به اینکه برای آمریکا از سن 18 تا 55 سال اقدام می کنیم می تونید برای مقطع ارشد مجدد اقدام کنید .</p> <p>اما لازم هست که شرایط شما به طور کلی توسط کارشناس بررسی بشود.</p> <p>پیشنهاد میکنیم با شماره 02148406 تماس بگیرید و با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید&nbsp;</p>
ناشناس
سلام من نوزده سالمه و توی سمپاد دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم با معدل هژده از چند تا دانشگاه نسبتا خوبم توی امریکا پذیرش واسه رشته دامپزشکی گرفتم برادرمم گرین کارت امریکا داره و قراره وام تحصیلی بگیرم میخواستم ببینم به نظر شما امکان ویزا گرفتنم چه قدر هست؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

باستی شرایط شما به طور کامل توسط کارشناس بررسی بشه. برای دریافت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

ناشناس
شرایط سنی‌ عنوان نشده
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

شرایط سنی عنوان شده. 
" شرایط سنی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، 18 تا 55 سال است. با توجه به این شرایط سنی که بازه سنی زیادی را شامل می‌شود، می‌توان اینطور گفت که شرایط سنی محدود کننده ای برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود ندارد و افراد با سنین گوناگون می‌توانند ویزای تحصیلی گرفته و وارد خاک آمریکا شوند. "

ناشناس
با سلام عالیه منم میخوام این مسیر رو اقدام کنم