تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم


تحصیل در آمریکا یکی از کاربردی‌ترین و موثرترین روش‌های مهاجرت به آمریکا است. عموم مردم تصور می‌کنند که مهاجرت تحصیلی به آمریکا فقط برای دانشجویان نخبه است و افراد عادی نمی‌توانند با این روش به آمریکا مهاجرت کنند. اما این تصور اشتباه است.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با داشتن مدرک دیپلم هم امکان پذیر است. در نتیجه همه افرادی که مدرک حداقلی دیپلم دارند، می‌توانند ویزای تحصیلی آمریکا بگیرند. جالب این است که این روش نیاز به شرایط خاص و ویژه هم ندارد و تقریبا همه افراد در هر سنی می‌توانند از این روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند.

ما قبلا در مقاله تحصیل در آمریکا در مورد چگونگی تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم چگونگی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم را بررسی کنیم و بیان کنیم که تحصیل در آمریکا فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون داشتن مدرک زبان چگونه امکان پذیر است و چطور می‌توان با این روش اقامت دائم آمریکا را به دست آورد.

در این مطلب، موضوعاتی همچون مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم ، شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم ، هزینه تحصیل در آمریکا ، شرایط سنی تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا توضیح داده خواهد شد.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. در صورت نیاز به مشاوره درباره انواع روش های مهاجرت به آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

رزرو آنلاین وقت مشاوره تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

همیشه هنگامی که صحبت از مهاجرت تحصیلی به آمریکا می‌شود، تصور همه افراد این است که برای تحصیل در آمریکا فقط نیاز به مدارک تحصیلی درخشان و داشتن نمره بالا در آزمون های زبان است. اما این تصور در بیشتر موارد اشتباه است و برای افراد عادی نیز فرصت مهاجرت با این روش وجود دارد.

درست است که برای ورود به برخی از دانشگاه های تراز اول آمریکا همچون MIT، هاروارد و... نیاز به سوابق درخشان تحصیلی وجود دارد، اما در کشور آمریکا تعداد بسیار زیادی دانشگاه وجود دارد که شما می‌توانید با فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان در آن ها تحصیل کنید.

هدف از تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

هدف برخی افراد از تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا و ساختن آینده تحصیلی درخشان است که می‌تواند آن‌ها را در یافتن شغل مناسب کمک کند. این دسته از افراد یا جوانانی هستند که به تازگی مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌اند، یا افرادی هستند که به دنبال تغییر زندگی خود و درخشان کردن مدرک تحصیلی خود هستند.

دسته دیگری از افراد نیز وجود دارند که به دنبال تحصیل در آمریکا نیستند و فقط صرفا به دنبال بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا هستند. از آنجا که شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم بسیار مناسب است، بسیاری از افراد، این روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

شاید جالب باشد که بدانید، سالانه افراد زیادی فقط با داشتن مدرک دیپلم، ویزای تحصیلی آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان دریافت می‌کنند و پس از ورود به آمریکا نیز با روش های گوناگون، اقامت دائم آمریکا را به دست می‌آورند. (در انتهای مقاله بخشی برای توضیح فرآیند اخذ اقامت دائم با تحصیل در آمریکا وجود دارد.)

افرادی که برای تحصیل در آمریکا وارد خاک این کشور می‌شوند، می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا بگیرند و آن‌ها را نیز همراه خود به آمریکا آورند. فرزندان اشخاصی که با ویزای تحصیلی وارد آمریکا می‌شوند، می‌توانند در مدارس دولتی آمریکا به رایگان تحصیل کنند. تحصیل رایگان در مدارس آمریکا فرصت بسیار خوبی برای فرزندان است که زبان انگلیسی بیاموزند و تجربه زندگی آمریکایی کسب کنند.

البته این موارد تنها مزایای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان نیست، در بخش بعدی می‌توانید تمام مزایای این روش را بخوانید.

مزایای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

مزایای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

 • نیاز به مدرک زبان ندارد و یا سوابق تحصیلی درخشان ندارد. فقط با مدرک دیپلم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای آمریکا وجود دارد.
 • در هر زمان از سال می‌توان برای گرفتن ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان اقدام کرد.
 • زمان اخذ ویزا در این روش نسبت به سایر روش‌ها کوتاه‌تر است.
 • شرط سنی ندارد.
 • امکان همراهی همسر و فرزند زیر 18 سال وجود دارد.
 • فرزندان متقاضی تحصیل در آمریکا، می‌توانند به رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند و تجربه تحصیل و زندگی در آمریکا را کسب کنند.
 • همسر متقاضی تحصیل در آمریکا نیز اجازه تحصیل در این کشور را خواهد داشت.
 • با تحصیل در آمریکا اجازه کار پاره وقت را خواهید داشت و می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را جبران کنید.
 • در بهترین دانشگاه‌های جهان به تحصیل خواهید پرداخت که مدارک آن از اعتبار بالایی برای آینده شغلی شما برخوردار خواهد بود.
 • یک سال پس از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانید در آمریکا بمانید و در این یک سال اجازه کار تمام وقت خواهید داشت.
 • می‌توانید با تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا، اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

مدرک تحصیلی مورد نیاز

داشتن حداقل مدرک دیپلم

شرط سنی

ندارد (اما بهتر است که زیر 55 سال باشید.)

نیاز به مدرک زبان

ندارد

حداقل گپ تحصیلی مورد نیاز

گپ تحصیلی در این روش اهمیتی ندارد.

زمان مناسب برای اقدام

در هر زمانی امکان اقدام با این روش وجود دارد.

میزان تمکن مالی مورد نیاز

بسته به دانشگاه متفاوت است.

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

شرایط سنی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، 18 تا 55 سال است. با توجه به این شرایط سنی که بازه سنی زیادی را شامل می‌شود، می‌توان اینطور گفت که شرایط سنی محدود کننده ای برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود ندارد و افراد با سنین گوناگون می‌توانند ویزای تحصیلی گرفته و وارد خاک آمریکا شوند.

شرایط تمکن مالی برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

یک شرط لازم دیگر برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، اثبات این موضوع است که از عهده شهریه سال اول دانشگاه و هزینه های تحصیل در آمریکا برمی‌آیید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا، یک فرم از طرف دانشگاه برای شما ارسال می‌شود که فرم I-20 نام دارد.

 در فرم I-20 تمام اطلاعات مربوط به هزینه های تحصیلی شما آورده شده است و شما باید اثبات کنید که شرایط مالی شما به قدری است که از عهده پرداخت هزینه ها برمی‌آیید.

پس از دریافت فرم I-20 باید هزینه‌های نوشته شده بر روی آن را بخوانید و به اندازه‌ مبلغی که بر روی فرم I-20 نوشته شده است، تمکن مالی ارائه دهید. برای نشان دادن تمکن مالی خود باید پول را در حساب بانکی خود قرار دهید و از بانک گواهی تمکن مالی دریافت کنید.

در ضمن اگر قصد دارید همسر و فرزندانتان را نیز با خود ببرید، باید برای آن‌ها نیز فرم I-20 جداگانه تکمیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرم I-20 و راه اثبات تمکن مالی برای ویزای دانشجویی آمریکا، می‌توانید مقاله فرم I-20 چیست؟ را مطالعه کنید.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان چطور امکان پذیر است؟

شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

در ابتدا باید بگوییم که شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم برای هر شخص متفاوت است و باید وضعیت شخصی هر فرد به این منظور بررسی شود، اما یک روش کلی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، شرکت در دوره‌های زبان دانشگاه های آمریکا یا گرفتن پذیرش کاندیشنال است.

افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، می‌توانند از دانشگاه های معتبر آمریکا پذیرش کاندیشنال یا مشروط دریافت کنند. متقاضی با داشتن این پذیرش، می‌تواند ویزایی با نام آموزش زبان انگلیسی دریافت کند و و وارد خاک آمریکا شود.

ویزای آموزش زبان انگلیسی، یکی از امکاناتی است که کشور آمریکا برای پذیرش ساده‌تر دانشجویان بین المللی به وجود آورده است. این ویزا دوساله و بصورت چندبار ورود (مولتی) است.

به این معنی که این افراد ابتدا در دوره های آموزش زبان انگلیسی دانشگاه شرکت می‌کنند و پس از آنکه این دوره را گذراندند، می‌توانند در رشته دلخواه خودشان ادامه تحصیل دهند.

طول این دوره آموزش زبان انگلیسی از 3 تا 18 ماه متغیر است. بعد از اتمام دوره آمادگی زبان در دانشگاه می‌توانید یکی از دو کار زیر را انجام دهید :

 • اگر قصد ادامه تحصیل دارید، می‌توانید تحصیلات خود را در همان دانشگاه و در رشته دلخواه شروع کند یا آنکه برای تحصیل به دانشگاه دیگر بروید.
 • اگر قصد ادامه تحصیل ندارید، می‌توانید پس از اتمام دوره زبان، نسبت به تغییر نوع ویزا و کار در آمریکا اقدام نمایید.

در نتیجه افرادی که زمان گرفتن مدرک زبان ندارند و می‌خواهند هر چه سریع تر به خاک آمریکا برسند، می‌توانند از این روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند. چرا که با این روش، می‌توانید در بهترین دانشگاه های آمریکا زبان انگلیسی را یاد بگیرید و هم با تجربه زندگی در آمریکا آشنا شوید. بنابراین یک موقعیت ایده آل برای اخذ اقامت دائم آمریکا خواهید داشت.

البته پذیرش کاندیشنال و دوره های آموزش زبان انگلیسی، تنها راه تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان نیست. روش های دیگری نیز برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم وجود دارد، که با توجه به شرایط شخصی متقاضی به او پیشنهاد می‌شود.

موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر، جز معدود موسسات مهاجرتی است که دارای مجوز رسمی وزارت علوم برای اعزام دانشجو به خارج از کشور است و با افتخار دارای رتبه یک در اعزام دانشجو به آمریکا است.

در صورت تمایل به استفاده از تجربه کارشناسان حامی مهاجر در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا (حتی بدون مدرک زبان) فقط کافی است که با شماره 02148000957 تماس بگیرید. خدمات ما در این زمینه شامل انجام تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است.

تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در رشته‌های پزشکی، یکی از پرتقاضاترین رشته های تحصیل در آمریکا است و بسیاری از افراد از ما سوال می‌پرسند که آیا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است یا خیر. در این رابطه باید بگوییم، که تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است، اما به سادگی و سر راستی سایر رشته های دیگر نیست.

متقاضیانی که با مدرک دیپلم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را دارند، ابتدا باید در رشته‌های پیراپزشکی همچون پرستاری، مامایی و ... تحصیل کنند و پس از تحصیل در این رشته‌ها نسبت به تغییر رشته خود به پزشکی اقدام نمایند.

چگونگی انجام این کار نیاز به تجربه و تخصص مشاوران مهاجرتی دارد و کارشناسان باید وضعیت شخصی هر فرد را به صورت جداگانه بررسی نمایند و در دانشگاه و رشته مناسب برای او پذیرش دریافت نمایند.

چنانچه قصد تحصیل پرشکی در آمریکا با مدرک دیپلم را دارید، راه سخت‌تری نسبت به تحصیل در رشته‌های دیگر در پیش خواهید داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما از مشاوره کارشناسان حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید. برای تماس با کارشناسان تحصیلی موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با دیپلم

برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، باید مدارک زیر را آماده کنید و سپس از یکی از سفارت های آمریکا در منطقه (ایروان ارمنستان، آنکارا ترکیه و یا ابوظبی امارات) وقت مصاحبه ویزای تحصیلی بگیرید. هنگام مراجعه به سفارت آمریکا، باید تمام مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • به همراه داشتن فرم چاپ شده I-20 یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا : پس از اخذ پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های آمریکا، آن دانشگاه فرم I-20 را برای شما ارسال خواهد کرد.
 • رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS
 • رسید ثبت پرونده آنلاین ویزای تحصیلی (فرم DS-160)
 • پاسپورتی با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش‌تر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت در ایالات متحده آمریکا
 • تمام پاسپورت‌های قدیمی
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی: مدارک که وضعیت مالی شما در دوران تحصیلتان را گواهی کند و می‌تواند یک گردش حساب ترجمه شده از حساب بانکی شما باشد.
 • دو عکس رنگی جدید، یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک یا گواهینامه‌ها از مدارسی که در آنها تحصیل کرده‌اید.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را می‌توان به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم نمود. از آنجا که آمریکا با کشور ایران روابط دیپلماتیک ندارد. به منظور مصاحبه ویزا باید به سفارت آمریکا در کشورهای امارات، ارمنستان  و یا ترکیه مراجعه کنید، در نتیجه هزینه‌های متغیری مانند بلیط هواپیما و هزینه ویزای کشورهای دیگر نیز به کار شما اضافه خواهد شد.

اما هزینه‌های ثابت دریافت ویزا را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد:

هزینه های ثابت مربوط به دولت آمریکا

میزان هزینه به دلار آمریکا

کارمزد SEVIS (سویس فی)

350

هزینه‌های فرم DS-160 و پروسه صدور ویزا

160

جهت اطلاع از کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تمام هزینه‌های تحصیل در آمریکا، می‌توانید مقاله بررسی جامع هزینه‌های تحصیل در آمریکا را بخوانید.

برای کم کردن هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، می‌توانید بر روی کم کردن هزینه های متغیر تمرکز کنید یا اینکه به دنبال گرفتن پذیرش های همراه با اسکولارشیپ باشید. اخذ اسکولارشیپ به معنای گرفتن تخفیف در شهریه دانشگاه است.

در صورتی که بتوانید به خوبی خودتان را به کمیته پذیرش دانشگاه معرفی کنید، امکان گرفتن اسکولارشیپ وجود دارد. به منظور این کار، نیاز به نگارش حرفه ای مدارکی همچون CV، انگیزه نامه (SoP) و ... دارید.

 در صورت نیاز به نگارش حرفه ای و تخصصی CV،SoP ، نامه هدف ، پورتفولیو و... می‌توانید از خدمات موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. فقط کافی است که با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم

در این بخش نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم به صورت گام به گام و مرحله به مرحله توضیح خواهد شد. توصیه می‌کنیم که گذراندن این مراحل را بر عهده یک موسسه مهاجرتی معتبر قرار دهید و به صورت شخصی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نروید.

 همانطور که در ادامه نیز توضیح خواهیم داد، تجربه و تخصص موسسات مهاجرتی به سریع تر و کم هزینه‌تر شدن فرآیند ویزای تحصیلی آمریکا کمک خواهد کرد. و این در حالی است که اگر شخصا برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید؛ امکان رد شدن درخواست ویزای شما به دلایل بسیار کوچک وجود خواهد داشت.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مرحله اول : دریافت پذیرش از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP

برای شروع پروسه اخذ ویزا، باید ابتدا در یکی از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP پذیرش شوید. برنامه ساماندهی دانشجویان و گردشگران (Student and Exchange Visitor Program) که به اختصار آن را SEVP می‌نامند، برنامه‌ای است که مسولیت ساماندهی به ورود دانشجویان به کشور آمریکا را به عهده دارد و در هنگام انتخاب موسسه آموزشی و پذیرش گرفتن از آن، باید دقت کنید که این موسسه در لیست مراکز مورد تایید SEVP قرار داشته باشد.

دقت کنید که صرفا قرار داشتن نام موسسه آموزشی در لیست SEVP موجب ویزا شدن شما نخواهد شد. برخی از موسسات آموزشی آمریکا هستند که هزینه کمتری دریافت می‌کنند، ولی آفیسرهای سفارت آمریکا دید خوبی به این دانشگاه‌ها ندارند.

بنابراین اگر با مدرک دیپلم از این نوع دانشگاه‌های آمریکا پذیرش تحصیلی دریافت کنید، آفیسر سفارت دانشگاه شما را تایید نخواهد کرد و اجازه صدور ویزای تحصیلی آمریکا برای شما را نخواهد داد. بنابراین استفاده از تجربه موسسات مهاجرتی در این زمینه بسیار مهم است.

کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر بنا به تجربه چندین سال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم، با توجه به شرایط شخصی شما دانشگاه‌های مناسبی را در آمریکا برای شما انتخاب می‌کنند و از همه آن‌ها برای شما پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند.

در نتیجه با پذیرش هایی که حامی مهاجر برای شما دریافت می‌کند، هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا به مشکل عدم تایید دانشگاه از طرف آفیسر، برخورد نخواهید کرد. برای مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

مرحله دوم : ثبت اطلاعات در سامانه SEVIS و پرداخت کارمزد آن

پس از آنکه توانستید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش اولیه را دریافت کنید، باید پرونده خود را در سامانه آنلاین SEVIS ایجاد کنید و کارمزدهای مربوط به تکمیل فرم SEVIS I-901 را پرداخت نمایید.

سامانه ثبت اطلاعات دانشجویان و گردشگران آمریکا (Student and Exchange Visitor Information System) که به اختصار SEVIS نام دارد، سیستمی است که به منظور ساماندهی اطلاعات گردشگران و دانشجویان ورود کننده به کشور آمریکا راه‌اندازی شده است و به منظور دریافت ویزای تحصیلی باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنید و کارمزدهای آن را بپردازید.

مدت اعتبار رسید پرداخت سویس فی یک سال پس از پرداخت بوده و مبلغ پرداختی غیرقابل بازگشت است. می‌توانید با خواندن مقاله نحوه پرداخت سویس فی از میزان کارمزدهای SEVIS  (سویس فی)  و نحوه پرداخت آن‌ها مطلع شوید.

 مرحله سوم : درخواست ویزا و تکمیل فرم ویزای تحصیلی آمریکا (DS-160)

پس از تکمیل و پرداخت کارمزدهای سامانه SEVIS ، دانشگاهی که در آن پذیرش شده‌اید برای شما فرم I-20 را آماده خواهد کرد؛ این فرم در واقع برگه‌ای شامل هزینه های مخارج زندگی، دانشگاه، خورد و خوراک و … می باشد که با جزییات محاسبه شده است.

پس از اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت فرم I-20، باید اقدام به تکمیل فرم آنلاین DS-160 کنید و درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را ثبت کنید. فرم کنسولی  DS 160، مخصوص درخواست ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا است. چنانچه قصد اخذ ویزای توریستی آمریکا یا ویزای تحصیلی را دارید، باید این فرم را تکمیل کنید.

جواب دادن به سوالات فرم DS-160 بیشتر از آنکه نیاز به دانش زبان انگلیسی داشته باشد، به تجربه و تخصص نیاز دارد. چرا که فرم DS-160 یک فرم حقوقی محسوب می‌شود و جواب اشتباه به سوالات این فرم می‌تواند شما را برای همیشه از ورود به آمریکا محروم کند.

توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز، راهنمای تکمیل فرم DS 160 را بخوانید و در نهایت از تجربه کارشناسان متخصص برای تکمیل این فرم کمک بگیرید.

موسسه حامی مهاجر تمام خدمات مربوط به تکمیل فرم DS160 و پرداخت هزینه‌ های آن را برای مشتریان خود انجام می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورت نیاز حتما از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا استفاده کنید. برای تماس با حامی مهاجر می‌توانید از طریق شماره 02148000957 اقدام کنید.

مرحله چهارم : گرفتن وقت سفارت آمریکا (برای ویزای دانشجویی)

برای گرفتن هر نوع ویزای آمریکا، نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا وجود دارد. بنابراین بعد از ثبت درخواست ویزا و تکمیل فرم DS 160 باید وقت مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا رزرو کنید. از آنجا که آمریکا در ایران سفارت ندارد، برای مصاحبه باید به یکی از سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنید.

مصاحبه ویزای آمریکا در کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات به زبان فارسی انجام می‌شود. بنابراین اگر قصد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را دارید، به یاد داشته باشید که باید از سفارت آمریکا در این کشورها وقت مصاحبه دریافت کنید.

برای انجام کارها در خارج از کشور نیز جای نگرانی نیست. به منظور سفر خارجی می‌توانید از تورهای سفارتی آمریکا استفاده کنید. این تورها به صورت تخصصی برای مصاحبه ویزای آمریکا طراحی شده اند و دارای خدمات همراهی کامل هستند که خیال شما از هر بابت راحت می‌کنند.

برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد نحوه گرفتن وقت مصاحبه دانشجویی از سفارت های آمریکا، می‌توانید مقاله وقت فوری سفارت آمریکا را بخوانید.

مرحله پنجم : مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا

آخرین و مهم ترین مرحله برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا، مصاحبه حضوری با افسر پرونده است. برای انجام مصاحبه، باید ابتدا وقت سفارت بگیرید و سپس در روز تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان را دارید، مصاحبه در سفارت آمریکا به زبان فارسی خواهد بود و هیچ نگرانی بابت زبان مصاحبه وجود ندارد.  

در هنگام مصاحبه، کامل بودن مدارک شما و پاسخگویی مناسب به سوالات افسر پرونده بسیار مهم است و عامل اصلی در موفقیت شماست. توصیه می‌کنیم که قبل از مراجعه به سفارت آمریکا، حتما در جلسات ماک سفارتی شرکت کنید.

ماک سفارتی، جلسه شبیه سازی مصاحبه سفارت آمریکاست. در این جلسه کارشناس مجرب حامی مهاجر، مدارک شما را بررسی می‌کند و با توجه به شرایط شخصی شما، سوالاتی را از شما می‌پرسد و نحوه پاسخگویی به سوالات افسر را به شما آموزش می‌دهد.

با شرکت در جلسات ماک سفارتی حامی مهاجر، علاوه بر اینکه با مشکل نقص مدرک مواجه نمی‌شوید، آمادگی کامل برای پاسخ به سوالات مصاحبه دانشجویی را نیز پیدا خواهید کرد. بنابراین می‌توانید بدون ترس و نگرانی و با اعتماد به نفس کامل در مصاحبه شرکت کرده و ویزای خود را دریافت کنید.

مرحله ششم : دریافت ویزای آمریکا

اگر موفق به اخذ ویزای آمریکا شوید، دو حالت امکان پذیر است. یا اینکه به صورت تک ضرب ویزای خود را دریافت می‌کنید، که در این حالت افسر پاسپورت شما را دریافت می‌کند. یک حالت دیگر نیز وجود دارد که ویزای شما با تاخیر صادر می‌شود و افسر پاسپورت شما را در همان لحظه دریافت نمی‌کند.

در حالت دوم، نیازی نیست که یکبار دیگر به سفارت آمریکا مراجعه کنید. بلکه فقط کافی است از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنید. به این ترتیب وقتی که ویزای شما آماده صدور باشد، کارگزار یک موسسه مهاجرتی معتبر، پاسپورت شما را به خارج از کشور می‌برد و پس از آنکه ویزای آمریکا بر روی آن چسبانده شد، پاسپورت را به کشور برگردانده و تحویل شما می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با خدمات پیکاپ پاسپورت حامی مهاجر، می‌توانید مقاله پیکاپ ویزا را بخوانید.

روش اخذ اقامت دائم آمریکا با تحصیل در آمریکا

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم اخد اقامت دائم در کشور آمریکا کار راحتی نیست. روش‌هایی که برای این کار وجود دارد، عمدتا براساس اخذ اقامت به وسیله ازدواج، روابط فامیلی،استفاده از شرایط نخبگی و یا برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا است.

اخذ ویزای کار برای اقامت دائم در آمریکا نیز با توجه به شرایط کنونی کمی غیرممکن شده است. در نتیجه شما برای مهاجرت به آمریکا یا نیازمند روابط خانوادگی و یا نیازمند شانس بردن در لاتاری هستید؛ تنها راهی که در این میان برای عموم افراد قابل دسترسی است و امکان مهاجرت به آمریکا را فراهم می‌آورد، مهاجرت تحصیلی به آمریکاست.

کشور آمریکا به دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در این کشور تحصیل می‌کنند، تا یکسال پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار در آمریکا را می‌دهد. پس از یکسال کار دانشجویان می‌توانند تقاضای ویزای H- 1B را داده و به این صورت پروسه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا را به انجام رسانند. پس از آن بعد از پنج سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا بدهید.

از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • راحت‌ترین راه مهاجرت به آمریکا تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به ویزای کاری است.
 • مشمول محدودیت‌های مهاجرتی نمی‌شود.
 • بدون مدرک زبان هم می‌توان برای دریافت ویزا اقدام کرد.

سخن پایانی

در این مقاله بیشتر در مورد این موضوع توضیح دادیم که مهاجرت تحصیلی به آمریکا فقط مخصوص نخبگان و یا افرادی با مدارک تحصیلی بالا نیست. تحصیل در آمریکا فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان نیز ممکن است و بسیاری از افراد می‌توانند از این امکان برای مهاجرت به آمریکا استفاده نمایند.

 در این مطلب به صورت کامل در مورد تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم و شرایط آن توضیح دادیم و مراحل کامل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و هزینه اخذ ویزای تحصیلی بیان شد. همچنین برای متقاضیان بسیار زیاد رشته پزشکی نیز چگونگی تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم را شرح دادیم. در انتهای مقاله نیز توضیح دادیم که چگونه می‌توان به وسیله تحصیل، اقامت دائم آمریکا را به دست آورد.

تحصیل در آمریکا برای افرادی که مدرک تحصیلی پایینی دارند، یک رویا نیست و کاملا امکان‌پذیر است. در صورت تمایل به تحصیل در آمریکا می‌توانید به وسیله شماره 02148000957 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید.

موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر، جز معدود موسسات مهاجرتی است که دارای مجوز رسمی وزارت علوم برای اعزام دانشجو به خارج از کشور است و با افتخار دارای رتبه یک در اعزام دانشجو به آمریکا است. در صورت تمایل به استفاده از خدمات حامی مهاجر در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا، کانادا، ایتالیا، ترکیه، روسیه و قبرس، فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله.تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با داشتن مدرک دیپلم امکا‌ن‌پذیر است. برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا صرفا نیاز به داشتن مدارک درخشان تحصیلی و یا مدرک زبان نیست.

آیا تحصیل دندانپزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟

همانطور که در قسمت تحصیل پزشکی در آمریکا گفتیم، برای آنکه بتوانید در آمریکا با مدرک دیپلم دندانپزشکی بخوانید، ابتدا باید برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌های پیراپزشکی آمریکا اقدام کنید و پس از مدتی تحصیل در این رشته‌ها، نسبت به تغییر رشته اقدام نمایید.

آیا کار همزمان با تحصیل در آمریکا ممکن است؟

بله. شما با ویزای تحصیلی آمریکا اجازه کار در آمریکا را خواهید داشت. البته کار شما باید به صورت پاره وقت باشد، ولی با همین کار پاره وقت هم می‌توانید بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا را تامین نمایید.

با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانم همسر و فرزندان خود را به آمریکا ببرم؟

بله. با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید خانواده خود را نیز به آمریکا ببرید. دارنده ویزای تحصیلی آمریکا می‌تواند برای همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال خود نیز ویزا دریافت کند و آن‌ها را نیز با خود به آمریکا ببرد.

تحصیل رایگان فرزندان در مدارس آمریکا واقعیت دارد ؟

بله. فرزندان کسانی که ویزای تحصیلی آمریکا را دارند، می‌توانند از امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی آمریکا بهره‌مند شوند. به این ترتیب فرزندانشان در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان تحصیل می‌کند و با فرهنگ و زبان آمریکا نیز آشنا خواهد شد.

همسر فرد دارنده ویزای تحصیلی هم می‌تواند در آمریکا تحصیل کند؟

بله. همسر کسی که ویزای تحصیلی دارد، می‌تواند با همسرش وارد آمریکا شود و در دانشگاه‌های آمریکا مشغول به تحصیل شود. در واقع اگر یک نفر ویزای تحصیلی دریافت کند، باقی اعضای خانواده (همسر و فرزندان) نیز می‌توانند در آمریکا تحصیل کنند.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

همانطور که در متن مقاله نیز توضیح دادیم، تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا، کاملا به دانشگاه و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. هر یک از دانشگاه‌های آمریکا پس از صدور پذیرش تحصیلی، فرمی به نام I-20  برای شما ارسال می‌کنند که میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی در آن نوشته شده و هزینه‌ های تحصیل در آمریکا نیز در فرم I-20 به جزییات نوشته شده است.

آیا پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، امکان عوض کردن دانشگاه وجود دارد ؟

بله. این عوض کردن دانشگاه پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد. قسمت دشوار مساله تحصیل در آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی و ورود به خاک آمریکا است. پس از ورود به خاک آمریکا کار راحت تر است و امکان تعویض دانشگاه تحت شرایطی وجود خواهد داشت.

بعد از تحصیل در دوره زبان دانشگاه‌های آمریکا، می‌توانم در رشته دلخواه تحصیل کنم؟

بله. افرادی که در دوره زبان دانشگاه های آمریکا شرکت می‌کنند، می‌توانند پس از اتمام دوره زبان در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیل رایگان با دیپلم در آمریکا چیست؟

امکان تحصیل رایگان در آمریکا با مدرک دیپلم در همان سال اول تحصیل وجود ندارد. برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، ابتدا باید با هزینه شخصی وارد یکی از دانشگاه‌های آمریکا شوید و سپس اگر به اندازه کافی از خود استعداد و پشتکار نشان دهید، امکان استفاده از بورس‌ها و یا تخفیف شهریه دانشگاه‌های آمریکا وجود خواهد داشت. همه چیز به خود شما بستگی دارد، مسلما افرادی که تلاش کافی داشته باشند، در سال‌های دوم و سوم دانشگاه شرایط تحصیل رایگان با دیپلم در آمریکا را خواهند داشت.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7
امیر
سلام وقت بخیر حداقل هزینه مورد نیاز برای روش مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان چقدر است؟
کارشناس حامی مهاجر

درود وقت بخیر امیر عزیز
به طور کلی شهریه دانشگاه های مختلف نسبت به رشته تحصیلی، مقطع و ایالت میتواند متغیر باشد اما میانگین شروع شهریه از 2500 دلار برای هر ترم است ، برای انجام پروسه با حداقل 2000 دلار میتوانید برای ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان اقدام کنید، برای ارزیابی شرایطتون و مشاوره تخصصی با کارشناسان حامی مهاجر میتوانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

Surena
سلام برای تحصیل با مدرک دیپلم فاند داده میشه ؟ برای دانشگاه لس انجلس بخوایم شیمی بخونیم ؟ اگر سلف فاند بخوایم در امریکا لیسانس بگیریم حداقل چقدر شهریه میخواد ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر
به طور کلی بورسیه فول فاند یا پارشال فاند در مقطع تحصیلی دکتری و به صورت محدود مقطع ارشد ارائه می‌شود، در مقطع کارشناسی امکان دریافت بورسیه به صورت اسکولارشیپ یا تخفیف شهریه وجود دارد که میزان این بورسیه نسبت به شرایط دانشجو توسط دانشگاه تعیین می‌شود، شهریه دانشگاه های مختلف و با توجه به رشته متغیر است، جهت ارزیابی دقیق شرایط توسط کارشناسان حامی مهاجر توصیه می‌کنیم با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اینا
با سلام، آیا بنده با ۳۵ سال سن و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد با معدل۱۸/۹۴ و کارشناسی غیرمرتبط و در حال تقویت زبان برای آزمون آیلتس چندماه آینده شانس اخذ بورس یا فاند رو دارم ؟ ممنون میشم راهنمایی و پیشنهاد اولیه بدهید.
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود&nbsp;</p> <p>اگر برای ترم 2024 spring (بهار) قصد دریافت پذیرش دارید نهایتا تا ژوئن مدارکتون آماده باشد. اما اگر الان اقدام کنید میتوانید برای ورودی ترم پاییز 2023 پذیرش دریافت کنید .</p>
ناشناس
با سلام و درود ۴۰ ساله دارای مدرک لیسانس بازرگانی و فوق لیسانس هنری . آیا امکان تحصیل در رشته معماری در مقطع لیسانس و یا ارشد را دارم؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود به شما همراه عزیز&nbsp;</p> <p>با توجه به اینکه برای آمریکا از سن 18 تا 55 سال اقدام می کنیم می تونید برای مقطع ارشد مجدد اقدام کنید .</p> <p>اما لازم هست که شرایط شما به طور کلی توسط کارشناس بررسی بشود.</p> <p>پیشنهاد میکنیم با شماره 02148406 تماس بگیرید و با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید&nbsp;</p>
ناشناس
سلام من نوزده سالمه و توی سمپاد دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم با معدل هژده از چند تا دانشگاه نسبتا خوبم توی امریکا پذیرش واسه رشته دامپزشکی گرفتم برادرمم گرین کارت امریکا داره و قراره وام تحصیلی بگیرم میخواستم ببینم به نظر شما امکان ویزا گرفتنم چه قدر هست؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

باستی شرایط شما به طور کامل توسط کارشناس بررسی بشه. برای دریافت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.