50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم

تحصیل در قلب نیویورک، تفریح بین دروس در ایالت نوادا لاس وگاس، آفتاب گرفتن در خلیج سان‌فرانسیسکو بین تعطیلات دو ترم، سفر به بهشت روی زمین یعنی هاوایی و درکنار اینها دریافت مدرک تحصیلی دارای ارزش و اعتبار در کل جهان؛ این موارد فقط برای افراد نخبه و نابغه نیست! همه می‌توانند تحصیل در آمریکا را به‌دست آورند؛ حتی بدون داشتن دانش زبان انگلیسی! 
تصور اینکه تحصیل در آمریکا صرفا برای افراد باهوش است که زبان انگلیسی را کامل بلد باشند و مدارک تحصیلی منحصربه‌فردی داشته باشند، اشتباه است! ما در حامی مهاجر کنار شماییم که بگوییم به‌راحتی می‌توانید در آمریکا مشغول به تحصیل شوید. 
تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با داشتن مدرک دیپلم هم امکان‌پذیر است. در نتیجه همه افرادی که مدرک حداقلی دیپلم دارند، می‌توانند ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان بگیرند. جالب این است که این روش نیاز به شرایط خاص و ویژه هم ندارد و تقریبا همه افراد در هر سنی می‌توانند از این روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند.
در این مقاله شرایط و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان را خواهیم گفت؛ پس همراهمان باشید. لازم به ذکر است موسسه حامی مهاجر رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران را دارد و دانشجویانی بسیاری را با پذیرش کاندیشنال آمریکا اعزام کرده است. 

رزرو آنلاین وقت مشاوره تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

همیشه هنگامی که صحبت از مهاجرت تحصیلی به آمریکا می‌شود، تصور همه افراد این است که برای تحصیل در آمریکا فقط نیاز به مدارک تحصیلی درخشان و داشتن نمره بالا در آزمون‌های زبان است. اما این تصور در بیشتر موارد اشتباه است و برای افراد عادی نیز فرصت مهاجرت به آمریکا با دیپلم با این روش وجود دارد.

درست است که برای ورود به برخی از دانشگاه‌های تراز اول آمریکا همچون MIT، هاروارد و... نیاز به سوابق درخشان تحصیلی وجود دارد، اما در کشور آمریکا تعداد بسیار زیادی دانشگاه وجود دارد که شما می‌توانید فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان در آن‌ها تحصیل کنید.

آیا تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

همانطور که تاکنون گفته شد در روش های مهاجرت به آمریکا، امکان تحصیل بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. شاید در ذهنتان سوال ایجاد شود "چگونه"؟ مگر می‌شود بدون مدرک آیلتس و تافل هم راهی آمریکا شد؟ بله، تنها کافی‌ست سایر شروط را داشته باشید تا از دوره زبان دانشگاه و کالج بهره‌مند شوید و در مدت زمانی معلوم، به آموزش زبان بپردازید. در ادامه می‌خوانید که این نوع پذیرش برای مهاجرت به آمریکا بدون مدرک زبان چه نام دارد. 

آیا تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است

پذیرش کاندیشنال آمریکا

قبل از هرچیزی بیاید معنی لغوی کلمه کاندیشنال (conditional) را بدانید. کاندیشنال به‌معنی مشروط است و در عبارت پذیرش کاندیشنال آمریکا به‌معنی دریافت پذیرشی است که مشروط بر گذراندن دوره زبان در آمریکاست. بله؛ متقاضی با داشتن این پذیرش، می‌تواند ویزایی با نام آموزش زبان انگلیسی دریافت کند و و وارد خاک آمریکا شود. دانشجویان بین‌المللی تنها با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان، یادگیری زبان خود را در خاک آمریکا انجام می‌دهند، به‌همین راحتی!

پذیرش کاندیشنال آمریکا

ویزای آموزش زبان انگلیسی، یکی از امکاناتی است که در شرایط تحصیل در آمریکا وجود دارد و برای پذیرش ساده‌تر دانشجویان بین‌المللی است. این ویزا دوساله و بصورت چندبار ورود (مولتی) صادر می‌شود.
بدان معنا که این افراد ابتدا در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی دانشگاه شرکت می‌کنند و پس از آنکه این دوره را گذراندند، می‌توانند در رشته دلخواه خودشان ادامه تحصیل دهند.
طول این دوره آموزش زبان انگلیسی از 3 تا 18 ماه متغیر است. بعد از اتمام دوره آمادگی زبان در دانشگاه می‌توانید یکی از دو کار زیر را انجام دهید:

  • اگر قصد ادامه تحصیل دارید، می‌توانید تحصیلات خود را در همان دانشگاه و در رشته دلخواه شروع کنید یا آنکه برای تحصیل به دانشگاه دیگر بروید.
  • اگر قصد ادامه تحصیل ندارید، می‌توانید پس از اتمام دوره زبان، نسبت به تغییر نوع ویزا و کار در آمریکا اقدام نمایید.
لازم به ذکر است حامی مهاجر برای تمامی رشته‌ها در کنارتان است و کارشناسان ما ساخت پورتفولیو را برای رشته‌های فنی و معماری نیز انجام می‌دهند. 

اینگونه در بهترین دانشگاه‌های آمریکا زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و با لهجه و تلفظ درست آمریکا زبان را از پایه آموزش دیده و کار خود را برای تحصیل و فعالیت در آمریکا راحت می‌کنید. علاوه‌بر این با تجربه زندگی در آمریکا آشنا می‌شوید و موقعیتی ایده‌آل نیز برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور خواهید داشت. 

شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

می‌توان گفت مهم‌ترین شرط برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است. همچنین برخی شروط دیگر نیز وجود دارد که در جدول زیر آنها را می‌بینید: 

مدرک تحصیلی مورد نیاز

داشتن حداقل مدرک دیپلم

شرط سنی

ندارد (اما بهتر است که زیر 55 سال باشید)

حداقل گپ تحصیلی مورد نیاز

گپ تحصیلی در این روش اهمیتی ندارد

زمان مناسب برای اقدام

در هر زمانی امکان اقدام با این روش وجود دارد

میزان تمکن مالی مورد نیاز

بسته به دانشگاه متفاوت است

شرایط سنی پذیرش کاندیشنال آمریکا 

شرایط سنی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، از 18 تا 55 سال است. با توجه به این شرایط سنی که بازه سنی زیادی را شامل می‌شود، می‌توان اینطور گفت که شرایط سنی محدود کننده‌ای برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود ندارد و افراد با سنین گوناگون می‌توانند ویزای تحصیلی گرفته و وارد خاک آمریکا شوند.

شرایط تمکن مالی برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

یک شرط لازم دیگر برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، اثبات این موضوع است که از عهده شهریه سال اول دانشگاه و هزینه‌های تحصیل در آمریکا برمی‌آیید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا، یک فرم از طرف دانشگاه برای شما ارسال می‌شود که فرم I-20 نام دارد. برای اطلاع از اینکه فرم I-20 چیست، می‌توانید مقاله حامی مهاجر را مطالعه فرمایید. 
در فرم I-20 تمام اطلاعات مربوط به هزینه‌های تحصیلی شما آورده شده است و شما باید اثبات کنید که شرایط مالیتان به اندازه‌ای است که از توانایی پرداخت هزینه‌ها را دارید.
برای نشان دادن این تواناییتان، باید هزینه‌های نوشته شده بر روی فرم I-20 را بخوانید و به اندازه‌ مبلغی که بر روی آن نوشته شده، تمکن مالی ارائه دهید. برای نشان دادن تمکن مالی خود باید پول را در حساب بانکی خود قرار دهید و از بانک گواهی تمکن مالی دریافت کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، باید مدارک زیر را همراه با رزومه برای مهاجرت تحصیلی آماده کنید و سپس از یکی از سفارت‌های آمریکا در منطقه (ایروان ارمنستان، آنکارا ترکیه یا ابوظبی امارات) وقت مصاحبه ویزای تحصیلی بگیرید. هنگام مراجعه به سفارت آمریکا، باید تمام مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان 

هزینه دریافت ویزای دوره زبان آمریکا را می‌توان به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم نمود. از آنجا که آمریکا با کشور ایران روابط دیپلماتیک ندارد، به منظور مصاحبه ویزا باید به سفارت آمریکا در کشورهای امارات، ارمنستان یا ترکیه مراجعه کنید؛ در نتیجه هزینه‌های متغیری مانند بلیط هواپیما و هزینه ویزای کشورهای دیگر نیز به کار شما اضافه خواهد شد.
اما هزینه‌های ثابت دریافت ویزا را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد:

هزینه های ثابت مربوط به دولت آمریکا

میزان هزینه به دلار آمریکا

کارمزد SEVIS (سویس فی)

350

هزینه‌های فرم DS-160 و پروسه صدور ویزا

160

برای کم کردن هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، می‌توانید بر روی کم کردن هزینه‌ های تحصیل در آمریکا تمرکز کنید یا اینکه به دنبال گرفتن پذیرش‌های همراه با اسکالرشیپ باشید. اخذ اسکالرشیپ مانند بورسیه آمریکا با دیپلم به معنای گرفتن تخفیف در شهریه دانشگاه است.
در صورتی که بتوانید به خوبی خودتان را به کمیته پذیرش دانشگاه معرفی کنید، امکان گرفتن اسکالرشیپ وجود دارد. به منظور این کار، نیاز به نگارش حرفه‌ای مدارکی همچون CV، انگیزه نامه یا همان نگارش SoP و غیره دارید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

در این بخش نحوه اخذ ویزای تحصیل در آمریکا با دیپلم به صورت گام‌به‌گام و مرحله‌به‌مرحله توضیح داده می‌شود. لازم به ذکر است از آنجا که شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم بسیار مناسب است، بسیاری از افراد، این روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

پس توصیه می‌کنیم که گذراندن این مراحل را بر عهده یک موسسه مهاجرتی معتبر قرار دهید و به صورت شخصی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نروید؛ زیرا ریسک رد شدن ویزا وجود دارد. 

اول. دریافت پذیرش از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP

برنامه ساماندهی دانشجویان و گردشگران (Student and Exchange Visitor Program) که به اختصار آن را SEVP می‌نامند، برنامه‌ای است که مسئولیت ساماندهی به ورود دانشجویان به کشور آمریکا را به عهده دارد و در هنگام انتخاب موسسه آموزشی و پذیرش گرفتن از آن، باید دقت کنید که این موسسه در لیست مراکز مورد تایید SEVP قرار داشته باشد.

دقت کنید که صرفا قرار داشتن نام موسسه آموزشی در لیست SEVP موجب ویزا شدن شما نخواهد شد. برخی از موسسات آموزشی آمریکا هستند که هزینه کمتری دریافت می‌کنند، ولی آفیسرهای سفارت آمریکا دید خوبی به این دانشگاه‌ها ندارند.

دریافت پذیرش از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP

بنابراین اگر با مدرک دیپلم از این نوع دانشگاه‌های آمریکا پذیرش تحصیلی دریافت کنید، آفیسر سفارت دانشگاه شما را تایید نخواهد کرد و اجازه صدور ویزای تحصیلی آمریکا برای شما را نخواهد داد. بنابراین استفاده از تجربه موسسات مهاجرتی در این زمینه بسیار مهم است.
کارشناسان ما در حامی مهاجر با تجربه چندین سال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم، با توجه به شرایط شخصی شما دانشگاه‌های مناسبی را انتخاب می‌کنند. در نتیجه با پذیرش‌هایی که حامی مهاجر برای شما دریافت می‌کند، هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا به مشکل عدم تایید دانشگاه از طرف آفیسر، برخورد نخواهید کرد.

دوم. ثبت اطلاعات در سامانه SEVIS و پرداخت کارمزد آن

پس از آنکه توانستید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش اولیه را دریافت کنید، باید پرونده خود را در سامانه آنلاین SEVIS ایجاد کنید و کارمزدهای مربوط به تکمیل فرم SEVIS I-901 را پرداخت نمایید.
مدت اعتبار رسید پرداخت سویس فی یک سال پس از پرداخت بوده و مبلغ پرداختی غیرقابل بازگشت است. می‌توانید با خواندن مقاله نحوه پرداخت سویس فی از میزان کارمزدهای SEVIS (سویس فی) و نحوه پرداخت آن‌ها مطلع شوید.

سوم. درخواست ویزا و تکمیل فرم ویزای تحصیلی آمریکا (DS-160)

پس از تکمیل و پرداخت کارمزدهای سامانه SEVIS ، دانشگاهی که در آن پذیرش شده‌اید برای شما فرم I-20 را آماده خواهد کرد؛ این فرم در واقع برگه‌ای شامل هزینه های مخارج زندگی، دانشگاه، خورد و خوراک و … است که با جزییات محاسبه شده است.

درخواست ویزا و تکمیل فرم ویزای تحصیلی آمریکا

جواب دادن به سوالات فرم DS-160 (ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا) بیشتر از آنکه نیاز به دانش زبان انگلیسی داشته باشد، به تجربه و تخصص نیاز دارد. چرا که فرم DS-160 یک فرم حقوقی محسوب می‌شود و جواب اشتباه به سوالات این فرم می‌تواند شما را برای همیشه از ورود به آمریکا محروم کند.
توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز، راهنمای تکمیل فرم DS 160 را بخوانید و در نهایت از تجربه کارشناسان متخصص برای تکمیل این فرم کمک بگیرید. همچنین این فرم برای ویزای توریستی آمریکا نیز استفاده می‌شود که با حامی مهاجر قابل تکمیل و سابمیت است. 
موسسه حامی مهاجر تمام خدمات مربوط به تکمیل فرم DS160 و پرداخت هزینه‌‌های آن را برای مشتریان خود انجام می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورت نیاز حتما از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا استفاده کنید. برای تماس با حامی مهاجر می‌توانید از طریق شماره 02148000957 اقدام کنید.

همچنین برای داشتن راهنمای تکمیل فرم DS 160 می‌توانید مقاله تخصصی ما را در حامی مهاجر بخوانید.

چهارم. گرفتن وقت سفارت آمریکا دانشجویی

برای گرفتن هر نوع ویزای آمریکا، نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا وجود دارد. بنابراین بعد از ثبت درخواست ویزا و تکمیل فرم DS 160 باید وقت مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا رزرو کنید. از آنجا که آمریکا در ایران سفارت ندارد، برای مصاحبه باید به یکی از سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت آمریکا دانشجویی

اگر قصد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را دارید، به یاد داشته باشید که باید از سفارت آمریکا در این کشورها وقت مصاحبه دریافت کنید.
همچنین برای سفر به کشورهای گفته شده و انجام روند اداری دریافت ویزا در سفارت آمریکا، پیشنهاد می‌شود از خدمات تورهای سفارتی آمریکا با حامی مهاجر استفاده کنید تا سفری بدون استرس داشته باشید و تمرکزتان کاملا بر مصاحبه با افسر مهاجرتی باشد. 

لازم به ذکر است گاهی امکان دریافت وقت فوری سفارت آمریکا نیز وجود دارد؛ برای اطلاعات بیشتر روی کلمه مربوطه کلیک کرده و مقاله تخصصی حامی مهاجر را بخوانید. 

پنجم. مصاحبه برای ویزای دوره زبان آمریکا 

آخرین و مهم ترین مرحله برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا، مصاحبه حضوری با افسر پرونده است. برای انجام مصاحبه، باید ابتدا وقت سفارت بگیرید و سپس در روز تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.
اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان را دارید، مصاحبه در سفارت آمریکا به زبان فارسی خواهد بود و هیچ نگرانی بابت زبان مصاحبه وجود ندارد.
در هنگام مصاحبه، کامل بودن مدارک شما و پاسخگویی مناسب به سوالات افسر پرونده بسیار مهم است و عامل اصلی در موفقیت شماست. توصیه می‌کنیم که قبل از مراجعه به سفارت آمریکا، حتما در جلسات ماک سفارتی شرکت کنید.

مصاحبه برای ویزای دوره زبان آمریکا

ماک سفارتی، جلسه شبیه سازی مصاحبه سفارت آمریکاست.با شرکت در جلسات ماک سفارتی حامی مهاجر، علاوه بر اینکه با مشکل نقص مدرک مواجه نمی‌شوید، آمادگی کامل برای پاسخ به سوالات مصاحبه دانشجویی را نیز پیدا خواهید کرد و نحوه پاسخگویی به سوالات افسر را آموزش می‌بینید. 

ششم. دریافت ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان 

اگر موفق به اخذ ویزای آمریکا شوید، دو حالت امکان پذیر است. یا اینکه به صورت تک ضرب ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان خود را دریافت می‌کنید، که در این حالت افسر پاسپورت شما را دریافت می‌کند. یک حالت دیگر نیز وجود دارد که ویزای مهاجرت تحصیلی به آمریکا بدون مدرک زبان با تاخیر صادر می‌شود و افسر پاسپورت شما را در همان لحظه دریافت نمی‌کند.
در حالت دوم، نیازی نیست که یکبار دیگر به سفارت آمریکا مراجعه کنید. بلکه فقط کافی است از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنید. به این ترتیب وقتی که ویزای شما آماده صدور باشد، کارگزار یک موسسه مهاجرتی معتبر، پاسپورت شما را به خارج از کشور می‌برد و پس از آنکه ویزای آمریکا بر روی آن چسبانده شد، پاسپورت را به کشور برگردانده و تحویل شما می‌دهد.

دریافت ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان 

اخذ اقامت دائم آمریکا با پذیرش کاندیشنال 

می‌توان گفت تنها راهی که برای عموم افراد قابل دسترس است و امکان مهاجرت به آمریکا را فراهم می‌آورد، مهاجرت تحصیلی به آمریکاست؛ زیرا اخذ ویزای کار برای اقامت دائم در آمریکا با توجه به شرایط کنونی کمی غیرممکن شده است. در نتیجه شما برای مهاجرت به آمریکا یا نیازمند روابط خانوادگی یا نیازمند شانس بردن در لاتاری گرین کارت آمریکا هستید.
کشور آمریکا به دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در این کشور تحصیل می‌کنند، تا یکسال پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار در آمریکا را می‌دهد. پس از آن بعد از پنج سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا بدهید.
از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راحت‌ترین راه مهاجرت به آمریکا تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به ویزای کاری است.
  • مشمول محدودیت‌های مهاجرتی نمی‌شود.
  • بدون مدرک زبان هم می‌توان برای دریافت ویزا اقدام کرد.

سخن پایانی
پس دانستید که برای تحصیل در آمریکا، حتما نیاز نیست که مدرک زبان داشته باشید! پس مدرک دیپلم دبیرستان و تمکن مالی کافی با شما، اخذ پذیرش کاندیشنال آمریکا و دریافت ویزای دوره زبان آمریکا با ما! تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم توسط موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر بارها و بارها انجام شده و تجربه لازم را در این زمینه برای انواع شرایط و سنین در دسترس است. 
همچنین توضیح داده شد که بورسیه آمریکا با دیپلم نیز قابل دریافت است و با نوشتن مدارکی همچون نامه هدف از سفر قوی و درنهایت با گرفتن اسکالرشیپ، میزان زیادی از هزینه‌هایتان کاهش می‌یابد. حامی مهاجر، رتبه 1 اعزام دانشجو به آمریکاست؛ پس بی حد و مرز می‌توانید ما را انتخاب کنید. 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

سوالات شما برایمان اهمیت بالایی دارد. پس برای دریافت پاسخ به سوال‌های ذهنیتان، با شماره 02148000957 تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید. 

امکان تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم وجود دارد؟ 

تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است، اما به سادگی و سر راستی سایر رشته‌های دیگر نیست. متقاضیانی که با مدرک دیپلم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را دارند، ابتدا باید در رشته‌های علوم پایه تحصیل کنند و پس از تحصیل در این رشته‌ها نسبت به تغییر رشته خود به پزشکی اقدام نمایند.

آیا کار همزمان با تحصیل در آمریکا ممکن است؟

بله. شما با ویزای تحصیلی آمریکا اجازه کار در آمریکا را خواهید داشت. البته کار شما باید به صورت پاره وقت باشد، ولی با همین کار پاره وقت هم می‌توانید بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا را تامین نمایید. همچنین دانشجویان پس از یک سال کار می‌توانند تقاضای ویزای H1B داده و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند. 

با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانم همسر و فرزندان خود را به آمریکا ببرم؟

بله. با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید خانواده خود را نیز به آمریکا ببرید. دارنده ویزای تحصیلی آمریکا می‌تواند برای همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال خود نیز ویزا دریافت کند و آن‌ها را نیز با خود به آمریکا ببرد.

تحصیل رایگان فرزندان در مدارس آمریکا واقعیت دارد؟

بله. فرزندان کسانی که ویزای تحصیلی آمریکا را دارند، می‌توانند از امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی آمریکا بهره‌مند شوند. به این ترتیب فرزندانشان در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان تحصیل می‌کند و با فرهنگ و زبان آمریکا نیز آشنا خواهد شد.

همسر فرد دارنده ویزای تحصیلی هم می‌تواند در آمریکا تحصیل کند؟

بله. همسر کسی که ویزای تحصیلی دارد، می‌تواند با همسرش وارد آمریکا شود و در دانشگاه‌های آمریکا مشغول به تحصیل شود. در واقع اگر یک نفر ویزای تحصیلی دریافت کند، باقی اعضای خانواده (همسر و فرزندان) نیز می‌توانند در آمریکا تحصیل کنند.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

همانطور که در متن مقاله نیز توضیح دادیم، تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا، کاملا به دانشگاه و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. هر یک از دانشگاه‌های آمریکا پس از صدور پذیرش تحصیلی، فرمی به نام I-20 برای شما ارسال می‌کنند که میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی در آن نوشته شده و هزینه‌ های تحصیل در آمریکا نیز در فرم I-20 به جزییات نوشته شده است.

آیا پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، امکان عوض کردن دانشگاه وجود دارد؟

بله. این عوض کردن دانشگاه پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد. قسمت دشوار مساله تحصیل در آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی و ورود به خاک آمریکا است. پس از ورود به خاک آمریکا کار راحت تر است و امکان تعویض دانشگاه تحت شرایطی وجود خواهد داشت.

بعد از تحصیل در دوره زبان دانشگاه‌های آمریکا، می‌توانم در رشته دلخواه تحصیل کنم؟

بله. افرادی که در دوره زبان دانشگاه های آمریکا شرکت می‌کنند، می‌توانند پس از اتمام دوره زبان در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 35 | کل دیدگاه های تایید شده: 7
امیر
سلام وقت بخیر حداقل هزینه مورد نیاز برای روش مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان چقدر است؟
کارشناس حامی مهاجر

درود وقت بخیر امیر عزیز
به طور کلی شهریه دانشگاه های مختلف نسبت به رشته تحصیلی، مقطع و ایالت میتواند متغیر باشد اما میانگین شروع شهریه از 2500 دلار برای هر ترم است ، برای انجام پروسه با حداقل 2000 دلار میتوانید برای ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان اقدام کنید، برای ارزیابی شرایطتون و مشاوره تخصصی با کارشناسان حامی مهاجر میتوانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

Surena
سلام برای تحصیل با مدرک دیپلم فاند داده میشه ؟ برای دانشگاه لس انجلس بخوایم شیمی بخونیم ؟ اگر سلف فاند بخوایم در امریکا لیسانس بگیریم حداقل چقدر شهریه میخواد ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر
به طور کلی بورسیه فول فاند یا پارشال فاند در مقطع تحصیلی دکتری و به صورت محدود مقطع ارشد ارائه می‌شود، در مقطع کارشناسی امکان دریافت بورسیه به صورت اسکولارشیپ یا تخفیف شهریه وجود دارد که میزان این بورسیه نسبت به شرایط دانشجو توسط دانشگاه تعیین می‌شود، شهریه دانشگاه های مختلف و با توجه به رشته متغیر است، جهت ارزیابی دقیق شرایط توسط کارشناسان حامی مهاجر توصیه می‌کنیم با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اینا
با سلام، آیا بنده با ۳۵ سال سن و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد با معدل۱۸/۹۴ و کارشناسی غیرمرتبط و در حال تقویت زبان برای آزمون آیلتس چندماه آینده شانس اخذ بورس یا فاند رو دارم ؟ ممنون میشم راهنمایی و پیشنهاد اولیه بدهید.
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود&nbsp;</p> <p>اگر برای ترم 2024 spring (بهار) قصد دریافت پذیرش دارید نهایتا تا ژوئن مدارکتون آماده باشد. اما اگر الان اقدام کنید میتوانید برای ورودی ترم پاییز 2023 پذیرش دریافت کنید .</p>
ناشناس
با سلام و درود ۴۰ ساله دارای مدرک لیسانس بازرگانی و فوق لیسانس هنری . آیا امکان تحصیل در رشته معماری در مقطع لیسانس و یا ارشد را دارم؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود به شما همراه عزیز&nbsp;</p> <p>با توجه به اینکه برای آمریکا از سن 18 تا 55 سال اقدام می کنیم می تونید برای مقطع ارشد مجدد اقدام کنید .</p> <p>اما لازم هست که شرایط شما به طور کلی توسط کارشناس بررسی بشود.</p> <p>پیشنهاد میکنیم با شماره 02148406 تماس بگیرید و با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید&nbsp;</p>
ناشناس
سلام من نوزده سالمه و توی سمپاد دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم با معدل هژده از چند تا دانشگاه نسبتا خوبم توی امریکا پذیرش واسه رشته دامپزشکی گرفتم برادرمم گرین کارت امریکا داره و قراره وام تحصیلی بگیرم میخواستم ببینم به نظر شما امکان ویزا گرفتنم چه قدر هست؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

باستی شرایط شما به طور کامل توسط کارشناس بررسی بشه. برای دریافت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.