اینکه زندگی در ارمنستان چقدر هزینه دارد بستگی به سبک زندگی شما دارد. اگر به روستا و یا شهر های کوچک بروید و در محله های معمولی ساکن شوید، می توانید با هزینه خیلی کم زندگی کنید. اما اگر میخواهید در مرکز شهر ایروان زندگی کنید و در رستوران ها غذا نوش جان کنید و هر شب به کافه بروید و خوشگذرانی کنید، می توانید به اندازه دلخواه خود خرج کنید. با این حال اگر در مرکز شهر بزرگی مثل ایروان زندگی می کنید و اکثر وعده های غذایی خود را در رستوران های خوب بخورید و کمی هم خوشگذرانی و تفریح داشته باشید، می توانید با ماهیانه 1000 دلار زندگی کنید.
باید در نظر داشته باشید که زندگی خارج از مرکز و در یک آپارتمان کوچک و تفریحات ارزانتر یا کمتر، میتواند کاهش بسیاری در هزینه های شما داشته باشد.
ارمنستان به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی یکی از کشورهای پیشرفته در کل جهان کمونیستی بود. اما  اکنون با استقلال از جماهیر شوروی و اقتصادی راکد، فرصتی برای زندگی در یک شهرغربی و ارزان را میتواند به وجود اورد.

هزینه های زندگی

به طور متوسط  قیمتها به تنهایی ارمنستان را به بهشت تبدیل کرده. در گران ترین بخش‌های پایتخت ارمنستان هزینه، 600 دلار الی 1000 دلار در ماه خواهد بود که نسبت به سبک زندگی متوسط  در آمریکا بسیار معقول تر و بهتر است. حتی اگر کمی اقتصادی تر زندگی می کنید، هزینه های ماهانه حتی در مناطق گران قیمت نیز به بیش از 300 دلار نخواهد رسید.
زندگی ارزان در خارج از پایتخت می‌تواند کم تر از۵۰ دلار در ماه باشد. این به این معنی است که برای هر سبک زندگی امکانات وجود دارد. هزینه اجاره یک اتاق خواب بسیار بزرگ و یک اتاق خواب در مرکز شهر ایروان به حدود ۲۰۰ دلار می‌رسد.
یک وعده غذایی خوب در رستوران یا فست فود البته متفاوت خواهد بود، اما یک شام خوب با یک نوشیدنی بزرگ و انعام، زیر 3 دلار هزینه دارد. ساندویچ های مورد استفاده معمولاً حدود 50 سنت هستند و آب میوه های طبیعی عالی و نوشابه های مختلف نیز بسیار ارزان هستند. همچنین با هزینه کمتر از 40 دلار میتوان یک خدمتکار استخدام کرد البته برای کسانی که به حداقل یکبار به تمیز کردن هفتگی خانه در ایروان، شامل خشکشویی و آشپزی و... نیاز دارند.
در حومه شهرها، قیمت خدمات به همین ترتیب پایین می رود و در شهرها و حومه ها، افت قیمتی این محصولات و خدمات بسیار زیاد است. به عنوان مثال در شهرک تفریحی جنگلی دلیجان اجاره خانه می تواند 10 دلار در ماه هزینه داشته باشد واستخدام یک خدمتکار نیز تقریباً همان اندازه هزینه دارد.
میوه ها و سبزیجات، هر کدام در هر فصل، به ندرت از10سنت در هر پوند تجاوز می کنند، بنابراین برای کسانی که گیاه خوار هستند، هزینه غذا بسیار ناچیز است.

جرم و جنایت در ارمنستان

ارمنستان از موج جنایاتی که پس از فرو پاشی اتحاد جماهیر شوروی در بسیاری از مناطق دیگر به وجود آمده بود، رهایی پیدا کرد و به منطقه واقعاً عاری از جرم و جنایت تبدیل شد. پلیس با بیگانگان به عنوان مهمان در کشور خود رفتار ویژه ای می کند. مانند بسیاری از کشورهایی که اقتصادی مشابه به ارمنستان دارند.فساد در دولت ارمنستان وجود دارد، اما این معمولاً برای خارجی ها و معاملات محدود انها صدق نمی کند.

آب و هوا در ارمنستان

احتمالاً تنها دلیلی که  در ارمنستان بازنشستگان سر و صدایی ندارند و راحت و با ارامش زندگی میکنند اب و هوای مناسب آن باشد، اگر چه کشور ارمنستان در همان عرض جغرافیایی اسپانیا واقع شده است، اما ارتفاع بالا بخش زیادی از سرزمین ارمنستان باعث شده در زمستان کمی ملایم تر از مناطق مشابه باشد. با بارندگی بسیار کمتر و رطوبت تقریباً در تمام طول سال، آب و هوا در تابستان بسیار شبیه به مناطق خوش اب و هوا و کمی شرجی مانند اریزونا در امریکا است.
زنجیره‌های کوهستانی و دره ها و رودخانه در ارمنستان بخش زیادی از خاک این کشور را تشکیل می دهد و این امکان را برای کسانی فراهم می کند که می توانند در یک شهر کوچک یا حومه شهرهای بزرگ زندگی کنند و در این راستا میتوانند گزینه های زیادی را انتخاب کنند. از یک دریاچه وسیع کوهستانی آلپ تا جنگل های معتدل بارانی و حتی مناطق خشک و گرم تا شهرهای زمستانی، برای زندگی در این مناطق انتخاب های زیادی دارید.

شهرهای ارمنستان

به جز پایتخت ارمنستان یعنی شهر ایروان تنها چند منطقه شهری وجود دارد. ایروان یک کلان شهر کوچک با جمعیتی بالغ بر۱ میلیون نفر است. حمل و نقل عمومی ارزانی در سراسر کشور وجود دارد و ایروان دارای سیستم مترو، واگن برقی، اتوبوس و قطار است.
ایروان هنوز بسیار مقرون به صرفه است و بسیاری از پارک ها و امکانات در این شهر وجود دارد. برای هرکسی که زندگی شهری را دوست داشته باشد، این شهر همه چیز را ارائه می دهد. دو شهر دیگر که بالغ بر 100000 نفر هستند، شهرهای گریم و وانادور هستند. تعدادی از شهرهای بسیار جذاب برای زندگی در سراسر ارمنستان وجود دارد، از این رو، از شهرهای جنگلی Dilijan و Ijevan در شمال تا شهرهای رودخانه ای زیبا ازGoris ، Kapan و Megri در جنوب.
در نزدیکی ایروان شهرهای خوب و تاریخی "اچمیادزین و اشتررک" قرار دارند. حومه روستایی با مناظر زیبا مکانی عالی برای زندگی است و برای گشت و گذار در سفرهای بین شهری بسیار جذاب می باشد. در سراسر ارمنستان موانع کمی وجود دارند و مناطق خالی وسیعی در سراسر این کشور به همراه جنگل‌های ملی و ذخایر طبیعی وجود دارد. شما می توانید خانه ای را تقریباً در هر نقطه خارج از ایروان با هزینه کمتر از 40 دلار در هر ماه اجاره کنید. این نواحی نیز با صومعه ها و قلعه های باستانی به معنای واقعی کلمه زیبا پوشیده شده است، که مجدداً برای سفرهای آخر هفته یا اقامت در نزدیکی آنها بسیار مناسب است.

هزینه خرید خانه در ارمنستان

اگر علاقه مند به تملک هستید، بنابراین با خرید خانه یا اپارتمان مهمترین هزینه زندگی را در بودجه خود برطرف می کنید، به عنوان یک خارجی می توانید به طور کامل هر آپارتمان را در ارمنستان خریداری کنید.( خانه شخصی با زمین قابل خریداری است )، اما زمین فقط برای یک دوره 99 ساله می تواند اجاره شود. اجاره یا لیزینگ در هر کجا از ارمنستان آسان و ارزان است. یک آپارتمان یک خوابه در منطقه بسیار خوب ایروان و در شرایط خوب حدود 20،000 دلار قیمت دارد. در کنار ایستگاه مترو قیمت خانه به نصف کاهش می یابد تقریبا تا 10000 دلار. قیمت خانه خارج از ایروان حتی برای آپارتمان ها و خانه ها، پایین تر از 10،000 دلار است. مالیات املاک و مستغلات تقریباً 50 دلار برای 10،000 دلار در سال است. اگر شرکتی را در ارمنستان تأسیس کنید، به واسطه این شرکت می تواند زمین را بطور مستقیم خریداری کند. اجاره مکانهای مختلف به راحتی در دسترس است و یک اتاق خواب خوب در مرکز شهر می تواند با قیمت حدود 200 دلار در ماه اجاره شود.

هزینه اینترنت در ارمنستان

اینترنت به راحتی در دسترس است، گرچه در ایروان ارزان نیست. در خارج از ایروان، فقط برخی از شهرها دارای ارائه دهنده خدمات هستند و برخی دیگر نه، در ایروان ارائه دهندگان بی شماری با برنامه های زیاد و خطوط تلفنی بسیاری وجود دارد. کافی نت ها و مراکز تماس تلفنی نیز بسیار زیاد است. بهترین حساب اینترنتی نامحدود 50 دلار در هر ماه هزینه دارد، در حالی که حساب اینترنتی نامحدود شبانه 20 دلار در ماه هزینه دارد. رایانه ها در ارمنستان ارزان قیمت هستند، در حالی که در تهیه لوازم جانبی محدودیت های نیز هست.

هزینه درمان در ارمنستان

ارمنستان اخیراً یکی از بالاترین تعداد سرانه پزشکان در جهان را به خود اختصاص داده است. به طور کلی مراقبت های پزشکی هنوز مناسب و مقرون به صرفه است. پزشکان در ارمنستان همچنان در حال  تحقیق در درمان ها و تکنیک های جدید هستند که در غرب به کار گرفته می شوند.( در سال 2001 یک روش جدید جراحی قلب که همه را متحیر کرد توسط یک پزشک ارمنی در گورتکس در ایالات متحده انجام شد و با موفقیت به پایان رسید.)

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2