20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمایی کامل و نگارش رایتینگ سمپل (Writing Sample)

نگارش سمپل رایتینگ و نمونه آن

رایتینگ سمپل (Writing Sample) در کنار نگارش نامه هدف و انگیزه نامه، نوشته مهمی برای اثبات صلاحیت دریافت پذیرش تحصیلی است (به خصوص در رشته‌های آکادمیک). این نامه همچنین برای پیدا کردن برخی موقعیت‌های شغلی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورتی که قصد دارید برای تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی به خصوص در مقاطع تکمیلی ارشد و دکترا اقدام کنید، حتما در مورد رایتینگ سمپل برای اپلای اطلاعات لازم را کسب نموده و آن را جدی بگیرید.

موسسه حامی مهاجر، شرکت معتبر و با تجربه در زمینه مهاجرت است و خدمات مختلفی از جمله اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای تحصیلی کانادا، نگارش و تنظیم مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی مانند نگارش نامه هدف، سفارش رایتینگ سمپل و انواع دیگر ویزا را ارائه می‌دهد.

رایتینگ سمپل چیست؟

در رابطه با سوال رایتینگ سمپل یا Writing Sample چیست ، باید گفت این کلمه در لغت به معنی "نمونه نوشتار" بوده و نوشته‌ای تخصصی است که توسط متقاضی نوشته شده و همانطور که گفتیم، هدف آن نشان دادن توانایی فرد در زمینه نگارش متن علمی و همچنین تحقیق و پژوهش در زمینه رشته تحصیلی مورد نظر است. رایتینگ سمپل با توجه به رشته و مقطع تحصیلی فرد متقاضی می‌تواند به صورت‌های زیر باشد.

رایتینگ سمپل چیست

در مورد ساختار متن رایتینگ سمپل، معمولا دانشگاه‌ها و موسسات موردنظر خودشان طول مقاله و متن رایتینگ سمپل برای اپلای را مشخص می‌کنند، اگر غیر از این بود، توصیه می‌شود نمونه سمپل رایتینگ را در دو تا پنج صفحه در نظر بگیرید. 

ساختار رایتینگ سمپل 

در ادامه جواب به سوال writing sample چیست باید گفت ساختار کلی رایتینگ سمپل متشکل از مقدمه، بدنه و نتیجه‌گیری است.

ساختار رایتینگ سمپل 

اما برای ارائه رایتینگ سمپل مخصوصا برای دانشگاه‌ها، ساختار متن به صورت جزئی‌تر از قسمت‌های زیر تشکیل می‌شود:

  • عنوان مقاله یا نوشته
  • چکیده مطلب (خلاصه)
  • مقدمه و معرفی
  • بدنه متن
  • نتیجه‌گیری
  • منابع

رایتینگ سمپل برای اپلای 

هدف کلی نگارش رایتینگ سمپل، نشان دادن توانایی فرد متقاضی در زمینه تحقیق و پژوهش و نوشتن متن علمی و آکادمیک است تا بتواند درباره سابقه و فعالیت‌های علمی یا تخصصی خود توضیح دهد. همچنین به دانشگاه و موسسه آموزشی موردنظر این امکان را می‌دهد تا با نحوه تفکر متقاضی در زمینه رشته تحصیلی خود و اهداف آکادمیک او آشنا شود. پس همانطور که انگیزه نامه برای بورسیه اهمیت دارد، رایتینگ سمپل نیز برای اخذ پذیرش در قدم اول مهم است. 

برخی از نمونه‌های رایج رایتینگ سمپل شامل مقاله‌ها (essays)، پایان‌نامه‌ها، پایان‌نامه‌ها، مقالات مجلات، پروژه‌های اصلی یا مقالات تحقیقاتی است. در صورت امکان، می‌توانید قطعه ای ارسال کنید که مهارت شما را در تجزیه و تحلیل یک موضوع در رابطه با رشته‌ای که برای آن درخواست می‌کنید، نشان دهد.

نکات مهم در نگارش رایتینگ سمپل

  • متن شما نباید هیچگونه اشکالات نگارشی و دستور زبانی داشته باشد. بنابراین حتما بعد از اتمام آن را بازبینی و در صورت نیاز اصلاح نمایید.
  • درست است که باید نمونه رایتینگ سمپل شما سبک خودش را داشته باشد. اما به طور مداوم از کلمات و جملات محاوره‌ای در هنگام نگارش رایتینگ سمپل استفاده نکنید. چون رایتینگ سمپل برای اپلای نوشته‌ای آکادمیک و رسمی است.

نکات مهم در نگارش رایتینگ سمپل

  • در صورت تمایل برای انتخاب رایتینگ سمپل از مقالاتی که قبلا نوشته‌اید، متن‌های به روز و قوی‌تر را انتخاب نمایید.
  • در مورد ساختار متن و نحوه نوشتار، فونت، صفحه‌آرایی و فرمت در رایتینگ سمپل، با توجه به خواست دانشگاه و در صورت مشخص نبودن، با رویه استاندارد پیش بروید.
برای آگاهی از نحوه نگارش کاورلتر ، روی این مقاله کلیک کنید.

موضوع رایتینگ سمپل

موضوع رایتینگ سمپل با توجه به زمینه و رشته تحصیلی شما و هدف‌تان مشخص می‌شود. انتخاب موضوع مناسب برای رایتینگ سمپل و وجود آن در مدارک لازم برای اپلای دانشگاه، باعث می‌شود دانشگاه یا موسسه آموزشی شناخت بهتری از اهداف و توانایی‌های شما پیدا کند.

بهتر است روی انتخاب موضوع رایتینگ سمپل برای پذیرش در دانشگاه مدنظر، وقت بگذارید و دقت کنید، چون در این صورت با اطمینان خاطر بیشتری آن را آماده خواهید کرد و شانس بیشتری برای دریافت پذیرش تحصیلی خواهید داشت. در کنار آن بهتر است منابع معتبری را که از آن‌ها اطلاعات جمع‌آوری کرده‌اید، حتما در رایتینگ سمپل عنوان کنید.

موضوع رایتینگ سمپل

البته بهترین راه، دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان مربوطه است تا بتوانید با توجه به شرایط، رشته تحصیلی و دانشگاه موردنظرتان برای دریافت پذیرش تحصیلی، مطلوب‌ترین رایتینگ سمپل برای اپلای خود را ارائه دهید.

نمونه رایتینگ سمپل

بخشی از نمونه سمپل رایتینگ خانم مریم با سن 23 سال، یکی از مشتریان محترم موسسه حامی مهاجر را در زیر مشاهده می‌کنید که سفارش رایتینگ سمپل داشته‌اند. ایشان برای پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد رشته هنر در کشور آمریکا اقدام کرده‌اند:

"Many people today continue to value the arts despite a growing emphasis on science and technology. In my opinion, this is because only the arts allow for self-expression and create fundamentally crucial and uplifting truths about humanity. The first reason the arts continue to be relevant relates to their capacity for self-expression. This is important not only for individuals but also for society at large. For individuals, the ability to express themselves is a crucial element of being fully human and having strong mental health. This explains the popularity of classes for painting, music, and dance as a means of relaxing and expressing one’s thoughts and feelings. In the aggregate, millions of people expressing their viewpoints lead to a plurality of perspectives that can enrich society. For instance, all the most revered periods of human histories, such as the Renaissance, were defined by a flourishing of the arts.

Secondly, art can create value in a way that science cannot. Although the science is capable of making tangible improvements in the lives of individuals, it is unable to impart meaning. In contrast, the arts are interpretations of the world that can uplift and enliven. For example, great filmmakers over the course of the 20th century have explored complex subject matter in classic films such as The Godfather, not only entertaining viewers but also presenting a vision and insightful understanding of American history. If the arts are extended to include the writings and teachings of religious leaders, it is easy to see their impact on values and morality.

In conclusion, the arts still occupy a prominent position in society as they allow for individual self-expression and the creation of ideals. Therefore, governments must continue to fund and support these seemingly less worthwhile pursuits..."

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی رایتینگ سمپل و ماهیت آن، کاربرد و نکات مهم در نگارش رایتینگ سمپل پرداختیم. همچنین گفتیم که با دانلود نمونه رایتینگ سمپل و مشاهده نمونه رایتینگ سمپل می‎توانید به شناخت بهتر این نوع نوشته برسید اما به‌هیچ عنوان نمونه سمپل رایتینگ فرد دیگری را برای خود استفاده نکنید و بهتر است سفارش رایتینگ سمپل خود را به حامی مهاجر سپرده تا تخصصی برایتان نگارش شود. 

در نهایت توصیه می‌شود برای طی کردن بهتر مراحل تهیه مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی از جمله نگارش رایتینگ سمپل حتما با کارشناسان با تجربه در زمینه اخذا ویزای تحصیلی مشورت کنید.

موسسه حامی مهاجر در زمینه انواع دریافت ویزا، به خصوص ویزای تحصیلی آمریکا و کانادا، نگارش و تنظیم مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی تجربه درخشان داشته و در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج کشور را دارید، حتما از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره نگارش رایتینگ سمپل

در صورت داشتن هرگونه سوالات و نیاز به مشاوره، با شماره بالا تماس گرفته یا در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند. سوالات پرتکرار زیر نیز برای شما جمع‌آوری شده است: 

رایتینگ سمپل چیست؟

رایتینگ سمپل یک نوشته آکادمیک است که معمولا در زمینه رشته تحصیلی فرد متقاضی پذیرش تحصیلی بوده و برای نشان دادن سابقه فعالیت، توانایی تخصصی و سطح علمی کاربرد دارد.

متن رایتینگ سمپل چقدر باید باشد؟

طول متن رایتینگ سمپل را معمولا خود دانشگاه یا موسسه موردنظر تعیین می‌کند. اما در صورتی که مشخص نشده باشد، بین 2 تا 5 صفحه برای نگارش رایتینگ سمپل توصیه می‌شود.

رایتینگ سمپل را چگونه آماده کنیم؟

رایتینگ سمپل باید با توجه به رشته تحصیلی، موضوع و هدف شما از تحصیل انتخاب شود. در متن این مقاله درباره نکات و شرایط نگارش رایتینگ سمپل توضیح داده‌ایم. در نهایت بهتر است با کارشناسان ما در این رابطه در تماس باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0