20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

با استادی پلن حرفه ای (Study Plan)، شانس پذیرش تحصیلی خود را افزایش دهید!

نحوه نگارش استادی پلن + نمونه استادی پلن کانادا 

اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی را دارید، احتمالا کلمه استادی پلن (Study Plan) را در کنار اسم نامه‌هایی چون انگیزه‌نامه برای اپلای (SOP) و بیانیه شخصی (PS) شنیده باشید. 
استادی پلن، نامه‌ای رسمی و مهم در فرایند پذیرش تحصیلی است، به خصوص اگر می‌خواهید بورسیه تحصیلی دریافت کنید.
در این مقاله می‌خواهیم در مورد استادی پلن صحبت کنیم. اینکه study plan چیست؟ نگارش استادی پلن چگونه است؟ و این نامه چه تاثیری بر پذیرش و بورسیه تحصیلی دارد؟ جالب است بدانید داشتن استادی پلن قوی، شانس پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا شما را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد. اما نه هر استادی پلنی! استادی پلن شما باید کاملا شخصی‌سازی شده باشد و بر اساس توانایی‌های فردی شما نوشته شود.

همچنین باید در نظر داشته باشید هر مطلبی در نگارش Study Plan نباید باشد؛ کارشناسان حامی مهاجر با داشتن سابقه کاری طولانی و کارشناسان مجرب که اطلاعات دقیق و آپدیت شده‌ای دارند، می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند. 

استادی پلن چیست؟

استادی پلن (Study Plan)، برنامه‌ای سازمان یافته است که زمان مطالعه و اهداف یادگیری را مشخص می‌کند. درست مانند برنامه‌های کاری یا مدرسه، دانشجویان کالج باید برنامه‌ای ایجاد کنند که هر هفته زمان اختصاصی را برای مطالعه در نظر بگیرد. این برنامه باید شامل تاریخ آزمون‌ها، نوع آزمون‌ها و همچنین مهلت‌های ارسال مقالات و پروژه‌ها باشد.

استادی پلن چیست

معنی لغت استادی پلن "برنامه‌ریزی تحصیلی" است. همانطور که گفتیم این نامه در زمینه مهاجرت تحصیلی، لازم است به صورت رسمی نوشته شده و در پرونده شما باشد؛ یعنی به اندازه سایر نامه‌ها مثل کاورلتر، مدارک و رزومه تحصیلی اهمیت دارد و باید به مسئول پذیرش تحصیلی تحویل داده ‌شود.
برنامه مطالعه راهی موثر برای کمک به شما در مسیر تحصیلات دانشگاهی است و شما را در قبال نتایج یادگیری خود مسئول می‌داند.
مدیریت زمان می‌تواند چالش برانگیز باشد. علاوه بر کلاس‌های خود، احتمالاً تعهدات دیگری مانند فعالیت‌های فوق برنامه، کار و مشارکت‌های اجتماعی دارید. ایجاد یک برنامه مطالعه به شما این امکان را می‌دهد که ببینید وقت خود را چگونه می‌گذرانید و تضمین می‌کند که زمان کافی را خارج از کلاس برای تکمیل تکالیف، مطالعه برای آزمون‌ها و مرور و حفظ اطلاعاتی که در حال یادگیری هستید، اختصاص می‌دهید. 

هنگام نگارش استادی پلن برای کانادا، چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

اگر قصد زندگی در کشور مقصد را داشته باشید، بعد از تحصیل در دانشگاه می‌توانید از روش‌هایی مثل پیدا کردن موقعیت شغلی برای دریافت اقامت اقدام کنید؛ اما در زمان دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی، باید حتما نشان دهید که بعد از اتمام دوره تحصیلیتان، به کشور خود بازمی‌گردید. 

متن استادی پلن

هنگام نوشتن این نامه باید موارد زیر را لحاظ شود:

 • اهداف اصلی خود از تحصیل و آینده را بیان کنید.
 • توضیح دهید که چرا مقطع، رشته تحصیلی و دانشگاه مدنظر را انتخاب کردید. در واقع باید بیان کنید که چرا این رشته تحصیلی و دانشگاه برای شخص شما (با توجه به علایق، تجربه زیستی و تحصیلیتان) مناسب است.
 • درباره تعلقات خود در کشور خودتان بنویسید. اینکه در کنار پدر و مادرتان زندگی می‌کنید، آیا ازدواج کرده‌اید و فرزندی دارید؟ و به سوالات نظیر آن پاسخ دهید.
 • یکی از نکات مهم این است که در استادی پلن بیان کنید چرا قصد ندارید در دانشگاه‌های کشور خودتان تحصیل کنید.
 • توضیح دهید که چگونه تحصیلتان در مقطع، رشته و دانشگاه موردنظر به اهداف بلندمدت شما کمک خواهد کرد. در این صورت، کمیته و مسئول بورسیه و پذیرش تحصیلی بهتر می‌تواند شما را بشناسد و هدفتان را درک کند.
 • اگر برای مقاطع تحصیلی تکمیلی (برای مثال مقطع دکترا) می‌خواهید اقدام کنید، برنامه اصلی خود را برای تحقیق و پروژه دانشجویی ارائه دهید.
 • برنامه و نقشه راه تحصیل خود را در سال‌های تحصیلیتان در این نامه بیان کنید تا به مسئول پذیرش تحصیلی نشان دهید برای تحصیل و آینده خود هدفمند و مصمم هستید و روی این برنامه وقت گذاشته‌اید.
 • اگر تحقیق، پروژه و نوشتن پایان‌نامه‌ای را در دانشگاه قبلی خود انجام دادید، درباره آن بنویسید.
در صورت تمایل برای اطلاع از نگارش cv، روی کلمه مربوطه کلیک کنید. 
 • در نهایت برنامه و هدفتان را برای بعد از اتمام تحصیل و فارغ‌التحصیلی توضیح دهید.
 • بهتر است در انتخاب کلمات و رعایت دستور زبان دقت کافی داشته باشید.
 • استادی پلن می‌تواند بین 1 تا 4 صفحه باشد؛ اما نکته‌ای که حامی مهاجر را از دیگر موسسات منحصربه‌فرد می‌کند، این است که ما با توجه به شرایط هر شخص، نگارش استادی پلن را ترتیب می‌دهیم و چهارچوب خاصی برای اندازه آن تعیین نمی‌کنیم. تجربه سالانه ما، باعث می‌شود تا بدانیم باتوجه به شرایط هر دانشجو، چه نوع استادی پلنی موردنیاز است. 
 • استادی پلن نباید بدون دلیل طولانی باشد و در مورد هر بخش بهتر است مختصر و منسجم بنویسید. 
 • در مورد اینکه این نامه برای چه هدفی نوشته شده باید بگویید. آیا دانشگاه یا کالج موردنظر برای پذیرش تحصیلی از شما استادی پلن درخواست کرده است، یا برای اینکه قصد دارید بورسیه تحصیلی دریافت کنید؟
 • می‌توانید از جدول برای ارائه برنامه‌ریزی تحصیلی خود استفاده کنید.
 • استادی پلن باید طبق شرایط، برنامه و اهداف حرفه‌ای شخص شما باشد. بنابراین برنامه‌ریزی تحصیلی خود را حتما شخصی‌سازی کنید.
 • دید بلندمدت نسبت به تحصیل خود داشته باشید و در این نامه نشان دهید که برای تحصیل در رشته و دانشگاه انتخابی خود مصمم و هدفمند هستید.

نمونه استادی پلن کانادا 

نمونه استادی پلن برای سفارت کانادا را می‌توانید در سایت‌های کانادایی ببینید؛ اما نکته مهم این است که شما نباید دانلود نمونه استادی پلن انجام دهید و نامه شخص دیگری را با نام خودتان تغییر داده و استفاده کنید. درواقع موضوع قابل اهمیتی که وجود دارد این است که استادی پلن شما باید تخصصی و شخصی‌نگاری شده باشد.

تعداد صفحه های استادی پلن

کارشناسان ما در حامی مهاجر study plan را برای شخص شما و با توجه به هدف تحصیلتان، شرایطتان، دانشگاه و رشته مدنظرتان و موقعیت شغلی و تحصیلی شما می‌نویسند تا شانس پذیرش و ویزای تحصیلتان افزایش یابد. 

هزینه نوشتن استادی پلن 

درک این نکته مهم است که هیچ نمونه مشابهی برای تهیه استادی پلن شما وجود ندارد. برنامه مطالعه شما بر اساس نیازهای خاص، کلاس‌ها و سبک یادگیری شما شخصی‌سازی می‌شود.
بنابراین بهتر است نگارش این نامه را به کارشناسی مجرب که همه نوع استادی پلن نوشته باشد و اطلاعات کامل داشته باشد، بسپارید. هزینه نوشتن استادی پلن برای کانادا در حامی مهاجر در سال 1402، 5 میلیون تومان به‌علاوه مالیات بوده است و در صورت عقد قرارداد برای انجام 0 تا 100 روند تحصیلی، این مورد جزئی از مراحل قرارداد شما است. 

نگارش استادی پلن

شما باید ساختار معمول نامه‌های رسمی را در نگارش این نامه رعایت کنید و همچنین سوالات استادی پلن کانادا را باید در آن بگنجانید که این یعنی موارد زیر را باید حتما بنویسید:

نام و نام خانوادگی (به صورت کامل)

 

آخرین برنامه‌های آموزش و مقطع تحصیلیتان

 

بیان مختصر درباره دستاوردها و موفقیت‌ها

 

اهداف و برنامه‌ریزی برای تحصیل

 

بیان کردن نقات قوت خودتان

 

اهداف آکادمیک و تحصیلی شما در آینده

 

هدف از تحقیقات و آزمایش‌ها همراه نتایج مورد انتظار از پژوهش در دوران تحصیل

 

صحبت راجع‌به نکات ضعف و راه‌حل شما برای برطرف کردن آنها

 

تاثیر استادی پلن در اپلای

همانطور که نگارش کاورلتر برای ویزای توریستی بسیار حائز اهمیت است، اقدام برای دریافت پذیرش مخصوصا بورسیه تحصیلی، کاری است تخصصی و حساس. استادی پلن (Study Plan) نیز نقش اساسی در تعیین دریافت یا عدم دریافت پذیرش و همچنین میزان بورسیه تحصیلی دارد.

تاثیر استادی پلن در پذیرش تحصیلی

در واقع هدف دانشگاه از درخواست استادی پلن و برخی مدارک دیگر برای بورسیه تحصیلی، این است که در کنار شناخت انگیزه و برنامه شما از مهاجرت تحصیلی، بررسی کند آیا شما می‌توانید برنامه منسجم برای تحصیل خود داشته باشید؟ و اینکه چگونه تحصیل و کار پاره‌وقت یا دانشجویی را می‌توانید مدیریت کنید؟
در این صورت مسئول پذیرش تحصیلی در دانشگاه می‌تواند مطمئن شود که شما تحصیل خود را تا پایان موعد مشخصی به اتمام می‌رسانید. نگارش استادی پلن مطلوب می‌تواند شما را در رقابت برای دریافت پذیرش و یا بورسیه تحصیلی چند قدم جلوتر بیاندازد.

دستورالعمل های لازم برای شروع نگارش استادی پلن

 • عادات مطالعه و سبک یادگیری فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید در هفته چند ساعت توانایی مطالعه موثر را دارید و چه اندازه به استراحت نیاز دارید. 
 • برنامه و مدیریت زمان فعلی خود را ارزیابی کنید. شما باید تمام وظایف تحصیلی خود در کشور مقصد، از جمله کلاس‌ها، کارها و فعالیت‌های فوق برنامه را در نظر بگیرید و ارزیابی کنید چه چیزی را می‌توانید کاهش دهید تا زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشید. 

هدف از نوشتن استادی پلن

 • برنامه ریزی کنید که برای هر کلاس، چقدر زمان نیاز دارید تا مطالعه کنید. برای سال‌ها، قانون پذیرفته شده این بود که شما باید دو ساعت برای هر یک ساعت کلاس،مطالعه کنید. به این معنی که اگر یک ترم معمولی 15 واحدی می‌گذرانید، 30 ساعت در هفته را در خارج از کلاس صرف مطالعه خواهید کرد..
 • در ابتدای هر ترم، اساتید برنامه‌های درسی را برای کلاس‌هایی که شرکت می‌کنید به شما می‌دهند. برنامه‌های درسی معمولاً تاریخ هر آزمون یا پروژه اصلی را شامل می‌شود. می‌توانید از اینها به عنوان راهنما برای محاسبه زمان اختصاص دادن به هر کلاس استفاده کنید، زیرا ممکن است برخی دوره‌ها فشرده‌تر از بقیه باشند. 
 • تقویم هفتگی خود را ارزیابی کنید. تشخیص اهداف یادگیری برای هر کلاس به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید چقدر زمان برای مطالعه صرف می‌کنید. در ابتدای ترم، به آنچه می‌خواهید در هر کلاس انجام دهید فکر کنید. شاید بخواهید بر مهارت خاصی مسلط شوید یا نمره خود را ارتقا دهید. اینها اهداف کلی هستند که به شما در ایجاد انگیزه در طول دوره کمک می‌کنند.
 • سپس، در ابتدای هر هفته، مشخص کنید که چرا باید مطالعه کنید و در هر جلسه مطالعه قصد دارید چه کارهایی را انجام دهید. برنامه مطالعه خود را در صورت لزوم تنظیم کنید تا به اهداف هفتگی خود برسید و از هر جلسه مطالعه بیشترین بهره را ببرید.
 • به برنامه خود پایبند باشید و زمانی برای استراحت خود درنظر بگیرید. برنامه مطالعه زمانی بهترین نتیجه را دارد که به طور مداوم دنبال شود. شما باید سعی کنید یک برنامه مطالعاتی ایجاد کنید که بتوانید در طول هر ترم از آن پیروی کنید. زمانی که هر ترم کلاس خود را تغییر می دهید، باید برنامه خود را در صورت لزوم تنظیم کنید. به یاد داشته باشید، مهم‌ترین چیز این است که زمانی برای دنبال کردن علایق خود و استراحت در نظر بگیرید تا انگیزه کافی داشته باشید و بتوانید به برنامه پایبند باشید.

سخن پایانی
ارائه برنامه و هدف از تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر مخصوصا اگر برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام می‌کنید، از موارد ضروری برای پذیرش تحصیلی است. 
در این مقاله به استادی پلن برای کانادا (Study Plan) پرداختیم. گفتیم که نامه‌ای رسمی است و در این نامه باید به پس‌زمینه تحصیل و کار خود بپردازید، هدف از تحصیل در دانشگاه و آینده حرفه‌ای را بیان کرده و بگویید چرا قصد تحصیل در کشور مقصد را دارید. در ادامه نیز درباره ساختار و نحوه نوشتن استادی پلن صحبت و به نکات مهم آن اشاره کردیم.
کمک گرفتن از متخصص و کارشناس مربوطه برای نگارش استادی پلن (Study Plan) بهترین گزینه است تا بتوانید یک نمونه استادی پلن قوی به دانشگاه ارائه دهید. 
اگر تمایل به مهاجرت تحصیلی (مخصوصا به کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان و ایتالیا) داشته و نیاز به مشاوره و خدمات موسسه حامی مهاجر دارید، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما در تماس باشید. نگارش تخصصی استادی پلن، همچون نمونه نامه هدف از سفر به کانادا، یکی از خدمات قوی حامی مهاجر است که هم به صورت تکی و هم در قرارداد 0 تا 100 تحصیلی، انجام می‌شود. 

سوالات متداول درباره نگارش استادی پلن

در ادامه سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است، در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر، می‌توانید در کامنت‌ها بنویسید یا با موسسه تماس بگیرید.

 چه چیزی را باید در استادی پلن نوشت؟

شما باید در این نامه درباره پیشینه تحصیلی و دستاوردهای خود، هدف از تحصیل و آینده، دلیل انتخاب رشته تحصیلی، بیان علت تمایل به تحصیل در کشور مقصد و سایر اطلاعات مورد نیاز صحبت کنید و برنامه‌ریزی منطقی برای تحصیل و در صورت تمایل کار پاره وقت یا دانشجویی و مدیریت آن‌ها به دانشگاه ارائه دهید.

چگونه استادی پلن مطلوب بنویسم؟

ساختار رسمی این نامه را حفظ کنید، بیان شما دقیق و واضح باشد، به صورت مختصر و منسجم بنویسید. نکات مهم نگارش استادی پلن را در این مقاله بیان کرده‌ایم.

متن استادی پلن چقدر باید باشد؟

هیچگونه چهارچوبی برای نگارش متن استادی پلن کانادا نباید تنظیم کرد و این مورد کاملا به شرایط هر شخص بستگی دارد؛ اما به طور معمول بین 1 تا 4 صفحه می‌شود. 

می‌ خواهم از کشور کانادا پذیرش تحصیلی بگیرم، باید استادی پلن بنویسم؟

بله، معمولا برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا از شما نگارش استادی پلن درخواست می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0