20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری بلژیک

بلژیک ممکن است کوچک باشد اما پر از مناظر دیدنی است. مکان های تحسین شده یونسکو در پایتخت این کشور، بروکسل، از سالن صنفی اطراف گرند پلیس زیبا که مربوط به قرن چهاردهم است گرفته تا شهرهای هنر نو از ویکتور هورتا که متعلق به قرن بیستم می باشند.

بروژ با داشتن خیابان های قرون وسطایی کاملاً حفظ شده و کانال های آرام که هرساله توجه تعداد زیادی را به خود جلب می کند یکی از جاذبه های مهم گردشگران است. همچنین تعداد زیادی از شهرهای دیگر کشور - به ویژه گنت و مکلن - نمونه های عالی معماری را از قرون وسطا در خود حفظ کرده اند. این ملت کوچک درست در خط مقدم تاریخ اروپا واقع شده است و بسیاری از مهمترین رویدادهای این قاره در حومه آن برگزار شده است. چه برای تاریخ باستان و چه تاریخ مدرن به اینجا سفر کنید، بلژیک تکه های عظیمی از میراث اروپایی را در یک قطعه زمین کوچک به نمایش می گذارد.

گرند پلیس، بروکسل

گرند پلیس توسط سالن های زیبا و سایر ساختمان هایی که قدمتشان به قرن چهاردهم تا هفدهم بازمی گردد احاطه شده است. این محل به دلیل ترکیبی عالی از سبکهای معماری و هنری ، به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد. میدان آن در همه اوقات سال مملو از گردشگران و افراد محلی است بخصوص در ماه آگوست که این محل با فرش گلی که متشکل از بیش از 700000 بگونیا است پوشیده می شود.

کانال ها و برج ناقوس بروژ

بروژ از سواحل رودخانه ری آغاز شد و هرچه بزرگ شد ، همینطور مجموعه ای از آبراه ها که آن را به دهانه زوین و دریای شمالی وصل می کردند هم بزرگتر شدند. امروزه کانال ها یادآور زیبایی های تاریخ بروژ هستند و سفر با کشتی یا پیاده روی در کنار آنها یکی از محبوب ترین کارهایی است که در بلژیک انجام می شود. برای گشت و گذار در کانال های داخلی ، می توانید یک نقشه تور پیاده روی را از وب سایت گردشگری بارگیری کنید ، جایی که نماهای زیبایی از پل های زیبا و چشم اندازی به باغ های پنهان پیدا خواهید کرد. یا کانالها را با قایق گشت و گذار کنید ، که می توانید از هر یک از پنج لنگرگاه آنها را سوار شوید.

از مشهورترین دیدنی های بلژیک ، برج ناقوس و تالار زیبایی هستند که بر میدان اصلی بروژ مشرف می باشند. با قدمت قرون وسطایی، این ساختمان چشمگیر زمانی به عنوان سالن اصلی بازار شهر عمل می کرد و به طرز شگفت انگیزی از آن محافظت شده است و درک طعم واقعی از معماری قرون وسطایی را برای بازدید کنندگان ممکن می کند. بالا رفتن از پله های پیچ در پیچ و باریک برج ناقوس تا ارتفاع 366 متری، یکی دیگر از کارهای محبوب در بلژیک است. در بالاترین نقطه، نمای مربوط به مناره های کلیسا و سقف های شیب دار یکی از مشهور ترین چشم اندازهای کشور را ارائه می کند.

جبهه های جنگ فلاندر

برای بسیاری از بازدید کنندگان ، نقش بلژیک در خط مقدم جنگ جهانی اول و به ویژه جبهه های جنگ فلاندرها در اطراف Ypres دلیل اصلی سفر به اینجا است. نه تنها از نظر تاریخی اهمیت دارد ،بلکه جبهه های نبرد یک مکان بزرگ زیارتی نیز به شمار می روند. سنگرهای حفظ شده تا کیلومترها در اطراف شهر یپرس ادامه دارند، در حالی که این منطقه همچنین پراکنده است از گورستان های وسیع برای هزاران سرباز که در اینجا جان باختند. گورستان Tyne Cot (بریتانیایی) و گورستان جنگ آلمان Langemark هر دو یادآوری جدی از درگیری های وحشیانه ای هستند که در طول جنگ بزرگ در اینجا اتفاق افتاد.

گریون استین و شهر قدیمی

 

این قلعه بسیار چشمگیر روزگاری خانه بزرگ شماری از فلاندرها بود ، که قلعه سازی را از قلعه های سنگین صلیبیون ساخته شده در سوریه الهام گرفته بودند. امروزه ، گریون استین یکی از بهترین نمونه های زنده مانده در اروپا از یک قلعه محصور است و به طرز باورنکردنی به خوبی حفظ شده است. دیوارهای مستحکم، بسیار ضخیم و بلند آن درست در وسط شهر قدیمی گنت از آبهای رودخانه لیب بالا رفته اند و در بالای خیابان های اطراف قابل مشاهده اند. در داخل ، تالارها و اتاق های قوسی وسیع حاوی نمایشگاه هایی از زندگی قرون وسطایی است ، اما خود معماری قلعه است که ستاره واقعی نمایش است. قبل از قدم زدن در خیابان های سنگفرش شده گنت برای مشاهده منظره ای از شهر ، از پله ها تا بام قلعه بالا بروید.

موزه هورتا و خانه های شهر

 

ویکتور هورتا مؤثرترین معمار و طراح سبک اوایل قرن بیستم بود که به هنر نو معروف بود. چندین ساختمان خیره کننده از آثار وی در بروکسل زنده مانده و اکنون میراث جهانی یونسکو را تشکیل می دهند. در موزه هورتا شروع کنید، واقع در خانه و استودیوی سابق او ، که همانطور که آنها را طراحی کرده بود نگهداری شده اند، همراه با شیشه های رنگ آمیزی شده، موزاییک ، چوب و تزئینات. هورتا پیشگام این انقلاب هنری بود که نور طبیعی را حداکثر و پراکنده می کرد و مضامین طبیعت را در منحنی های خود گنجانیده بود. زیبایی شناسی هورتا شامل توجه به همه ی جزئیات ساخت و ساز و دکوراسیون ، از طراحی خانه تا مبلمان آن و حتی تزئینات روی لولا و دستگیره درب بود.

کلیسای جامع سنت باوو ، گنت

 

این کلیسای جامع با شکوه با گروه کر گوتیک و دخمه رومانیایی بهترین معماری مذهبی در بلژیک را به نمایش می گذارد و برجسته ترین جاذبه گردشگری گنت است. اگرچه بنای بلند ، با داشتن پنجره های شیشه ای رنگی هماهنگ ، بسیار جالب است ، اما بیشتر مردم برای دیدن آثار هنری معروف که فضای داخلی را تزئین می کند، به اینجا می آیند. به طور خاص شاهکار فلاندرزی که به عنوان محراب گنت شناخته می شود. هر زمان که این نقاشی را مشاهده کردید ، دخمه ماموت در زیر کلیسای جامع که شامل مقبره های مهم و برخی از نقاشی های دیواری زیبا است را از دست ندهید.

قصر خون مقدس ، بروژ

 

اگر فقط قصد بازدید از یک کلیسا در بروژ را دارید این کلیسا را ببینید. قصر خون مقدس نه تنها به دلیل آمیزه ای از معماری روم و گوتیک معاصر، بلکه برای یادگار مقدس که در داخل آن نگه داشته شده نیز چشمگیر است. دعاخانه فوقانی، خانه شیشه کوچک معروفی است، که کلیسا نام خود را از آن الهام گرفته است. گفته می شود که حاوی قطره ای از خون مسیح است که پس از جنگ صلیبی دوم به بلژیک برگردانده شد. فضای داخلی کلیسا یک طغیان خیره کننده از کارهای طلا است که در قرن شانزدهم به پایان رسید و دلایل کافی برای بازدید حتی اگر به یادگارهای مقدس علاقه ای نداشته باشید فراهم می کند.

Grand Place (گروت مارکت)

 

درست در هسته آنتورپ ، مکان بزرگ شگفت انگیز شهر (همچنین به عنوان گروت مارکت نیز شناخته می شود) واقع شده است ، که حاوی برخی از بهترین نمونه های معماری خانه صنفی بلژیک با شکل معمولی شیروانی با شیب تند است. تاون هال در اینجا یک نمونه خوب از ساخت و ساز قرن شانزدهم است و فضای داخلی برای دیدن نقاشی های آن که نشان از تاریخ آنتورپ دارد ، ارزش دیدن دارد. خانه های صنفی که هنوز هم حاشیه پلازا هستند دلیل اصلی بازدید از گروت مارکت است. در بین بهترین نماها می توان به خانه کوپرز و خانه گروسرز اشاره کرد ، اما همه ی خانه ها نمونه های خوبی از این معماری بلژیکی هستند.

دره Meuse

 

دره Meuse ، در جنوب این کشور ، یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن حس سرزمین سرسبز بلژیک می باشد. این فرصتی مناسب برای سفر به کنار رودخانه و تماشای چشم اندازی زیبا است، جنگل های متراکم و پراکنده از شهرهای زیبایی که به صخره های آهکی تکیه کرده اند. به ویژه ، شهرهای نامور و دینانت به عنوان دروازه ای برای این منطقه عمل می کنند که میزبان پیاده روی و دوچرخه سواری برای مسافرانی است که می خواهند برخی از فعالیت ها را به تعطیلات خود اضافه کنند. ارگ های صخره ای و سایر مناظر تاریخی بر جذابیت اینجا افزوده است، اما جالب ترین بخش در این منطقه، خود چشم اندازها هستند.

شهر قدیمی مونس

 

شهر قدیمی مونس، خود یک لذت کاوش کردن است. در مرکز این شهر یک مکان بزرگ قرار دارد که یک میدان اصلی با انواع بناهای معمولاً زینتی با  قدمتی 400 ساله است که مربوط به بین سده های 15 و 18 می باشد ، با این حال هنوز هم یک حس تقارن را حفظ کرده است. به ویژه ، خانه Toison d'Or و کلیسای مقدس سنت جورج از نکات برجسته معماری هستند. به دور از این محل ، شهر قدیمی مونس فرصت های دیدنی دیگری را در خود پنهان کرده است. برج ناقوس یونسکو در تپه بالای شهر و کلیسای Sainte-Waudru با فضای داخلی آن که مملو از آثار هنری و مذهبی است، دو مورد از مهمترین جاذبه ها هستند.

 کلیسای سنت پیتر ، لوون

 

کلیسای سنت پیتر در مرکز لوون در میدان اصلی شهر یا گروت مارکت قرار دارد. برای طرفداران معماری و تاریخ ، این یکی از بهترین نمونه های حفظ شده بلژیک از سبک برابانت گوتیک (Brabant Gothic) ، با پنجره های قوس دار و ستونهای برجسته است. در داخل ، دوستداران هنر یک جاذبه ی اضافی پیدا می کنند. موزه ای که به هنرهای مذهبی اختصاص داده شده جایی است که برخی از بهترین نقاشی های فلاندرزی که صحنه های کتاب مقدس را نشان می دهد به نمایش گذاشته شده است. به طور خاص ، منبر منبت کاری شده باروکی و نقاشی دیرک بوتس از آخرین شام ارزش بازدید دارد.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0