20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای سوئیس

ریجکت شدن ویزا

ریجکت شدن ویزا عبارت است از رد درخواست ویزای غیر مهاجرتی توسط مقامات مهاجرت. مقامات مهاجرت سوئیس به عنوان دبیرخانه ایالتی مهاجرت خوانده می شوند و مسئول سیاست های مهاجرت، درخواست ویزا و خدمات رد ویزا هستند.

کشور سوئیس همچنین عضو و امضا کننده توافقنامه شینگن است. میزان رد درخواست ویزا برای سوئیس در سال 2016 حدود 7 درصد بوده است.

چرا درخواست ویزای شنگن رد می شود؟

هر درخواست ویزا ممکن است ناموفق تلقی شود در صورتی که افسر کنسولی نتواند تمام اطلاعات مورد نیاز را در رابطه با متقاضی دریافت کند.

دلایل ریجکتی ویزای سوئیس

هدف از سفر ارائه نشده است

هدف از سفر و شرایط اقامت که از قبل برنامه ریزی شده باشد، ارائه نشده است، این مورد شایع ترین زمینه برای امتناع از صدور ویزا است.

نحوه رفع ریجکتی

 در درخواست خود، باید توضیح دهید که چرا می خواهید به منطقه شینگن سفر کنید و مدارکی که ارسال می کنید باید این توضیحات را تأیید کند.

ارائه مدارک جعلی

مدارک سفر جعلی و ساختگی برای اخذ ویزا ارائه شده باشد، این امر باعث می شود در برنامه های ویزای شینگن آینده نیز، غیر قابل اعتماد به نظر برسید.

عدم ارسال اسناد مورد نیاز

اسناد مورد نیاز همانطور که در چک لیست برجسته شده است ارسال نشده باشند، اسناد و مدارک ارائه شده به سفارت باید کامل و مطابق با لیست باشند.

پیوند خانواده به وضوح نشان داده نشده است (همسر ، فرزندان خردسال ، سرپرست و غیره)

پیوند مستحکم متقاضی با کشور محل اقامتش به وضوح نشان داده نشده است، این مورد در بردارنده عدم موفقیت متقاضی در نشان دادن شرایط اجتماعی و اقتصادی خود است. مانند وجود یک رابطه اشتغال ثابت یا تجارت موفق. علاوه بر این، پیوندهای اقتصادی مانند کسب درآمد منظم از اجاره یا دارایی های املاک و مستغلات وجود ندارد یا به درستی مشخص نیست و افسر مربوطه مطمئن نیست که شما به کشور خود باز خواهید گشت.

شواهد ناکافی از منابع مالی برای مدت اقامت

متقاضی باید بتواند ثابت کند که پس انداز کافی دارد یا به بودجه ای دسترسی دارد تا بتواند سفر خود را تأمین کند، این میزان بسته به کشور مقصد متفاوت است.

بیمه پزشکی معتبر و کافی با پوشش مناسب ارائه نشده است

این خط مشی باید در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد و باید کل اقامت شما را تحت پوشش خود قرار دهد.

دلایل دیگر ریجکتی ویزا

  • در هنگام درخواست ویزا هیچ مدرکی مبنی بر کسب اجازه مرخصی از محل کار ضمیمه نشده باشد.
  • عدم وجود ویزای معتبر و یا سابقه ی سفر در گذرنامه
  • لغو رزرو پرواز و رزرو هتل در طی مراحل درخواست ویزا
  • متقاضی تهدیدی برای سیاست های عمومی ، امنیت داخلی ، بهداشت عمومی ناحیه شینگن است
  • اظهارات متناقض در رابطه با اسناد پشتیبان در برنامه بیان شده است.
  • یک ورود منفی در ثبت مرکزی اتباع بیگانه وجود داشته باشد، تا زمانی که این موضوع باقی بماند ، معمولاً اعطای ویزا امکان پذیر نیست.

چه راه حلی برای رفع ریجکت شدن ویزای سوئیس وجود دارد؟

راه حل های رفع ریجکتی ویزای سوئیس در مورد ویزای شینگن یکسان است و باید درخواست تجدید نظر کند و یا برای یک درخواست جدید اقدام کند. کارشناسان و متخصصین موسسه حامی مهاجر شما را در زمینه رفع ریجکتی ویزا راهنمایی خواهند کرد.

درخواست جدید

در صورت اقدام برای یک درخواست جدید باید در نظر داشت که پرونده جدید باید نواقص پرونده قبلی را که موجب ریجکت شدن درخواست بوده و طی نامه ای به متقاضی ابلاغ شده است را، پوشش داده و رفع کند.

درخواست جدید تنها باید در صورتی ثبت شود که متقاضی هیچ دلیلی برای رد تصمیم نداشته باشد. بهتر است اگر قصد ارائه درخواست ویزای جدید را دارید، حداقل 1 ماه پس از صدور نامه رد درخواست قبلی ویزا اقدام کنید.

اگر مدت زمان خیلی كوتاه باشد، سفارتخانه می تواند درخواست ویزای شما را  مجددا رد كند زیرا هیچ تغییر قابل توجهی پس از اولین امتناع ویزا رخ نداده است.

درخواست تجدید نظر

نامه درخواست تجدیدنظر یا نامه اعتراض، فقط باید درصورتی ارائه شود که متقاضی دلیل محکم و موجهی برای رد تصمیم مقامات داشته باشد.

اگر احساس می کنید که دلیل رد درخواست ویزا از سوی سفارت ناعادلانه و غیر منطقی است، در حالی که شما تمام مدارک و اسناد لازم را قبل تر تهیه و ارائه کرده اید می توانید درخواست تجدید نظر کنید.

 متقاضی حق درخواست تجدیدنظر را دارد، درخواست تجدیدنظر باید به سفارت سوئیس ارائه شود و زمان لازم برای گرفتن رأی تجدید نظر فقط توسط سفارت مشخص می شود زیرا این امر نسبت به هر پرونده ممکن است متفاوت باشد.

رفع ریجکتی ویزای سوئیس با موسسه حامی مهاجر

درخواست ویزای شینگن لزوما آنچنان کار مشکلی نیست و با مشاوره صحیح مشاوران واجد شرایط، روند درخواست ویزا و درخواست تجدید نظر و یا درخواست مجدد را می توان به امری هموار و منطقی تبدیل کرد. برای رفع هرگونه ریجکتی ویزا اعم از ریجکتی ویزای آمریکا یا ریجکتی ویزای کانادا و یا ریجکتی ویزای شینگن میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0