لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

اگر لاتاری برنده شویم و نرویم چه می‌شود ؟

ثبت نـام لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2024

در این مطلب قصد داریم، از زاویه‌ای دیگر به مساله لاتاری گرین کارت آمریکا بپردازیم. معمولا افراد زیادی فقط به چگونگی سفر به آمریکا بعد از برنده شدن در لاتاری می‌اندیشند، ولی ما این مطلب را برای کسانی تهیه کرده‌ایم که به هر دلیل پس از برنده شدن در لاتاری، امکان استفاده از این موقعیت را ندارند. در این نوشته سعی شده است تمام سوالات مربوط به انصراف از حق برنده شدن در لاتاری پوشش داده شود. 

آیا امکان دارد پس از برنده شدن در لاتاری این شانس رو به شخص دیگری انتقال دهیم ؟

خیر. امکان انتقال حق برنده شدن در لاتاری وجود ندارد و فقط شخصی می‌تواند از این شانس استفاده کند که قبل از لاتاری اقدام به ثبت نام نموده و مدارک را تکمیل و ارسال کرده است و تمام حقوق برنده شدن در لاتاری فقط به نام شخص ثبت‌نام کننده می‌باشد.

آیا امکان فروش حق برنده شدن در لاتاری به شخص دیگری وجود دارد ؟

خیر. حق برنده شدن در لاتاری غیرقابل فروش است و فقط شخص شرکت کننده ( صاحب مدارک ) امکان استفاده از حق برنده شدن در لاتاری را دارا می‌باشد.

آیا امکان تمدید و یا استفاده از لاتاری در زمان دیگری وجود دارد ؟

خیر. چنین امکانی وجود ندارد و شما باید در تاریخ تعیین شده مدارک موردنیاز را به یکی از سفارت های آمریکا ارائه دهید.

اگر لاتاری برنده شویم و نرویم می‌توانیم سال بعد شرکت کنیم ؟

بله. هیچ مشکلی در خصوص ثبت نام در قرعه کشی لاتاری سال بعد وجود ندارد و متقاضی می‌تواند مجددا شرکت کند و عدم استفاده از حق وی در مرحله قبل در قرعه کشی سال جدید محاسبه نمی‌گردد.

چرا شخصی باید از حق برنده شدن خود در لاتاری انصراف دهد؟

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بسیار بزرگی است و در واقع یک جایزه بزرگ محسوب می‌شود. شاید برای برخی از افراد سوالی مطرح شود که چرا شخصی باید از شانس خود انصراف دهد. بنابراین باید مسائلی را مطرح کنیم که احتمالا نمی‌دانید و شاید مطلع نباشید که همه برندگان لاتاری گرین کارت، صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک آمریکا را پیدا نمی‌کنند و احتمال دارد پس از برنده شدن، به آن‌ها ویزا داده نشود.

در قوانین جدید لاتاری که ترامپ آن را به تصویب رسانده است، برندگان لاتاری برای دریافت گرین کارت باید دارای شرایط خاصی باشند، که یکی از این شرایط داشتن یک رابطه درجه یک (پدر، مادر، همسر و یا فرزند) با یک شهروند آمریکایی یا یک فرد دارنده گرین کارت آمریکا است. به همین دلایل شاید برخی افراد به دلیل ناامید شدن از این شرایط از حق برنده شدن خود در لاتاری انصراف دهند.

اما با وجود این شرایط نیز هنور هم می‌توان با استفاده از کارهای دیگر، به وسیله لاتاری گرین کارت آمریکا را دریافت کرد و نباید ناامید شد. اگر شما بتوانید ثابت کنید که برای امریکا و امنیت ملی این کشور هیچ خطری ندارید و حضور شما در این کشور مفید می باشد؛ امکان صدور ویزای لاتاری برای برندگان فراهم خواهد بود و پس از ورود به خاک آمریکا می‌توانند گرین کارت خود را دریافت نمایند.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8
کوثر
سلام وقت بخیر بنده دیروز پیش ثبت نام کردم هزینه هم واریز شد اس ام اس یوزر پس هم اومد ولی هرکاری میکنم وارد پنل کاربری نمیشه،مشکل از کجاست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورتی که با هرگونه مشکل در ثبت نام لاتاری با سایت حامی مهاجر مواجه شده ‌اید، کاملا پاسخگوی شما هستیم. فقط کافی است که به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر پیام دهید یا با شماره 02149078 تماس بگیرید.

ز.ج.
سلام وقت بخیر ایا بعد از انجام همه مراحل، حتما باید وارد خاک امریکا شد؟ اگر بله تا چه مدت باید در امریکا موند و بعد از اون میشه سفر کرد و از خاکش خارج شد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر تمام مراحل اخذ ویزای لاتاری را انجام داده و ویزای خود را دریافت کنید. ویزای شما به مدت شش ماه از تاریخ انجام مدیکال آمریکا، اعتبار خواهد داشت. در طول مدت اعتبار ویزا حتما باید وارد خاک آمریکا شوید.  پس از انجام کارهای خود در آمریکا و دریافت گرین کارت، باید 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از آن می‌توانید سفر کنید و از آمریکا خارج شوید. پیشنهاد می‌کنیم که حتما مقاله بررسی جامع شرایط برندگان لاتاری پس از ورود به خاک آمریکا را بخوانید.

آرزو
سلام چطور از اصالت ویزای خود مطلع شویم، قراره برایم ویزا بگیرن نمیدونم راست میگه یا دروغ؟
کارشناس حامی مهاجر

در ویزاهای آمریکا، شما به صورت حضوری با افسر سفارت آمریکا مصاحبه می‌کنید. بنابراین می‌تونید از خود افسر بپرسید ویزا برای شما صادر شد یا خیر. برای سایر ویزاها حتما از خدمات موسسات معتبر کمک بگیرید تا به مشکلی برنخورید.

مینا آریا
سلام،پدر و مادر من ده سال پیش لاتاری برنده شده اند ولی هنوز شهروند آمریکا نیستند و فقط گرین کارت دارند آیا شرکت شما میتواند از این طریق برای من،همسرم و تنها فرزندم اقامت دریافتذکند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع لطفا مقاله انواع ویزای مهاجرتی آمریکا را بخوانید.

حسن نادری
اگرلاتاری برنده شدید چقدروقت دارد تااقدام کند
کارشناس حامی مهاجر

سلام. تا پایان سال مالی وقت دارید. به طور مثال اگر در ماه می 2023 نتیجه خود را متوجه شوید، باید حتما تا سپتامبر 2023 مراحل دریافت ویزای لاتاری را انجام دهید و ویزای خود را دریافت کیند.

مریم ایمانی
ایا امریکا فراخوانی داده برای برندگان سالهای گذشته که مراجعه نکرده اند؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام فعلا خبر جدیدی در مورد برنده‌های لاتاری سال 2021 و 2020 نیست.

ناشناس
سلام من در زمان ثبت نام لاتری گرین کارت 2023 امریکا اسناد ۱۲ را درج کردم الحان اسناد ام نیست تنها 4 سال تجربه کاری دارم در شرکت های شخصی آیا کدام مشکلی برای من پیش میاید یانه در زمان مصاحبه بعد از برنده شدن در لاتری لطفآ راهنمایی کنید تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام لطفا برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
02148406

مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
نقد فیلم لاتاری

امیرعلی و نوشین دو جوان پایین شهر تهران هستند که به یکدیگر علاقه دارند و قصد دارند با همدیگر به خارج بروند، اما فردی به نام سامی، نوشین را ...

ادامه مطلب
یکشنبه 06 شهریور 1401
مزایای لاتاری و برنده شدن در لاتاری چیست؟

لاتاری امریکا یکی از راحت ترین، ارزان ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به آمریکاست. در این مقاله به صورت کامل درباره جایزه لاتاری گرین کارت صحبت کرده و توضیح داده‌ایم که مزیت لاتاری امریکا نسبت به سایر راه های مهاجرت به امریکا چیست. ...

ادامه مطلب
پنجشنبه 15 اردیبهشت 1401
بررسی نمونه جواب های لاتاری + جزئیات و مراحل بعد از آن

قصد داریم تا با بررسی نمونه جواب لاتاری شامل نمونه جواب مثبت لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری، مراحل برنده شدن لاتاری و موارد دیگر آگاهی شمارا در این زمینه بالا ببریم. ...

ادامه مطلب