راهنمای ثبت نام لاتاری 2024

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یا به بیان رایج لاتاری آمریکا ساده ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. لاتاری یک برنامه مهاجرتی برای حفظ تنوع نژادی است که هر سال برگزار می‌شود و در طی آن افرادی که متولد کشورهای خاصی هستند، می‌توانند با ثبت نام در لاتاری شانس خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت آمریکا امتحان نمایند.

با ثبت نام لاتاری آمریکا ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می‌شود، سپس در موعد مقرر (معمولا شش ماه پس از پایان مهلت ثبت نام لاتاری) میان افراد ثبت نام شده در لاتاری یک قرعه‌ کشی صورت می‌گیرد و کامپیوتر تعدادی از این افراد را به صورت تصادفی و به عنوان برنده لاتاری انتخاب می‌کند. برنده لاتاری پس از انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، ویزا دریافت می‌کند و می‌تواند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.

هدف از این مقاله آموزش ثبت نام لاتاری و ارائه یک راهنمای کامل ثبت نام لاتاری است. با استفاده از راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری ارائه شده در این مقاله می‌توانید با استفاده از خدمات حامی مهاجر به راحتی و بدون دغدغه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون ارائه خدمات ثبت نام لاتاری آمریکا ، ارائه مشاوره به برندگان لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا (حتی بدون مدرک زبان) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید.

راهنمای ثبت نام لاتاری (گام به گام و تصویری)

لاتاری آمریکا چیست ؟

از سال 1990 به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا، قانونی تصویب شد که به موجب آن ویزای Diversity یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV) به وجود آمد. این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است که یک فرد با داشتن آن و ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کند.

کشور آمریکا به وسیله مهاجران بنا شده است، جمعیت فعلی ساکن در آمریکا همه به نوعی مهاجر هستند که در سال‌های دور یا نزدیک وارد آمریکا شده و زندگی خود را در این کشور شروع کرده‌اند، به همین دلیل جمعیت آمریکا متشکل از نژادهای گوناگون است.

هدف از ایجاد ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری آمریکا حفظ تعادل و تناسب بین نژادهای گوناگون این کشور است، در نتیجه این ویزا به افراد متولد شده در کشورهای خاصی اعطا می‌شود و به افراد متولد شده در کشورهایی همچون چین یا انگلستان اعطا نمی‌شود، چرا که قبلا تعداد زیادی از افراد این کشورها به عنوان مهاجر وارد آمریکا شده‌اند.

 از سال 1995 هر ساله لیستی از کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه کشی بزرگ صادر می‌شود که ایران همواره جز این لیست بوده و سالانه 3 تا 4 هزار نفر ایرانی از طریق لاتاری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا و مهاجرت به این کشور می‌شوند.

نحوه دریافت این ویزا نیز فقط از طریق شانس است. قرعه‌کشی ویزای دایورسیتی آمریکا یا همان لاتاری آمریکا در هر سال برگزار می‌شود و همه ساله افراد زیادی در آن ثبت نام می‌کنند؛ حدود 55000 از افراد ثبت نام شده در هر سال به صورت تصادفی و توسط کامپیوتر انتخاب می‌شوند و این برندگان لاتاری واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی (یا همان ویزای لاتاری) آمریکا خواهند بود و می‌توانند پس از ورود به آمریکا، همانند شهروندان این کشور برای همیشه در آمریکا زندگی کرده، کار کنند و به تحصیل بپردازند.

لاتاری آمریکا چیه و چطور ثبت نام کنیم

مجری ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری لاتاری آمریکا

مجری برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. برگزاری لاتاری آمریکا در هر سال سه مرحله دارد که مرحله شامل مرحله ثبت نام لاتاری ، مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری است. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وظیفه دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری را بر عهده دارد و سپس مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای آن به وزارت امور خارجه و سفارت‌های آمریکا واگذار می‌شود.

بنابراین اگر در مورد برنامه لاتاری 2024 صحبت کنیم، ثبت نام برنامه لاتاری 2024، در سال 2022 انجام می‌شود، اعلام نتایج لاتاری آمریکا 2024 در سال 2023 خواهد بود و در نهایت برندگان لاتاری 2024 ، تا 30 ام سپتامبر 2024 زمان دارند که امور اداری دریافت ویزای لاتاری خود را انجام داده و وارد خاک آمریکا شوند.

 گفتنی است که پرونده لاتاری 2024 در سی سپتامبر 2024 برای همیشه بسته خواهد شد و در صورتی که برندگان آن نتوانند تا این تاریخ ویزا دریافت کنند، شانس خود را از دست می‌دهند و باید برای لاتاری سال بعد ثبت نام کنند. برای فهم بیشتر مطالب گفته شده، می‌توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

همانطور که در قسمت قبل متوجه شدید، ثبت نام هر برنامه لاتاری از دو سال قبل و عموما از ماه اکتبر آغاز شده و به مدت 33 روز ادامه می‌یابد. به طور مثال ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا، 5 اکتبر سال 2022 آغاز می‌شود ( 13مهر ماه 1401) و متقاضیان تا 8 نوامبر 2022 ( تا 17 آبان ماه 1401 ) فرصت دارند تا در لاتاری ثبت نام کنند.پس از اتمام 33 روز مهلت ثبت نام لاتاری آمریکا، سامانه ثبت نام لاتاری آمریکا بسته شده و تا یکسال بعد بسته باقی می‌ماند. بنابراین حتما در مهلت ثبت نام لاتاری ، کار خود را انجام دهید، چرا که این مهلت به هیچوجه تمدید نمی‌شود و در صورت از دست دادن آن باید برای لاتاری سال بعد برنامه ریزی نمایید.

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

دو شرط برای ثبت نام در لاتاری وجود دارد، اول اینکه فرد ثبت نام کننده باید متولد کشور خاصی باشد ( ایران نیز در لیست کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری وجود دارد ) ، دوم اینکه متقاضی حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد. گفتنی است که ثبت نام در لاتاری شرایط سنی ندارد و هر کس که دارای دو شرط بالا باشد، می‌تواند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام نماید.

به عنوان توضیحات تکمیلی باید بگوییم که برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، محل تولد شخص مهم است و تابعیت او در نظر گرفته نمی‌شود، به عنوان مثال اگر شخصی در ایران متولد شده باشد، ولی در حال حاضر تابعیت و پاسپورت انگلیسی داشته باشد، می‌تواند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کند چرا که ملاک فقط کشور محل تولد است. در مورد تحصیلات نیز باید اشاره کنیم که حداقل مدرک دیپلمی قبول است که معادل دیپلم 12 ساله آمریکا باشد. برای خواندن مطالب بیشتر و دریافت پاسخ همه سوال‌های خود، می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری (مطابق دستورالعمل جدید) را بخوانید.

شرط ثبت نام لاتاری آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

تنها مدرک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا یک قطعه عکس است. عکس لاتاری برای ثبت نام بسیار مهم است و اگر مطابق شرایط مشخصی نباشد، باعث کنار گذاشته شدن متقاضی از قرعه کشی لاتاری خواهد شد. برای ثبت نام لاتاری، هم متقاضی اصلی و هم افراد زیرمجموعه او (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیاز به عکس استاندارد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله شرایط عکس لاتاری را مطالعه کنید.

برای ثبت نام لاتاری 2024 بر خلاف برنامه های لاتاری سال های گذشته، نیازی به داشتن پاسپورت نیست. بنابراین همه افراد حتی دانشجویان و سربازان نیز می‌توانند در لاتاری امسال ثبت نام کنند. در ضمن توجه کنید که برای ثبت نام لاتاری هیچ نیاز به تصویر مدرک تحصیلی یا تصویر مدرک اشتغال به کار ندارید. فقط باید میزان تحصیلات خود را در فرم مشخص کنید. بنابراین تنها مدرکی که باید برای ثبت نام لاتاری آماده کنید، یک عکس استاندارد است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

آموزش ثبت نام لاتاری

همانطور که قبلا گفتیم، در هر سال فقط یک مهلت 33 روزه برای ثبت نام لاتاری وجود دارد و شما باید در زمان مقرر به سایت اصلی ثبت نام لاتاری آمریکا مراجعه نمایید و فرم‌های مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.

 در ابتدا ثبت نام لاتاری به صورت کاغذی انجام می‌شد، ولی در حال حاضر می‌توانید با مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. این سایت به زبان انگلیسی است و تمام اطلاعات وارد شده در آن نیاز باید به انگلیسی و فرمت آمریکایی باشد.

در صورت تکمیل ثبت‌نام بر روی سایت اصلی لاتاری، به شما یک کانفرمیشن نامبر یا کد پیگیری داده می‌شود. در هنگام اعلام نتایج لاتاری، با وارد کردن این کد کانفرمیشن به همراه نام خانوادگی و تاریخ تولد خود، می‌توانید از برنده شدن یا نشدن خود در لاتاری گرین کارت آمریکا مطلع شوید. بنابراین حتما این کد را تا زمان اعلام نتایج لاتاری نگه دارید.

تصویر کانفرمیشن لاتاری

توجه کنید که اطلاعات شما با وجود هرگونه اشتباه و حتی با ثبت عکس غیر قابل قبول نیز، ثبت شده و در نهایت به شما کد پیگیری یا کانفرمیشن نامبر داده می‌شود؛ اما داشتن کد پیگیری به معنای این نیست که حتما در قرعه کشی شرکت داده می‌شوید، در صورتی که اطلاعات وارد شده و یا عکس شما مورد قبول نباشد، اطلاعات شما از قرعه کشی کنار گذاشته خواهد شد و هیچ هشدار و یا اطلاعی در این زمینه به شما داده نخواهد شد.

همچنین اطلاع داشته باشید که در صورت تایید نهایی اطلاعات بر روی سایت اصلی ثبت نام لاتاری و دریافت کد پیگیری، اطلاعات وارد شده به هیچ وجه قابل ویرایش نیستند. در صورتی نیز که دوبار ثبت نام کنید، هر دو ثبت نام شما حذف خواهد شد و فرصت برنده شدن در لاتاری را از دست خواهید داد. بنابراین لزوم وارد کردن صحیح اطلاعات بسیار مهم و با اهمیت است.

حال اگر شما به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشید و یا آنکه احتیاج به یک فرد مجرب برای اطمینان از تکمیل درست ثبت نام لاتاری داشته باشید، چطور می‌توانید در لاتاری ثبت نام نمایید. برای این کار می‌توانید از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید. در ادامه آموزش ثبت نام لاتاری به وسیله موسسه حامی مهاجر بیان می‌شود.

آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا

راهنمای ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر از دو طریق حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. در روش حضوری متقاضی ثبت نام لاتاری به دفتر موسسه حامی مهاجر در تهران مراجعه می‌کند و تعدادی فرم کاغذی به زبان فارسی را تکمیل می‌نماید. در صورت داشتن هرگونه سوال کارشناسان ما می‌توانند شما را راهنمایی نمایند و حتی اگر عکس مناسب برای ثبت نام در لاتاری ندارید، خدمات عکاسی لاتاری نیز در موسسه ارائه می‌شود.

اطلاعاتی که به وسیله فرم‌های کاغذی از شما دریافت می‌گردد، به وسیله کارشناسان مجرب موسسه حامی مهاجر به صورت کاملا صحیح و دقیق بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت شده و در نهایت کد پیگیری ثبت نام یا کانفرمیشن نامبر به شما داده خواهد شد. برای ثبت نام حضوری لاتاری در موسسه حامی مهاجر می‌توانید از طریق سامانه دریافت وقت حضوری یا تماس با شماره 02149078 نوبت ثبت نام حضوری دریافت کنید.

در صورتی که در شهر تهران حضور ندارید و یا به دلایل دیگر قصد دارید به صورت آنلاین از خدمات حامی مهاجر بهره‌مند شوید، در آن صورت می‌توانید با کلیک بر روی لینک مقابل وارد فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید و به این وسیله اطلاعات مورد نیاز را برای موسسه ما ارسال نمایید. در ادامه راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری به وسیله فرم الکترونیکی حامی مهاجر توضیح داده شده است.

راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری

در این قسمت قصد داریم به صورت مرحله به مرحله راهنمای فرم ثبت نام لاتاری بر روی سایت حامی مهاجر را توضیح دهیم. در واقع ثبت نامی که به وسیله این فرم الکترونیکی انجام می‌دهید، یک نوع پیش ثبت نام لاتاری است و ثبت نام اصلی لاتاری محسوب نمی‌شود. با تکمیل این فرم اطلاعات شما به دست کارشناسان ما می‌رسد. کارشناسان ما پس از بررسی اطلاعات و حصول اطمینان از نداشتن هیچگونه مشکل، اطلاعات دریافت شده شما را بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت می‌کنند و در نهایت شماره پیگیری را در پنل کاربری شما قرار می‌دهند، البته ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر مزیت‌های دیگری نیز دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

وضعیت ثبت نام لاتاری شما، در هر لحظه بر روی پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل مشاهده است و در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید از طریق واتساپ پشتیبانی حامی مهاجر یا شماره تماس 02149078 با ما در ارتباط باشید و به صورت کامل پاسخگوی شما هستیم.

ورود به فرم ثبت نام لاتاری

هنگامی که وارد فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید، با صفحه زیر روبرو می‌شوید. همانطور که در تصویر زیر نیز می‌بینید، در این صفحه باید وضعیت تاهل و تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را مشخص کنید و نوع ثبت نام خود (دو شانسه یا تک شانسه) را تعیین کنید.

صفحه ورود به فرم ثبت نام لاتاری

توجه کنید که اگر طلاق گرفته‌اید، باید گزینه مجرد را انتخاب کنید. همچنین آگاه باشید که حتی در صورتی که وضعیت مجرد را انتخاب کرده‌اید، باز هم باید تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را در همین صفحه مشخص کنید. اگر فرزندی هم ندارید، باید گزینه فرزندی ندارم را انتخاب کنید.

افرادی که متاهل هستند، می‌توانند با فعال کردن تیک ثبت نام دو شانسه از دو شانس در لاتاری بهره‌مند شوند. به این صورت که با فعال کردن این گزینه، یک بار شما به عنوان متقاضی اصلی و همسرتان به عنوان زیرمجموعه شما ثبت نام می‌شود، یک بار هم همسرتان به عنوان متقاضی اصلی و شما به عنوان زیرمجموعه ایشان ثبت نام خواهید شد. هر کدام که برنده شوید، می‌توانید به صورت خانوادگی به آمریکا مهاجرت کنید.

بعد از اینکه طبق عکس بالا، وضعیت تمام گزینه های را مشخص کردید، بر روی دکمه موافقت و ورود به فرم ثبت نام کلیک کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید و مراحل بعدی را انجام دهید.

تکمیل اطلاعات هویتی در فرم ثبت نام لاتاری

اولین اطلاعاتی را که باید در این فرم وارد کنید، تکمیل اطلاعات هویتی متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری آمریکاست. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، همه چیز به صورت فارسی برای شما توضیح داده شده است، فقط نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که باید حتما نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی وارد کنید.

تکمیل اطلاعات هویتی در فرم ثبت نام لاتاری

در این بخش باید اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل تولد و شهر محل تولد را وارد کنید. تاریخ تولد هم باید به میلادی وارد شود. یک گزینه دیگر هم در این قسمت وجود دارد که مخصوص اتباع خارجی است و ایرانیان باید کشور تابعیت خود را ایران انتخاب کنند. در صورتی که در ایران متولد شده‌اید، ولی جز اتباع کشورهای خارجی هستید، باید کشور تابعیت خود را نیز مشخص کنید.

وارد کردن آدرس در فرم ثبت نام لاتاری

در مرحله بعدی باید اطلاعات مربوط به آدرس محل سکونت خود را تکمیل نمایید. در صورتی که می‌توانید آدرستان را به زبان انگلیسی ثبت کنید، ولی در صورتی که امکان آن وجود ندارد، می‌توانید به زبان فارسی نیز آن را بنویسید. کارشناسان حامی مهاجر در هنگام وارد کردن اطلاعات شما در سایت اصلی، آدرس فارسی شما را به فرمت انگلیسی تبدیل خواهند کرد.

توجه کنید که هیچ چیز قرار نیست به این آدرس پست شود. بنابراین برای تکمیل این قسمت وسواس بسیار زیاد به خرج ندهید. در صورتی که کدپستی خانه خود را نمی‌دانید، می‌توانید آن را تکمیل نکنید.

نحوه تکمیل آدرس در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات مربوط به حساب کاربری

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، قسمت بعدی مربوط به اطلاعات کاربری شماست، که به منظور ارتباط موسسه با شما دریافت می‌گردد، کارشناسان ما به وسیله این اطلاعات در صورت بروز هرگونه مشکل، با شما تماس خواهند گرفت و نسبت به اصلاح و تکمیل اطلاعات اقدام خواهند کرد.

همچنین یکی دیگر از خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه ثبت نام لاتاری این است که پس از اعلام نتایج لاتاری، در سریع‌ترین زمان نتیجه به وسیله پیامک یا تماس تلفنی به شما اعلام خواهد شد. جالب است بدانید که سایت اصلی لاتاری آمریکا حتی در صورت برنده شدن شما، هیچگونه اطلاع‌رسانی به شما انجام نمی‌دهد و هیچگونه ایمیل ، نامه یا پیامک از آن‌ها دریافت نخواهید کرد؛ ولی در صورتی که از طریق موسسه ما ثبت نام کرده باشید، در هر صورت (چه برنده شوید، چه نشوید) به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تمام متقاضیانی که با حامی مهاجر در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند، یک پنل کاربری بر روی سایت حامی مهاجر دارند که نام کاربری آن‌ها شماره موبایل کاربر و رمز این پنل نیز در همین قسمت توسط کاربر مشخص می‌شود. بنابراین هنگام ورود شماره موبایل و انتخاب رمز عبور در این قسمت، دقت زیادی انجام دهید تا در دسترسی به پنل کاربری خود دچار مشکل نشوید. در صورت عدم دسترسی به پنل کاربری خود، می‌توانید مشکل را به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر اطلاع دهید.

تکمیل اطلاعات مربوط به پنل کاربری در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل سایر اطلاعات در فرم ثبت نام لاتاری (تحصیلات و...)

در قسمت بعدی، بعد از وارد کردن نام و خانوادگی خود به زبان فارسی، باید وضعیت مدرک تحصیلی خود را مشخص کنید. همه مقاطع و شرایط به دقت لیست شده‌اند، با مطالعه دقیق همه گزینه‌ها، مورد منطبق با شرایط خودتان را انتخاب نمایید.

اطلاعات مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام لاتاری

پس از انتخاب مدرک تحصیلی، شغل فعلی خود را نیز از لیست انتخاب کنید. بر روی این گزینه نیز حساسیت زیادی به خرج ندهید و اگر شغل شما جز گزینه‌ها نیست، فقط کافی است که گزینه سایر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب شغل نیز نحوه آشنایی خود با موسسه حامی مهاجر و وضعیت تابعیت همسر خود را نیز مشخص کرده و به مرحله بارگذاری عکس بروید.

بارگذاری عکس در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات گفته شده، نوبت به بارگذاری عکس می‌رسد. لطفا فایل عکس خود را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد شرایط عکس لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

نحوه اپلود عکس در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات همسر در فرم ثبت نام لاتاری

بخش بعدی مربوط به وضعیت تاهل شماست، چنانچه مجرد باشید. تکمیل فرم ثبت نام لاتاری در مرحله قبل برای شما به اتمام می‌رسد؛ ولی در صورتی که متاهل هستید، باید اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید.

چنانچه ازدواج کرده‌اید و به هر دلیل از همسر خود جدا شده‌اید (متارکه یا فوت همسر) نیازی به وارد کردن اطلاعات همسرتان نیست و فقط باید مشخصات فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را وارد نمایید، توجه کنید که این اشخاص در صورتی که حتی قصد به همراه بردن فرزندان زیر 21 سال خود را نداشته باشند نیز باید اطلاعات آن‌ها را وارد نمایند.

توجه کنید که معیار مجرد یا متاهل بودن شما اطلاعات شناسنامه است. در صورتی که اطلاعات همسر در شناسنامه شما وجود دارد. باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و اطلاعات همسر را نیز درون فرم تکمیل کنید. در صورتی که متاهل باشید و به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید، بعد از برنده شدن به دردسر خواهید افتاد و امکان دریافت ویزا را از دست خواهید داد.

نحوه تکمیل اطلاعات همسر در فرم ثبت نام لاتاری

بارگذاری عکس همسر در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات همسر، نوبت به بارگذاری عکس ایشان می‌رسد. لطفا فایل عکس همسر خود را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید.

شرایط اپلود عکس همسر در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

چنانچه متاهل هستید، باید اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید. حتی اگر این فرزندان از همسر قبلی شما هستند و با شما زندگی نمی‌کنند، باید اطلاعات آن‌ها در فرم تکمیل شود. در ضمن توجه کنید که اطلاعات فرزندان همسر شما نیز باید در فرم ثبت نام شما تکمیل شود. (به شرطی که زیر 21 سال و مجرد باشند)

چنانچه طلاق گرفته‌اید و گزینه مجرد را برای وضعیت تاهل انتخاب کرده‌اید. باز هم باید حتما اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید. حتی اگر حضانت آن‌ها را نداشته و قصد بردن آن‌ها به آمریکا را ندارید، باز هم باید اطلاعات آن‌ها را در فرم ثبت نام لاتاری خود تکمیل کنید.

نحوه تکمیل مشخصات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

بارگذاری عکس فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات هر فرزند، باید عکس او را نیز در فرم ثبت نام لاتاری بارگذاری کنید. توجه کنید که بارگذاری عکس فرزندان زیر 21 سال الزامی است. حتی اگر فرزندتان یک روزه باشد و یا حتی اگر با شما زندگی نمی‌کند، باید نسبت به بارگذاری و آپلود عکس او در محل مربوطه، اقدام نمایید.

برای تهیه عکس نوزدان و کودکان سخت گیری وجود ندارد. می‌توانید نوزادان را روی یک ملحفه سفید بخوابانید و از سمت بالا از آن‌ها عکس بگیرید. در مورد کودکان نیز، کمی تغییر جهت صورت در عکس، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین هنگام گرفتن عکس لاتاری از نوزادان و کودکان، آن‌ها را اذیت نکنید و حتما مقاله آشنایی با شرایط عکس لاتاری کودکان و نوزادان را بخوانید.

شرایط اپلود عکس فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

ثبت فرم لاتاری

در انتهای فرم نیز یک مربع خالی مشاهده می‌کنید که مقابل آن عبارت "I’m not a robot " یا "من ربات نیستم" نوشته شده است، پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، بر روی مربع خالی کلیک کنید، پس از تیک خوردن مربع، می‌توانید گزینه ثبت فرم را بزنید.

ثبت نهایی فرم ثبت نام لاتاری

ورود به مرحله پرداخت ثبت نام لاتاری

پس از ورود اطلاعات متقاضی اصلی و زیرمجموعه ها، صورتحساب هزینه ثبت نام لاتاری مطابق عکس زیر برای شما صادر می‌شود. هزینه ثبت نام با توجه به تعداد افرادی که قصد ثبت نام آن‌ها را دارید و همچنین با توجه به دو شانسه یا تک شانسه بودن فرم ثبت نام لاتاری، متفاوت است. لطفا اطلاعات نوشته شده در این صورتحساب را به دقت مطالعه کنید و سپس گزینه پرداخت را بزنید.

محاسبه هزینه ثبت نام لاتاری

پس از زدن گزینه پرداخت، به درگاه بانکی هدایت خواهید شد و می‌توانید هزینه ثبت نام لاتاری را به شکلی کاملا امن پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه، صفحه‌ای مشابه عکس زیر خواهید دید که نشان می‌دهد ثبت نام شده موفقیت آمیز بوده و اطلاعات شما در سایت حامی مهاجر ثبت شده است. به محض شروع زمان ثبت نام اصلی لاتاری، کارشناسان ما اطلاعاتتان را بررسی خواهند کرد و در صورت وجود مشکل در فرم یا عکس شما، با شما تماس خواهند گرفت.

عکس صفحه ثبت نام نهایی در لاتاری

در ضمن وضعیت لحظه‌ای فرم ثبت نام لاتاری شما از طریق پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل مشاهده است. فقط کافی است که وارد پنل کاربری خود شوید. نام کاربری شماره تلفن همراه است و رمز ورود را نیز خودتان هنگام ثبت نام لاتاری تعیین کرده‌اید.

در صورت عدم دسترسی به پنل کاربری خود یا هرگونه خطا در هنگام ثبت نام، می‌توانید مشکل را به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر اطلاع دهید. پاسخگوی شما هستیم و در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 192
مصطفی شریفی گلورزی
لینک ثبت نام کجاست از کجا باید ثبت نام کنیم لطفا راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا در تاریخ 17 آبان به پایان رسید. برای ثبت نام لاتاری سال بعد (لاتاری 2025 آمریکا) باید منتظر باشید. به زودی پیش ثبت نام لاتاری در سایت حامی مهاجر آغاز خواهد شد.

حمید
سلام وقت بخیر تا چه زمان فرصت ارسال مشخصات برای شما را داریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا هر چه سریع تر این کار را انجام دهید. حدود یک روز تا پایان ثبت نام لاتاری باقی مانده است و در ساعات پایانی سایت اصلی ترافیک بالایی دارد.

ارسلان
سلام میخواستم بپرسم اگه تا اعلام نتایج فرد ۲۱ سال و یک روز داشته باشه باز هم زیر مجموعه پدر و مادر حساب میشه یا خیر؟ سوال دوم اینکه اگر فرد ۲۱ سال و چند ماه سن داشته باشه باز هم میتونه زیر مجموعه پدر یا مادر قرار بگیره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک سن فرزندان، زمان ثبت نام لاتاری است. اگر در زمان ثبت نام، فرزندان زیر 21 سال باشند، می‌توانند زیرمجموعه پدر و مادر در لاتاری ثبت نام کنند.

مهدی
اگردر ثبت نام قبول شوی و نتوانی استفاده کنی برای ثبت نام دوره های بعدی محدودیت ایجاد می شود
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. هیچ محدودیتی در ثبت نام لاتاری سال های بعد وجود ندارد.

ali gheysar
سلام من امرور فرم رو خودم پر کردم و مبلغ از حسابم کسر شد و یک پیامک اومد واسم بعدش دیگه هیچ مرحله ای باز نشد برام چطوری مطمعن شم که ثبت نامم دقیق بوده
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر از طریق حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید از پنل کاربری خود در سایت حامی مهاجر، وضعیت ثبت نام خود را به صورت لحظه ای پیگیری فرمایید.

علی منصور
سلام خانمم بارداره و تا دو ماه دیگه بچه ممون به دنیا میاد بعدا اگر برده لاتاری بشم شامل فرزندم هم میشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بله. مشکلی وجود ندارد و می‌توانید فرزند خود را نیز به آمریکا ببرید.

رضایی
با سلام . بنده و همسرم از هم جدا شدیم .اگر هردو بخوایم ثبت نام کنیم .بچه مون فقط میتونه به عنوان زیر مجموعه یکیمون ثبت نام کنه یا هردومون میتونیم به عنوان زیرمجموعه خودمون جداگونه ثبت نامش کنیم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فرزند شما هم باید زیرمجموعه شما و هم زیرمجموعه همسرتان در لاتاری ثبت نام شود. 

جواد
با سلام اگر فرم به صورت متعهل پر کنیم در صورن برنده شدن باید تاریخ سند ازدواج قبل از ثبت نام باشه یا فرقی نداره ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله باید قبل از زمان ثبت نام لاتاری باشه.

آرش
سلام. اگر یک نفر متعهل همسرش رو به عنوان وابسه ثبت نام کنه، مادرش رو هم میتونا به عنوان وابسته ثبت نام کنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. متقاضیان فقط می‌توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد را به عنوان زیر مجموعه خود ثبت نام کنند.

ندا رضایی
سلام من میخواستم بدونم فرزند های بالای ۲۱ سال رو چطوری باید ثبت نام کرد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فرزندان بالای 21 سال به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام می‌شوند و نمی‌توانند زیرمجموعه پدر یا مادر خود باشند.

سپیده
سلام در هنگام پر کردن سایت لاتاری مهمه که حروف بزرگ یا کوچیک باشن ؟حرف اول بزرگ باشه نباشه؟ شماره موبایل چطوری وارد بشه ممنون میشم جواب بدید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. کوچک و بزرگ بودن اهمیتی ندارد. شماره موبایل را هم با کد ایران وارد کنید.

کارشناس حامی مهاجر

سلام. کوچک و بزرگ بودن اهمیتی ندارد. شماره موبایل را هم با کد ایران وارد کنید.

آرش
سلام،بنده فامیلی طولانی با تعداد کلمات بالا دارم،میتونم چند بار با حذف کردن بعضی از کلمات فامیلی ثبت نام کنم،اینجوری چندین بار میتونم ثبت نام کنم شانسم افزایش پیدا میکنه،در صورت قبولی به سرعت شناسنامه و پاسپورتمو عوض میکنم تبدیل به همون فامیلی برنده،آیا امکان داره؟سیستم متوجه نمیشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. این کار را به هیچ وجه انجام ندهید. تمام ثبت نام های شما باطل خواهد شد. شما باید عکس خود را نیز در فرم آپلود کنید. چهره شما که با تغییر نام عوض نمی‌شود! اینگونه فقط شانس خود را از بین می‌برید.

کیمیا
سلام وقت بخیر من توی ثبت نام لاتاری جای نام و نام خانوادگی رو برعکس زدم و تعداد فرزند چون گزینه ی مجرد رو وارد کرده بودم فک کردم لازم نیست و خالی گذاشتم مشکلی پیش میاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در صورت برنده شدن در لاتاری با مشکل مواجه خواهید شد. به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌کنیم در صورت نداشتن تجربه تکمیل فرم لاتاری، حتما از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید.

مهدی
درود بر شما آیا امکان این هست که زن وشوهر هر کدام یک بار جداگانه ثبت نام کنند و آیا تاثیری در افزایش شانس داره سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله این امکان وجود دارد. فقط کافیه که در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، گزینه ثبت نام دو شانسه را انتخاب کنید.

هانی
سلام من تمام دروس کارشناسی و پاس کردم خیلی ساله فقط پایان نامه ندادم و رها کردم به این دلیل مدرکم و نگرفتم هنوز . اصل ریز نمراتم و دارم به غیر از نمره پایان نامه . تو فرم مدرکم و باید چی بزنم؟ مدرکی تو دستم ندارم فعلا
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک فارغ التحصیلی شماست. آیا شما به صورت رسمی فارغ التحصیل شده اید؟ در این صورت می‌توانید کارشناسی را انتخاب کنید، در غیر این صورت مدرک دیپلم را انتخاب کنید.

فیروزه
سلام، تو قسمت مدرک، آخرین مدرک تحصیلی رو باید بزنیم یا بالاترین مدرک رو؟ من بعد از کارشناسی ارشد، لیسانس یک رشته ی دیگه رو گرفتم کدومو بزنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در ثبت نام لاتاری بالاترین مدرک تحصیلی خود را انتخاب کنید.

حدیث مرادی
سلام.درحال حاضر دیپلم به من ندادن (تجدید ندارم)و گفتن که دی ماه میدن بهم الان گواهی موقت پایان تحصیلات دارم توی قسمت تحصیلات چه گزینه ای بزنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما دیپلم دارید، گزینه دیپلم را انتخاب کنید. (دریافت مدرک تحصیلی اهمیتی ندارد، فقط باید فارغ التحصیل شده باشید.)

آریابرزین
سلام وخسته نباشید خدمت تیم خوب حامی مهاجر. من در حال تحصیل در رشته عمران کارشناسی پیوسته هستم اما اکنون ترم 4 هستم و در فرم ثبت برای حامی مهاجر دانشجوی کاردانی رو انتخاب کردم مشکلی پیش نمیاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مخاطب گرامی، شما باید مدرک تحصیلی دیپلم را انتخاب می‌کردید. امکان ویرایش فرم در سایت اصلی وجود ندارد.

طوسی
سلام وقت بخیر میخواستم بدونم نوزاد یه ماهه هم میتونه مستقل ثبت نام بشه یا باید به همرا با مدر یا مادرش باشه 🙏
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مسلما نوزاد یک ماهه دیپلم ندارد، بنابراین نمی‌تواند به صورت مستقل ثبت نام کند و حتما باید به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر در لاتاری ثبت نام کند.

حامد علیرضایی
سلام من نامزد دارم و شناسنامه ای نشده خاستم ببینم که خب طول میکشه تا ایشون همسر بنده بشن میخام ببینم باید چکار کنم چون میخام حالا اگر مثلا یموقع برنده شدم چون میخام ایشون رو هم با خودم باشه باید چکار کنم؟ البته به چند ماه آینده کشدیه میشه ازدواجمون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما و همسرتان به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنید. اگر در زمان برنده شدن با یکدیگر ازدواج کرده باشید، می‌توانید با یکدیگر به آمریکا بروید.

محمد
سلام وقت بخیر فرزند بالای 21 سال در صورتی که مجرد باشه امکان داره زیر مجموعه سرپرست خانواده باشه؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر.

شیدا
سلام میخواستم بدونم عکس برای ثبت نام منی که مجردم عکس از خودم کافیه یا باید از کل اعضای خانواده وارد کنم؟ در قسمت توضیحات فقط راجب متاهل ها توضیح دادن
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما مجرد هستید و به صورت تنها در لاتاری ثبت نام می‌کنید. بنابراین فقط باید عکس خود را در فرم ثبت نام لاتاری آپلود کنید.

علی کاظمی
سلام در مورد خانم های باردار گزینه یا توضیحاتی باید ارائه بشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. نیازی نیست. اگر فرزند شما بعد از برنده شدن به دنیا آمد، می‌توانید او را همراه خود به آمریکا ببرید.

حامد
سلام ،من اشتباهی دو بار ثبت نام کردم ،یعنی هردو حذف شدند؟وایییییی
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله متاسفانه

علی هاشمی
سلام من در مقطع دیپلم یدونه درس رو پاس نکردم دی ماه پاس میشه میتونم بزنم دیپلم مقطع تحصیلیمو؟چون تا وقت قرعه کشی من پاس شده ام
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک زمان ثبت نام لاتاری است، نه زمان اعلام نتایج لاتاری. در حال حاضر (زمان ثبت نام لاتاری) شما دیپلم ندارید.

نازنین حیدرزاده
سلام وقتتون بخیر من لیسانس دارم اما هنوز نرفتم مدرکم رو دریافت کنم . اخرین مدرک تحصیلی رو باید لیسانس بزنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

ملاک فارغ التحصیلی شماست. بنابراین مدرک تحصیلی لیسانس را انتخاب کنید.

طلایی
سلام وقت بخیر من از طریق دادگاه در حال جدایی هستم اما حکم نهایی طلاق هنوز صادر نشده برای گزینه ی تاهل کدام گزینه رو باید بزنم ؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک طلاق و ازدواج در ثبت نام لاتاری، اطلاعات شناسنامه شماست. پس شما باید به صورت متاهل ثبت نام کنید. 

آزاده جعفری
سلام لطفا هزینه ثبت نام لاتاری رو بگید ممنون میشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا مقاله هزینه ثبت نام لاتاری را بخوانید. در این مقاله همه چیز به صورت کامل توضیح داده شده است.

احسان
سلام من در حال تحصیل در ترم ۷ کارشناسی هستم میخواستم ببینم مدرک تحصیلی را چی باید انتخاب کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مدرک دیپلم را انتخاب کنید.

سکینه محمودیان
برا ثبت مدرک تحصیلی بنده آموزش ابتدایی هستم ولی خانه دار تو سفارت وقت مصاحبه تو این زمینه سوال میشه ؟ در نحوه پیدا کردن شغل در آمریکا تاثیری داره ؟ همسرم حتما مدرک و شغلشون رو باید ثبت کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در مورد این موارد مشکلی وجود ندارد. کارشناسان بعد از برنده شدن در لاتاری به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد. اگر همسر را به عنوان زیر مجموعه خودتان ثبت نام می‌کنید، نیازی به ذکر مدرک تحصیلی و شغل ایشان ندارید.

مهدی حیدری
سلام. برای کودکان به صورت مستقل نمی توان ثبت نام کرد؟ و اینکه برای ثبت نام همسر هم باید مجدد همه ی این مسیر رو رفت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای فرزند زیر 21 سالی که دیپلم داشته باشد، می‌توانید هم به صورت مستقل و هم به صورت زیرمجموعه ثبت نام کنید. برای ثبت نام همسر هم نیاز نیست تمام مراحل را دوباره انجام دهید. فقط در ابتدای فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، گزینه ثبت نام دوشانسه را انتخاب کنید.

sadegh ariya
سلام وقت بخیر برای ثبت نام از آنجایی که امریکا داخل ایران سفارت ندارد باید خودمون هنگام ثبت نام مشخص بکنیم تو کدوم کشور مراجعه میکنیم بعد از برنده سدن یا اینکه وقتی برنده شدیم به هر سفارتی میتوانیم مراجعه بکنیم ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. انتخاب سفارت در مرحله ثبت نام لاتاری مشخص نمی‌شود. بعد از برنده شدن در لاتاری و در هنگام تکمیل فرم برندگان لاتاری، می‌توانید سفارت مورد نظر خود را پیشنهاد دهید. اما در نهایت تعیین سفارت برای مصاحبه برنده لاتاری، برعهده دولت آمریکاست. 

محمد
سلام من متولد شهر ایذه هستم که تو ویکی پیدیا Izeh نوشته ولی جایی که پاسپورت گرفتم اشتباهی یک حرف e اولش اضافه کرده و نوشته Eizeh, الان باید همان کلمه پاسپورت را بنویسم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. محل تولد را مطابق نوشته پاسپورت وارد کنید.

فاطمه احمدی
عالی بود اما کسانی مجرد باشه چی قسم مادر پدر خوده ثبت کند.لطفا یک معلومات بدهید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در ثبت نام لاتاری فرد مجرد نمی‌تواند زیر مجموعه داشت باشد. فقط می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به عنوان زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام کنید. 

شیشه چی
سلام وقت بخیر این که نوشتید نیازی به پاسپورت نیست، تاریخ اعتبار پاسپورت همسرم تمام شده باز هم میتونه ثبت نام کنه؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. کلا نیازی به هیچ کدام از اطلاعات پاسپورت نیست. اصلا نیازی به پاسپورت برای ثبت نام لاتاری نیست. پس همسر شما هم می‌تواند در لاتاری ثبت نام کند و مشکلی نیست.

زهره
سلام و وقت بخیر بنده یک خانم 43 ساله هستم که ده سالی است طلاق گرفتم و یک فرزند 28 ساله و 17 ساله دارم. اگر برای خودم و فرزند 17 ساله بخوام ثبت نام کنم ، باید گزینه مجرد رو انتخاب کنم یا طلاق گرفته ؟
کارشناس حامی مهاجر

در ابتدای فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر، گزینه مجرد را انتخاب کرده و تعداد فرزندان خود را نیز عدد یک انتخاب کنید. بعد از وارد شدن به فرم اصلی، در قسمت وضعیت تاهل، گزینه طلاق را انتخاب کنید. 

پریسیما
سلام وقت شما بخیر اگه کسی برنده لاتاری شه میتونه این امتیاز رو بفروشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. امکان خرید و فروش امتیاز برنده شدن در لاتاری وجود ندارد.

زهرا ولی پور
سلام آخرین ثبت نام دو شانسی با یک بچه چقدره
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای اطلاع از تمام هزینه ها، لطفا مقاله هزینه ثبت نام لاتاری را بخوانید.

مهرشاد حیدری
سلام برای ثبت نام در لاتاری حتما باید کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشیم؟ چون هنوز سربازی نرفتم و میخوام ثبت نام کنم به مشکل برنمیخورم؟
کارشناس حامی مهاجر

برای ثبت نام لاتاری نیازی به کارت پایان خدمت ندارید. ولی توجه کنید که برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، باید از کشور خارج شوید و در آن زمان نیاز به پاسپورت و اجازه خروج از کشور دارید.

آزیتا جلیل آبادی
سلام وقت ب خیر عکس پارسالمون را میشه بدیم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. برای ثبت نام لاتاری باید از عکس جدید (حداکثر برای 6 ماه گذشته) استفاده کنید. 

رسولی
سلام من افغان هستم در کاشان زندگی میکنم شرایط اومدن حضوری به مرکز اصلی رو ندارم میشه به من یه شماره ایمو بفرستید تا بتوانم با رهنمایی شما ثبت نام درست کنم چون وتساب فعلا فیلتر هست از ایمو رهنماییم کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ثبت نام لاتاری در موسسه حامی مهاجر به صورت آنلاین و حضوری انجام میشه. اگر امکان مراجعه حضوری را ندارید، از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، به صورت آنلاین و غیرحضوری ثبت نام کنید و حتی از تخفیف هم بهره‌مند شوید.

Reza mohammadi
سلام..اگه در حین سربازی باشیم و لاتاری برنده بشیم چیکار باید کرد؟امکان ایست خدمت و خروج از کشور از طریق وثیقه هست یا کلا منتفی میشه؟ و اینکه مراحل لاتاری تا مهاجرت چقد طول میکشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. توجه کنید، که بعد از پایان مهلت ثبت نام لاتاری، 6 ماه بعد و در ماه می نتیجه اعلام میشه. بعد از اعلام نتیجه هم شروع رسیدگی به پرونده برنده های لاتاری از ماه اکتبر شروع میشه. پرونده ها به ترتیب کیس نامبر رسیدگی میشن. بنابراین پردازش پرونده یک برنده لاتاری حدودا از 10 ماه تا 17 ماه بعد از پایان مهلت ثبت نام شروع میشه. 

احسان
سلام. 20سالمه. دیپلمم رو خرداد سال بعد میگیرم. میتونم مدرکم رو دیپلم بزنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. ملاک آخرین مدرک تحصیلی در زمان ثبت نام لاتاری است. شما در زمان ثبت نام لاتاری دیپلم ندارید. بنابراین می‌توانید زیرمجموعه پدر و مادر خود در لاتاری ثبت نام کنید.

سینا خلیلی
سلام وقت بخیر چون امسال پاسپورت نمیخواد وقتی میخوایم اسم انگلیسی وارد کنیم اگر اسم یا فامیلی با پاسورتی که بعدا میخوایم بگیریم از نظر کلمه متفاوت باشه چی کار کنیم؟ مثلا hosseini hoseini یا kordkheyli kordkheili
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در هنگام پاسپورت گرفتن، فرمی را تکمیل می‌کنید و در آن فرم از شما درخواست شده است که نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی بنویسید. در آن زمان دقت کنید که نامتان را دقیقا همانند زمانی بنویسید که در لاتاری ثبت نام کرده‌اید.

گلسرخ
سلام ببخشید اگه ما برنده شدیم از ما مصاحبه ای هم میگیرن که ببینن انگلیسی بلدیم یا نه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. برندگان لاتاری برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری هیچ نیازی به مدرک زبان یا حتی دانستن زبان انگلیسی ندارند. چرا که مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا هم به زبان فارسی انجام می‌شود. اما برای زندگی در آمریکا و ارتباط با مردم، مسلما نیاز به یادگیری زبان انگلیسی خواهید داشت.

احمدی محمد
سلام باشنده افغانستان هستم الان تهران زندگی میکنم، معلوم نیست تا سال آینده اینجا باشم یا برگردم. میشه راهنمایی کنید لطفا آیا آدرس اینجا را بنویسم یا افغانستان؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. آدرسی که در حال حاضر در آنجا زندگی می‌کنید را وارد کنید.

شادی معماری
سلام در مرحله اول ثبت نام نیاز به ترجمه شناسنامه و مدرک و سند ازدواج نیست؟ فقط باید عکس داشته باشیم و تمام اطلاعات را درست در فرم ها وارد کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. درست است. در هنگام ثبت نام لاتاری هیچ نیازی به آپلود مدارک تحصیلی و هویتی نیست. 

مهدی
سلام بنده 20 سال سن دارم. اگر پدرومادرم رو ثبت نام کنم و خودم به عنوان زیرمجموعه اونها ثبت کنم و اسمشون در بیاد میتونم خودم به تنهایی برم سفارت ؟ چون اونها تمایلی به رفتن ندارن.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. بعد از برنده شدن همه اعضای خانواده باید برای مصاحبه به سفارت بروند. در صورت ویزا گرفتن هم، کیس برنده اصلی حتما باید وارد آمریکا شود.

تارامیری
سلام ببخشید من در مراحل طلاق هستم ولی ۲ ماه از زمان عده طلاقم مونده تا شناسنامه مو تحویل بگیرم.الان تو فرم ثبت نام گزیته طلاق گرفته م رو انتخاب کنم؟یا متاهل؟ به اطلاعات همسر مثل عکس مناسب ثبت نام دسترسی ندارم.چه کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ملاک اطلاعات شناسنامه شماست. بنابراین شما باید به صورت متاهل ثبت نام کنید و اگر بعد از برنده شدن طلاق گرفته بودید، مشکلی نیست و فرم مهاجرتی خود را اصلاح می‌کنید. اگر از طریق سایت حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کنید، همکارانم در ویرایش عکس همسر شما را کمک خواهند کرد.

محمدطهرانچی
سلام ببخشید من قرار ازدواج بکنم چند ماه دیگه الان باید بزنم مجردم یا متاهل؟ممنون میشم بگید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید. در صورتی که بعد از برنده شدن متاهل باشید، باز هم می‌توانید همسر خود را به آمریکا ببرید.

رضا دارا
سلام من متولد دوحه قطر هستم اما ایران زندگی میکنم و تابعیت ایرانی دارم آیا واسه ثبت نام من مشکلی نداره؟و میتونم راحت ثبت‌نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. قطر هم جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری است. شما مجاز به ثبت نام لاتاری هستید، مشکلی برای ثبت نام شما وجود ندارد. ولی از سهمیه لاتاری قطر استفاده خواهید کرد (چرا که متولد شهر دوحه هستید).برای این منظور می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ط.
سلام من چندساله از همسرم جداشدم و فرزندی هم ندارم سوالی که از خدمتتون داشتم اینه که در قسمت تعداد فرزندان باید عدد صفر نوشته بشه یا خالی گذاشته بشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در همان ابتدای ورود به فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، گزینه فرزندی ندارم را انتخاب کنید.

هزینه های بعداز برنده شدن
سلام درمورد هزینه های بعد از لاتاری هم اشاره کنید چون خیلیا فکر میکنن کل هزینه با سفارت امریکا هست!! هزینه های مصاحبه به کشور ترکیه یا دبی یا ارمنستان هزینه رفتن برای مصاحبه هزینه های پزشکی و هزارتا هزینه دیگه حتما در مورد اینا هم بگید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ما در مقاله هزینه های بعد از برنده شدن در لاتاری به این موضوعات اشاره کردیم.

سارا مدني
سلام-من ميتونم اسم نامزدم رو بعنوان همسر توي فرم پركنم ؟كه شانس دو نفره بگيرم؟چون به صورت رسمي ازدواج نكرديم،
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. ملاک ازدواج شما، اطلاعات شناسنامه شماست. اگر اطلاعات همسر در شناسنامه شما وجود ندارد، مجرد محسوب می‌شوید.

moradi
سلام میشه که شما برایم ثبت نام کنید از اینکه اشتباه نشود از پیشم ممنون میشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورتی که نمی‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم که از تاریخ 14 مهر، به موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید و به صورت حضوری در لاتاری ثبت نام کنید.

حنانه بيات
سلام من الان ٢٠ سالمه ميتونم خودم ثبت نام كنم زير مجموعه خانواده نباشم يعنى؟ بعد نياز به مدرك زبان داره؟ اگه نداشته باشيم تو سفارت مشكلى پيش مياد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر. بله در صورت داشتن مدرک دیپلم می‌توانید هم به صورت مستقل و هم به صورت زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام کنید. هیچ نیازی به مدرک زبان ندارید و حتی مصاحبه سفارت بعد از برنده شدن در لاتاری به زبان فارسی است.

ف
سلام وقتتون بخیر باشه. سوالی که ازتون داشتم این هست که وقتی برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه می کنیم باید عکسی که در زمان ثبت نام استفاده کردیم رو ارائه بدیم؟ و اگه این عکس رو خودمون با گوشی یا دوربین گرفته باشیم ایا برای ارائه به مامور سفارت باید سایز مشخصی داشته باشه؟ ممنون میشم پاسخ بدین.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر نیازی به این کار نیست.

محمد علی بهزاد
ببخشید. منظور تان از فرزند زیر ۲۱ نفهمیدم چیه من الان ۲۱ سالمه. ایا امکانش هست با فامیل ثبت نام کنم.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. در صورتی که بالای 21 سال هستید، نمی‌توانید زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری ثبت نام کنید.

علی اصغر سبحانی دستجردی
سلام وقت بخیر داشتن دیپلم ضرویه؟ اگر گزینه دیپلم ندارم را بزنیم به مشکل میخوریم، یا کلا کنسله؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورت نداشتن دیپلم، باید دو سال سابقه کار داشته باشید.

sahar
سلام...من یه خانم هستم...خودم میخوام ثبت نام کنم لاتاری...خودم لیسانس دارم...ولی شوهرم حتی مدرک دیپلم هم نداره...‌مشکلی پیش نمیاد اگر به اسمم دراومد؟ منظورم اینه که شوهرمم باید حتما مدرک دیپلمو داشته باشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر نیازی نیست که زیرمجموعه های شما هم مدرک دیپلم داشته باشند. فقط مدرک تحصیلی ثبت نام کننده اصلی مهم است.

توکلی
سلام ببخشید کی سایت باز میشه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

سید مرتضی میررضایی
سلام برای فرزندان زیر 21 سال (7ساله و 10ساله) گرفتن پاسپورت الزامی هست
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر برای ثبت نام لاتاری فرزندان به عنوان زیر مجموعه، نیازی به داشتن پاسپورت برای فرزندان نیست. 

فرشته
سلام. ببخشید اگه لاتاری رو برنده بشیم ولی تعهد خدمت تو ایران داشته باشیم مشکلی داره؟ چون من خودم تازه لیسانسمو گرفتم و دانشگاه روزانه درس خوندم و ۸سال تعهد خدمت دارم و همسرم هم معلمه و تعهد خدمت داره. ممنون میشم پاسخ سوالمو بدید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید مجوز خروج از کشور برای انجام کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری را داشته باشید. سوال شما واضح نیست، آیا برای ارگانی کار می‌کنید که به شما تا 8 سال اجازه خروج از کشور نمی‌دهد؟ 

parasto mohammadiyan
ببخشید یسوال دیگ من الان پاسپورت ندارم میتونم ثبت نام کنم!!!؟ اگ بخوام به شما بسپارم هزینش چقدر میشه!!؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت امکان‌پذیر خواهد بود. فقط برای قطعی شدن این قضیه باید تا اواسط مهر صبر کنید. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

سجاد اصلی چری
سلام وقت بخیر آدرس موسسه یا دفترتون را میفرستین
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر.

تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

ساعت کاری : همه روزه بجز ایام تعطیل
شنبه تا چهارشنبه 09:00 الی 17:00
پنج شنبه ها 09:00 الی 14:00

ناشناس
سلام،اگر مدرک تحصیلی زیر دیپلم باشه امکان ثبت نام اصلا وجود نداره؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورتی که مدرک شما زیر دیپلم است، باید سابقه کار مناسب داشته باشید. برای اطلاع دقیق پیشنهاد می‌کنیم مقاله آخرین شرایط ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید.

میلاد شیری
سلام. برای ثبت نام به صورت دو شانس برای کسایی که ازدواج نکردند آیا امکان این هست دو نفر ثبت نام کنند و بعد از قبول شدن یک نفر از آن ها در لاتاری ازدواج کنند(تا قبل از تاریخ سفارت)؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله این امکان وجود دارد. بعد از برنده شدن در لاتاری می‌توانید اطلاعات همسر را وارد فرم مهاجرتی خود کنید.

majid
سلام میخواستم بدونم اگر کسی برنده لاتاری بشه 1- حتما اصل مدرک تحصیلی باید همراش باشه یا ترجمه کفایت میکنه 2- باید کارت پایان خدمت یه معافیت داشته باشه ؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن در لاتاری باید اصل مدرک تحصیلی را داشته باشید، ولی اگر مشکلی در این زمینه داشته باشید، کارشناسان ما در همان زمان شما را راهنمایی خواهند کرد. داشتن کارت پایان خدمت هم جز مسائلی است که باید با توجه به شرایط شخصی شما باید بررسی شود و جواب کلی در این زمینه نمی‌توان ارائه داد.  

مهدی رضاقلی پور
هزینه ثبت نام چقدرهست
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

هزینه ثبت نام در لاتاری متغییر هست، پیشنهاد میکنم هزینه ثبت نام در لاتاری را مطالعه کنید.

احمد تابان
سلام وقت بخیر چطور میتونم از طریق شما تو لاتاری ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

برای ثبت نام در لاتاری کافیه فرم آنلاین ثبت نام لاتاری رو پر کنید.

اسماعیل حبیب زاده
با سلام در مورد ثبت نام لاتاری میخواستم اطلاع کسب کنم با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
بسیار اطلاعات جامع و مطلع. کننده‌ای را در اختیار گذاشتید.مننون
ناشناس
سلام من ثبت نام کردم برام اومد که در حال بررسی از کجا بفهمم که ثبت نام شدم یا نه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پیگیری وضعیت خود به پنل کاربری خود در سایت حامی مهاجر مراجعه کنید.

ناشناس
سلام. به امید خدا. منم رفتنی ام. به هر چه از خدا خواستم و صلاحم بوده رسیدم. آقای راد را نمی شناسم که داخل ویدئوهای ارسالی هموطن هایی که اسمشون در آمده ازش نام یاد کردن... به هر حال *لحظه هاتون ارزشمند سرسبز و قرین آرامش*
ناشناس
با سلام و تشکر. اگر در فرم گزینه ازدواج کردم و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده نیست را انتخاب کنم و مشخصات همسر را وراد کنم، دیگر نیازی نیست همسرم هم جداگانه ثبت نام کند و این بار ایشان مشخصات من را به عنوان همسر وارد کند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در این صورت شما متقاضی اصلی هستید و همسرتان به عنوان زیر مجموعه همراه شما ثبت نام خواهند شد. ولی اگر می‌خواهید دو شانس داشته باشید، از گزینه ثبت نام دو شانسه استفاده کنید، در این حالت یک بار دیگر هم همسر شما متقاضی اصلی خواهد بود و شما به عنوان زیر مجموعه ایشان ثبت نام می‌شوید.

ناشناس
اگه کسی که ثبت نام میکنه مجرد باشه و اسمش دربیاد تو لاتاری و ت اون زمان ازدواج کرده باشه, همسرش هم واجد شرایط مهاجرت میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید همسر خود را نیز به آمریکا ببرید.

ناشناس
باسلام من از اتباع افغانستان هستم ودر ایران به دنیا اومدم و مقیم ایران هستم ایابرای من هم ثبت نام انجام میشود ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله شما هم می‌توانید ثبت نام لاتاری را انجام دهید.

ناشناس
سلام توضیحات در مورد ثبت نام لاتاری خیلی خوب وجامع ممنون
ناشناس
سلام‌ هزینه ثبتنام چند قیمته ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هزینه ها در داخل فرم ثبت نام وجود دارد.

ناشناس
اگر تو قرعه کشی قبول شدیم دیگر میتوانیم تو امریکا مشغول به تحصیل شویم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا می‌توانید همانند یک شهروند عادی آمریکایی مشغول به تحصیل شوید.

ناشناس
آیا ممکنه ثبت نام کنیم بعد اگر برنده شدیم پاسپورت بگیریم؟ چون پسر من الان دانشجوست و سربازی نرفته و اگر هم پاسپورت الان بدهند با وثیقه و موقت و برای سفر هست.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال 99 درصد ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا بدون پاسپورت است و می‌توانید بدون نیاز به داشتن پاسپورت ثبت نام کنید.

ناشناس
بسیار سپاسگزارم. من میخوام از طریق سایت شما ثبت نام کنم ولی شهرستان هستم چگونه فرم دریافت کنم وهزینه ثبت نام چقدر است
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
با سلام خدمت شما در مورد مدرک تحصیلی سوال داشتم من تا سوم دبیرستان درس خوندم و پیش دانشگاهی رو پاس نکردم ایا میتونم ثبت نام کنم؟ ممنون از شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در صورت داشتن دو سال سابقه کار می‌توانید ثبت نام لاتاری را انجام دهید.