لاتاری یک برنامه حفظ تنوع نژادی است که هر ساله منجر به دریافت 55000 ویزا می شود. ثبت نام لاتاری 2021 در 2 اکتبر شروع شد و در 5 نوامبر به پایان خواهد رسید. برندگان لاتاری 2021 کاملا تصادفی و به صورت شانسی انتخاب می شوند و این امر توسط کامپیوتر صورت می گیرد و هیچ شخصی در آن دخالت ندارد. مقاله راهنمای ثبت نام لاتاری می تواند نکات مهم ثبت نام لاتاری را به شما آموزش دهد.

راهنمای کشور های مجاز در ثبت نام لاتاری 2021

در ثبت نام لاتاری باید توجه داشته باشید که کشور شما جزو کشور های مجاز بوده و می توانید از سهمیه کشور خود برای ثبت نام لاتاری استفاده نمایید.  از سال 1995 هر ساله لیستی از کشور های مجاز برای شرکت در این قرعه کشی بزرگ صادر می شود که ایران همواره جزو این لیست بوده و سالانه 4500 نفر ایرانی از این طریق موفق به دریافت گرین کارت می شوند. بعضی کشور ها نیز مانند چین و هند و انگلستان در اکثرا دوره ها ، به دلیل افزایش مهاجرت از این کشور ها به خاک امریکا ، غیر مجاز می شوند.

راهنمای تحصیلات افراد مجاز در ثبت نام لاتاری 2021

حداقل تحصیلات برای ثبت نام در لاتاری داشتن مدرک 12 ساله دیپلم آکادمیک می باشد. افرادی که در کاردانش و هنرستان تحصیل کرده اند و دیپلم 11 ساله دریافت کرده اند مورد قبول نخواهد بود و باید به ازای آن دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته ی خود، در یکی از مشاغل مجاز که توسط اداره کار آمریکا اعلام شده است داشته باشند. توجه داشته باشید که داشتن مدارک دیپلم به بالاتر (کاردانی ، لیسانس و..)  و سایر مدارک معتبر هیچ تاثیری در روند برنده شدن در لاتاری نخواهد داشت.

راهنمای مدارک مورد نیاز در ثبت نام لاتاری 2021

برای ثبت نام در لاتاری 2021 افراد باید یک قطعه عکس 5*5 به همراه خود داشته باشند. همچنین داشتن پاسپورت اعتبار دار برای متقاضی اصلی الزامی می باشد. این مورد در سال های قبل نبوده و امسال به جمع مدارک مورد نیاز اضافه شده است ولی نگران آن نباشید! زیرا در کمتر از یک هفته می توانید برای دریافت پاسپورت یا تمدید آن اقدام نمایید.

راهنمای افزایش شانس در برنده شدن لاتاری 2021

هر فرد متقاضی فقط یکبار می تواند در لاتاری 2021  ثبت نام نماید (هر سال یکبار) و فقط دو گروه از افراد به طور قانونی می توانند شانس خود را افزایشی دهند. گروه اول افراد متاهل می باشند که می توانند یک ثبت نام دوشانسه داشته باشند به ایk صورت که یکبار فرد به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفته می شود و همسر و فرزندان او به عنوان همراه ثبت می شوند و یکبار هم نیز همسر فرد به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفته می شود و فرد و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت می شوند. گروه دوم نیز افراد مجرد زیر 21 سالی هستند که موفق به دریافت دیپلم 12 ساله شده اند که آن ها سه شانس برای ثبت نام دارند. دوشانس در فرم والدین و یکبار هم خود فرد به عنوان متقاضی اصلی می تواند ثبت نام نماید.

راهنمای هزینه ی ثبت نام لاتاری 2021

ثبت نام لاتاری 2021 به صورت رایگان می باشد و هزینه ای که موسسه ی حامی  مهاجر دریافت می کند مربوط به خدمات کارگزاری می باشد. هزینه ثبت نام هر فرد متقاضی 100 هزار تومان بوده که به ازای هر همراه مبلغ 20 هزار تومان اضافه خواهد شد. افراد متاهل نیز در صورت ثبت نام دوشانسه به نسبت مبلغ هزینه آن ها افزایش خواهد یافت.افرادی که به صورت آنلاین از طریق سایت حامی مهاجر ثبت نام نمایند شامل 10 درصد تخفیف خواهند شد.  این هزینه بابت صحت ثبت نام ، آرشیو اطلاعات فرد ، اطلاع رسانی نتایج لاتاری و خدمات کارگزاری رایگان بعد از برنده شدن می باشد.

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. رهام احمدی
  با سلام
  طبق برآورد شما برای ۴ نفر ۳۰۰۰ دلار باید باید در سفارت موقع قبول شدن در لاتاری پرداخت نمود حال اگه در مصاحبه رد بشیم چی؟ یعنی به دلار الان ۴۰ میلیون تومان هیچ
  ممنون میشم جواب بدید
 2. حامی مهاجر در پاسخ رهام احمدی گفته است :
  سلام وقت بخیر، متاسفانه هزینه که برای سفارت پرداخت میکنید قابل برگشت نمی باشد.
 3. حامی مهاجر در پاسخ رهام احمدی گفته است :
  سلام وقت بخیر، متاسفانه هزینه ای که به سفارت پرداخت میکنید قابل بازگشت نیست.
 1. نوید
  با سلام ببخشید برای لاتاری سربازی رفتن لازمه اگه سربازی نریم و برنده بشیم میتونیم مراحل بعد رو انجام بدیم یا سربازی مهمه ممنون
 2. حامی مهاجر در پاسخ نوید گفته است :
  سلام وقت بخیر، اگر معاف باشید که مشکلی نیست ولی در غیر این صورت باید شما پاسپورت داشته باشید وقتی پاسپورت نداشته باشید امکانش نیست حالا چه سربازی رفته باشید چه نرفته باشید.
 3. حامی مهاجر در پاسخ نوید گفته است :
  سلام وقت بخیر، برای ویزای شدن و رفتن به آمریکا شما باید پاسپورت داشته باشید.
 1. حجت خالقی
  باسلام
  بنده لاتاری مهرماه ثبت نام کردم گذرنامه ام هم اعتبار داشت
  الان میخوام گذرنامه رو تمدید کنم ولی متوجه شدم شماره گذرنامه با تعویض تغییر میکنه
  باتوجه به اینکه شماره گذرناممو در فرم لاتاری وارد کردم آیا درصورت برنده شدن در لاتاری به مشکل نمی‌خورم بخاطر تغییر شماره گذرنامم؟
  ممنون از راهنماییتون
 2. حامی مهاجر در پاسخ حجت خالقی گفته است :
  با سلام؛ در صورت برنده شدن در لاتاری ما می توانیم با مکاتبه مشکل شما را برطرف نمائیم
 1. kheiri
  درود و عرض ادب
  حروف اول نام و نام خانوادگی در فرمهای ثبت نام باید بزرگ باشد و یا کلا با حروف کوچک نوشته شود؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ kheiri گفته است :
  سلام خدمت شما هیچ تفاوتی ندارد . در هر صورت حروف به صورت بزرگ ذخیره می شود.
 1. سلیمی
  سلام این تاریخ تمدید هم میشه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سلیمی گفته است :
  سلام خیر . ثبت نام لاتاری 2021 در ساعت 19:30 ، 5 نوامبر به پایان می رسد و هیچ تمدیدی وجود ندراد
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه