لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یا به بیان رایج لاتاری آمریکا یک برنامه حفظ تنوع نژادی است که هر ساله برگزار می‌شود و منجر به دریافت 55000 ویزا می شود. در طی آن افرادی که متولد کشورهای خاصی هستند، می‌توانند با ثبت نام در لاتاری شانس خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت آمریکا امتحان نمایند.

با ثبت نام لاتاری آمریکا ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می‌شود، سپس در موعد مقرر میان افراد ثبت نام شده در لاتاری یک قرعه‌ کشی صورت می‌گیرد و کامپیوتر تعدادی از این افراد را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند. افراد برنده شده می‌توانند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.

هدف از این مقاله آموزش ثبت نام لاتاری و ارائه یک راهنمای کامل ثبت نام لاتاری است. با استفاده از راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری ارائه شده در این مقاله می‌توانید با استفاده از خدمات حامی مهاجر به راحتی و بدون دغدغه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون ارائه خدمات ثبت نام لاتاری آمریکا ، ارائه مشاوره به برندگان لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 ( خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

لاتاری آمریکا چیست ؟

از سال 1990 به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا، قانونی تصویب شد که به موجب آن ویزای Diversity یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV)به وجود آمد. این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است که یک فرد با داشتن آن و ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کند.

کشور آمریکا به وسیله مهاجران بنا شده است، جمعیت فعلی ساکن در آمریکا همه به نوعی مهاجر هستند که در سال‌های دور یا نزدیک وارد آمریکا شده و زندگی خود را در این کشور شروع کرده‌اند، به همین دلیل جمعیت آمریکا متشکل از نژادهای گوناگون است.

هدف از ایجاد ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری آمریکا حفظ تعادل و تناسب بین نژادهای گوناگون این کشور است، در نتیجه این ویزا به افراد متولد شده در کشورهای خاصی اعطا می‌شود و به افراد متولد شده در کشورهایی همچون چین یا انگلستان اعطا نمی‌شود، چرا که قبلا تعداد زیادی از افراد این کشورها به عنوان مهاجر وارد آمریکا شده‌اند.

 از سال 1995 هر ساله لیستی از کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه کشی بزرگ صادر می‌شود که ایران همواره جز این لیست بوده و سالانه 4500 نفر ایرانی از طریق لاتاری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می‌شوند.

نحوه دریافت این ویزا نیز فقط از طریق شانس است. قرعه‌کشی ویزای دایورسیتی آمریکا یا همان لاتاری آمریکا در هر سال برگزار می‌شود و همه ساله افراد زیادی در آن ثبت نام می‌کنند؛ حدود 55000 از افراد ثبت نام شده در هر سال به صورت تصادفی و توسط کامپیوتر انتخاب می‌شوند و این برندگان لاتاری واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی (یا همان ویزای لاتاری) آمریکا خواهند بود و می‌توانند پس از ورود به آمریکا، همانند شهروندان این کشور برای همیشه در آمریکا زندگی کرده، کار کنند و به تحصیل بپردازند.

مجری ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری لاتاری آمریکا

مجری برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. برگزاری لاتاری آمریکا در هر سال سه مرحله دارد که مرحله شامل مرحله ثبت نام لاتاری ، مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری است. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وظیفه دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری را بر عهده دارد و سپس مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای آن به وزارت امور خارجه و سفارت‌های آمریکا واگذار می‌شود.

بنابراین اگر در مورد برنامه لاتاری 2022 صحبت کنیم، ثبت نام برنامه لاتاری 2022، در سال 2020 انجام می‌شود، اعلام نتایج لاتاری آمریکا 2022 در سال 2021 خواهد بود و در نهایت برندگان لاتاری 2022 ، تا 30 ام سپتامبر 2022 زمان دارند که امور اداری دریافت ویزای لاتاری خود را انجام داده و وارد خاک آمریکا شوند.

 گفتنی است که پرونده لاتاری 2022 در سی سپتامبر 2022 برای همیشه بسته خواهد شد و در صورتی که برندگان آن نتوانند تا این تاریخ ویزا دریافت کنند، شانس خود را از دست می‌دهند و باید برای لاتاری سال بعد ثبت نام کنند. برای فهم بیشتر مطالب گفته شده، می‌توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

 

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

همانطور که در قسمت قبل متوجه شدید، ثبت نام هر برنامه لاتاری از دو سال قبل و عموما از ماه اکتبر آغاز شده و به مدت 33 روز ادامه می‌یابد. به طور مثال ثبت نام لاتاری 2023 آمریکا  از حدود ماه اکتبر سال 2021 آغاز می‌شود ( اواسط مهر ماه تا اواسط آبان ماه ) شروع می‌شود.

پس از اتمام 33 روز مهلت ثبت نام لاتاری آمریکا، سامانه ثبت نام لاتاری آمریکا بسته شده و تا یکسال بعد بسته باقی می‌ماند. بنابراین حتما در مهلت ثبت نام لاتاری ، کار خود را انجام دهید، چرا که این مهلت به هیچوجه تمدید نمی‌شود و در صورت از دست دادن آن باید برای لاتاری سال بعد برنامه ریزی نمایید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

دو شرط برای ثبت نام در لاتاری وجود دارد، اول اینکه فرد ثبت نام کننده باید متولد کشور خاصی باشد ( ایران نیز در لیست کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری وجود دارد ) ، دوم اینکه متقاضی حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد. گفتنی است که ثبت نام در لاتاری شرایط سنی ندارد و هر کس که دارای دو شرط بالا باشد، می‌تواند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام نماید.

به عنوان توضیحات تکمیلی باید بگوییم که برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، محل تولد شخص مهم است و تابعیت او در نظر گرفته نمی‌شود، به عنوان مثال اگر شخصی در ایران متولد شده باشد، ولی در حال حاضر تابعیت و پاسپورت انگلیسی داشته باشد، می‌تواند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کند چرا که ملاک فقط کشور محل تولد است.

در مورد تحصیلات نیز باید اشاره کنیم که حداقل مدرک دیپلمی قبول است که معادل دیپلم 12 ساله آمریکا باشد. بنابراین دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و دیپلم بزرگسالان واجد شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا نخواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

تا چند سال قبل مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا یک قطعه عکس بود؛ اما در سال‌های اخیر وارد کردن اطلاعات پاسپورت معتبر (یعنی پاسپورتی که حداقل یک روز از تاریخ انقضای آن مانده باشد) در فرم ثبت نام لاتاری اجباری شده است. بنابراین در حال حاضر برای ثبت نام در لاتاری به پاسپورتی معتبر هم نیاز دارید، چرا که باید شماره سریال پاسپورت و تاریخ انقضای آن را در فرم ثبت نام لاتاری ثبت نمایید.

گفتنی است که برای ثبت اطلاعات همسر و فرزند زیر 21 سال خود، نیازی به وارد کردن اطلاعات پاسپورت در فرم ثبت نام لاتاری نیست، به همین دلیل همسر و فرزند زیر 21 سال ثبت نام کننده لاتاری، نیازی به داشتن پاسپورت ندارند و صرفا داشتن اطلاعات شناسنامه‌ای آن‌ها کافی است.

آموزش ثبت نام لاتاری

همانطور که قبلا گفتیم، در هر سال فقط یک مهلت 33 روزه برای ثبت نام لاتاری وجود دارد و شما باید در زمان مقرر به سایت اصلی ثبت نام لاتاری آمریکا مراجعه نمایید و فرم‌های مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.

 تا مدت‌ها قبل ثبت نام لاتاری به صورت کاغذی انجام می‌شد، ولی در حال حاضر می‌توانید با مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. این سایت به زبان انگلیسی است و تمام اطلاعات وارد شده در آن نیاز باید به انگلیسی و فرمت آمریکایی باشد.

در صورت تکمیل ثبت‌نام بر روی سایت اصلی لاتاری، به شما یک کد پیگیری داده می‌شود، که با وارد کردن آن هنگام اعلام نتایج، می‌توانید از برنده شدن یا نشدن خود در لاتاری گرین کارت آمریکا مطلع شوید.

توجه کنید که اطلاعات شما با وجود هرگونه اشتباه و حتی با ثبت عکس غیر قابل قبول نیز، ثبت شده و در نهایت به شما کد پیگیری داده می‌شود؛ اما داشتن کد پیگیری به معنای این نیست که حتما در قرعه کشی شرکت داده می‌شوید، در صورتی که اطلاعات وارد شده و یا عکس شما مورد قبول نباشد، اطلاعات شما از قرعه کشی کنار گذاشته خواهد شد و هیچ هشدار و یا اطلاعی در این زمینه به شما داده نخواهد شد.

همچنین اطلاع داشته باشید که در صورت تایید نهایی اطلاعات بر روی سایت اصلی ثبت نام لاتاری و دریافت کد پیگیری، اطلاعات وارد شده به هیچ وجه قابل ویرایش نیستند.

در صورتی نیز که دوبار ثبت نام کنید، هر دو ثبت نام شما حذف خواهد شد و فرصت برنده شدن در لاتاری را از دست خواهید داد. بنابراین لزوم وارد کردن صحیح اطلاعات بسیار مهم و با اهمیت است.

حال اگر شما به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشید و یا آنکه احتیاج به یک فرد مجرب برای اطمینان از تکمیل درست ثبت نام لاتاری داشته باشید، چطور می‌توانید در لاتاری ثبت نام نمایید. برای این کار می‌توانید از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید. در ادامه آموزش ثبت نام لاتاری به وسیله موسسه حامی مهاجر بیان می‌شود.

راهنمای ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر از دو طریق حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. در روش حضوری متقاضی ثبت نام لاتاری به دفتر موسسه حامی مهاجر در تهران مراجعه می‌کند و تعدادی فرم کاغذی به زبان فارسی را تکمیل می‌نماید. در صورت داشتن هرگونه سوال کارشناسان ما می‌توانند شما را راهنمایی نمایند و حتی اگر عکس مناسب برای ثبت نام در لاتاری ندارید، خدمات عکاسی نیز در موسسه ارائه می‌شود.

اطلاعاتی که به وسیله فرم‌های کاغذی از شما دریافت می‌گردد، به وسیله کارشناسان مجرب موسسه حامی مهاجر به صورت کاملا صحیح و دقیق بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت شده و در نهایت کد پیگیری ثبت نام به شما داده خواهد شد.

در صورتی که در شهر تهران حضور ندارید و یا به دلایل دیگر قصد دارید به صورت آنلاین از خدمات حامی مهاجر بهره‌مند شوید، در آن صورت می‌توانید با کلیک بر روی لینک مقابل وارد فرم الکترونیکی پیش ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید و به این وسیله اطلاعات مورد نیاز را برای موسسه ما ارسال نمایید. در ادامه راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری به وسیله فرم الکترونیکی حامی مهاجر توضیح داده شده است.

راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری

در این قسمت قصد داریم به صورت مرحله به مرحله راهنمای فرم ثبت نام لاتاری بر روی سایت حامی مهاجر را توضیح دهیم. در واقع ثبت نامی که به وسیله این فرم الکترونیکی انجام می‌دهید، یک نوع پیش ثبت نام لاتاری است و ثبت نام اصلی لاتاری محسوب نمی‌شود. با تکمیل این فرم اطلاعات شما به دست کارشناسان ما می‌رسد. کارشناسان ما پس از بررسی اطلاعات و حصول اطمینان از نداشتن هیچگونه مشکل، اطلاعات دریافت شده شما را بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت می‌کنند و در نهایت شماره پیگیری را برای شما ارسال می‌کنند، البته ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر مزیت‌های دیگری نیز دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

ابتدا وارد صفحه فرم الکترونیکی پیش ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید، اولین اطلاعاتی را که باید در این فرم وارد کنید، اطلاعات هویتی و پاسپورت متقاضی ثبت نام در گرین کارت لاتاری آمریکاست. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، همه چیز به صورت فارسی برای شما توضیح داده شده است، فقط نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که حتما نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی و دقیقا مانند آنچه بر روی پاسپورت شما نوشته شده است، وارد کنید.

در ادامه این فرم، باید اطلاعات تولد و تابعیت خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که باید تاریخ تولد خود را به میلادی و مشابه آنچه در پاسپورت نوشته شده وارد کنید.

پس از وارد کردن مشخصات گفته شده، نوبت به بارگذاری عکس می‌رسد. لطفا فایل عکستان را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد شرایط عکس لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

در مرحله بعدی باید اطلاعات مربوط به آدرس محل سکونت خود را تکمیل نمایید. در صورتی که می‌توانید آدرستان را به زبان انگلیسی ثبت کنید، ولی در صورتی که امکان آن وجود ندارد، می‌توانید به زبان فارسی نیز آن را بنویسید.

 

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، قسمت بعدی اطلاعات کاربری شماست، که به منظور ارتباط موسسه با شما دریافت می‌گردد، کارشناسان ما به وسیله این اطلاعات در صورت بروز هرگونه مشکل، با شما تماس خواهند گرفت و نسبت به اصلاح و تکمیل اطلاعات اقدام خواهند کرد.

همچنین یکی دیگر از خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه ثبت نام لاتاری این است که پس از اعلام نتایج لاتاری، در سریع‌ترین زمان نتیجه به وسیله پیامک یا تماس تلفنی به شما اعلام خواهد شد. جالب است بدانید که سایت اصلی لاتاری آمریکا حتی در صورت برنده شدن شما، هیچگونه اطلاع‌رسانی به شما انجام نمی‌دهد و هیچگونه ایمیل ، نامه یا پیامک از آن‌ها دریافت نخواهید کرد؛ ولی در صورتی که از طریق موسسه ما ثبت نام کرده باشید، در هر صورت (چه برنده شوید، چه نشوید) به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در قسمت بعدی، باید اطلاعات مدرک تحصیلی خود را وارد نمایید. همه مقاطع و شرایط به دقت نوشته شده‌اند، با مطالعه دقیق همه گزینه‌ها، مورد منطبق با شرایط خودتان را انتخاب نمایید.

بخش بعدی مربوط به وضعیت تاهل شماست، چنانچه مجرد باشید، فقط با انتخاب گزینه ازدواج نکرده‌ام سراغ بخش بعدی می‌روید؛ چنانچه ازدواج کرده‌اید و به هر دلیل از همسر خود جدا شده‌اید (متارکه ، فوت همسر و زندگی جدا از همسر به حکم قانون) نیازی به وارد کردن اطلاعات همسرتان نیست، و فقط باید مشخصات فرزندان زیر 21 سال خود را وارد نمایید، توجه کنید که این اشخاص در صورتی که حتی قصد به همراه بردن فرزندان زیر 21 سال خود را نداشته باشند نیز باید اطلاعات آن‌ها را وارد نمایند.

 در صورتی که ازدواج کرده‌اید و همسرتان شهروند و یا مقیم ایالات متحده آمریکا نیست، در آن صورت هم باید اطلاعات همسر خود و هم اطلاعات فرزندان زیر 21 سال خود را در فرم‌های مربوطه تکمیل نمایید.

توجه کنید که شما به صورت پیش‌فرض، فرمی برای وارد کردن اطلاعات همسر و فرزند مشاهده نمی‌کنید، اما به محض آنکه گزینه‌های مربوط به تاهل را انتخاب نمایید، بسته به گزینه‌ای که انتخاب نموده‌اید، فرم‌های ورود اطلاعات همسر و فرزندان برای شما در دسترس خواهند بود.

دقت کنید که در حال حاضر برای ورود اطلاعات همسر و فرزند نیازی به اطلاعات پاسپورت نیست و فقط با داشتن اطلاعات شناسنامه‌ای آن‌ها و یک قطعه عکس (شرایط عکس دقیقا مانند شرایط عکس متقاضی است) می‌توانید فرم مربوط به همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را تکمیل نمایید. در هنگام تکمیل فرم همسر و فرزندان خود دقت نمایید، چرا که در صورت اشتباه در ورود اطلاعات آن‌ها، بعد از برنده شدن در لاتاری به مشکل خواهید خورد.

اگر شما گزینه " ازدواج کردم و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده نیست " را انتخاب کنید. یک بخش اختیاری با عنوان ثبت نام دو شانسه برای شما در دسترس خواهد بود. با انتخاب این گزینه می‌توانید همزمان همسر خود را نیز در لاتاری ثبت نمایید.

به دلیل اینکه برندگان لاتاری می‌توانند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را به همراه داشته باشند، چنانچه همسر خود را نیز به عنوان یک متقاضی دیگر در لاتاری ثبت‌نام نمایید؛ عملا دو شانس برای برنده شدن در لاتاری و اخذ گرین کارت آمریکا خواهید داشت. از آنجا که استقبال برای داشتن دو شانس در لاتاری زیاد است، موسسه حامی مهاجر امکانی را در فرم خود ترتیب داده است که با انتخاب گزینه ثبت نام دو شانسه و فقط با یکبار وارد کردن اطلاعات خود و همسرتان، هر دو نفر به سادگی به عنوان متقاضی لاتاری ثبت‌نام خواهید شد. فقط توجه کنید که هنگام انتخاب ثبت دو شانسه، همسرتان نیز باید دارای پاسپورت دارای اعتبار باشد، چرا که هر کس که قصد ثبت نام در لاتاری به عنوان فرد اصلی را دارد، باید اطلاعات پاسپورت معتبر خود را وارد نماید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، چنانچه وضعیت تاهل خود را مشخص کنید، بخشی با عنوان تعداد فرزندان زیر 21 سال برای شما در دسترس خواهد بود. اگر فرزند زیر 21 سال ندارید، می‌توانید گزینه فرزندی ندارم را انتخاب نمایید. در صورتی که فرزند زیر 21 سال دارید ( چه فرزند خونی و چه فرزندخوانده قانونی) باید ابتدا تعداد آنان را انتخاب نمایید و سپس در بخش‌های مربوط به هر فرزند که در دسترس قرار می‌گیرد، فرم مربوط به همه فرزندان زیر 21 سال (مشخصات شناسنامه‌ای و عکس) را تکمیل نمایید. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، توجه داشته باشید که حتی اگر قصد بردن فرزندان خود را نیز ندارید، باید اطلاعات آنان را وارد نمایید.

بخش آخر فرم نیز، درباره سوالاتی درباره نحوه آشنایی شما با موسسه حامی مهاجر و شغل شماست. لطفا با تکمیل این بخش ما را بهبود کیفیت خدمات‌رسانی یاری کنید. در انتهای فرم نیز یک مربع خالی مشاهده می‌کنید که مقابل آن عبارت "من ربات نیستم" نوشته شده است، پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، بر روی مربع خالی کلیک کنید، پس از تیک خوردن مربع، می‌توانید گزینه ثبت اطلاعات را بزنید.

 


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 55
مهدی رضاقلی پور
هزینه ثبت نام چقدرهست
رضا رحمتی

درود بر شما

هزینه ثبت نام در لاتاری متغییر هست، پیشنهاد میکنم هزینه ثبت نام در لاتاری را مطالعه کنید.

احمد تابان
سلام وقت بخیر چطور میتونم از طریق شما تو لاتاری ثبت نام کنم؟
رضا رحمتی

درود بر شما

برای ثبت نام در لاتاری کافیه فرم آنلاین ثبت نام لاتاری رو پر کنید.

مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
زمان ثبت نام لاتاری 1400

برنامه لاتاری گرین کارت امسال (2021 میلادی و 1400 هجری شمسی) ، لاتاری 2023 آمریکا یا DV-2023 نامیده می‌شود.در این مطلب قصد داریم به سوالات مربوط به تاریخ ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در سال 1400 و ابهامات مربوط به آن پاسخ دهیم. ...

ادامه مطلب
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1401
هزینه های بعد قبولی لاتاری 2023 و عوامل برنده شدن

هزینه های بعد از قبولی در لاتاری نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی به آمریکا بسیار ارزان هستند، اما این موضوع به معنای رایگان بودن آن نیست. درست است که ثبت نام در لاتاری آمریکا هزینه بسیار پایینی دارد، اما اگر برنده لاتاری گرین کارت شوید. ...

ادامه مطلب
پنجشنبه 19 فروردین 1400
چه کشورهایی لاتاری دارند؟

در حال حاضر در هیچ کشور دنیا به جز امریکا برنامه مهاجرت از طریق لاتاری ندارد و تنها کشوری که به وسیله برگزاری لاتاری، به اتباع کشورهای دیگر اقامت دائم می‌دهد، کشور آمریکا است. ...

ادامه مطلب