50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت لهستان

درباره کشور لهستان

جمهوری لهستان، کشوری واقع در قلب اروپاست. لهستان، شصت و نهمین کشور بزرگ قاره سبز هست که شهرهای معروفی چون ورشو و کراکوف را در خود جای داده است. از آنجایی که اقتصاد کشور لهستان دومین اقتصاد برتر اروپای مرکزی و ششمین اقتصاد برتر کل قاره اروپا می باشد، این کشور مکان مناسبی برای مهاجرت شما خواهد بود .این کشور با داشتن آثار تاریخی منحصر به فرد، سواحل زیبا و آرام و طبیعت جذابش خاطره یک سفر رویایی را در ذهن شما باقی خواهد گذاشت.

چرا لهستان؟

یکی از مزیت های قابل توجه زندگی در کشور لهستان برخورداری از سیستم بهداشتی درمانی با استانداردهای بالا می باشد. نظام آموزشی این کشور نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و هر ساله افراد زیادی برای تحصیل به این کشور سفر می کنند. لهستان جز کشورهایی است که ایرانیها برای ورود به آن به مجوزی تحت عنوان ویزا نیاز دارند. شهروندان ایرانی برای اخذ ویزای لهستان میتوانند از طریق سفارت این کشور واقع در تهران اقدام نمایند.

سفارت جمهوری لهستان کجاست؟

سفارت جمهوری لهستان در تهران، بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک ۲ قرار دارد.
تلفن: ۴-۸۸۷۸۷۲۶۲
فکس: ۸۸۷۸۸۷۷۴  

ساعات کاری سفارت جمهوری لهستان

سفارت جمهوری لهستان روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰ آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.

بخش کنسولی سفارت جمهوری لهستان

بخش کنسولی از یکشنبه ‌ها تا پنج ‌شنبه‌ها، از ساعت ۰۹:۰۰ صبح تا ساعت ۱۳:۰۰ بعدازظهر باز است.
برای تحویل مدارک روادید: از ساعت ۱۰:۰۰ صبح مراجعه کنید.
برای مصاحبه از پیش تعیین شده: از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ساعت ۱۲:۰۰ ظهر، مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت لهستان

سفر به لهستان و گرفتن ویزای لهستان نیازمند گرفتن وقت سفارت لهستان میباشد .برای گرفتن وقت سفارت لهستان در تهران می بایست به صورت آنلاین از طریق وب سایت این سفارت اقدام نمایید. متقاضیان برای دریافت ویزای لهستان ابتدا بایستی یک بازه زمانی مشخص را جهت تحویل مدارک خود به سفارت لهستان تعیین نمایند .بعد ازآن باید اطلاعات خود را بصورت کامل و به زبان انگلیسی وارد نموده و فرم را تکمیل نمائید.

اقدامات پس از وفت سفارت

نکته قابل اهمیت این است که تا ۲۴ ساعت پس از اتمام عملیات وقت گرفتن شما از سفارت، یک فرم ویزا که با اطلاعات شما تکمیل شده برایتان ایمیل می گردد. این فرم را پرینت گرفته امضا کنید و به همراه سایر مدارک در زمان مقرر شده به مسئول مربوطه سفارت تحویل دهید.

پس از اینکه موفق شدید تا وقت مورد نظر خود را از سفارت اخذ نمایید باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را فراهم کرده تا در زمان مشخص شده برای مصاحبه و انگشت نگاری، آنها را به همراه خود ببرید.

تعیین وقت فوری سفارت لهستان

سفارت لهستان این امکان را فراهم کرده است تا متقاضیان مربوطه که نیاز به درخواست وقت فوری سفارت دارند با ارائه مدرک مبنی بر علت تعجیل خود اقدام به دریافت وقت فوری سفارت برای اخذ ویزا نمایند.

چگونگی گرفتن وقت سفارت لهستان

نکته مثبتی که وجود دارد اینست که گرفتن وقت سفارت لهستان به صورت کاملاً آنلاین امکانپذیر می باشد. برای انجام این امرمتقاضی  پس از ورود به سایت سفارت لهستان باید نوع ویزای درخواستی خود (ویزای شنگن یا ویزای ملی لهستان) را تعیین کرده و پس از انتخاب نوع ویزای مدنظر خود و مشاهده وقتهای آزاد سفارت ،مناسبترین وقت را انتخاب  کرده و اقدام به پر کردن فرم آنلاین نماید. متقاضی باید دقت داشته باشد که پس از تکمیل فرم ازآن پرینت گرفته و در وقت مقرر باید در سفارت حاضر داشته باشد و مدارک لازم را به مسئول سفارت تحویل دهید.

دقت کافی داشته باشید!

با توجه به اینکه تقاضا برای ویزای کشور لهستان بسیار بالاست در صورت وارد کردن اطلاعات نادرست و یا اشتباه باید این را در نظر داشته باشید که ممکن است حداقل تا سه ماه آینده موفق به اخذ وقت سفارت لهستان نگردید. از اینرو در هنگام وارد کردن آنلاین اطلاعات خود نهایت دقت را بکار ببرید. در نظر داشته باشید که ورود اطلاعات نادرست به معنای لغو زمان تعیین شده و از دست رفتن هزینه پرداخت شده خواهد بود.

هزینه وقت سفارت و ویزای لهستان

هزینه  ویزای لهستان برای سنین مختلف متفاوت می باشد. مبالغ در نظر گرفته شده بصورت نقد و در سفارت لهستان پرداخت می شوند. بنابراین توصیه می کنیم درهنگام حضور در سفارت پول نقد همراه  داشته باشید. هزینه ویزا برای کودکان زیر6 سال رایگان می باشد ولی برای کودکان بین 6 تا 12 سال تقریبا نصف هزینه دریافت می شود که معادل با 35 یورو خواهد بود. در نهایت هزینه ویزا برای جمهوری لهستان برای بزرگسالان 60 یورو می باشد.

تعیین وقت سفارت لهستان برای شهروندان اروپایی و غیراروپایی

برای تعیین وقت سفارت لهستان تفاوت‌هایی بین شهروندان اروپایی و غیر اروپایی وجود دارد. براساس قانون شینگن، شهروندان اروپایی می توانند به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزا وهمچنین طی کردن پروسه سفارت و ویزا به کشورهای اروپایی سفر کرده و در آن اقامت داشته باشند.

تعیین وقت سفارت لهستان برای اتباع غیر اروپایی

اما این شرایط برای شهروندان غیراروپایی متفاوت می باشد.در واقع تمام شهروندان غیر اروپایی مانند شهروندان ایرانی برای سفر به هر کشور اروپایی باید به سفارت مربوط به آن کشور مراجعه کرده و روند مربوط به گرفتن وقت سفارت برای دریافت ویزا را طی نمایند.در این صورت این امکان برای آنها فراهم خواهد شد در کشور موردنظربه مدت 90 روز اقامت داشته باشند.

تفاوت بین ویزای شینگن و ویزای ملی لهستان و اقدام از طریق سفارت لهستان

متقاضیان براحتی می توانند برای دریافت ویزای شینگن یا ویزای ملی لهستان از طریق سفارت و کنسولگری آن کشور در محل اقامت خود یا نزدیکترین مکان اقدام نمایند. دریافت این نوع ویزا نیز با طی پروسه خاص انجان خواهد گرفت. باید در نظر داشته باشید که فرآیند صدور ویزای شینگن لهستان اصولا کوتاه ‌تر از ویزای ملی لهستان می‌باشد ولی متاسفانه تنها شش ماه اعتبار داشته و پس از پایان اعتبارمتقاضی مجبور به ترک کشور مربوطه خواهد بود و یا اینکه می تواند براحتی ، ویزای خود را تمدید نماید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای لهستان

 • اصل و ترجمه پاسپورت
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • فرم آنلاین درخواست ویزا
 • اصل و ترجمه گواهی شغلی
 • سه قطعه عکس پرسنلی
 • اسناد مالکیت متقاضی
 • گردش مالی حساب بانکی متقاضی در شش ماه اخیر
 • گواهی تمکن مالی متقاضی که توسط امور بین­الملل بانک صادر شده است
 • بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل 30000 یورو
 • برگه رزرو بلیط رفت و برگشت

توجه به چند نکته برای دریافت وقت سفارت لهستان

 • مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
 • ترجمه مدارک شناسایی باید رسمی باشد و در مورد مابقی مدارک، ترجمه عادی کفایت میکند.
 • فرم درخواست ویزا را از طریق سایت سفارت دریافت کرده و پرنمائید.
 • تمام متقاصیان حتی کودکان نیز باید فرم جدا پرکرده باشند.
 • باید توجه داشته باشید که هر فرد تنها یک مرتبه میتواند فرم را پرنماید. بعد از ثبت دیگر مجاز به اعمال هیچگونه تغییر یا کنسلی نخواهد بود. در صورت نیاز به تغییر وقت باید صبر کنید تا ۲۴ ساعت از وقت گرفته شده بگذرد تا بتوانید مجدداً اقدام کنید.
 • حضور تمام افراد بالای 12 سال  در زمان تحویل مدارک در سفارت الزامی می باشد.
 • در نهایت ایمیلی از فرم تکمیلی برای شما ارسال خواهد شد.

چند توصیه برای وقت سفارت لهستان

برای گرفتن ویزای لهستان بایستی به توصیه های مهم و ساده ای که ذکر خواهیم کرد توجه داشته باشید تا بتوانید این مراحل را به راحتی طی نمائید و دچار مشکل نشوید. بنابراین توصیه می کنیم در هنگام حضور در سفارت لهستان موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • هنگام مصاحبه با صدای آرام و مودبانه سخن بگوئید.
 • از دادن پاسخ های اضافی بپرهیزید.
 • بر رفتار و برخورد خود تسلط داشته باشید.
 • مدارک خود را بصورت کامل آماده نمائید.
 • سعی کنید پاسخ هایتان منطقی و اصولی باشد.
 • آراسته باشید و لباسهای شیک و رسمی بر تن داشته باشید.
 • به هیچ عنوان دیر نکنید ونیم ساعت قبل اززمان تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0