لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

روش های اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه مانند بسیاری دیگر از کشورها، به سادگی در دسترس است. انواع روش‌های اخذ اقامت ترکیه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. موسسه حامی مهاجر ارائه دهنده انواع خدمات مهاجرتی و اقامتی ترکیه و دیگر کشورها می‌باشد.

روش های اخذ اقامت ترکیه

امتیازهای حاصل از اقامت ترکیه

اینکه پس از اخذ اقامت چه امتیازی نسیب متقاضی می‌شود مسئله بسیار مهمی است که امتیاز اشخاصی که اقامت ترکیه را دریافت می‌کنند برای تجارت و کسب و کار خارج از ایران یا ایجاد رابطه تجاری با ایران است. با توجه به اینکه ترکیه روابط تجاری و سیاسی خوبی با ایران دارد و در لیست تحریم آمریکا نیست، می‌تواند گزینه خوبی برای اخذ اقامت یک تاجر باشد. در ترکیه امتیازات زیادی به کسانی که در آنجا اقامت دارند میدهند مانند: سالن ورزشی رایگان، آموزش زبان رایگان، آموزش فرزندان شما در مدارس ترکیه به صورت رایگان و ...

 آموزش زبان ترکی به صورت رایگان پس از اقامت در ترکیه

کسانی که اقامت ترکیه را دارند می‌توانند از آموزش رایگان آکادمیک در ترکیه بهره مند شوند. برای این آموزش در ایران باید بیش از 5 میلیون تومان هزینه کرد که در ترکیه به رایگان در اختیار شما قرار میدهند.

افتتاح حساب در ترکیه

پس از اخذ اقامت ترکیه امکان افتتاح حساب های ارزی با واحد دلار آمریکا و یورو و لیر و ... وجود دارد. در صورت اشتغال در خاک ترکیه امکان اخذ کارت اعتباری ویزا برای متقاضی است. البته در صورتی که متقاضی قصد اشتغال در ترکیه نداشته باشد میتواند کارت دبیت ویزا یا مستر را تهیه کند و غیر از وام، از همه امکانات یک کارت اعتباری استفاده کند. موسسه حامی مهاجر با توجه به روابط خوبی که با بانک های ترکیه دارد امکان دریافت کارت اعتباری برای اشخاصی که اقامت ترکیه را دارند و حتی شغلی ندارند را نیز دارد.

دریافت وام از بانک‌های ترکیه

سرمایه گذاری و دریافت وام نیز یکی از دلایل اخذ اقامت ترکیه است. در ترکیه وام با سود 1.32% با بالا قابل دریافت است. برای مثال بانک Ziraat تا 100000 لیر ترک با نرخ سود 1.32% ماهانه بدون مسدودی حساب و بلوکه شدن حساب اعطا میکند.

شرایط بهتر زندگی نسبت به ایران

هزینه های زندگی در ترکیه به مراتب پایین تر از ایران است، البته اگر توریستی به ترکیه رفته باشید باهزینه های بالایی مواجه میشوید چون توریست هستید. اما اگر یک مقیم ترکیه باشید شرایط بسیار ایده عالی در انتظار شماست. به عنوان مثال خودروهای جدید بنز با حدود 110000 لیر قابل خرید است، هزینه خوراک مطابق ایران است و هزینه مسکن و اسکان تقریبا کمتر از یک سوم هزینه در ایران است. برای خرید ملک در صورتی که شهروند باشید میتوانید از دم قسط نسبت به خرید ملک اقدام کنید و اگر یابانجی یا خارجی باشید میتوانید با پرداخت 30% مبلغ ملک نسبت به خرید اقساطی ملک در ترکیه اقدام کنید. اجاره ملک در ترکیه تفاوت فاحشی با ایران دارد. مثلا با 1000 لیر ماهانه و بدون پرداخت پول پیش میتوانید در بخش های بسیار خوب شهر استانبول خانه ای با سونا و استخر و جکوزی داشته باشید. با همین هزینه در ازمیر و کوش آداسی میتوانید زندگی مجلل تری داشته باشید.

خودرو سازانی مانند رنو در ترکیه با شرایط بسیار خاص با یکدیگر رقابت میکنند که سود این رقابت را مشتری میبرد. رنو مگان 2018 را با پرداخت ماهانه 1500 لیر بدون پیش پرداخت به صورت تحویل فوری در ترکیه میتوانید در اختیار داشته باشید.  هزینه پوشاک در ترکیه نیز کمتر از یک سوم هزینه پوشاک در ایران است. حداقل درامد کارمند و کارگر بیش از دو برابر در ایران است. البته برخی هزینه ها در ترکیه از ایران بالاتر است، مانند سوخت گازوئیل و بنزین. در کل، نیاز های اساسی زندگی بسیار در دسترس تر و مناسب تر است. در مورد آب و هوا نیز لازم به ذکر است که شما هوای بسیار پاک و متفاوتی در ترکیه خواهید دید.

هزینه های مورد نیاز اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه در هر روش هزینه ها متفاوت است، هزینه های اداری برای ارزانترین انواع اقامت ترکیه از حدود 2000  لیر شروع و هزینه های کارگزاری و اعلام وکالت میتواند به 4000 هزار دلار برسد. در مواردی مثل اقامت تمکن مالی میتوان با هزینه حدود 2000 دلار به اقامت رسید. در مورد خرید ملک میتوان با حدود 80 هزار لیر ملک تهیه کرد و به اقامت رسید. البته اگر سرمایه گذاری از حد یک میلیون دلار عبور کند میتواند مستقیم  به دریافت شهروندی منجر شود. البته باید توجه داشت که با این هزینه در کشورهای حوزه شنگن نیز میتوان سرمایه گذاری و دریافت اقامت کرد.

حداقل مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه

شرایط جدید برای اخذ اقامت در ترکیه تغییراتی به همراه داشته است. مدارک کمی بیشتر شده و سختگیری افسر اداره امنیت کمی بالاتر رفته است. برای دریافت اقامت تمکن مالی نیاز به ارائه عکس، ترجمه پاسپورت، ترجمه سوپیشنیه از ایران در کنسول ایران در ترکیه، مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد مانند سند ملکی، و ارائه گواهی تمکن مالی 3000 لیری به نرخ دولتی که حدود 30 میلیون تومان  خواهد بود را دارید. مدارکی دیگر نیز مورد نیاز است که در دفتر موسسه نسبت به شرح جزئیات آن اقدام میشود. البته این شرایط در زمان نگارش این مقاله است و ممکن است در هر زمانی تغییراتی در آن ایجاد شود.

تفاوت اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه

به طور کلی شهروندی به مفهوم تابعیت است و تفاوت آن با اقامت در این است که هر شخصی به هر طریق قانونی که وارد کشور ترکیه شود، از آن لحظه مقیم ترکیه است اما حقوق شهروندی یک ترک را ندارد. حقوق شهروندی در هر کشوری متفاوت است، اما عموما یک شهروند در حق رای و اخذ پاسپورت با مقیم تفاوت دارد. تفاوت بعدی در این است که اقامت ها موقت است و همیشه باید تمدید شود. گاهی برای تمدید اقامت ها باید از کشور خارج شد و گاهی از اداره مهاجرت بدون خروج از کشور قابل تمدید است. در مورد ترکیه، اقامت ها عموما از داخل خاک ترکیه قابل تمدید است البته برای این موضوع باشد شرایطی فراهم شده باشد در غیر این صورت نیاز به مجوز ورود مجدد به خاک ترکیه است.

اخذ شهروندی ترکیه

برای رسیدن به شهروندی ترکیه باید یکی از شروط زیر را تحصیل کنید.

  1. اخذ شهروندی ترکیه با ازدواج با شهروند ترک
  2. اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در ترکیه
  3. اخذ شهروندی ترکیه با کار در ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه

با دریافت شهروندی ترکیه میتوانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و از سفر به بسیار از کشور ها بدون ویزا لذت ببرید.

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه بسیار ساده است و حدود 4000 دلار هزینه به همراه خواهد داشت. با ثبت شرکت میتوانید نسبت به اخذ مجوز کار اقدام کنید و پس از پنج سال به شهروندی ترکیه دست یابید. با ثبت شرکت در ترکیه میتوانید وام های بسیار عالی با سود بسیار پایین دریافت کنید. از تحریم ها آزاد شوید و با دنیای بین الملل ارتباط بگیرید. کارت اعتباری داشته باشید و برای اخذ اقامت کشورهایی همچون آمریکا و کانادا به سادگی از سد افسر های کنسولی رد شوید.

اخذ مجوز کار در ترکیه

برای کار ترکیه باید مجوز کار داشته باشید. برای دریافت مجوز کار باید کارفرمای ترک برای شما اقدام کند. البته لازم به توضیح است که میتوان در ترکیه بدون مجوز هم کار کرد که تنها تفاوت آن با کار با مجوز در دریافت بیمه است. در صورتی که بدون مجوز کار کنید بیمه ای برای شما برای بازنشستگی رد نمیشود و موضوع بیمه رابطه مستقیم با اخذ شهروندی ترکیه دارد.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
روش های اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه مانند بسیاری دیگر از کشورها، به سادگی در دسترس است. انواع روش‌های اخذ اقامت ترکیه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. ...

ادامه مطلب