20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
دیپورت شدن دانشجویان ایرانی از فرودگاه آمریکا

تجربه دیپورت در فرودگاه کشور آمریکا به عنوان دانشجو قطعا ناخوشایند است. رعایت نکردن برخی نکات و قانع نشدن افسر فرودگاه درباره صحت اطلاعات، وضعیت ویزای تحصیلی شما و ترک به موقع کشور آمریکا می‌تواند سبب ممانعت از ورود به آمریکا در فرودگاه و برگرداندن شما به کشور خودتان شود.

شما با اخذ ویزای تحصیلی F-1 آمریکا قدم مهمی برداشتید، اما هنوز راه ادامه دارد و تا بعد از ورود به خاک کشور آمریکا باید حواستان به نکات مهم در فرودگاه باشد.

نکات مهم برای جلوگیری از دیپورت دانشجویان در فرودگاه آمریکا

افسر فرودگاه هنگام بازرسی ممکن است تنها چند سوال درباره وضعیت اقامت و ویزای شما بپرسد، یا ممکن است بخواهد با شما مصاحبه طولانی داشته باشد. در هر صورت با ایشان همکاری کرده و به سوالات پاسخ دهید. همچنین مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم به افسر برای بررسی تحویل دهید.

در ادامه مهمترین نکات را در این باره عنوان می‌کنیم:

نکته 1: ویزای دانشجویی F-1 ممکن است تا 120 روز قبل از آغاز کلاس‌ها صادر شده باشد. اما توجه کنید، شما فقط می‌توانید 30 روز مانده به شروع کلاس‌های درسی با ویزای F-1 وارد ایالات متحده آمریکا شوید.

نکته 2: از هر شهر و ایالتی که پذیرش تحصیلی دریافت کردید، ورود شما به آمریکا از همان شهر باشد.

نکته 3: مدارک پذیرش و فرم I-901 خود را همراهتان به فرودگاه ببرید. این مدارک را اصلا در بار هواپیما قرار ندهید. هنگام بازرسی دسترسی به بار ممکن نیست.

نکته 4: حتما قبل از اینکه برای پرواز به کشور آمریکا آماده شوید، قوانین فرودگاه آمریکا را مطالعه کنید. بار و وسایلی را که طبق این قوانین ممنوع است حمل نکنید. ممکن است داشتن برخی کالاها در کابین هواپیما ممنوع باشد، اما برخی وسایل هستند که حتی در قسمت بار هواپیما هم نباید قرار بگیرند.

نکته 5: شما می‌توانید تا یک سقف مبلغی پول نقد همراه خود ببرید. داشتن پول نقد بیش از سقف تعیین شده ممنوع است.

لوازم موجود در چمدان‌های شما کاملا بازرسی می‌شود. اگر این وسایل با فرم گمرکی که از قبل پر کردید، مطابقت نداشته باشد (از قبل اعلام نکرده باشید) یا جزء وسایل ممنوعه باشد، دچار دردسر شده و احتمال دیپورت یا حتی مجازات شما از لحاظ قانونی بالا خواهد بود.

نکات مهم برای جلوگیری از دیپورت دانشجویان در فرودگاه آمریکا

برای آمادگی و کسب آگاهی در مورد مراحل ورود به آمریکا و مدارک لازم در فرودگاه این کشور، امکان برگزاری جلسه توجیهی قبل از سفر به آمریکا در موسسه حامی مهاجر وجود دارد.

در صورت داشتن هرگونه پرسش در زمینه مهاجرت و خدمات حامی مهاجر یا نیاز به دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

ماک سفارتی

پاسخ به سوالات متداول

برای جلوگیری از دیپورت شدن به عنوان دانشجو در فرودگاه آمریکا چه کنیم؟

عدم ورود زودهنگام به آمریکا (بیش از 30 روز قبل از شروع کلاس‌ها نباید وارد آمریکا شوید)، همراه داشتن مدارک لازم و فرم I-901، رعایت قوانین فرودگاهی آمریکا (POE) به خصوص درباره حمل کالا و پول نقد از جمله نکات مهم برای جلوگیری از دیپورت شدن است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0