50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

روز پادشاهی هلند

Koningsdag یا King's Day (روز پادشاه) یک تعطیلات ملی و رسمی در پادشاهی هلند است. در تاریخ 27 آوریل (26 آوریل، اگر 27 ام یکشنبه باشد) جشن گرفته می شود و تاریخ تولد پادشاه ویلم الکساندر است. تا زمان کناره گیری ملکه بئاتریکس در سال 2013 ، این تعطیلات به عنوان Koninginnedag یا روز ملکه شناخته می شد و در 30 آوریل جشن گرفته می شد.

تاریخچه

این تعطیلات ابتدا در 31 آگوست 1885 به عنوان روز پرنسس، پنجمین سالگرد تولد پرنسس ویلهلمینا، سپس وارث فرضیه تاج و تخت هلند مشاهده شد. پس از به تخت نشستن او در نوامبر 1890 تعطیلات نام روز ملکه را بدست آورد و اولین بار در 31 آگوست 1891 جشن گرفته شد. در سپتامبر سال 1948 ، دختر ویلهلمینا، جولیانا، به تخت سلطنت رسید و تعطیلات به تاریخ تولد او، 30 آوریل منتقل شد. تعطیلات از سال 1949 در این تاریخ جشن گرفته شد.

دختر جولیانا، بئاتریکس ، بعد از رسیدن به تاج و تخت در سال 1980، این جشن را در 30 آوریل حفظ کرد، اگرچه تولد وی در 31 ژانویه بود. بئاتریکس عادت مادرش را برای دریافت یک رژه گل در کاخ سوستدیک را تغییر داد، در عوض تصمیم گرفت هر سال به شهرهای مختلف هلند سفر کند و به همراه فرزندانش در جشن ها شرکت کند.

 

ملکه بئاتریکس در روز ملکه 2013 کناره گیری کرد و پسرش ویلم الکساندر بر تخت سلطنت نشست (اولین پادشاه از زمان رعایت تعطیلات ملی). در نتیجه، این تعطیلات از سال 2014 به بعد کونینگزداگ یا روز پادشاه معروف شد و این جشن سه روز به جلو، یعنی به تاریخ 27 آوریل، سال تولد پادشاه منتقل شد.

کونینگزداگ به خاطر vrijmarkt ("بازار آزاد") در سراسر کشور شناخته می شود، که در آن هلندی ها کالاهای استفاده شده خود را می فروشند. همچنین فرصتی برای "جنون نارنجی" یا oranje gekte ، نوعی هیجان به نام رنگ ملی است.

جشن های کنینگداگ اغلب توسط کمیته های نارنجی، انجمن های محلی که به دنبال حمایت و کمک های مالی برای فعالیت های خود هستند، برگزار می شود.

بازار کالاهای دست دوم

vrijmarkt (به معنای واقعی کلمه "بازار آزاد") بازاری در سراسر کشور است، که در آن بسیاری از مردم کالاهای استفاده شده خود را می فروشند. روز پادشاه یک روز از سال است که دولت هلند فروش کالا در خیابان را بدون نیاز به مجوز و بدون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مجاز می داند. بانک ING در سال 2011 دریافت که یک نفر از هر 5 هلندی قصد داشتند در بازار آزاد کالاهای خود را بفروشند و تخمین زدند که درآمد آنها به ازای هر نفر 100 یورو در کل گردش مالی 290 میلیون یورو بوده است. بیش از نیمی از مردم هلند در بازار آزاد خرید می کنند. بانک ING پیش بینی کرد که آنها هر کدام 28 یورو را در  بازار آزاد سال 2011 خرج کنند.

محله جوردا

از محبوب ترین مناطق برای ویوری مارکت در آمستردام، محله جوردا است اما آپولولای گسترده نیز در مقابل هتل هیلتون در جنوب آمستردام همواره محبوبیت بیشتری پیدا می کند. کودکان اسباب بازی ها یا پوشاک خود را در Vondelpark، همچنین در جنوب آمستردام، به فروش می رسانند و رهگذران اغلب با خلقی شوخ طبع، بیشتر از مقداری که فروشندگان برای کالای خود طلب می کنند را پیشنهاد می دهند. تا سال 1996، بازار آزاد از عصر آغاز می شد و به مدت 24 ساعت ادامه داشت.

جشن ها

جشن های روز پادشاه محلی ها و بازدید کنندگان را به طور یکسان دعوت می کند تا در سرگرمی های فضای باز آمستردام شرکت کنند. در خیابان ها، کانال ها، پارک ها و هر مکانی که در بین آن قرار دارد، شهر با رنگ نارنجی در حال ترکیدن است زیرا اهالی آمستردام در حال لذت بردن از بزرگترین جشن خیابانی سال هستند.

روز پادشاه اکنون شاهد برگزاری جشن های بزرگ است و بسیاری از کنسرت ها و برنامه های ویژه در فضاهای عمومی به ویژه در آمستردام برگزار می شود. یک کنسرت در فضای باز در موزه پیچ آمستردام برگزار می شود، جایی که ممکن است 800000 نفر در آن جمع شوند. برای کمک به بازدید کنندگان در بازگشت به خانه با قطار بعد از جشن های فضای باز، مناسبت ها باید تا ساعت 20:00 و نمایش موزه باید تا ساعت 21:00 پایان یابند.

مهمانی‌ها و کنسرت‌ها

در سال‌های اخیر، مهمانی ها و کنسرت ها عصر قبل از کینگزداگ برگزار شده است. تا سال 2013 ، کلوپ های شبانه در سراسر هلند برای آنچه مشهور به Koninginnenacht (شب ملکه) شناخته می شد، برنامه های ویژه برگزار می کردند. بسیاری از جوانان در طول شب در خیابانها و میادین (در آمستردام ، کانالها) نیز جشن می گیرند و بعد از مهمانی گرفتن در تمام شب، به جمعیت در vrijmarkt می پیوندند. در روز پادشاه، هزاران قایق تزئین شده کانالهای باریک آمستردام را می بندند و به شادی می پردازند.

آمستردام مقصد محبوب بسیاری از کاشفان

در حالی که جشن های روز پادشاه در سرتاسر هلند برگزار می شود، آمستردام مقصد محبوب بسیاری از کاشفان است. اغلب 850،000 نفر از ساکنان این شهر با 1 میلیون بازدید کننده همراه هستند.

جنون نارنجی

کسانی که در فستیوال روز پادشاه شرکت می کنند، به افتخار خانه نارنجی-ناسائو، که بر هلند حاکم است، معمولاً موهای خود را نارنجی می کنند یا لباس نارنجی می پوشند. نوشیدنی های نارنجی رنگ نیز بسیار محبوب هستند. این انتخاب رنگی گهگاه "جنون نارنجی" یا به زبان هلندی ، oranjegekte لقب گرفته است.
گذشته از اینکه کودکان می توانند شانس خود را برای تجارت در روز پادشاه امتحان کنند، فعالیت های بیشتری نیز برای جوانان و نوجوانان در قلب شهر انجام می شود که شامل رنگ آمیزی چهره، بازی ها و مسابقات ورزشی می شوند.
کودکان با انواع مختلفی از بازی ها از جمله koekhappen (که در آن کیک ادویه ای را که از رشته ای در دهانشان آویزان است، می گیرند) این روز را جشن می گیرند.

 

موزه ها

در حالی که اکثر موزه ها و جاذبه های مهم آمستردام در روز پادشاه بسته شده است ، چندین کانون قابل توجه بازدید کننده که بطور سنتی باز است از جمله خانه آن فرانک ، موزه ون گوگ ، موزه استلیلیک و موزه رایجکس است.

افتخارات

کونینگزداگ فرصتی برای پادشاه است که از شهروندان بخاطر خدماتشان به کشور تقدیر کند. در سال 2011 ، ملکه بئاتریکس لیست افتخارات را منتشر کرد که ذکر خدمات 3،357 نفر بود که بیشتر آنها عضو سفارش نارنجی-ناسائو شدند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0