20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با پذیرش intensive

در این ویدئو با پارسا عزیز صحبت کردیم که با کمک حامی مهاجر توانستند بدون مدرک زبان، ویزای تحصیلی آمریکا بگیرند. برای ایشان از دانشگاه فلوریدا پذیرش دوره زبان به صورت intensive گرفتیم. در این نوع پذیرش، دانشجو فقط برای آموختن زبان انگلیسی وارد آمریکا می‌شود و برنامه دیگری برای ادامه تحصیل در دانشگاه ندارد.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان وجود ندارد. همچنین برخی موسسات غیرمتخصص، معمولا به متقضیان اعلام می‌کنند که گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست. اما در این ویدئو به‌طور کامل توضیح می‌دهیم که گرفتن ویزا تحصیلی بدون مدرک زبان و دریافت پذیرش intensive کاملا امکان پذیر است.

جهت دریافت مشاوره تحصیلی از کارشناسان حامی مهاجر فقط کافی است که با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

تاریخ مصاحبه شما کی بود؟

18 MAY

ویزای شما به صورت تک ضرب صادر شد؟

خیر. ویزای من AP خورد و یک یا دو ماه بعد جواب آن آمد.

خدمت سربازی رفته بودید؟ و شغل شما چه بود؟

خیر. شغل من در زمینه املاک بود.
پرونده‌ای که AP می‌‎خورد به این معنی است که افسر سفارت در آن لحظه، ویزا را به‌صورت تک‌ضرب صادر نمی‌کند و پرونده شامل Background check می‌شود. در مرحله Background check اتفاق خاصی صورت نمی‌گیرد و سفرهای قبلی شما چک می‌شود که ببینند در سفرهای قبلی خود مرتکب جرم و جنایتی نشده باشید. در واقع کلمه AP مخفف Administrative processing است که اکثر افراد به اشتباه به آن FBA check می‌گویند که کاملا اشتباه است. گاها در برخی پرونده‌ها می‌بینیم که AP یک پروسه کاملا فرمالیته‌ است. ایرانی‌ها علی‌الخصوص آقایان خیلی AP می‌خورند.

از کدام دانشگاه پذیرش شدید؟

دانشگاه فلوریدا در اورلاندو
آقای پارسا از دانشجویانی هستند که پذیرش ایشان به‌صورت intensive صادر شده است؛ یعنی برنامه‌ای برای تحصیل پس از دوره زبان در آن دانشگاه ندارند و صرفا برای یک دوره 4 ماهه وارد آمریکا می‌شوند. آقای پارسا برای این دوره 4 ماهه ویزای 2 ساله آمریکا به‌صورت مولتی و تک ستاره دریافت کرده‌اند. همچنین کل شهریه ایشان برای این دوره 4 ماهه، 5000 دلار است که تقریبا ترمی 2000 دلار است.

چطور با حامی مهاجر آشنا شدید؟

از طریق اینستاگرام و سایت حامی مهاجر آشنا شدم.

نظر اطرافیان درمورد پرونده شما چه بود؟

همه به من می‌گفتند که این کار نمی‌شود. به من می‌گفتند مدرک زبان نداری و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌ای معتبر نیست و احتمال دریافت ویزا خیلی پایین است. اطرافیان به می‌گفتند آمریکا ویزا نمی‌دهد. در نهایت، خداروشکر که ویزا گرفتم.
گفتنی است دانشگاه شما اصلا اهمیتی ندارد. دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد، پیام نور و هر دانشگاه دیگری که مورد تایید وزارت علوم باشد، قابلیت اجرا برای ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا را دارد. 

معدل شما چند بود؟

معدل من 15 بود

آخرین مدرک تحصیلی شما چه بود و کی بود؟

لیسانس تقریبا یک سال و نیم پیش بود.

رشته تحصیلی شما چه بود؟

مهندسی پزشکی
این دانشجو ویزای 2 ساله دریافت کرده‌اند و پس از اتمام دوره زبان خود می‌توانند مجدد برای همین دانشگاه یا دانشگاه‌ها و کالج‌های دیگری اقدام کنند. همچنین می‌توانند از روش‌های مختلفی که وجود دارد برای اقامت دائم آمریکا اقدام کنند.

از تجربه مصاحبه خود بگویید

مصاحبه من به زبان انگلیسی بود. زبان من در حدی نبود که بتوانم خیلی روان صحبت کنم. در حدی بود که فقط بتوانم جواب آفیسر را بدهم.

میزان رضایت شما از حامی مهاجر چقدر بود؟

من خیلی راضی بودم. کارشناسان حامی مهاجر خیلی پیگیر بودند و همه کارها را انجام دادند؛ یعنی چیزی را فراموش نکردند. همه چیز خیلی مرتب پیش رفت و خداراشکر ویزا دریافت کردم.

یک جمله درمورد حامی مهاجر

شرکتی که واقعا به کار خود مسلط است و کاملا مسئولیت‌پذیر هستند.

اگر کسی بخواهد مثل شما برای دوره زبان اقدام کند، آیا به او توصیه می‌کنید اقدام کند یا خیر؟

بله چرا که نه! چون خودم موفق شدم، انشاالله بقیه افراد هم موفق شوند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0