50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای یک زوج

مجتبی و الهه عزیز از مشتریان ویزای تحصیلی آمریکا هستند. این زوج عزیز قبلا چند بار از طریق موسسات دیگر برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کرده بودند، اما موفق نشده بودند. اما در نهایت با اعتماد به حامی مهاجر توانستند ویزای خودشان را دریافت کنند.
از مجتبی و الهه خواهش کردیم که تجربه خودشان را در این ویدئو تعریف کنند. در ادامه می‌توانید متن این مصاحبه را بخوانید.
در صورت نیاز به اخذ مشاوره تحصیل در آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02149078 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

لطفا خودتان را معرفی کنید

سلام. مجتبی هستم، 32 ساله. الهه هستم 31 ساله.

مدرک تحصیلی شما چیست؟

مجتبی : لیسانس مدیریت بازرگانی دارم.
الهه : من ارشد IT دارم.

کدام ویزای آمریکا را دریافت کردید؟

ما ویزای تحصیلی آمریکا (F1 و F2) گرفتیم و قصد تحصیل در ایالت کالیفرنیا را داریم.

از چه طریقی با حامی مهاجر آشنا شدید؟

الهه پاسخ می‌دهد : من حدود 2 سال به دنبال یک موسسه مناسب جهت اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا بودم. قبل از اینکه با حامی مهاجر آشنا شویم، با موسسات دیگری برای این کار اقدام کرده بودیم که متاسفانه با آن ها موفق با اخذ ویزا نشدیم. با اینکه یکی از موسسات ادعا می‌کرد که سابقه سی ساله در اخذ ویزا دارد!

وقتی با حامی مهاجر آشنا شدیم، پروسه در طی یک هفته شکل گرفت، کارشناسان این موسسه پیگیری بسیار خوبی داشتند و حتی وقتی چیزی را فراموش می‌کردیم، با ما تماس می‌گرفتند و به طور مثال گوشزد می‌کردند که باید برای ترجمه فلان مدرک اقدام کنید، وگرنه پروسه پرونده شما با تاخیر روبرو می‌شود. کارشناسان بسیار پیگیر بودند و تا کامل شدن مدارک تماسشان را با ما قطع نمی‌کردند.

آیا ویزای مولتی دریافت کردید؟

بله. ویزای هر دو ماه مولتی و چند بار ورود است. مجتبی ادامه می‌دهد: من کیس اصلی ویزا بودم و ویزای F1 آمریکا گرفتم، همسرم هم ویزای F2  آمریکا گرفتند.

آیا از خدمات تور سفارتی استفاده کردید؟

ما از خدمات تور سفارتی هم استفاده کردیم. ما استانبول بودیم و کارشناسان حامی مهاجر برای ما یک تور سفارتی در ارمنستان هماهنگ کردند. الهه در ادامه سخنان مجتبی می‌گوید : از خدمات تور سفارتی بسیار رضایت داشتیم. همه چیز خیلی عالی برگزار شد.

وقتی به ارمنستان رسیدیم، به موقع به دنبال ما آمدند و ما را به هتل رساندند. با اینکه در ایام پیک به ارمنستان رفته بودیم، اما هتل بسیار خوبی برای ما رزرو شده بود. صبح روز مصاحبه هم به موقع و با یک برنامه ریزی عالی به دنبال ما آمدند و تا پایان زمان مصاحبه نیز منتظر ما ماندند. بنابراین همین عوامل باعث شد هیچ استرسی نداشته باشیم.

روز مصاحبه تحصیلی در سفارت آمریکا

با اینکه در ابتدای مصاحبه خیلی استرس داشتیم، ولی مطمئن بودیم که کاملا آماده هستیم. چون روز قبل با کارشناسان حامی مهاجر یک ماک سفارتی بسیار عالی داشتیم. در این ماک سفارتی مدارک ما کاملا چک شد و همه نکات لازم به ما گفته شده بود.

در روز مصاحبه وارد سفارت شدیم، بازرسی ها کمی طول کشید و بعد از آن شماره گرفتیم و منتظر شدیم تا نوبت ما برسد و مدارک را تحویل دهیم. بعد از چند دقیقه هم برای انگشت نگاری رفتیم و باز هم حدود ده دقیقه منتظر ماندیم تا نوبت به مصاحبه ما برسد.

 زبان مصاحبه ما در سفارت آمریکا به زبان انگلیسی بود. قبل از مصاحبه افسر از ما زبان مصاحبه را پرسید. بعد از اتمام مصاحبه هم افسر به ما گفت که هیچ دلیلی برای ندادن ویزا به شما وجود ندارد و ویزاتون مبارک باشه!

الهه در ادامه صحبت های مجتبی می‌گوید : برای من خیلی جالب بود! وقتی وارد سفارت شدیم، 10 زوج ایرانی بودیم، که 9 زوج دیگر ریفیوز شدند و نتوانستند ویزا بگیرند و ما فقط با سه دقیقه مصاحبه توانستیم ویزای خودمان را دریافت کنیم.

تاثیر ماک سفارتی در پاسخ به سوالات مصاحبه آمریکا چقدر بود؟

اتفاقا این موضوع را کاملا در واقعیت لمس کردیم. یک زوج قبل از ما بودند که با خودشان حجم زیادی مدرک آورده بودند، تحصیل کرده یکی از دانشگاه های آمریکا بودند و نمی‌دانستند که الان باید این مدرک را تحویل بدهند یا خیر. در صورتی که ما قبل از مصاحبه در ماک سفارتی شرکت کرده بودیم و دقیقا می‌دانستیم که باید چه مدارکی را ارائه کنیم و همه مدارک ما به صورت مرتب و دسته بندی شده بود و همین هم باعث لبخند رضایت افسر شد.

از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا رضایت داشتید؟

ما برای پیکاپ ویزا هم از خدمات حامی مهاجر استفاده کردیم. همه چیز به صورت سریع و دقیق انجام شد و کاملا از پیکاپ ویزا رضایت داشتیم.

میزان رضایت شما از خدمات حامی مهاجر

یک نکته جالب این بود که، ما وقتی تصمیم گرفتیم که فرآیند ویزای تحصیلی را شروع کنیم، همزمان تصمیم گرفتیم که در ترکیه زندگی کنیم. حتی خدمات مهاجرت به ترکیه را نیز از حامی مهاجر دریافت کردیم. در طی دو الی سه هفته هم کارهای اخذ اقامت ترکیه ما توسط حامی مهاجر انجام شد و حدود یکسال هم از ایران دور بودیم.

با اینکه از ایران دور بودیم، ولی هیچ اخلالی در خدمت رسانی حامی مهاجر انجام نشد و همه چیز خیلی دقیق پیش رفت و پیگیری ها طوری بود که انگار به صورت حضوری کارها را پیش می‌بریم و واقعا دوری به ما استرسی وارد نکرد.
ما قبلا حامی مهاجر را به دوستانمان معرفی کردیم و تعدادی از دوستانمان از خدمات حامی مهاجر استفاده می‌کنند و باز هم این کار را خواهیم کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0