MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) یکی از رشته های مورد درخواست در بین دانشجویان در سراسر جهان است. برنامه های MBA در مورد امور مالی، بازاریابی، اقتصاد، جامعه شناسی و بسیاری از رشته های دیگر به شما کمک می‌کند، بنابراین شما قادر خواهید بود تا یک رویکرد جامع برای مدیریت تجارت جهانی داشته باشید. ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد موسسات معتبر در سطح جهان را دارد. موسسات برتر آمریكا به همان اندازه كه پاپ برای توصیف خود نیاز به معرفی ندارد، نیاز به تبلیغ ندارند. یک میلیون دانشجوی بین المللی، که 5٪ از کل جمعیت دانشجویی را تشکیل می دهد، گویای این مسئله است.

ایالات متحده آمریکا از بین تمام مقصدهایی که دانشجویان می توانند برای MBA تحصیل کنند، یکی از محبوب ترین آنهاست. رشته یMBA ، یکی از پر سود ترین مدارک حرفه ای در خارج از کشور را داراست. هنگامی که این مدرک از دانشگاه های آمریکایی بدست می آید، از وضعیت ویژه ای برخوردار می شود. این کشور با داشتن بالاترین کارفرمایان برتر MBA که متعلق به خاک آمریکا است، از مزیت چشمگیری در فرصت های اشتغال برای فارغ التحصیلان MBA برخوردار است.

مزایای تحصیل MBA در آمریکا

برای دانشجویان MBA ، ایالات متحده دارای برخی از دانشکده های برتر دنیا در زمینه تجارت، مانند دانشکده بازرگانی استنفورد است. می توان گفت تحصیلMBA  در ایالات متحده می تواند دارای مزایای زیادی باشد، هم از نظر تجربه یادگیری و هم برای مشاغل در تحصیلات تکمیلی که MBA در ایالات متحده می تواند به دانشجویان ارائه دهد. علاوه بر این، دانشجویان می توانند با تحصیل در ایالات متحده ، یک تجربه فرهنگی عالی را کسب کنند. جامعه آمریکا همیشه مهاجران را پذیرا است.

در حقیقت ، بیشتر فرهنگ های خارجی در معرض رسانه های ایالات متحده قرار می گیرند و از این طریق مردم آن را به شیوه های زندگی آمریکایی فصله می دهند. بنابراین ، در حالی که دانشجویانی که برای تحصیل به ایالات متحده سفر می کنند ، چالش های مختلفی را تجربه می کنند ، آنها همچنان این مزیت را دارند که در یک محیطی با یک زبان جهانی و آشنا که شاید خارجی باشد اما مطمئناً بیگانه نیست، تحصیل کنند.

MBA   در ایالات متحده می تواند به صورت پاره وقت دنبال شود، اما بسیاری از دانشجویان بین المللی، به تحصیل تمام وقت مشغول اند. تقریباً در تمام دانشگاه ها نوعی بورس تحصیلی وجود دارد تا افراد مستعد بتوانند از آموزش یارانه ای برخوردار شوند. دروس ارائه شده شامل برنامه های کلی MBA و همچنین دوره های تخصصی در موضوعاتی مانند امور مالی، مدیریت زنجیره تأمین، بازاریابی، حسابداری، مدیریت، فناوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل تجارت و موارد دیگر می باشد. دانشجویان بین المللی که MBA را در ایالات متحده تحصیل می کنند، اغلب امکان اقامت در این کشور و کار برای مدتی بعد از فارغ التحصیلی را دارند. مشاغل را می توان در بسیاری از صنایع از جمله خدمات مالی، فناوری و حتی زمینه مشاغل سرگرمی نیز یافت. فارغ التحصیلان بسته به جایی که در ایالات متحده می خواهند کار کنند، شرایط بسیار متفاوتی خواهند داشت. اما اگر بعد از MBA خود قصد کار در ایالات متحده را دارند، حتما باید برای ویزا اقدام کنند.

چرا ایالات متحده برای تحصیل در رشته ی MBA محبوب است؟

 • مطابق جدول اقتصاد جهانی 2018 توسط مرکز اقتصاد و بازرگان، ایالات متحده همچنان بزرگترین اقتصاد جهان با بیشترین تولید ناخالص داخلی سرانه در جهان است.
 • به عنوان صلاحیت در رشته ی MBA ، ارائه دهندگان MBA در ایالات متحده شهرت جهانی دارند.
 • 51 موسسه ی تجاری که در بین 100 موسسه ی برتر تجاری جهان هستند در ایالات متحده واقع شده اند.

برخی دانشگاه های برتر آمریکا در رشته ی MBA

 1. دانشگاه استنفورد: دارای دوره ی دو ساله با شهریه ی تقریبا 73000 دلار در سال. پذیرش با مدرک IELTS یاTOFEL.
 2. دانشگاه هاروارد: دوره ی دو ساله تحصیل با شهریه ی 73400 دلار در سال.  مدرک IELTS  یا TOFEL مورد قبول است.
 3. دانشگاه پنسیلوانیا: دوره ی 20 ماه تحصیل با شهریه ی 81400 دلار در سال اول. این دانشگاه مدارک IELTS یا TOFEL را می پذیرد. 
 4. دانشگاه شیکاگو: تحصیل تمام وقت برای مدت دو سال با شهریه ی 72000 برای 9 ماه. TOFEL بالای 104 و IELTS بالای 7 برای تحصیل در این دانشگاه مورد نیاز است.
 5. دانشگاه ماساچوست: تحصیل در دو سال با شهریه ی 77200 دلار.

شرایط لازم برای پذیرش MBA در مدارس تجاری آمریکا

 • مدرک لیسانس چهار ساله از یک موسسه معتبر ایالات متحده یا معادل بین المللی آن
 • بسته به مسئولیت های شما حداقل دو تا سه سال سابقه کار
 • رزومه کامل
 • معرفی نامه شخصی
 • دو برگه توصیه نامه حرفه ای
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی  (تافل رایج تر است)
 • نمره GMAT بیش از 600 (آزمون مخصوصی برای دانشجویان خواستار تحصیل در رشته ی (MBA

اگرچه برخی از موسسات تجاری ممکن است متقاضیان را بدون تجربه کاری قبول کنند، اما آن دسته از متقاضیان را که دارای سابقه حرفه ای هستند، در اولویت قرار می دهند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0