20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
بهترین دانشگاه های آمریکا در رشته پزشکی – حامی مهاجر 

تحصیل در موسسه آموزشی خوب به همان اندازه که روی آینده شغلی تاثیرگذار خواهد بود، روی انگیزه تحصیلمان نیز به‌‌صورت عمقی تاثیر مستقیم دارد. تصور کنید در دانشگاهی تحصیل می‌کنید که امکانات رفاهی و امنیتی مناسبی ندارد، دانشجویان مناسبی در آن برای دوستی و معاشرت نیستند و اساتید برتری برای رسیدن به دانش موردنیاز وجود نداشته باشد؛ چه حالی می‌شوید؟ 
ما در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین دانشگاه‌های یکی از پرطرفدارترین و حساس‌ترین رشته‌های تحصیلی را معرفی کنیم. توانستید حدس بزنید چه رشته‌ای مدنظرمان است؟ "رشته پزشکی"! رشته‌ای که نیاز به امکانات آزمایشگاهی مناسب و اساتید برتر دارد و در آینده با جان افراد، سروکار خواهد داشت!
بیش از 4000 دانشگاه برای تحصیل رشته پزشکی در آمریکا وجود دارد؛ اما سوال اینجاست که کدام مورد را باید انتخاب کنیم؟ با شرکت مهاجرتی حامی مهاجر، به پاسخ این سوال دست پیدا کنید!

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا

همانطور که می‌دانید تحصیل در رشته پزشکی آمریکا، برخلاف اکثر کشورهای دیگر، نیاز به تحصیل پیش پزشکی در دوره 4 ساله علوم پایه و سپس شرکت در آزمون MCAT برای ورود به کالج‌های پزشکی را دارد. 

بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا

بهترین دانشکده‌های پزشکی-تحقیقاتی در آموزش عملی، تحقیقات آزمایشگاهی، فناوری پیشرفته و تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان و اساتید یک قدم جلوتر از سایر دانشگاه‌ها هستند. این مدارس برای کسانی که می‌خواهند از طریق اکتشاف در زمینه پزشکی نقش خود را نشان دهند، بهترین هستند. 
3 مورد از بهترین دانشکده‌های پزشکی و تحقیقاتی سال 2024، به صورت زیر هستند: 

 • دانشگاه هاروارد 
 • دانشگاه جان هاپکینز 
 • دانشگاه پنسیلوانیا 

بهترین دانشکده‌های پزشکی برای مراقبت‌های اولیه، آموزش‌های با کیفیتی را در زمینه پزشکی پیشگیرانه و بهداشت عمومی ارائه می‌دهند که برای کسانی که به دنبال تبدیل شدن به یک پزشک مراقبت های اولیه یا پزشک خانواده هستند، مناسب است.
وظیفه این نوع پزشک، تشخیص و درمان بیماران برای مسائل مختلف پزشکی است. دانشجویان در حمایت از بیمار، مصاحبه انگیزشی، نحوه ایجاد روابط پزشک و بیمار و سایر ابزارهای مرتبط با یک پزشک مهارت کسب خواهند کرد.
3 مورد از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه مراقبت‌های اولیه به شرح زیر است: 

 • دانشگاه واشنگتن 
 • دانشگاه مینه سوتا 
 • دانشگاه علوم و بهداشت اورگان 

راه‌های زیادی وجود دارد که یک پزشک می‌تواند برای کمک به دنیای پزشکی استفاده کند. همانطور که از دانشکده پزشکی می‌گذرید و در آزمایشگاه‌ها، کلینیک‌ها، رشته و کلاس درس پیشرفت می‌کنید، تخصص‌هایی را در زیر آن جرقه کشف خواهید کرد و یک تخصص را برای تحصیلات تکمیلی خود انتخاب می‌کنید.

بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا بر اساس رنگینگ های جهانی

یک حرفه پزشکی با یافتن برنامه‌ای که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، شروع می‌شود.

بهترین دانشگاه های آمریکا بر اساس رنکینگ جهانی

با توجه به لیست زیر که رتبه‌بندی دانشگاه‌های پزشکی را بر اساس رنکینگ جهانی U.S. News نشان می‌دهد، می‌توانید انتخاب خودتان را در مورد برترین دانشکده‌های پزشکی برای تحقیق، بر اساس مکان، شهریه، اندازه دانشگاه، امکانات، مشهور بودن، مشاهیر آن دانشگاه و نمرات آزمون مشخص کنید. 

نام دانشگاه

رنکینگ (رتبه‌بندی)

مکان دانشگاه

دانشگاه هاروارد

1

بوستون، ماساچوست

دانشگاه نیویورک

10

نیویورک

دانشگاه پنسیلوانیا

3

فیلادلفیا

دانشگاه جان هاپکینز

2

بالتیمور

دانشگاه‌کالیفرنیا، سانفرانسیسکو

5

سانفرانسیسکو

کالج پزشکان و جراحان واگلوس (دانشگاه کلمبیا)

4

نیویورک

دانشگاه استنفورد

5

استنفورد، کالیفرنیا

دانشگاه دوک

5

دورهام

دانشگاه واشنگتن

5

سیاتل

مدرسه پزشکی ایکان در کوه سینا

18

نیویورک

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

5

سنت لوئیس

دانشگاه واندربیلت

5

نشویل، تی ان

دانشگاه کرنل (پزشکی ویل کورنل)

10

نیویورک

دانشکده پزشکی مایو کلینیک

13

روچستر، مینه سوتا

دانشگاه میشیگان، آن آربور

13

میشیگان

دانشگاه مینه سوتا

35

مینیاپولیس

دانشگاه نورث وسترن (دانشکده پزشکی فاینبرگ)

13

شیکاگو

دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل

26

چپل هیل، ایالت کارولینا شمالی

دانشگاه کلرادو

26

ائورا، مینه سوتا

دانشگاه ییل

10

نیوهون، میشیگان

بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا برای بورسیه

تحصیل پزشکی در ایالات‌متحده ممکن است برای دانشجویان بین‌المللی گران باشد و  به طور متوسط حدود 60,000 دلار آمریکاست که می‌تواند شرایط ادامه تحصیل در آمریکا را کمی سخت کند. علاوه بر پرداخت هزینه‌های شهریه، دانشجویان بین‌المللی باید سایر هزینه‌های زندگی و هزینه‌های خاص دانشگاه را نیز تامین کنند. به‌همین منظور تامین بورسیه‌های MBBS در ایالات‌‌متحده یک گزینه عالی برای دانشجویان بین‌المللی است که می‌خواهند هزینه‌های خود را کاهش دهند.

بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا برای بورسیه

برای دانشجویان بین‌المللی، این مبلغ 20,000 دلار در سال تخمین زده می‌شود. بنابراین، ایالات متحده به عنوان یک مقصد تحصیلی برتر برای 900,000 دانشجوی بین‌المللی در هر سال، چندین بورس تحصیلی پزشکی را برای دسترسی به آموزش عالی ارائه می‌دهد.
بورس تحصیلی رشته پزشکی در آمریکا را می‌توان به این عناوین دسته‌بندی کرد:

 • بورسیه‌های دانشگاهی خاص
 • بورسیه تحصیلی شخص ثالث
 • بورسیه‌های دولتی

اکثر بورسیه‌های سازمانی صرفاً بر اساس نیاز مالی ارائه می‌شوند. افرادی که واجد شرایط دریافت غرامت هستند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده درآمد سالانه خانواده آنها در کشورشان باشد. در چند مورد منتخب، بورسیه‌های شایستگی نیز به دانشجویان شایسته اعطا می‌شود که در این مورد دانشجویان باید حداقل آیلتس 6.5 و تافل 93 را داشته باشند. 
بورسیه‌های آمریکا تحت عنوان اسکالرشیپ، فاند و فول‌فاند نیز تعریف می‌شوند. 
صرف نظر از نوع کمک ارائه شده، انتظار می‌رود دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند به عملکرد تحصیلی خوب خود ادامه دهند. در صورت عدم موفقیت در حفظ جایگاه علمی خوب، بورسیه‌ها ممکن است متوقف شوند. در ادامه بورسیه چند دانشگاه برتر بررسی می‌شود. 

بورسیه ‌های دانشکده پزشکی هاروارد

در سطح سازمانی، بورس تحصیلی HMS کاملاً بر اساس نیازهای مالی است که نوعی کمک مالی است و از اوج کمک‌های مالی و کمک‌های انجام شده به صندوق فارغ‌التحصیلان حاصل می‌شود.

بورسیه دانشکده پزشکی هاروارد

با این حال، واجد شرایط بودن بورسیه تحصیلی با کم کردن سهم مورد انتظار خانواده از شهریه و هزینه‌های اجباری تعیین می‌شود.حداکثر دوره بودجه محدود به هشت ترم شهریه کامل است. برای اطلاع از رشته‌های دانشگاه هاروارد، روی کلمه مربوطه کلیک کرده و اطلاعات لازم را در مقاله کسب کنید. 

بورسیه های پزشکی دانشگاه استنفورد

اگرچه استنفورد نیز در درجه اول بودجه مبتنی بر نیاز را فراهم می‌کند، اما یکی از معدود کالج‌هایی است که MBBS را در ایالات متحده با انواع دیگر بورسیه‌ها ارائه می دهد. این بورسیه شامل برنامه پژوهشی دانشمندان نایت-هنسی و محققان پزشکی است.
هر دو بورسیه تحصیلی دانشجویان را تشویق می‌کنند تا راه‌حل‌های نوآورانه‌ای برای مشکلات مبرم در پزشکی بیابند. حل خلاقانه مسئله در یک محیط دانشگاهی تحت هدایت اعضای هیئت علمی پرورش می‌یابد.
هر سال، بیش از 100 دانش‌پژوه نایت هنسی با سوابق تحصیلی متنوع، بودجه کامل را برای ادامه تحصیلات تکمیلی دریافت می‌کنند. برای واجد شرایط بودن بورسیه تحصیلی KHS، دانشجویان باید در دانشگاه استنفورد به صورت تمام وقت ثبت‌نام کرده باشند. همچنین متقاضیان باید استقلال فکر، رهبری هدفمند و ذهنیت مدنی را نشان دهند.
"متقاضیانی که مایل به درخواست KHS تا سال 2024 هستند باید تا ژانویه 2017 یا بعد از آن مدرک لیسانس خود را تکمیل کرده باشند."

بورسیه کالج پزشکان و جراحان واگلوس دانشگاه کلمبیا

برنامه بورس تحصیلی Vagelos که برای اولین بار توسط دکتر P. Roy و Diana Vagelos معرفی شد، بزرگترین صندوق کمک مالی در نوع خود در ایالات متحده بود. با شروع سال تحصیلی 2018-2019، 100 درصد نیاز مالی نشان داده شده به داوطلبان پزشکی ارائه شد.

بورسیه دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا

از سال 2022 تا حال حاضر، بیش از 150 میلیون دلار به برنامه بورس تحصیلی Vagelos اختصاص یافته است که به صدها فارغ‌التحصیل پزشکی کمک کرده است.
سایر بودجه های مبتنی بر نیاز
دریافت بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی در ایالات متحده کمی دشوار است و تعداد کمی از کالج‌ها این بورسیه را ارائه می‌دهند. 
با این حال، توجه به این نکته مهم است که کمک‌های مالی می‌تواند از موسسه‌ای به موسسه دیگر متفاوت باشد و معمولاً محدود است. برای واجد شرایط بودن، مدارک مورد نیاز شامل گواهی درآمد، صورت‌حساب بانکی و اظهارنامه مالیاتی از کشور محل تحصیل دانشجو است. برای اطلاعات بیشتر، با شماره 02148000957 تماس گرفته تا کارشناسان حامی مهاجر شرایط شما را بررسی و امکان دریافت بورسیه برای شما را توضیح دهند.

نرخ پذیرش بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا

در اینجا نرخ پذیرش هرکدام از دانشگاه‌هایی که در بالاتر عنوان شد، می‌بینید. 

نام دانشگاه

نرخ پذیرش

شهریه

دانشگاه هاروارد

3.3 درصد

66,284 دلار

دانشگاه جان هاپکینز

6.3 درصد

59,700 دلار 

دانشگاه پنسیلوانیا

3.8 درصد

61,586 دلار 

دانشگاه کلمبیا

3.6 درصد

66,816 دلار 

دانشگاه دوک

2.9 درصد

63,310 دلار 

دانشگاه استنفورد

1.4 درصد

63,747 دلار 

دانشگاه کالیفرنیا- سن فرانسیسکو

2.8 درصد

38,073 دلار 

دانشگاه واندربیلت

4.5 درصد

64,882 دلار 

دانشگاه واشنگتن- سنت لوئیس

7.5 درصد

65,001 دلار 

دانشگاه کرنل

3.4 درصد

62,650 دلار 

دانشگاه نیویورک

2.1 درصد

63,530 دلار 

دانشگاه ییل

5.7 درصد

67,484 دلار 

دانشکده پزشکی مایو کلینیک

4.5 درصد

62,500 دلار 

دانشگاه نورث وسترن

4.9 درصد

67,880 دلار 

دانشگاه میشیگان

3.6 درصد

50,265 دلار 

دانشگاه کلرادو

5.4 درصد

43,450 دلار 

مدرسه پزشکی ایکان در کوه سینا

3.4 درصد

58,685 دلار 

دانشگاه کارولینا شمالی- چپل هیل

4.2 درصد

32,764 دلار 

دانشگاه بوستون

4.1 درصد

68,438 دلار 

دانشگاه فلوریدا

4.1 درصد

32,744 دلار 

دانشگاه مینه سوتا

7.4 درصد

41,919 دلار 

جمع بندی
در این مقاله بهترین دانشگاه‌های پزشکی در آمریکا معرفی شدند، اما این همه ماجرا نیست. کالج‌های و دانشگاه‌های بیشتری در آمریکا وجود دارند که با هزینه کمتر، برنامه‌های پزشکی را ارائه می‌دهند. بهتر است برای بررسی شرایطتان جهت دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا، با موسسات مجاز اعزام دانشجو مشاوره داشته باشید که حامی مهاجر، رتبه 1 اعزام دانشجو به آمریکا نیز است.
در نظر داشته باشید تحصیل پزشکی در آمریکا راحت‌تر از چیزی‌ست که فکر می‌کنید. تنها کافی‌ست اطلاعات لازم را بدانید تا شرایط موردنیاز را فراهم کنید و به‌سرعت خود را در رشته موردعلاقه‌تان در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان ببینید. همچنین میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی آمریکا طوری است که افراد می‌توانند مهارت تحصیلی کنند. 

سوالات متداول درباره بهترین دانشگاه های پزشکی در آمریکا 

در ادامه برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده می‌شود. در صورت داشتن هرگونه سوال بیشتر با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

کدام کشور برای تحصیل پزشکی بهترین است؟

ایالات متحده آمریکا یکی از پرتقاضاترین کشورها برای مطالعات پزشکی است و اغلب به دلیل داشتن بیمارستان‌های درجه یک، دانشکده‌های پزشکی درجه یک، دانشکده متخصص، فرصت‌ها و تحقیقات پیشرفته، به عنوان بهترین کشور جهان برای مطالعات پزشکی در نظر گرفته می‌شود.

بهترین دانشکده پزشکی جهان در سال 2023 کدام است؟

دانشگاه هاروارد، رتبه 1 تحصیل پزشکی در جهان را دارد. 

بهترین دانشگاه برای پزشکی کدام است؟

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه جان هاپکینز
 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه پنسیلوانیا
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0