20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه میلان ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

لطفا خودتان را معرفی کنید

مازیار هستم، 22 ساله.

برای چه کشوری و کدام مقطع تحصیلی اقدام کردید؟

برای کشور ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کردم. رشته کارشناسی من در ایران زمین شناسی بود و برای رشته geophysics for natural risks management اقدام کردم و از دانشگاه میلان پذیرش گرفتم. البته دانشگاه‌های دیگری بود که الویت من دانشگاه میلان بود.

چه مدرک زبانی ارائه دادید؟

در ابتدا که برای بستن قرارداد به حامی مهاجر آمدم، مدرک زبانی نداشتم. پس از گذشت یک ماه از زمان عقد قرارداد، مدرک تافل با نمره 112 دریافت کردم.

آیا گپ تحصیلی داشتید؟

خیر. من گپ تحصیلی نداشتم. شهریور سال 1401 فارغ‌التحصیل شدم. تقریبا 6 ماه مشغول جمع‌آوری مدارک و مطالعه زبان انگلیسی بودم و پس از آن در حامی مهاجر قرارداد بستم.

از چه طریقی با حامی مهاجر آشنا شدید؟

ابتدا از طریق ثبت‌نام لاتاری با حامی مهاجر آشنا شدم. همچنین تعریف حامی مهاجر را از برخی از دوستانم که برای ثبت شرکت در خارج با حامی مهاجر اقدام کرده‌بودند، شنیده بودم. من لاتاری هم در حامی مهاجر ثبت‌نام کردم. پس از آن، برای دریافت مشاوره اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا به حامی مهاجر آمدم و دیدم که تیم حامی مهاجر واقعا خوب و حرفه‌ای بود.

از انجام مراحل پرونده شما در حامی مهاجر رضایت داشتید؟

واقعا راضی بودم. من هرجا بروم، حتما حتما مجموعه حامی مهاجر را به همه تبلیغ می‌‎کنم؛ زیرا در این پروسه من خودم همه چیز را دیدم. وقتی به‌صورت تحصیلی می‌خواهید بروید، کارشناس نقش بسیار مهمی دارد و هر لحظه باید ایمیل‌ها را چک کند، همیشه در دسترس شما باشد، حتی در تعطیلات نیز باید در دسترس شما باشد و من همه این‌‌ها را در حامی مهاجر دیدم. کارشناسان حامی مهاجر در هر مرحله با من تماس می‌گرفتند و از من می‌پرسیدند که الان یک ایمیل دریافت کردیم و این کار را می‌خواهیم انجام دهیم، آیا شما راضی به انجام این کار هستید؟ تمام مراحل را با من مشورت می‌کردند. 

جلسه شبیه‌ساز مصاحبه با اساتید برای شما مفید بود؟

جلسه شبیه‌ساز واقعا به من کمک کرد. یک روز به مدت 2 ساعت در اینجا جلسه شبیه‌ساز برای من برگزار شد. تمام سوالات احتمالی و پاسخ‌هایی که بهتر بود داده شود را کاملا با من کار کردند. همچنین به دلیل ضعیف بودن اینترنت در محل زندگی من، برای انجام مصاحبه نیز به حامی مهاجر آمدم. آن‌ها یک اتاق را به‌طور اختصاصی به من دادند تا بتوانم مصاحبه را در آنجا انجام دهم. 

در زمان مصاحبه چه احساسی داشتید؟

استرس داشتن کاملا طبیعی است ولی من به دلیل تمرین زیاد در جلسه شبیه‌ساز، استرس زیادی نداشتم. همچنین من به کارشناس حامی مهاجر اعتماد زیادی داشتم و کاملا خیالم راحت بود که جواب سوالات را دارم. در واقع من می‌دانستم که چه سوالاتی قرار است پرسیده شود و من چه جوابی باید بدهم.

آیا از نگارش cv و sop خود رضایت داشتید؟

تیم حامی مهاجر که cv و sop را نوشته بودند، واقعا قوی بودند. من sop خودم را به چندتا از دوستانم که قبلا مهاجرت کرده بودند نشان دادم و واقعا تایید کردند که انگیزه‌نامه بسیار قوی نوشته شده است. انگیزه‌نامه(sop) را به هر روشی می‌توان نوشت و طبق رشته، دانشگاه و کشوری که می‌خواهید بروید باید بنویسید که تیم حامی مهاجر انگیزه‌نامه من را بسیار قوی نوشته بودند.

پروسه پرونده شما چقدر زمان برد؟

از زمان عقد قرارداد تا دریافت پذیرش تقریبا 3 ماه و نیم زمان برد.

آیا از روند انجام پرونده و پیگیری کارشناسان حامی مهاجر رضایت داشتید؟

خیلی راضی بودم. واقعا فوق‌العاده بود. من حتی تا روز قبل از تعطیلات نوروز هم وقتی تماس می‌گرفتم به من پاسخ می‌دادند. بورسیه استانی ایتالیا، متقاضیان زیادی دارد و هر سال در چک لیست ویزا و سفارت، تغییراتی وجود دارد و ممکن است اطلاعات بیشتری نسبت به سایر کشورها نیاز باشد. ایتالیا همواره درحال تغییر است و هزینه گردش حساب، تمکن مالی و ترجمه مدارک، همواره تغییر می‌کند. بنابراین، داشتن اطلاعات به‌روز کارشناس بسیار مهم است. کارشناسان حامی مهاجر خوشبختانه این اطلاعات را داشتند. 

یک جمله درمورد حامی مهاجر

همراه، همیار و نوین.
 

 
 
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
تحصیل در ایتالیا
تحصیل در ایتالیا خیلی عالیه
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت شما بخیر. بله دقیقا همینطوره. به دلیل امکان دریافت بورسیه استانی برای تحصیل در ایتالیا که تقریبا هزینه تحصیل رایگان می‌شود، این کشور برای مهاجرت تحصیلی موقعیت بسیار خوبی دارد.