20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای آزمون آیمت 2024 (تاریخ ثبت نام، مدارک و هزینه)

آزمون آیمت ایتالیا (IMAT)؛ زمان ثبت نام و برگزاری

بله! تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در ایتالیا آرزوی دل‌نشینی است؛ به‌خصوص که درس‌خواندن در دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه میلان، ساپینزا و... تجربۀ بسیار دل‌چسبی است؛ اما برای اینکه این رویایمان را در آغوش بگیریم، اول باید از سد یکی از آزمون‌های مهم ایتالیا بگذریم.
کدام آزمون؟ آزمون آیمت ایتالیا (imat) یا همان آزمون ورودی پزشکی برای دانشگاه‌های ایتالیا. آنچه در این مطلب می‌گوییم، همه‌اش دربارۀ همین آزمون است. پس اگر دوست دارید بدانید آیمت چیست، منابع آزمون IMAT ایتالیا کدام‌اند و ثبت‌نام آزمون ایمت چه زمانی است، هم‌سفرمان باشید.

آزمون آیمت ایتالیا

اول از همه، بگذارید به این سوال پاسخ بدهیم که «آیا می‌توانیم بدون شرکت در آزمون آیمت ایتالیا در دانشگاه‌های پزشکی این سرزمین درس بخوانیم؟» یا اصلا «در مقطع کارشناسی، تحصیل بدون آزمون در ایتالیا شدنی است؟»
جواب آن یک کلمه است: «خیر!» یعنی ما برای اینکه در رشتۀ پزشکی ایتالیا درس بخوانیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه آزمون آی مت ایتالیا را پشت‌سر بگذاریم. تازه قصۀ باقی رشته‌ها هم همین است! یعنی در هر کدام از رشته‌های کارشناسی ایتالیا که بخواهیم ثبت‌نام کنیم، قبل از آن باید یک آزمون ورودی را پشت‌سر گذاشته باشیم.
منتها آزمون ورودی سایر رشته‌ها دیگر آزمون آیمت ایتالیا نیست. بلکه آزمونی است به‌نام آزمون TOLC که برای رشته‌هایی مانند علوم مهندسی، حقوق، داروسازی و... طراحی شده است. ضمنا خود این آزمون هم انواع مختلفی دارد که ما آن‌ها را در مقالۀ راهنمای شرکت در آزمون تولک توضیح داده‌ایم. اگر دوست داشتید، بخوانیدش.

آزمون آیمت ایتالیا
خوب! حالا ممکن است بپرسید اگر دانشگاهی این آزمون‌ها را قبول نداشت چه؟! آن‌وقت تکلیف چیست؟ پاسخ این است که حتی اگر آن دانشگاه آزمون ورودی برگزار نکند، در عوض یک راه جایگزین برای ارزیابی وضعیت دانشجو خواهد داشت؛ مثل ترتیب‌دادن یک مصاحبۀ اسکایپی.
پس خیالتان راحت! در هر حال، آن‌ها توانایی علمی‌ ما را محک می‌زنند. حالا می‌خواهد با آزمون‌های تولک و آی مت باشد یا با مصاحبۀ تصویری! اصل مطلب این است که در مقطع کارشناسی، تحصیل بدون آزمون در ایتالیا امکان‌پذیر نیست.

آیمت چیست؟

خوب اصلا آیمت چیست؟ آزمون ورودی بین‌المللی رشتۀ پزشکی یا International Medical Admissions Test که به‌اختصار آن را IMAT می‌نامند، راه اصلی ورود به رشتۀ پزشکی انگلیسی‌زبان در کشور ایتالیاست. چرا می‌گوییم پزشکی انگلیسی؟ چون برای تحصیل پزشکی به زبان ایتالیایی، آزمون دیگری به‌نام آزمون TOLC MED وجود دارد که قصه‌اش جداست؛
منتها اگر می‌خواهیم در بیش از 15 دانشگاه برجستۀ ایتالیا، رشتۀ پزشکی یا دندان‌پزشکی را به زبان انگلیسی بخوانیم، این گوی و این میدان! باید خود را برای آزمون آیمت ایتالیا آماده کنیم تا در روز امتحان، بهترین عملکرد را به‌ثبت برسانیم.
جزئیات آزمون Imat 2024 را در ادامه می‌بینید:

نام آزمون

آزمون آیمت (IMAT)

شیوه برگزاری آزمون

به‌صورت حضوری

محل برگزاری آزمون

در 21 کشور جهان!

مناسب برای...

متقاضیان رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی

دفعات برگزاری آزمون

یک بار در سال

تعداد دفعات مجاز برای شرکت در آزمون

یک مرتبه در سال

زبان امتحانی

انگلیسی

تاریخ آزمون آیمت 2024

اواسط اکتبر

ساختار زمان و سوالات آزمون آیمت

اگر بخواهیم دربارۀ ساختار کلی این آزمون حرف بزنیم، باید بگوییم آی مت آزمونی 4بخشه است که جمعا 100 دقیقه زمان دارد.
این 4 بخش عبارت‌اند از:

 • اطلاعات عمومی و استدلال منطقی: 12 سوال برای اطلاعات عمومی و 10 سوال برای استدلال منطقی
 • زیست‌شناسی: 18 سوال
 • شیمی: 12 سوال
 • فیزیک و ریاضیات: 8 سوال

نمونه سوالات آیمت

شیوۀ محاسبۀ نمره‌اش هم به این صورت است که هر پاسخ درست 1.5 امتیاز مثبت و هر پاسخ نادرست، 0.4 امتیاز منفی دارد. سوالات بی‌پاسخ هم امتیازی ندارند. ضمنا حداقل امتیاز برای قبولی اولیه در آزمون، 20 امتیاز است؛ اما با چنین نمره‌ای، لزوما نمی‌توانیم در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی قبول بشویم؛
چون «حداقل امتیاز»، صرفا برای حذف‌نشدن از رقابت است؛ منتها اگر می‌خواهیم در این دو ماراتن مدالی داشته باشیم، طبیعتا باید رکورد بهتری ثبت کنیم! اما چه رکوردی؟ سال‌به‌سال فرق می‌کند؛ یعنی ممکن است نمرۀ موردنیاز آیمت امسال برای قبولی در یک دانشگاه، با نمرۀ سال قبلش متفاوت باشد؛
پس بهترین کار این است که قبل از شرکت در آزمون imat، با مشاوران متخصص در زمینۀ مهاجرت تحصیلی به ایتالیا مشورت کنیم و راجع‌به وضعیت قبولی‌های هر سال، از آنان اطلاعات بگیریم. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در این خصوص، با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا مشاوران ما در مجموعۀ حامی مهاجر راهنمایی‌تان کنند.

 

آزمون آیمت یا ورودی دانشگاه پزشکی ایتالیا

یکی از نکات منفی دربارۀ آزمون IMAT 2024 این است که در داخل ایران، هیچ مرکزی برای برگزاری آن وجود ندارد؛ بنابراین برای شرکت در این آزمون، چاره‌ای نداریم جز اینکه به یکی از مراکز مجاز برگزاری آیمت در سایر کشورها مراجعه کنیم.
منتها خبر خوش‌حال‌کننده این است که برای شرکت در آزمون IMAT 2024، نیازی نیست به آن سر دنیا برویم! همین همسایه‌های خودمان، یعنی ترکیه و امارات و آذربایجان، آی مت را برگزار می‌کنند؛ پس فقط کافی است بند پوتینمان را محکم کنیم و راهی یکی از این سه کشور بشویم.
اما جدا از همسایه‌هایمان، آیمت در کدام کشورها برگزار می‌شود؟

محل برگزاری آزمون IMAT

آزمون آی مت 2024 قرار است در 21 کشور و 34 شهر مختلف جهان برگزار شود؛ بنابراین متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا، می‌توانند خودشان را به نزدیک‌ترین مرکز برگزاری آزمون برسانند و این امتحان ورودی را پشت‌سر بگذراند.
در ادامه، مراکز برگزاری آزمون آیمت 2024 ایتالیا را به‌تفکیک شهر، کشور و زمان برگزاری آزمون مشاهده می‌کنید.

کشور

شهر

نام مرکز برگزاری آزمون

ساعت شروع آزمون (به وقت محلی هر کشور)

آذربایجان

باکو

کنسولگری بریتانیا

14:00

برزیل

سائو پائولو

Winner Idiomas

09:00

کانادا

تورنتو

مرکز مطالعات زبان انگلیسی تورنتو

09:00

چین

پکن

کنسولگری بریتانیا

18:00

قبرس

نیکوزیا

کنسولگری بریتانیا

13:00

فرانسه

پاریس

The British School of Paris

12:00

آلمان

فرانکفورت

Provadis

12:00

آلمان

مونیخ

Münchner Volkshochschule

13:00

یونان

آتن

کنسولگری بریتانیا

13:00

هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ

ITS Education Asia

18:00

هند

دهلی نو

BC Education India Private Limited

15:30

ایتالیا

باری

دانشگاه باری

12:00

ایتالیا

میلان

دانشگاه میلان

12:00

ایتالیا

میلان

دانشگاه میلانو بیکوکا

12:00

ایتالیا

رم

دانشگاه ساپینزا

12:00

ایتالیا

رم

دانشگاه تورورگاتا

12:00

ایتالیا

ناپل

دانشگاه لوئیجی وان ویتلی

12:00

ایتالیا

ناپل

دانشگاه فدریکو دوم

12:00

ایتالیا

بولونیا

دانشگاه بولونیا

12:00

ایتالیا

تورین

دانشگاه تورینو

12:00

ایتالیا

پاویا

دانشگاه پاویا

12:00

ایتالیا

پارما

دانشگاه پارما

12:00

ایتالیا

سیه‌نا

دانشگاه سیه‌نا

12:00

ایتالیا

مسینا

دانشگاه مسینا

12:00

ایتالیا

پادوا

دانشگاه پادوا

12:00

ایتالیا

آنکونا

دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه

12:00

پاکستان

لاهور

کنسولگری بریتانیا

15:00

لهستان

ورشو

Lang LTC

12:00

عربستان سعودی

جده

کنسولگری بریتانیا

13:00

آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ

کنسولگری بریتانیا

12:00

اسپانیا

مادرید

کنسولگری بریتانیا

12:00

سوئیس

زوریخ

Zurich Flying Teachers

12:00

ترکیه

آنکارا

کنسولگری بریتانیا

13:00

ترکیه

استانبول

British Side

13:00

امارات متحده عربی

دبی

کنسولگری بریتانیا

14:00

انگلستان

لندن

Mobile Testing Solutions

11:00

ایالات متحده آمریکا

نیویورک

OHC New York

09:00

کدام دانشگاه ها به آزمون آیمت نیاز دارند؟

بنا بر اعلام سامانۀ آزمون آیمت ایتالیا، ما برای تحصیل در رشتۀ پزشکی یا دندانپزشکی 16 دانشگاه از بهترین دانشگاه های ایتالیا، باید این آزمون را پشت‌سر بگذاریم. این 16 دانشگاه عبارت‌اند از:

 • دانشگاه باری
 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه مسینا
 • دانشگاه میلان
 • دانشگاه میلانو بیکوکا
 • دانشگاه فدریکو دوم
 • دانشگاه لوئیجی وان ویتلی
 • دانشگاه پاویا
 • دانشگاه ساپینزا
 • دانشگاه تورورگاتا
 • دانشگاه سینا
 • دانشگاه تورین
 • دانشگاه پادوا
 • دانشگاه پارما
 • دانشگاه دل مارکه
 • دانشگاه دندانپزشکی ساپینزا

سوالات آزمون آیمت

پیش ثبت نام آیمت

بهتر است بدانید که اولین قدم برای آزمون ورودی پزشکی ایتالیا، پیش ثبت‌نام است. پیش ثبت‌نام یک روند اجباری است که دانشجویان غیر اروپایی باید انجام دهند. به‌همین منظور دانشجویان بین‌المللی غیر اروپایی با ورود به سایت universitaly.it باید این مرحله را پشت سر بگذارند. پیش ثبت‌نام تنها رزرو آزمون آیمت محسوب نمی‌شود، بلکه به‌عنوان تاییدیه‌ای عمل می‌کند دانشجویان قصد شرکت در آزمون پزشکی ایتالیا را دارند. پس از تایید پیش ثبت‌نام، مدارک متقاضی به سفارت محلی ایتالیا آن کشور ارائه می‌شود که بخش مهمی از روند درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا را شکل می‌دهد. 

زمان پیش ثبت نام آزمون آیمت

زمان پیش ثبت‌نام آزمون IMAT حدودا آوریل در نظر گرفته می‌شود و متقاضیان در یک دوره 3 تا 5 ماهه برای انجام این روند فرصت دارند. در سال 2023، حتی با تغییراتی که با مشارکت CINECA ایجاد شد، پیش ثبت نام در آوریل آغاز و ثبت نام واقعی IMAT در پایان سپتامبر انجام شد. این به دانشجویان غیراروپایی فرصت کافی داد تا تأییدیه خود را دریافت کرده و روند درخواست ویزا خود را آغاز کنند.

زمان ثبت نام آیمت

ثبت نام آیمت فقط یک بار در سال صورت می‌گیرد. آن هم معمولا از اوایل جولای تا اواخر آن؛ یعنی بازۀ ثبت نام آیمت، سرجمع حدود سه هفته است؛ بنابراین اگر تحصیل پزشکی در ایتالیا را دوست دارید، باید حواستان را جمع کنید که مبادا فرصت از دست برود!
البته همان‌طور که اشاره کردیم، پیش ثبت‌نام برای متقاضیان غیر اروپایی الزامی است؛ منتها این کار نیازمند آشنایی با سیستم ثبت‌نامی دانشگاه های ایتالیاست. خوب! پس چاره چیست؟ دست‌روی‌دست بگذاریم تا فرصت از دست برود؟
معلوم است که نه! پس چه کنیم؟ به شما می‌گوییم!
بهترین کار در این شرایط، کمک‌گرفتن از افرادی است که در همین زمینه، یعنی تکمیل روند تحصیلی ایتالیا، تجربه دارند؛ چون فقط آن‌ها می‌توانند ما را از واقعیت‌های این مسیر آگاه کنند و در مواقع سختی به کمکمان بیایند.
کارشناسان تحصیلی حامی مهاجر هم چنین افرادی‌اند؛ یعنی کسانی که به‌واسطۀ تخصص و تجربۀ خود در زمینۀ اعزام دانشجو به ایتالیا، می‌توانند شما را کمک کنند و در تمامی مراحل، از ثبت نام آیمت گرفته تا اخذ بورسیه استانی ایتالیا، یاریتان کنند.
چگونه؟ از این طریق:

 • مشاورۀ تحصیلی
 • نگارش CV و SOP
 • انجام ثبت نام آزمون IMAT
 • ارائه منابع تخصصی آزمون آیمت
 • پیگیری مرحله‌به‌مرحله مراحل آزمون
 • انجام کارهای مربوط به پذیرش دانشگاهی
 • انجام پیش‌ثبت‌نام در یونیورسیتالی
 • انجام ثبت‌نام اصلی دانشگاه
 • دریافت بورسیه استانی ایتالیا (امکان تحصیل رایگان در ایتالیا) 

هزینه آزمون آیمت

هزینه ورودی آزمون آیمت  164 دلار (130 یورو/ 114 پوند) است. البته ارزی که می پردازید به موقعیت مکانی متقاضیان هنگام رزرو آزمون بستگی دارد. توجه داشته باشید که اطلاعات مربوط به هزینه آزمون آیمت بر اساس سال 2023 در نظر گرفته شده است؛ لذا امکان تغییر آن برای سال 2024 وجود دارد. 

مدارک برای آزمون ورودی پزشکب ایتالیا

مدارک آزمون آیمت

اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون imat عبارتند از: 

 • پاسپورت یا کارت اقامت دائم
 • مدرک سطح زبان آیلتس و تافل
 • رسید پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون آی مت
 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات منطبق با سیستم آموزشی ایتالیا

 

بایدها و نبایدهای آزمونIMAT 

آزمون آیمت هم مانند هر امتحان دیگری، قاعده‌وقانون خودش را دارد. همراهمان باشید تا تعدادی از این «بایدها و نبایدها»ـی اساسی آی مت را بشناسیم.

اول. تاییدیه‌ها را همراه خود داشته باشید

زمانی که می‌خواهید سر جلسه بروید، حتما بررسی کنید که تاییدیه‌های مختلف را همراه خود داشته باشید؛ از جمله گواهی‌نامه ثبت‌نام در یونیورسیتالی و دو ایمیلی که برای ثبت‌نام در آیمت و پرداخت هزینه دریافت کرده‌اید.

دوم. هیچ‌گونه وسیله الکترونیکی با خود نبرید

ماشین‌حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، هدفون، هندزفری، دوربین و سایر لوازم الکترونیکی را به‌هیچ‌وجه سر جلسۀ آزمون نبرید؛ چون اگر این وسایل را به همراه داشته باشید، از حضور شما در جلسه جلوگیری می‌کنند.

سوم. درستی اطلاعاتتان را بررسی کنید

هنگامی که دفترچۀ سوالات را دریافت کردید، حتما اطلاعات روی جلدش را بررسی کنید؛ زیرا احتمال دارد اشتباهی رخ داده باشد و اطلاعات روی دفترچه با اطلاعات شما مطابقت نکند؛ بنابراین ببینید آیا نام دانشگاه انتخابی‌تان درست است، اعداد روی برگه و پاسخنامه یکسا‌ن‌اند و...

منابع آزمون imat

یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا این است که آزمون‌های ورودی دانشگاه‌هایش، هیچ‌کدام به دشواری کنکور ایران نیستند؛ منتها در سمت مقابل، منابع این آزمون‌ها هم چندان مشخص و دقیق نیست!
خوب در این موقعیت تکلیف چیست؟ هر منبعی که پیشنهاد می‌شود را باید خواند؟
مسلما نه! چون در درجه اول ممکن است وقتتان تلف شود و نتیجۀ دل‌خواه را نگیرید و در درجه بعدی، ما در کنارتانیم! یعنی وقتی می‌توانیم به کمکتان بیاییم و راهنمایی‌تان کنیم، چه نیازی است هر منبع بی‌اهمیتی را بخوانید و زمانتان را خرج کنید؟!
چرا که ما در مجموعۀ حامی مهاجر، به‌واسطۀ تجربۀ طولانی‌مدت خود در زمینۀ اعزام دانشجو به خارج از کشور (و البته کمک‌گرفتن از تجربیات دانشجویان موفق خود)، توانسته‌ایم منابع دقیق آزمون IMAT را گردآوری کنیم تا در مواقع نیاز، آن‌ها را در اختیار شما بگذاریم.
پس به این صورت دیگر نه‌تنها در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود، بلکه سریع‌تر هم به نتیجۀ دل‌خواه خود می‌رسید. برای دسترسی به این منابع آزمون IMAT، تنها لازم است با شماره 02148000957 تماس بگیرید. پاسخگوی شما خواهیم بود.

تاریخ آزمون آیمت

تاریخ آزمون آیمت ثابت نیست؛ یعنی ممکن است یک سال در سپتامبر (شهریورماه) برگزارش کنند و سال بعد، در اکتبر (مهرماه)؛ منتها اگر بخواهیم یک بازۀ کلی را مشخص کنیم، می‌توانیم بگوییم تاریخ برگزاری آزمون آیمت معمولا از شهریور تا مهر است. بر اساس احتمالات، آزمون ورودی پزشکی ایتالیا در سال 2024 در ماه اکتبر برگزار می‌شود.
اما می‌دانیم برای انتخاب دانشگاه، باید قبل از این تاریخ اقدام کنیم؛ چون آیمت مانند کنکور نیست که بعد از اعلام‌نتیجه، تازه نام دانشگاه‌های موردنظرمان را در فرم انتخاب‌رشته بنویسیم! بلکه باید در تیرماه دانشگاه مقصدمان را (فقط یک دانشگاه) اعلام کنیم و در شهریورماه / مهرماه، برای همان دانشگاه آزمون آیمت را پشت‌سر بگذاریم.

 

تاریخ برگزاری آیمت

نتایج آیمت چه زمانی اعلام می‌شود؟

روند اعلام نتایج آزمون آیمت بسیار جالب است! به این صورت که دو هفته بعد از برگزاری امتحان، نتایج اعلام می‌شود؛ اما به‌صورت ناشناس! یعنی به وب‌سایت دانشگاه که مراجعه کنیم، رتبه‌هایی را می‌بینیم که معلوم نیست به کدام متقاضی اختصاص دارد!
هفته سوم بعد از امتحان، موقع اعلام نمرات شخصی است؛ بنابراین در این بازه می‌توانیم به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنیم و عملکرد خودمان را ببینیم. در نهایت، چهار هفته بعد از برگزاری آزمون آیمت است که رتبه‌های نهایی را به‌صورت رسمی و علنی اعلام می‌کنند.
چه گفتیم؟!
از این حرف زدیم که علاقه‌مندان به رشتۀ پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا، برای اینکه در رشتۀ دل‌خواه خود به زبان انگلیسی درس بخوانند، باید آزمونی به نام آزمون آیمت ایتالیا را پشت‌سر بگذارند. حالا دیگر اینکه این آزمون چند سوال دارد، مباحثش چیست، چه زمانی و در کدام کشورها برگزار می‌شود و... را در ضمن مقاله توضیح داده‌یم.
ضمنا این را هم گفته‌ایم که برای حضور در جلسۀ آیمت، چه بایدها و نبایدهایی را مجبوریم رعایت کنیم؛ از جمله اینکه کدام تاییدیه‌ها را با خود به جلسه ببریم و موقع امتحان، چه اطلاعاتی را بررسی کنیم. بنابراین هرآنچه به نظرمان می‌رسید، دربارۀ آزمون آیمت ایتالیا گفتیم و 16 دانشگاه پذیرندۀ آن را هم نام بردیم.
از اینجا به‌بعد، دیگر شماید و دقت‌نظرتان! اگر سوال یا نکته‌ای بود، در قسمت دیدگاه‌ها منتظرتان هستیم! ضمنا چنانچه می‌خواهید پرسش خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید، می‌توانید از طریق شماره 02148000957، با ایشان ارتباط برقرار کنید.

پاسخ به سوالات متداول دربارۀ آزمون آیمت ایتالیا

در ادامه می‌توانید پاسخ سوالات پرتکرار درخصوص آزمون ورودی پزشکی ایتالیا را مشاهده کنید. چنانچه پرسش یا نظری در این مورد داشتید، آن را در انتهای صفحه، بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخ‌گوی شما باشند.

آیا آزمون imat در ایران برگزار می‌شود؟

در حال حاضر خیر. به همین خاطر برای شرکت در آزمون آیمت 2024، باید به یکی از مراکز برگزاری آزمون (که لیست کامل آن را در همین مقاله نوشته‌ایم) مراجعه کنید؛ البته خبر خوش‌حال‌کننده دربارۀ imat 2024 این است که سه کشور ترکیه، امارات و آذربایجان هم آن را برگزار می‌کنند؛ پس شاید حضور در یکی از این کشورهای همسایه، گزینه مناسبی برای شرکت در آیمت باشد.

درصد قبولی ایرانی ها در آزمون ایمت چقدر است؟

با توجه به اینکه پیچیدگی آزمون آیمت به‌مراتب از کنکور ایران کمتر است، آن‌دسته از دانش‌آموزانی که خود را برای کنکور آماده کرده بودند، شانس قبولی مناسبی در آزمون آیمت دارند. برای دریافت مشاوره در این خصوص، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

برای آیمت چه مدارکی لازم است؟

در روز آزمون آیمت، حتما باید دو مدرک مهم را همراه خود داشته باشید: یکی ایمیل‌هایی که تاییدیه ثبت‌نام و پرداخت شما هستند و یکی تاییدیه ثبت‌نام شما در یونیورسیتالی.

نمونه سوالات آزمون آیمت ایتالیا را از کجا بیاوریم؟

نیازی به جست‌وجو نیست! اگر به‌دنبال نمونه سوالات آزمون آیمت ایتالیا هستید، تنها کافی است این موضوع را به ما اطلاع بدهید. این سوالات را در اختیار شما خواهیم گذاشت. تلفن: 02148000957

آیا آزمون imat سخت است؟ 

در مقایسه با سایر آزمون ورودی در دیگر کشورهای جهان، آزمون IMAT از نظر محتوا نسبتا آسان است. این امتحان معمولاً سؤالات سطح دبیرستان را پوشش می دهد و هیچ مفاهیم پیچیده یا پیشرفته ای در آن گنجانده نشده است. با این حال، پاسخ‌گویی به سوالات در زمان محدود می‌تواند چالشهایی را ایجاد کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0