درباره کره جنوبی

کره جنوبی، تعداد بسیاری دانشگاه های معتبر و عالی دارد که بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. در این مقاله لیستی از ده بورسیه تحصیلی برتر ارائه شده از این کشور را توضیح میدهیم و درباره توضیحات، اطلاعات عمومی، میزان بورسیه تحصیلی و تاریخ درخواست ارائه شده می پردازیم. بورسیه های دانشگاه علوم و فن آوری کره جنوبی نیز گزینه خوبی برای دانشجویان بین المللی است که دو بار در سال درخواست می کنند.

لیست ارائه شده بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی جامع نیست و بنابراین به روزرسانی های مداوم انجام می شود تا با آخرین اطلاعات بورسیه تحصیلی همگام باشد. تاریخ درخواست هر بورس این مقاله ممکن است اندکی تغییر کرده باشد. بنابراین بررسی وب سایت رسمی بورس تحصیلی کره جنوبی بسیار مهم است تا اطلاعات دقیقی در مورد تاریخ ها کسب کنید. همچنین در نظر داشته باشید که بورسیه ها هر ساله قابل تمدید هستند. به همین دلیل تاریخ های درخواست هر ساله تقریبا مشابه هستند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دولت کره جنوبی

دولت کره این بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که تا تمام هزینه های شهریه و همچنین هزینه های آنها را در مدت اقامت در کره پوشش دهد. هدف اصلی این بورسیه جذب دانشجویان بین المللی علاقه مند و با استعداد برای مطالعه و تأثیر مثبت بر جامعه کره است. دانشجویان واجد شرایط مجاز به تحصیل در هر دانشگاه کره ای، وابسته به این برنامه هستند. هر دانشجویی که بورسیه دولت کره را دریافت کند، شانس تحصیل در دانشگاه عالی کره را دارد.

 امتیازات این بورسیه تحصیلی

 • بلیط پرواز
 • شهریه
 • کمک هزینه ماهیانه
 • بیمه درمانی
 • هزینه آموزش زبان
 • کمک هزینه تسویه حساب

تاریخ درخواست و روش درخواست

 • تاریخ تقاضا برای دوره کارشناسی از اکتبر - نوامبر هر سال باز است
 • تاریخ تقاضا برای فارغ التحصیلان از مارس - آوریل هر سال باز است
 • دانشجویان علاقه مند می توانند از طریق سفارتخانه یا دانشگاه پیگیری کنند. درخواست از طریق سفارت بسیار توصیه می شود.

دانشگاه ملی سئول برای فارغ التحصیلان و کارشناسی ارشد

این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر کشور کره است که به عنوان آسمان شناخته می شود و با دو گروه دیگر طبقه بندی می شود. دانشگاه کره و دانشگاه یونسی. این یکی از معتبرترین دانشگاه های کره است که بیشتر دانشجویان، آرزوی حضور در آن را دارند. برای کسب این برنامه رقابت های سختی وجود دارد و افراد واجد شرایط برای دوره دکتری، کارشناسی ارشد یا دوره کارشناسی امتحان های زیادی گرفته میشود. آزمون برای دریافت این بورسیه هر سال برگزار می شود..

تاریخ و روش درخواست

کارشناسی - از روز 9 ژانویه - 16 فوریه ، 5 ژوئن - 13 تیر

دکتری و کارشناسی ارشد - 20 فوریه - 30 مارس ، 7 مرداد تا 39 مرداد

دانشگاه یونسی برای مقطع کارشناسی

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، دانشگاه یونسی یکی از دانشگاه های برتر و معتبر کره است و با توجه به داشتن یک کالج بین المللی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد، معروف به کالج بین المللی آندروود است. اساتید و دانشجویان این کالج از سراسر جهان به این دانشگاه می آیند. به دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی، بودجه ای کامل برای تامین تمامی هزینه ها داده میشود.

تاریخ درخواست

 • 26 ژوئن - 25 آگوست
 • 10 اکتبر - 16 آبان
 • 10 ژانویه - 22 مارس

دانشگاه کره برای تحصیلات تکمیلی و کارشناسی

این دانشگاه در کره جنوبی واقع شده و بورسیه های تحصیلی بی نظیری را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. با این که رشته های علوم پایه آنها در بین دانشگاه های دیگر صدرنشین است، اما برای رشته های غیر علوم پایه آنها مانند علوم سیاسی، تجارت و علوم انسانی نیز مشهور است و در کره دارای شهرت بالایی است.

تاریخ درخواست

کارشناسی: هفدهم اوت - دوازدهم اکتبر ، بیست و یکم بهمن - 20 آوریل

فارغ التحصیل: 20 مرداد - 30 شهریور ، 20 فوریه تا 31 مارس

دانشگاه کِیست برای کارشناسی و کارشناسی ارشد

كِیست یکی از بهترین دانشگاه ها در بخش علم و فناوری در جهان است. کمتر از 50 سال پیش به عنوان اولین دانشگاه تحقیقاتی در کره تاسیس شد. با کمک های مالی که توسط دولت کره و شرکت هایی مانند هیوندای و سامسونگ تأمین شده است، موفقیت تحقیقات انجام شده در کِیست بسیار افزایش یافته است. هر دانشجویی که در کِیست پذیرفته شده باشد، کاملاً تأمین اعتبار می شود. چه آنها دانشجوی داخلی باشند یا بین المللی. این کلاس ها به زبان انگلیسی انجام می شود تا در ابعاد جهانی در ارتباطات و تفکر بهتر انجام گیرد.

تاریخ درخواست

فارغ التحصیل: 23 اوت - 20 سپتامبر ، 20 مارس - 12 آوریل

کارشناسی: اول شهریور - 25 اکتبر ، اول آبان - 5 ژانویه

دانشگاه هانانگ

این دانشگاه معتبر و مشهور هم برنامه های کارشناسی و هم کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. این دانشگاه در پایتخت کره، در شهر سئول واقع شده و دوره های اصلی زیادی را برای هزاران دانشجویی که در این دانشگاه شرکت می کنند، ارائه می دهد. این دانشگاه به دلیل برتری از بقیه دانشگاه ها شناخته شده است و فارغ التحصیلانی چون مدیرعامل هیوندای و رئیس موتورهای هیوندای را تولید کرده است.

بورس تحصیلی این دانشگاه، 70٪ شهریه برای کارشناسی و بودجه کامل کارشناسی ارشد و دکتری را تأمین می کند.

تاریخ درخواست

یازدهم سپتامبر - 22 شهریور

9 آوریل - 20 آوریل

دانشگاه کونگ هی

 برنامه های بورسیه تحصیلی این دانشگاه، هزینه های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را پوشش میدهد. این شهر بخاطر تعالی خود در دانشکده پزشکی، مشهور است. این دانشگاه دارای بسیاری نخبه بوده و هست. از آن ها میتوان به رئیس جمهور فعلی کره جنوبی اشاره کرد.

تاریخ درخواست

دانش آموختگان نو ورود : مارس-ژوئن ، سپتامبر - دسامبر

دانشجویان کارشناسی: 4 سپتامبر - 15 سپتامبر

دانشگاه مطالعات هنکوکو

این دانشگاه شهریه کاملی را برای دانشجویان کارشناسی واجد شرایط ارائه می دهد. این شهر بیشترین تفکر را در حقوق بین الملل، زبان ها و روابط بین الملل دارد. همچنین به تدریس مشاغل مهندسی و علوم طبیعی نیز می پردازد و دانشجویان زیادی را در این رشته ها فارغ التحصیل کرده است.

تاریخ درخواست

شانزدهم اوت -2 سپتامبر

10 اکتبر - 28 نوامبر

دانشگاه سوگانگ

دانشگاه سوگانگ بطور کامل هزینه تحصیلی را برای دانشجویان خارجی و کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلان با پتانسیل بسیار عالی ارائه می دهد. تاریخ درخواست از نوامبر - دسامبر و آوریل - ماه مه باز است.

مؤسسه ملی علوم و فناوری اولسان

این موسسه در سال 2007 تاسیس شد. یک مؤسسه اختصاصی علوم و فن آوری که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های رقابتی کره شناخته شده است. این دانشگاه بورسیه تحصیلی کاملی را برای دانشجویان فارغ التحصیل و کارشناسی ارشد ارائه می دهد و تمامی هزینه های احتمالی آن ها را تحت پوشش قرار میدهد..

تاریخ درخواست

دانش آموختگان: 22 اوت - 7 سپتامبر

دانشجویان کارشناسی: 8 آگوست - 21 سپتامبر

دانشگاه اینها

این دانشگاه توسط رئیس جمهور کره تأسیس شده است و بورسیه کاملی را هم برای فارغ التحصیلان و هم برای دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر که در برنامه های مهندسی سرآمد هستند رتبه بندی شده است و در برخی رشته ها نیز حرف اول را در کره میزند.

تاریخ درخواست

دانش آموختگان: 10 آوریل - 7 اردیبهشت ، 10 اکتبر - 30 اکتبر

دانشجویان کارشناسی: 4 اکتبر -2 ژانویه ، 19 آوریل - 30 ژوئن

نحوه درخواست بورسیه های تحصیلی کره ای

 • در مورد هر بورس تحصیلی کره ای تحقیق کنید و لیستی از دانشگاه های مناسب این کشور تهیه کنید.
 • همچنین می توانید برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا برای بورسیه تحصیلی کره جنوبی اقدام کنید.
 • تحقیق در مورد دستورالعمل های کاربردی هر دانشگاه و معیارهای انتخاب بسیار توصیه میشود.
 • اسناد شما باید مطابق دستورالعمل برنامه دانشگاه ها ارائه شود.
 • بعضی از دانشگاه ها نامه های توصیه آنلاین را درخواست می کنند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0