فرانسه از 34 دانشگاه در رده بندی دانشگاه های جهان برخوردار است، که 10 دانشگاه از آن ها در فهرست 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. اگر علاقه ‌مند به تحصیل در فرانسه هستید،و می خواهید بدانید که کدام دانشگاه ها بهترین هستند، در اینجا نگاهی دقیق تر به چند دانشگاه برتر کشور فرانسه داریم.

از کالج ها تا دانشگاه های بزرگ، فرانسه گزینه های متنوعی برای آموزش شما دارد. دانشکده های مختلف در فرانسه نیز در بین بهترین دانشکده های حقوقی، دانشکده های تجاری، دانشکده های مهندسی و دانشکده های پزشکی در جهان وجود دارند، که از رتبه های بالا و شهرت گسترده ای برای تعالی و تحصیلات دانشگاهی دانشجویان برخوردار هستند. وقتی به تاریخ هنر، ادبیات و تحصیلات در فرانسه نگاه کنیم، می توانیم مطمئن باشیم که مراکز آموزشی آن ها بهترین مکان ها برای کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری هستند. به دلیل رتبه های بالای این مراکز، پس از اتمام تحصیل دانشجویان به مراکز شغلی معتبر سوق داده می شوند.

دانشگاه پاریس

این دانشگاه از 25 موسسه آموزش عالی و مرکز تحقیقاتی در منطقه پاریس تشکیل شده است. هدف اصلی این دانشگاه تبدیل به یکی از مؤسسات برتر تحقیقاتی در جهان است. این موسسه همچنین با سایر مؤسسات برتر در سراسر جهان از جمله دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن، دانشگاه پکن و دانشگاه ملی تایوان ارتباط برقرار کرده است. در مجموع 26 جایزه نوبل فیزیک، شیمی، ادبیات، فیزیولوژی و پزشکی و اقتصاد به محققان این دانشگاه اهدا شده است.

دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن یک دانشگاه تحقیقات عمومی در پاریس است. در سال 2018 از طریق ادغام دانشگاه پاریس-سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و تعدادی از موسسات کوچکتر این دانشگاه گسترش یافت. این دانشگاه دارای سه دانشکده: علوم انسانی، علوم پایه و علوم پزشکی است. سوربن تعداد زیادی پردیس در پاریس و همچنین یک پردیس مجازی در ابوظبی دارد. این دانشگاه دارای هشت مجموعه علمی قابل توجه است که در اختیار محققان این دانشگاه است. برخی از این مجموعه ها نیز مانند مجموعه مواد معدنی، دیرینه شناسی و جانورشناسی برای عموم آزاد است.

پلی‌تکنیک پاریس

دانشگاه پلی تکنیک پاریس به طور خاص روی علم و فناوری تمرکز دارد. البته علاوه بر این علوم مهندسی، علوم انسانی و تربیت بدنی نیز در این دانشگاه مورد توجه اند. کمتر از 3000 دانشجو در این دانشگاه که حدود ده مایل با مرکز پاریس فاصله دارد، مشغول به تحصیل اند. حدود 30 درصد دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه دیدرو پاریس

دانشگاه دیدرو پاریس در سال 1994 به نام فیلسوف، منتقد هنری و نویسنده قرن هجدهم دنیس دیدرو نامگذاری شده است. این دانشگاه بیشتر برای تدریس علوم پایه به ویژه ریاضیات شناخته شده است. این در دستاوردهای فارغ التحصیلان از جمله دو برنده جایزه نوبل، دو برنده مدال فیلد و دو وزیر سابق آموزش فرانسه مشهود است. کتابخانه مرکزی دانشگاه دیدرو بزرگترین کتابخانه دانشگاهی در پاریس است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0