50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های فرانسه 2024

معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه 2024

داشتن دانشگاه‌های نسبتا ارزان با رنکینگ جهانی بالا، فرانسه را به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. این کشور از سیستم آموزشی بسیار پیشرفته برخوردار است و 42 دانشگاه فرانسوی در رتبه‌بندی جهانی Times Higher Education در سال ۲۰۲۳ قرار دارند. همچنین زبان فرانسوی یکی از زبان‌های مهم جهان است و آموزش آن برای دانشجویان بین‌المللی در فرانسه ارائه می‌شود.

علاوه براین، فرانسه به عنوان یکی از کشورهایی با اقتصاد پویا و داشتن برخی از کمپانی‌های بزرگ و مطرح دنیا، فرصت‌های شغلی بسیاری را برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌کند و دانشجویانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، می‌توانند به راحتی برای استخدام در این شرکت‌ها اقدام کنند.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با دانشگاه‌های فرانسه، جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌های فرانسه 2023 و شرایط تحصیل در کشور فرانسه آشنا شوید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه‌ های فرانسه 2023

بهترین دانشگاه های فرانسه 2023

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، فرانسه دارای برخی از بهترین دانشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی دنیا است و برخی از آن‌ها همواره در لیست رتبه بندی جهانی Times Higher Education در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. برخی از بهترین دانشگاه‌ها طبق رتبه بندی جهانی Times Higher Education به شرح زیر است:

نام دانشگاه

آدرس سایت

رتبه جهانی 2023

رتبه در فرانسه2023

دانشگاه تحقیقاتی PSL (PSL Research University Paris)

www.psl.eu

47

1

دانشگاه سوربن (Sorbonne University)

www.sorbonne-universite

90

2

دانشگاه پاریس ساکلی (Université Paris-Saclay)

www.universite-paris-saclay.fr

93

3

موسسه پلی‌تکنیک پاریس (Institut Polytechnique de Paris)

www.ip-paris.fr

95

4

دانشگاه پاریس (Université Paris Cité)

www.u-paris.fr/en

114

5

دانشگاه École des Ponts ParisTech

www.ecoledesponts.fr

251-300

6

دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille University)

www.univ-amu.fr/en

301-350

7

دانشگاه بوردو (University of Bordeaux)

www.u-bordeaux.fr/en

301-350

7

 

دانشگاه تحقیقاتی PSL فرانسه (PSL Research University Paris)

دانشگاه PSL، واقع در قلب پاریس، رتبه 1 را در بین بهترین دانشگاه‌های فرانسه در سال 2023 کسب کرده است. این دانشگاه در سال 2010 تاسیس شد که از 25 موسسه آموزش عالی و یک مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. این دانشگاه همچنین با برخی از موسسات و دانشگاه‌های برتر دنیا از جمله دانشگاه کمبریج، UCL، دانشگاه پکن و دانشگاه ملی تایوان همکاری دارد. علاوه براین، محققان دانشگاه PSL، در مجموع 28 جایزه نوبل در رشته‌های مختلف شیمی، فیزیک، ادبیات، پزشکی و اقتصاد کسب کرده‌اند.

دانشگاه سوربن (Sorbonne University)

دانشگاه سوربن، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سال 2018 از ادغام دانشگاه پاریس-سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و چند موسسه کوچک تاسیس شد. این دانشگاه تعداد زیادی پردیس در سراسر پاریس و یک پردیس مجازی در ابوظبی دارد. همچنین این دانشگاه دارای سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی است و دانشجویان سراسر دنیا می‌توانند در رشته‌های مختلف در این دانشگاه تحصیل کنند.

دانشگاه پاریس ساکلی (Université Paris-Saclay)

دانشگاه پاریس ساکلی فرانسه

دانشگاه پاریس ساکلی تاریخچه‌ای طولانی دارد که این تاریخچه به سال 1150 که دانشگاه پاریس تاسیس شد، بازمی‌گردد. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد که این رشته‌ها در زمینه‌های مختلفی از جمله مهندسی، علوم پزشکی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. این دانشگاه همچنین دارای امکانات آموزشی و پژوهشی بسیاری از جمله کتابخانه‌های بزرگ، مراکز ورزشی، فضاهای آموزشی پیشرفته و مراکز تحقیقاتی است.

موسسه پلی‌تکنیک پاریس (Institut Polytechnique de Paris)

موسسه پلی‌تکنیک پاریس در سال 2019 تاسیس شد و از همان ابتدا به عنوان یکی از بهترین موسسه‌های علمی و پژوهشی در فرانسه شناخته می‌شود. حدود 35 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی با 88 ملیت مختلف تشکیل می‌دهند. موسسه پلی‌تکنیک پاریس، یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی دولتی است که از 10 دپارتمان در زمینه‌های مختلفی از جمله زیست شناسی، شیمی، اقتصاد، ریاضیات، علوم انسانی، هنر، ادبیات و زبان تشکیل شده است.

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه نیز همانند سایر کشورها با توجه به سطح تحصیلات، رشته تحصیلی و محل تحصیل متفاوت است. اما به صورت کلی، تحصیل در فرانسه، نیازمند داشتن آخرین مدرک تحصیلی معتبر، داشتن حداقل نمره زبان مورد نیاز دانشگاه و داشتن پذیرش از یکی از مراکز آموزشی فرانسه است.

 متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم معتبر یا معادل آن و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانس یا معادل آن را داشته باشند. همچنین دانشجویان بین‌المللی باید مهارت‌های زبانی کافی برای تحصیل و زندگی در فرانسه داشته باشند. علاوه براین، برای تمام دانشجویانی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، داشتن بیمه اجباری است. همچنین لازم به ذکر است که بگوییم تمام دانشجویان این کشور، امکان کار هنگام تحصیل را دارند.

 

سخن پایانی

تحصیل در فرانسه، انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. همانطور که گفتیم، دانشگاه‌های فرانسه همواره در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار داشته و از سیستم آموزشی پیشرفته برخوردار هستند. در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه‌های فرانسه در سال 2023 پرداختیم. همچنین جدولی از رنکینگ دانشگاه‌های فرانسه را در اختیار شما قرار دادیم تا برای تحصیل خود دراین کشور، بهتر تصمیم بگیرید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0