20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط کار در روسیه

مهاجران شاغل در روسیه غالباً حقوق و کیفیت بالای اقتصادی دارند. با این حال پیدا کردن مشاغل برای خارجی ها دشوارتراست. اکثر افراد غیر محلی که کار در روسیه را پیشنهاد کرده اند، سمتهای اجرایی یا مدیر ارشد را اشغال کرده اند. موقعیت های مدیریتی متوسط بیشتر توسط افراد محلی پر می شوند.

اقتصاد روسیه به شدت مبتنی بر منابع طبیعی، به ویژه نفت و گاز طبیعی است، بنابراین این مشاغل بازار گسترده تری دارند. مهاجران در زمینه های فناوری، علوم پایه و آموزش نیز می توانند بازاری برای مهارت های خود پیدا می کنند. آموزش زبان انگلیسی در روسیه یکی دیگر از مشاغل رایج برای مهاجران است. به افرادی که از خارج از روسیه وارد می شوند، عموماً دستمزد پرسود پرداخت می شود و کمک هزینه مسکن و تحصیلات داده می شود. از این رو بسیاری از مهاجران کار در روسیه را فرصتی عالی برای پیشبرد حرفه خود و بهبود وضعیت مالی خود می دانند.

یافتن کار در روسیه

مهاجران می توانند از یک شرکت استخدام برای کمک به جستجوی شغل خود استفاده کنند و یا از درگاه های شغلی آنلاین استفاده کنند. این را باید در نظر داشته باشید که سد زبان مانع قابل توجهی برای دست یافتن به کار است زیرا تنها درصد کمی از جمعیت روسیه به زبانی غیر از روسی صحبت می کنند. با این حال، اگر قرار باشد برای شرکت های چند ملیتی کار کنید ، احتمالاً تعداد بیشتری از کارمندان حداقل تا حدی انگلیسی صحبت خواهند کرد.

کارمندان در روسیه

  • اقتصاد روسیه در چند دهه اخیر بسیار متنوع شده است، و اکنون چندین صنعت جذاب برای مهاجرین به دنبال کار در این کشور وجود دارد.
  • اخذ ویزای کار پیچیده است و باید قبل از ورود به روسیه آغاز شود - اما اگر واجد شرایط دریافت موقعیت یک متخصص بسیار ماهر باشید، این روند بسیار ساده تر خواهد بود.
  • صرف بیش از 183 روز در سال در روسیه به این معنی است که شما به عنوان ساکن روسیه شناخته می شوید یعنی 13 درصد به شما تعلق می گیرد.

از زمان آغاز تغییرات بزرگ در دهه 1990 در روسیه، کار در روسیه محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تبدیل شدن به یک اقتصاد باز مبتنی بر بازار، تأثیرات مثبت و منفی برای مردم داشته است. با این حال، شهروندان و مهاجران شاغل در روسیه در پیشرفت اقتصادی بزرگ این کشور در دهه گذشته نقش داشته اند.

ستون های اصلی اقتصادی روسیه

مانند همه کشورهای صنعتی امروزه، بیشتر افرادی که در روسیه کار می کنند، در بخش خدمات اشتغال پیدا کرده اند و حدود 60 درصد کل نیروی کار را تشکیل می دهند. متالورژی یک صنعت کانونی ویژه در روسیه است، زیرا روسیه سومین صادر کننده بزرگ فولاد در جهان است. همچنین در سال های اخیر، دولت تدابیری اتخاذ کرده است که بخش فناوری اطلاعات روسیه را برای سرمایه گذاران خارجی جذاب کند.

بازار کار مهاجران در روسیه

کار در روسیه مدت هاست که برای افرادی که به دنبال کسب تجربه بیشتر در بخش های ساخت و ساز و انرژی هستند، یک انتخاب عملی بوده است. روسیه دومین تولید کننده و صادر کننده بزرگ گاز طبیعی در جهان است و با پیشی گرفتن از عربستان سعودی، بزرگترین تولید کننده نفت. بنابراین ممکن است برای مهاجران علاقه مند به کار در بخش انرژی روسیه هنوز انگیزه های جالبی ایجاد شود. علاوه بر این، در روسیه به ویژه در شهرهای جهان وطنی مانند مسکو و سن پترزبورگ یک نیاز مبرم برای ساخت و ساز و نوسازی وجود دارد.

شرایط کار در روسیه

ساعات کاری: 40 ساعت در هفته ساعت کار معمول  در روسیه است.

بازنشستگی: بازنشستگی از 55 سالگی برای زنان و 60 سالگی برای آقایان امکان پذیر است.

قرارداد کاری: قرارداد کاری طبق مقررات قانونی روسیه و تا حدی کمتر با مذاکرات فردی اداره می شود. قراردادها می توانند دائمی یا موقت باشند.

دستمزد: براساس خدمات آماری روسیه، میانگین دستمزد 39 هزار و 255 روبل در ماه در سال 2017 بوده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0