20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

نگاهی گذرا به حمل و نقل و انواع آن

اینجا حامی مهاجر است؛ مرجع مقاله درباره مهاجرت

حمل و نقل چیست؛ انواع حمل و نقل

تمد‌های انسانی مدیون آن است! اقرار نمی‌کنیم واقعیت دارد. تجارت به این واسطه شکل گرفت و انگیزه‌ای برای کشف سرزمین‌های ناشناخته بود. مرزها گسترش پیدا کرد و مفاهیم بین‌الملل به‌مرور تبیین شدند. حتی می‌توان گفت که رونق و شکوفایی کشورها و رواج فرهنگ توسعه را مدیون آن هستیم و اگر قائل به پیشرفت باشیم دقیقا بدون توجه به حمل ‌و نقل، الزامات، روش‌ها و قوانین آن یک پایمان لنگ می‌زند.

این مطلب را نوشته‌ایم که مقدمه‌ای برای طرح مباحث جدی‌تر و طولانی‌تر این حوزه باشد. آغازی برای موضوعی مهم که قرار است بخشی از خدمات حامی مهاجر را به خود اختصاص دهد. اول ادامه این مقاله کوتاه را مطالعه کنید تا بعد به این برسیم که ما برای حمل‌ونقل بهینه کالای شما چه خیالاتی در سر داریم؟

حمل و نقل چیست؟

مگر می‌شود تابه‌حال فکرمان درگیر چگونگی انتقال کالا یا شیئی نباشد. سابقه دیرینه‌ای در زندگی جوامع انسانی داشته و دارد، برای همین است که یک موضوع بدیهی به‌نظرمان می‌آید. طوریکه نیاز به تعریف نمی‌بینیم و آنقدر آشناییم که انگار همه زوایای آن را می‌شناسیم. اما هرچقدر عمیق شویم و بیشتر ذهن‌مان را درگیر آن کنیم از حجم بالای قوانین و پیچیدگی‌های آن تعجب می‌کنیم. 

بخش زیادی از کتاب قانون کشورهای مختلف و پیمان‌ها و معاهدات بین‌المللی به موضوع حمل‌ونقل اختصاص دارد. چون هرچقدر که جلوتر رفتیم، روش‌‌‌های جدیدی به آن اضافه کردیم و با پیشرفت تکنولوژی فرایند انتقال اجناس، بهینه‌تر از گذشته شد.

حمل و نقل چیست

حالا اینکه انواع حمل و نقل چیست و هرکدام در چه مواقعی به کار می‌آید را در بخش بعد، کوتاه و مختصر توضیح دادیم.

انواع حمل و نقل

اینکه قرار است کالا و اجناس خود را به چه مقصدی برسانیم مهم است. اما اینکه با چه وسیله‌ای این روش انتقال را انتخاب کنیم هم به همان اندازه اهمیت دارد. چون انتخاب روش حمل‌ونقل شما را با اصول و قوانین مختلفی مواجه خواهد کرد.

حمل‌ونقل داخلی و بین‌المللی زمین تا آسمان با یکدیگر فرق می‌کنند. همچنین انتخاب نوع و روش انتقال، وابستگی زیادی به جنس، وزن، حجم کالا و همچنین محدودیت بودجه دارد. در کنار این موارد بایستی سهم زیادی به زمان بدهیم. اینکه آیا صاحب کالا عجله‌ای برای حمل‌نقل و رسیدن کالا به مقصد دارد یا خیر؟

اگر عجله‌ای برای انتقال کالا دارید یا ایمن بودن روش حمل‌ونقل برایتان اولویت زیادی دارد، حمل و نقل هوایی بهترین گزینه است. اما باید توجه داشته باشید که این روش برای کالاهای سنگین وزن و حجیم کاربرد ندارد. دراین‌صورت باید به فکر انتقال کالای خود از مسیر زمینی یا درصورت امکان از مسیر دریایی باشید.

حمل‌ونقل زمینی کالا درمواقعی به‌کار می‌رود که محدودیت بودجه وجود دارد. همچنین کالا یا جنس موردنظرتان حجیم و سنگین وزن است. در کنار همه این موارد باید درنظر داشته باشید که این روش را کسانی انتخاب می‌کنند که زمان برایشان اهمیت چندانی ندارد.

درنهایت، به روش دریایی می‌رسیم. این روش بیشتر در حمل‌ونقل بین‌المللی کاربرد دارد و برای کالاهای فوق سنگین و حجیم مناسب است. زمان زیادی لازم دارد تا کالای‌تان را به مقصد برساند و خودتان را باید برای حوادث پیش‌بینی نشده آماده کنید.

حمل و نقل بین المللی

وقتی برای انتقال کالا و مسافر پای مرزها وسط می‌آید، واژه بین‌الملل در کنار آن قرار می‌گیرد. باربری بین‌ المللی به انتقال کالا و مسافر بین دو کشور اطلاق می‌شود و به انواع روش‌ها کاربرد دارد. تجارت را بین کشورهای مختلف گسترش می‌دهد و تحت معاهدات، پیمان‌ها و مقرارت بین‌المللی اجرا می‌شود. 

از گذشته تا به امروز جاده و دریا پرکاربردترین روش‌های انتقال کالا در حمل و نقل بین‌ الملل بود. اما امروزه حمل‌ونقل هوایی نیز جای خود را پیدا کرده و راه‌حلی برای مشکل زمان بوده است. حالا دیگر نگران انتقال سریع کالاها نیستیم و در مدت زمان کوتاهی مسیرهای طولانی را برای حمل‌ونقل اجناس خود طی می‌کنیم. 

حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل داخلی

اینجا دیگر قرار نیست با معاهدات بین‌المللی و قوانین سیاسی حاکم بر کشورهای مختلف سروکار داشته باشیم. هرچه هست داخل مرزها اتفاق می‌افتد و قوانین داخلی حاکم است. در این حوزه بیشتر حمل‌ونقل زمینی و هوایی کاربرد دارد. حمل‌ونقل دریایی هم رایج است و بیشتر به انتقال و حمل کالا بین جزایر خلیج فارس و شهرهای بندری جنوب اختصاص دارد.

حامی مهاجر قرار است چه نقشی در حمل و نقل کالای شما داشته باشد؟

به نقطه طلایی رسیدیم. نقطه‌ای که قرار است کمی بیشتر درباره خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه حمل و نقل کالا صحبت کنیم. در این مقاله با تعریف و انواع حمل‌ونقل آشنا شدیم. تفاوت بین حمل‌ونقل بین‌الملل و حمل‌ونقل داخلی را توضیح دادیم. حالا باید بگوئیم که حامی مهاجر جدیدترین خدمات خود را در این حوزه تعریف کرده است و شما می‌توانید با شماره‌گیری این شماره: 02148000957 دقیق در جریان جزئیات آن قرار گیرید.

ما با شبکه‌ای متشکل از شرکت‌های مطرح داخلی و بین‌المللی در ارتباط هستیم و با پیچ و خم‌های حقوقی این حوزه آشناییم. حتی اگر فقط نیاز به مشاوره دارید، رزرو وقت مشاوره وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. در خدمتتان هستیم. 
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0