50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل رشته طراحی لباس در آمریکا؛ مسیری برای ورود به دنیای مد و فشن

تحصیل رشته طراحی لباس در آمریکا

اشتیاق خود را برای مد و فشن در محیط پر جنب‌وجوش ایالات متحده برافروخته کنید!
زمانی که حرف از طراحی لباس، مد و فشن می‌شود، بدون شک آمریکا به‌خصوص شهر نیویورک، اولین کلمه‌ایست که به ذهن می‌رسد. آمریکا خانه برخی از بهترین مدارس مد در جهان است و پیشرو صنعت مد شناخته می‌شود.
تحصیل در آمریکا برنامه‌های درجه یکی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد و با آموزش پیشرفته‌ای که در زمینه هنر و علم طراحی مد دارد، خلاقیت و نوآوری را بیشتر می‌کند.
شما اگر به طراحی لباس‌های مد یا لباس‌های خیابانی علاقه‌مند باشید یا حتی برای یک برند بزرگ مد کار کنید یا برند خود را راه‌اندازی کنید، تحصیل در رشته طراحی مد در آمریکا می‌تواند مهارت‌ها، دانش و خلاقیت مورد نیاز برای موفقیت در این صنعت رقابتی را در اختیار شما قرار دهد.
حالا اگر آماده‌اید اولین قدم را به سمت حرفه‌ای شدن در مد بردارید، رشته طراحی لباس در آمریکا، در انتظار شماست!

تاریخچه تحصیل رشته طراحی لباس در آمریکا 

حوزه طراحی لباس به دلیل تغییر علاقه افراد، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و روندهای جهانی به طور مداوم در حال تغییر است. به این ترتیب، تحصیل طراحی مد در ایالات متحده به دانشجویان یک تجربه آموزشی پویا و هیجان انگیز ارائه می‌دهد.
پس از چندین دهه اتکا به قوانین مد پاریس، آمریکایی‌ها استقلال به دست آوردند تا روند مد خود را در دهه 1900 ایجاد کنند. اکثر تاریخ‌های طراحی مد آمریکایی از اوایل دهه 1600 شروع می‌شود، زمانی که مستعمره نشینان فرانسوی لباس‌هایی را از اروپا، قاره محل تولد خود، انتخاب کردند.
بااین‌حال،تأثیر عمیق لباس بومیان آمریکا بر نسل‌های بعدی طراحان کم‌اهمیت نبوده است. لباس بومیان آمریکا از قبیله‌ای به قبیله دیگر متفاوت بود و هویت‌ها و منابع منطقه‌ای را به گونه‌ای بیان می‌کرد که اکثر کسب و کارهای طراحی پایدار امروزی به آن حسادت می‌کنند.

دانشگاه های برتر برای تحصیل طراحی لباس در آمریکا 

آمریکا جایی است که دانشجویان رشته طراحی لباس می‌توانند از کارشناسان صنعت بیاموزند، از طریق کارآموزی و همکاری تجربه عملی کسب کنند و شبکه‌ای حرفه‌ای بسازند تا برند خود را پس از فارغ‌التحصیلی راه‌اندازی کنند. 

دانشگاه های برتر رشته طراحی لباس در آمریکا

طراحی مد یک زمینه بسیار رقابتی است که به ترکیبی از خلاقیت، مهارت‌های فنی و زیرکی تجاری نیاز دارد. اگر علاقه‌مند به تحصیل در رشته طراحی مد در ایالات متحده هستید، چندین دانشگاه با رتبه برتر وجود دارند که به دلیل برنامه‌های عالی و ارتباطات صنعتی خود شناخته شده‌اند. در اینجا برخی از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل طراحی مد در ایالات متحده نوشته شده است:

 •     مدرسه طراحی پارسونز
 •     موسسه فناوری مد (FIT)
 •     موسسه پرات
 •     مدرسه طراحی رود آیلند (RISD)
 •     کالج هنر و طراحی ساوانا (SCAD)
 •     آکادمی دانشگاه هنر
 •     دانشگاه درکسل
 •     دانشگاه ایالتی کنت
 •     دانشگاه شیکاگو 

دوره های تحصیلی طراحی لباس در آمریکا برای دانشجویان مقطع کارشناسی

موارد مختلفی وجود دارد که در دوره طراحی مد خواهید آموخت و به یک طراح مد ماهر در ایالات متحده تبدیل می‌شوید. دانشگاه‌های برتر آمریکا که دوره‌های طراحی مد را ارائه می‌دهند، هم در یادگیری تئوری و هم در یادگیری عملی تخصص دارند. برنامه درسی دوره‌های طراحی لباس در آمریکا عمدتاً موارد زیر را پوشش می‌دهد:
 تاریخچه مد، طراحی مد، تئوری رنگ، ارتباطات طراحی ، منسوجات و مواد، ارتباطات صنعت، نمونه کارها و کارآموزی.

دوره های تحصیل رشته طراحی لباس در آمریکا

در دوره کارشناسی، موارد زیر را مطالعه می‌کنید:

 • اصول اولیه طراحی: دانشجویان اصول طراحی را در دوره‌هایی که طراحی، تئوری رنگ و پارچه را پوشش می‌دهند، یاد می‌گیرند.
 • طراحی و ساخت: دانشجویان یاد می‌گیرند که چگونه از ابتدا لباس بسازند؛ با استفاده از تکنیک‌هایی مانند پارچه‌کشی، الگوسازی و دوخت.
 • تصویرسازی مد: دانشجویان یاد می‌گیرند که چگونه با استفاده از طیف وسیعی از رسانه‌ها، از طرح‌های مدادی گرفته تا ابزارهای دیجیتال، مفاهیم طراحی خود را به صورت بصری ایجاد کنند.
 • طراحی پارچه: دانشجویان انواع مختلف پارچه‌ها، الگوها و بافت‌هایی را که می‌توان در مد استفاده کرد، کشف می‌کنند و یاد می‌گیرند که چگونه پارچه‌ها را دستکاری کنند و طرح‌ها و الگوهای خود را ایجاد کنند.
 • تاریخچه مد: دانشجویان در مورد تکامل مد از دوران باستان تا امروز و اینکه چگونه عوامل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر روندها و سبک‌های مد در طول تاریخ تأثیر گذاشته‌اند، می‌آموزند.
 • کسب و کار مد: دانشجویان در مورد جنبه تجاری مد، از جمله موضوعاتی مانند بازاریابی، تجارت و برندسازی اطلاعات کسب می‌کنند.
 • تخصص‌ها: دانشجویان این فرصت را دارند که در زمینه‌های خاصی از طراحی مد، مانند لباس مردانه، لباس زنانه، لباس کودکان یا لوازم جانبی تخصص پیدا کنند تا مهارت‌ها و دانش خود را در یک زمینه خاص مورد علاقه‌شان توسعه دهند.

دوره‌ های تحصیلی کارشناسی ارشد طراحی لباس 

پس از فارغ‌التحصیلی در کارشناسی طراحی لباس، می‌توانید در یک دوره پیشرفته که موضوعات عمیقی را ارائه می‌دهد و شما را برای صنعت آماده می‌کند، شرکت کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس در آمریکا

آنچه در دوره کارشناسی ارشد مطالعه خواهید کرد به شرح زیر است:

 • تئوری طراحی پیشرفته: بر استفاده از عناصر، اصول و فرآیندهای طراحی در ایجاد طرح‌های لباس سطح بالا، تمرکز دارد.
 • توسعه محصول پوشاک: طراحی محصول، تجارت و منبع‌یابی برای توسعه و تولید محصولات پوشاک را پوشش می‌دهد.
 • روند مد و پیش‌بینی: به دانشجویان می‌آموزد که چگونه روندهای مد در حال ظهور در صنعت را تجزیه و تحلیل کنند و پاسخ دهند.
 • تکنیک‌های پیشرفته ساخت پوشاک: تکنیک‌های پیشرفته ساخت لباس، مانند پارچه‌کشی، الگوسازی و دوخت را برای ایجاد طرح‌های نوآورانه آموزش می‌دهد.
 • تصویرسازی و تجسم مد: به دانشجویان می‌آموزد که چگونه با استفاده از رسانه‌های پیشرفته، مانند ابزارهای دیجیتال و مدل‌سازی سه‌بعدی، مفاهیم طراحی را به صورت بصری نمایش دهند. 
 • مد پایدار: تأثیر زیست‌محیطی و اجتماعی صنعت مد و چگونگی گنجاندن شیوه‌های پایدار در فرآیند طراحی را بررسی می‌کند.
 • بازاریابی و برندسازی: استراتژی‌های بازاریابی و برندسازی در صنعت لباس، از جمله بازاریابی دیجیتال، رفتار مصرف‌کننده و مدیریت برند را پوشش می‌دهد.
 • توسعه حرفه‌ای: به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی، رهبری و کار تیمی را توسعه دهند و آنها را برای مشاغل در صنعت مد از طریق کارآموزی، همکاری‌های صنعتی و فرصت‌های کارآفرینی آماده کنند.

شرایط پذیرش در رشته طراحی لباس آمریکا 

داشتن اطلاعات کافی در مورد معیارهای مدنظر دانشگاه‌های ایالت متحده، به شما این امکان را می‌دهد که فرآیند درخواست را با اطمینان طی کنید و شانس خود را برای پذیرش در برنامه‌های معتبر طراحی لباس در آمریکا افزایش دهید. الزامات موردنیاز برای دریافت پذیرش عبارت‌اند از:

 • ریز نمرات دانشگاهی
 • نمرات آزمون استاندارد SAT یا ACT یا GRE (برخی از موسسات ممکن است به آزمون استاندارد شده نیاز داشته باشند) 
 • ارائه نمونه کارها
 • بیانیه ای از هدف (sop)
 • مهارت در زبان انگلیسی و ارائه نمره آیلتس یا تافل

طراحان لباس معروف آمریکایی 

افراد زیادی از طراحان لباس معروف که هم‌اکنون دارای برندهای جهانی هستند، در کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا تحصیلات خود را گذرانده‌اند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم.
آنا سویی: آنا سویی در مدرسه طراحی جدید پارسونز در نیویورک تحصیل کرد و در آنجا مدرک BFA طراحی مد را دریافت کرد.

طراح لباس معروف آمریکایی

بتسی جانسون: بتسی جانسون در مؤسسه پرت در بروکلین، نیویورک و دانشگاه سیراکوز حضور داشت و در رشته هنر تحصیل کرد.
کالوین کلاین: کالوین کلاین در موسسه فناوری مد (FIT) در نیویورک و مدرسه عالی هنر و طراحی تحصیل کرده است. 
دونا کاران: دونا کاران در مدرسه طراحی جدید پارسونز در نیویورک تحصیل کرد و در آنجا مدرک BFA طراحی مد دریافت کرد.
تام فورد: تام فورد در مدرسه مقدماتی سانتافه نیومکزیکو و سپس دانشگاه نیویورک تحصیل کرد و در آنجا تاریخ هنر خواند. بعدها او در مدرسه طراحی جدید پارسونز تحصیل کرد و در آنجا معماری خواند. فورد در نهایت تمرکز خود را به طراحی لباس و مد تغییر داد. 
مایکل کورس: مایکل کورس به مدت دو ترم در موسسه فناوری مد (FIT) در نیویورک شرکت کرد. بعدها در یک بوتیک فرانسوی کار کرد، جایی که او این فرصت را پیدا کرد تا اولین مجموعه مد خود را طراحی و تجارت کند.
رالف روچی: رالف روچی در موسسه فناوری مد (FIT) در نیویورک شرکت کرد.

مزایای تحصیل رشته طراحی لباس در آمریکا 

بین سال‌های 2020 تا 2030، تقاضا برای طراحان مد 8 درصد افزایش خواهد یافت.بنابراین، دوره‌های طراحی لباس بین دانشجویان بین‌المللی تقاضای زیادی دارد. برخی مزایای تحصیل در آمریکا عبارت‌اند از: 

 • کالج‌های مد با رتبه برتر: 5 مورد از دانشگاه‌های طراحی لباس آمریکا طبق رتبه بندی QS 2023، بین 10 مدرسه برتر طراحی مد جهان قرار گرفته‌اند.
 • انواع برنامه‌های تحصیلی: دانشگاه‌های آمریکا برنامه های تحصیلی مختلفی را در زمینه طراحی لباس ارائه می‌دهند. به عنوان مثال تجارت مد، طراحی پارچه، روزنامه نگاری مد، بازاریابی و مدیریت.
 • رشد صعودی صنعت مد: صنعت مد در آمریکا به سرعت در حال رشد است. طراحان مد، مجلات مد و شرکت‌های نساجی دفاتر خود را در نیویورک، پایتخت مد جهان، قرار داده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که صنعت مد آمریکا تا سال 2024 از مرز 200 میلیون دلار عبور کند.

مشاغل طراحی لباس در آمریکا 

پس از فارغ‌التحصیلی در رشته طراحی لباس، موقعیت‌های شغلی متفاوتی برای شما وجود دارد که با توجه به علاقه خود می‌توانید وارد بازار کار شوید. 

مشاغل طراحی لباس در آمریکا

 • طراح لباس: به عنوان یک طراح لباس، فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای برندهای مد و شرکت‌های پوشاک کار کنند، یا برند مد خود را راه‌اندازی کنند. متوسط حقوق سالانه طراحان لباس در ایالات متحده 73790 دلار است.
 • طراح پارچه: طراحان پارچه، الگوها و طرح‌هایی را برای پارچه‌های مورد استفاده در مد و دکوراسیون منزل ایجاد می‌کنند. متوسط حقوق سالانه طراحان پارچه 66590 دلار است.
 • فروشنده لباس: تاجران لباس برای خرده‌فروشان و برندهای مد کار می‌کنند و به ایجاد و بازاریابی مجموعه‌ها کمک می‌کنند. متوسط حقوق سالانه تاجران لباس 67280 دلار است.
 • خریدار لباس: خریداران لباس، پوشاک و لوازم جانبی را برای خرده فروشان و برندهای مد خریداری می‌کنند. متوسط حقوق سالانه خریداران لباس 67640 دلار است.
 • تصویرگر لباس: تصویرگران لباس طرح‌ها و نمایش‌های بصری طرح‌های لباس را ایجاد می‌کنند. متوسط حقوق سالانه تصویرگران لباس 50370 دلار است.
 • طراح صحنه و لباس: طراحان صحنه و لباس در تئاتر، فیلم و تلویزیون کار می‌کنند و برای بازیگران و مجریان لباس می‌سازند. میانگین دستمزد سالانه طراحان لباس 72520 دلار است.
 • استایلیست مد: استایلیست‌های مد با مشتریان جهت تولید لباس برای رویدادهای خاص، عکاسی و سایر مناسبت‌ها کار می‌کنند. متوسط حقوق سالانه برای استایلیست‌های مد 53580 دلار است.

درآمد طراح لباس در آمریکا 

همانطور که گفتیم طراحی لباس یک صنعت پر رونق در آمریکا است که فرصت‌های شغلی فراوانی برای افرادی که علاقه‌مند به مد و طراحی لباس هستند ارائه می‌دهد؛ از طراحی لباس و لوازم جانبی گرفته تا کار در بازاریابی مد و بازرگانی.
حقوق طراحان لباس بسته به سطح تجربه متفاوت است. یک طراح مد با کمتر از یک سال تجربه میتواند به طور متوسط 57,027 دلار دریافت کند، در حالی که یک طراح مد با سابقه کاری اولیه یعنی 1-4 سال تجربه، میانگین 59,586 دلار دریافت می‌کند.
طراحان لباس با تجربه با 10 تا 19 سال سابقه کاری، می‌توانند به طور متوسط 88341 دلار دریافت کنند.

ایالت های رایج طراحی لباس در آمریکا 

اگر می‌خواهید شغلی در مد  یا هر صنعت دیگری داشته باشید، باید به جایی بروید که شغل موردنظرتان در آن منطقه رواج بیشتری داشته باشد. به گفته سایت مشاغلMonster.com ، این 10 ایالت بیشترین تعداد فعالیت‌های موجود در صنعت مد را در حال حاضر در کشور دارند.

شغل طراحی لباس در نیویورک آمریکا

نیویورک: شهر نیویورک قلب تپنده بی چون و چرای صنعت مد آمریکاست. نه تنها خانه هفته مد نیویورک است، بلکه حتی یک طراح بزرگ در جهان وجود ندارد که به نوعی در نیویورک حضور نداشته باشد؛ این حضور می‌تواند دفتری در خیابان مدیسون باشد یا یک بوتیک جالب در بروکلین.
کالیفرنیا: مد و افراد مشهور با هم ترکیب می‌شوند! در هیچ کجای دنیا افراد مشهور (یا وبلاگ نویسان مد) بیشتر از کالیفرنیا وجود ندارند.
فلوریدا: میامی که فرهنگ شبانه پر جنب‌وجوش و آب‌وهوای شگفت‌انگیز در طول سال باعث می‌شود مردم دائماً بیرون بروند و لباس بپوشند، جذاب‌ترین هفته مد را دارد. 
تگزاس: بیانسه مسئول آوردن مشاغل مد به تگزاس است! فروشگاه‌های زنجیره‌ای لوکس مستقر در دالاس باعث می‌شود مردان و زنان خوش پوشی در تگزاس زندگی کنند. 
ماساچوست: صحنه مد در ماساچوست بیشتر روی لباس‌های ورزشی ساخته شده است تا لباس‌های مد! با شرکت‌های بزرگ تناسب اندام مانند Reebok، New Balance، و Converse که مقر آنها در منطقه بزرگ بوستون و اطراف آن است.
نیوجرسی: نیوجرسی به اندازه نیویورک مشاغل صنعت مد ندارد، اما نزدیکی آن به پایتخت مد آن را به مکانی جذاب برای مشاغل مد تبدیل می‌کند. 
اوهایو: میسی در سینسیناتی و ویکتوریا سیکرت در کلمبوس تنها چند تا از فروشگاه‌های بزرگ صنعت مد هستند که در این ایالت متوسط غرب میانه مستقر هستند.
واشنگتن: نوردستروم و آمازون هر دو در سیاتل مستقر هستند و واشنگتن را به یک بازیگر اصلی در دنیای مد تبدیل کرده‌اند.
ایلینوی: مد در ایلینوی ممکن است به اندازه ایالت‌های دیگر جذاب نباشد، اما هنوز مشاغل مرتبط با مد زیادی در کلان شهر شلوغ شیکاگو و اطراف آن وجود دارد.
میشیگان: دیترویت ممکن است به خاطر اتومبیل‌ها شناخته شود، اما همچنین خانه صنعت رو به رشد مد، از جمله صنعت ساعت مچی شینولا است.
سخن پایانی 
شروع به کار در صنعت مد یک سفر هیجان‌انگیز و پرارزش است. با وجود تعداد زیادی از مدارس طراحی لباس با رتبه برتر در آمریکا، دانشجویان این فرصت را دارند که تحصیلات در سطح جهانی کسب کنند و حرفه خود را در یکی از پر جنب‌و جوش‌ترین و نوآورانه‌ترین صنایع جهان راه‌اندازی کنند. 
چه بخواهید دانشجوی کارشناسی باشید یا کارشناسی ارشد، حامی مهاجر می‌توانید در رسیدن به رویایتان در کنار شما باشد! پس بیشتر از این معطل نکنید! امروز با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا هدف خود را برای ادامه تحصیل در زمینه طراحی لباس آمریکا به واقعیت تبدیل کنید. حامی مهاجار، بی حد و مرز، در دریافت ویزا و پذیرش تحصیلی آمریکا همراهتان است!

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0