بهترین و ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان کدامند؟

مهاجرت تحصیلی، یکی از اصولی‌ترین روش‌ها در میان راه های مهاجرت به آمریکا است. سالانه نزدیک به یک میلیون دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند. از آنجاکه اغلب دانشگاه‌های آمریکا در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارند و از بالاترین سطح تحصیلی برخوردار هستند، باور اشتباهی میان عموم مردم به وجود آمده است که برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا به شرایط تحصیلی درخشان و داشتن مدرک زبان نیاز است. این در صورتی است که دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم هم امکان‌پذیر است.

با اینکه تحصیل در دانشگاه‌های معروف آمریکا مانند هاروارد و کلمبیا هزینه بالایی به همراه دارند اما دانشگاه های ارزان آمریکا (ارزان ترین دانشگاه های آمریکا) هم وجود دارند که برای ثبت نام و تحصیل هزینه‌های معقول و منطقی‌تری دارند. از طرف دیگر امکان دریافت فاند و اسکولارشیپ از دانشگاه های آمریکا وجود دارد که با این بورسیه های تحصیلی می‌توانید یک قسمت یا کل هزینه تحصیل در خارج از کشور را جبران کنید. برای کسب اطلاع بیشتر از بورسیه های دانشگاه‌ های آمریکا، مقاله چگونگی گرفتن فاند و اسکولارشیپ از آمریکا و کانادا را مطالعه کنید.

در این مقاله قصد داریم در مورد ارزان ترین دانشگاه های آمریکا که دارای سطح تحصیل بالا و کیفیت خدمات مناسب هستند اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم، همچنین توضیح خواهیم داد که چرا نباید بدون مشاوره از دانشگاه های ارزان قیمت امریکا پذیرش بگیرید و لزوم دریافت مشاوره برای تحصیل در آمریکا چیست. همچنین توضیح می‌دهیم که چگونه با هر شرایط سنی و با بورسیه (اسکالرشیپ) از بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان پذیرش بگیرید.

شرکت حامی مهاجر دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو به آمریکا یا کانادا است و ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، پیکاپ ویزای آمریکا، تور سفارت آمریکا در ترکیه و ارمنستان و تور سفارت آمریکا در ابوظبی است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر می‌توانید به وسیله شماره 02148406  با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

دانشگاه های ارزان قیمت امریکا

دانشگاه های ارزان قیمت امریکا

ارزش بالای مدارک تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا موضوعی است که تقریبا عموم مردم از آن اطلاع دارند، اما مساله‌ای که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند، این است که مهاجرت تحصیلی به آمریکا تقریبا با هر شرایطی امکان‌پذیر است. اگر مدرک زبان ندارید یا مدت زیادی از فارغ التحصیلی شما می‌گذرد، فقط با داشتن مدرک حداقلی دیپلم، می‌توانید به آمریکا مهاجرت تحصیلی کنید و بعد از مدتی امکان تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به اقامت دائم را نیز خواهید داشت.

بنابراین باید بدانید که برای تحصیل در آمریکا شرایط سخت و غیرممکنی وجود ندارد و تقریبا همه افراد شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارند. تصور غلط دیگری که درباره مهاجرت تحصیلی آمریکا وجود دارد، این است که هزینه تحصیل در آمریکا از تمام دنیا گران‌تر است. این تصور درست نیست؛ کشور آمریکا دارای بیشترین تعداد دانشگاه در جهان است، بنابراین می‌توانید از دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا پذیرش بگیرید و الزامی به پرداخت هزینه‌های بالا نیست. البته این کار را حتما از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب انجام دهید، چرا که با دریافت پذیرش از دانشگاه های بسیار ارزان آمریکا، امکان از دست رفتن شانس ویزا وجود دارد.

از طرف دیگر بازه وسیعی از اسکالرشیپ ها، فاندها و بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های آمریکا برای شما وجود دارد که می‌تواند تا حد زیادی هزینه تحصیل در آمریکا را کاهش دهد. یکی از کلیدی‌ ترین راه‌ها برای دریافت اسکالرشیپ یا فاند از دانشگاه های آمریکا ، نگارش حرفه ای CV و SoP است. به وسیله این دو نوشته می‌توانید خود را به اعضای هیات جذب دانشگاه معرفی کنید و آن‌ها را قانع کنید که صلاحیت دریافت تخفیف در شهریه دانشگاه (اسکولارشیپ) یا دریافت فاند را دارید. برای نوشتن حرفه‌ای CV یا SoP می‌توانید مقاله نحوه وشتن CV انگلیسی برای کار و اپلای را بخوانید یا اینکه از مشاوران متخصص حامی مهاجر برای نوشتن CV و SoP کمک بگیرید. برای ارتباط با حامی مهاجر فقط کافی است با شماره 48406-021 تماس بگیرید.

تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا

تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا

بدیهی است که تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا برای متقاضیان ویزا بسیار مناسب به نظر می‌رسد، اما سوال اصلی افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، این است که کیفیت سطح تحصیلی و خدمات دانشگاه های ارزان قیمت امریکا چگونه است و آیا به اندازه دیگر دانشگاه‌های این کشور به پیشرفت تحصیلی ما کمک می‌کند؟

در جواب باید بگوییم از آنجا که آمریکا کشوری پیشرفته است و از استانداردهای جهانی پیروی می‌کند، سطح دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا است، درنتیجه می‌توان گفت که تقریبا همه دانشگاه‌ها و حتی ارزان ترین دانشگاه های آمریکا دارای سطح مناسب تحصیلی و علمی هستند و از این لحاظ جای نگرانی وجود ندارد.

سوال دیگری که پیش می‌آید این است که با تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا شانس دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد یا خیر؟ جواب این سوال هم بله است و هم خیر. افسران مهاجرتی در سفارت آمریکا حساسیت ویژه‌ای به دانشگاه پذیرنده شما دارند. دریافت پذیرش از برخی دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا، باعث جواب منفی افسر و ویزا نشدن شما خواهد شد. بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، حتما از تجربه کارشناسان متخصص استفاده کنید و به صورت شخصی اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها نکنید.

برای دریافت تضمینی پذیرش در ارزان ترین دانشگاه های آمریکا و انجام تمامی مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید از طریق شماره تلفن 021-48406 با مشاورین باتجربه حامی مهاجر در تماس باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا

علاوه بر امکان تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا و استفاده از تخفیف در شهریه، جالب است بدانید که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا نیز وجود دارد. در صورت دریافت فول فاند از دانشگاه‌ های آمریکا، نه تنها هزینه تحصیل شما از طرف دانشگاه پرداخت می‌شود، بلکه هزینه زندگی شما در آمریکا نیز تامین می‌شود.

دریافت فول‌فاند از دانشگاه‌های آمریکا به عوامل مختلفی بستگی دارد. نمره بالای مدرک زبان یا آزمون‌های GRE و GMAT تاثیر بسیار زیادی در دریافت فول فاند از دانشگاه دارند؛ اما یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت فول فاند نگارش حرفه ای CV و SOP است. هر چقدر هم که رزومه تحصیلی شما قوی باشد، اگر نتوانید خودتان را به خوبی معرفی کنید، احتمال این وجود دارد که شانس دریافت فول فاند را از دست بدهید. درباره CV و SoP در بخش بعدی به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

اهمیت CV در دریافت فاند تحصیلی از دانشگاه های آمریکا

اهمیت CV در دریافت فاند تحصیلی از دانشگاه های آمریکا

CV در واقع نوعی رزومه با جزئیات زیاد است که دانشجوی متقاضی را به دانشگاه مورد نظر معرفی می‌کند و مسئولین دانشگاه با توجه به نکاتی که در CV نوشته می‌شود تصمیم می‌گیرند که امکان ارائه پذیرش و فاند برای دانشجو وجود خواهد داشت یا خیر. همچنین انگیزه‌نامه (SOP) برای توضیح در خصوص اهداف و به طور کلی انگیزه دانشجو از تحصیل در آن دانشگاه است و به نوعی برنامه‌های آینده او را توضیح می‌دهد.

داشتن CV و SOP حرفه‌ای و مناسب می‌تواند شانس دریافت بورسیه از دانشگاه های آمریکا را بالا ببرد و می‌توان گفت کلید دریافت فاند و اسکالرشیپ از دانشگاه ‌های خارجی است. از مزایای تهیه یک CV مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معرفی مناسب استعدادها، سوابق تحصیلی و توانایی‌های دانشجو
 • شانس بالا در دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا
 • کمک به پذیرش در دانشگاه‌های بالارتبه آمریکا
 • کمک به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی از آنجاکه مسئولین دانشگاه‌ها با توجه به CV دانشجو تصمیم می‌گیرند که مبلغی از شهریه و هزینه‌های تحصیلی را کاهش دهند، در نتیجه اهمیت یک CV مناسب در درجه بالای کار قرار می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله چگونه یک cv بی نقص بنویسیم؟ مراجعه نمایید.

همچنین برای تهیه یک CV حرفه‌ای با شانس بالا در دریافت فاند تحصیلی، می‌توانید از کمک متخصصین موسسه حامی مهاجر بهره‌مند شوید. مشاورین متخصص ما با سال‌ها تجربه در زمینه پذیرش تضمینی از  دانشگاه های امریکا، برای تهیه CV و SOP حرفه‌ای برای دریافت فاند در خدمت شما هستند تا در کوتاه‌ترین زمان، امکان تحصیل در آمریکا را برای شما میسر کنند. برای ارتباط با مشاورین مجرب حامی مهاجر لطفا با شماره تلفن خط ویژه 021-48406 تماس حاصل نمایید.

اهمیت SOP برای دریافت اسکالرشیپ و فاند از دانشگاه های آمریکا

اهمیت SOP برای دریافت اسکالرشیپ و فاند از دانشگاه های آمریکا

اگر می‌خواهید شانس دریافت فاند یا اسکالرشیپ از دانشگاه را بالا ببرید. غیر از CV مناسب نیاز به یک SOP حرفه‌ای هم دارید که می‌بایست به همراه مدارک برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. SOP در واقع نوشته‌ای است که در آن متقاضی اهداف و انگیزه‌ خود را برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر توضیح می‌دهد. در SOP می‌توان به موارد مختلفی مانند تجارب کاری، رشته تحصیلی مورد علاقه، دلایل اقدام به تحصیل در آمریکا و... اشاره کرد.

بهتر است از جهات مختلف علل اقدام به تحصیل در دانشگاه مورد نظر را در SOP به طور کامل توضیح دهید اما حتما توجه نمایید که از زیاده گویی و تکرار اطلاعات جدا خودداری کنید. سعی کنید تمامی نکات مثبت و نقاط قوت خود را داخل SOP بنویسید اما در تعریف از خود زیاده‌روی و اغراق نکنید. میزان حجم SOP باید به گونه‌ای باشد که بیشتر از 2 صفحه نباشد و تعداد کلمات آن می‌بایست بین 800 تا 1300 عدد باشد. از نوشتن دروغ و بزرگ‌نمایی توانایی خود نیز جدا خودداری کنید.

بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان

بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان

بعد از ارائه توضیحات کامل در خصوص تحصیل در دانشگاه های ارزان امریکا، حال وقت آن رسیده که در بین آن‌ها به معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان بپردازیم. با بررسی تعداد زیادی از دانشگاه‌های آمریکا و جمع‌آوری اطلاعات در خصوص خدمات و هزینه‌ها، در نهایت یک لیست مناسب از بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان تهیه کردیم که می‌تواند به متقاضیان تحصیل در آمریکا کمک کند تا راحت‌تر دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند. نظر شما را به جدول بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان جلب می‌کنیم.

نام دانشگاه

شهریه سالانه به دلار

Brigham Young University

12,000

Eastern New Mexico University

8,568

Nicholls State University

6,077

Bridgewater State University

7,050

Southeast Missouri State University

15,285

Southwest Minnesota State University

10,116

Delta State University

4,217

Bemidji State University

7,976

South Dakota State University

5,642

West Texas A&M University

5,580

Mississippi Valley State University

6,746

Dickinson State University

4,875

Sonoma State University

9,504

New Mexico Highlands University

6,360

Lehman College

5,545

مبالغ درج شده در این جدول فقط به منظور داشتن دید کلی از هزینه تحصیلی دانشگاه‌ها است و موارد مختلفی چون رشته تحصیلی، شرایط دانشجو و میزان فاند تحصیلی، برروی هزینه شهریه تاثیر می‌گذارد. در بخش‌های بعدی به صورت کامل و گام به گام در خصوص هرکدام از دانشگاه‌ها توضیح خواهیم داد.

دقت بفرمایید که پذیرش از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا امکان دارد شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را پایین بیاورد، بنابراین بهتر است برای اقدام به پذیرش در دانشگاه های ارزان امریکا از مشاورین متخصص حامی مهاجر کمک بگیرید تا در خصوص انتخاب دانشگاه‌هایی که تاثیر منفی در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نمی‌گذارند به شما راهنمایی دهند. برای ارتباط با مشاورین مجرب ما لطفا با شماره تلفن خط ویژه 021-48406 تماس بگیرید.

دانشگاه بریگم یانگ (دانشگاه ارزان اما بالارتبه آمریکا)

دانشگاه بریگم یانگ (دانشگاه ارزان اما بالارتبه آمریکا)

دانشگاه بریگم یانگ، یک دانشگاه خصوصی بالارتبه واقع در منطقه سالت لیک سیتی ایالت یوتا است. این دانشگاه میزبان بیش از 30 هزار دانشجوی کارشناسی است و محبوب‌ترین رشته‌های این دانشگاه، روان‌شناسی، حسابداری، فیزیولوژی ورزشی هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی و شرایط فاند متقاوت است و میانگین مبلغ شهریه سالانه آن 12 هزار دلار است.

جالب است بدانید که 75 درصد از دانشجویان این دانشگاه موفق به فارغ‌التحصیلی می‌شوند و کم‌ترین درآمد آن‌ها بعد از اتمام تحصیل سالانه 41 هزار دلار است. تعدادی از بهترین رشته‌های موجود در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • روان‌شناسی
 • حسابداری
 • فیزیولوژی ورزشی
 • اقتصاد
 • تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی
 • علوم کامپیوتری
 • امور مالی
 • مطالعات خانوادگی و علوم مصرف‌کننده
 • مهندسی مکانیک
 • تدریس دوره ابتدایی

دانشگاه نیومکزیکوی شرقی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا بدون هزینه کارمزد تشکیل پرونده)

دانشگاه نیومکزیکوی شرقی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا بدون هزینه کارمزد تشکیل پرونده)

دانشگاه نیومکزیکوی شرقی یک دانشگاه دولتی میان‌رده در محله پورتالز ایالت نیومکزیکو است. این دانشگاه یک موسسه کوچک با میزبانی بیش از 2 هزار دانشجوی کارشناسی است که رشته‌های محبوب آن، هنر و علوم انسانی، بیزینس و پاتولوژی زبان گفتار است. هزینه یک سال تحصیل در این دانشگاه‌ با توجه به رشته تحصیلی و شرایط دانشجو مبلغی حدود 8 هزار دلار است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل درآمد سالانه 25 هزار دلار مشغول به کار می‌شوند.

این دانشگاه برخلاف بسیاری از دانشگاه های ارزان امریکا بابت تشکیل پرونده در ابتدای ثبت نام از دانشجویان هزینه کارمزد دریافت نمی‌کند. برخی از رشته‌ها پرطرفدار این دانشگاه در لیست زیر ارائه شده است:

 • هنر و علوم انسانی
 • بیرینس
 • پاتولوژی زبان گفتار
 • فعالیت‌های اجتماعی پزشکی
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • روان‌شناسی
 • مدیریت هواپیمایی
 • بایولوژی
 • حسابداری
 • پرستاری

دانشگاه ایالتی نیکولز (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته هنر آشپزی)

دانشگاه ایالتی نیکولز (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته هنر آشپزی)

دانشگاه ایالتی نیکولز نیز یک موسسه دولتی کوچک میان‌رده است که فضایی کوچک‌تر از دانشگاه نیومکزیکوی شرقی دارد و در منطقه تیبوداکس ایالت لوئیزیانا قرار دارد. نزدیک به 5 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و درصد پذیرش در این دانشگاه 93 است. شهریه سالانه این مجموعه 6 هزار دلار است، رشته‌های محبوب آن شامل هنر و علوم انسانی، پرستاری و بیزینس است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل حقوق سالانه 33 هزار دلار شروع به کار خواهند کرد. از رشته‌های محبوب این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هنر و علوم انسانی
 • پرستاری
 • بیزنس
 • تکنیسین مهندسی
 • مطالعات مقدماتی خدمات بهداشتی
 • هنرهای آشپزی و خدمات غذا
 • حسابداری
 • بایولوژی
 • روان‌شناسی
 • مطالعات خانوادگی و علوم مصرف‌کننده

دانشگاه ایالتی بریج واتر ( بزرگ‌ترین دانشگاه ارزان آمریکا در ایالت ماساچوست)

دانشگاه ایالتی بریج واتر ( بزرگ‌ترین دانشگاه ارزان آمریکا در ایالت ماساچوست)

دانشگاه ایالتی بریج واتر با نام اختصاری BSU توسط پدر آموزش آمریکا، آقای هوراک مان در سال 1840 در محله بریج‌واتر ایالت ماساچوست تاسیس شد. این دانشگاه در بین 9 دانشگاه‌ ایالت ماساچوست بزرگ‌ترین فضا را دارد و همچنین یکی از بهترین دانشگاه های ارزان امریکا از لحاظ سرویس‌دهی غذا و تغذیه به دانشجویان است. بیش از 10 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و سالانه بیش از 75 هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند.

شهریه سالانه دانشگاه BSU حدودا 7 هزار دلار است و محبوب‌ترین رشته‌های آن‌ روان‌شناسی، قضاوت کیفری و علوم امنیتی و علوم مدیریت و سیستم‌های اطلاعاتی هستند. در لیست زیر تعدادی از پرطرفدارترین رشته‌های این دانشگاه آمده است:

 • روان‌شناسی
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • علوم مدیریت و سیستم‌های اطلاعاتی
 • ارتباطات
 • زبان انگلیسی
 • تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی
 • حساب‌داری
 • بازاریابی
 • خدمات اجتماعی
 • بایولوژی

دانشگاه ایالتی میسوری جنوب شرقی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای مهمانی‌های شبانه)

دانشگاه ایالتی میسوری جنوب شرقی  (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای مهمانی‌های شبانه)

دانشگاه ایالتی میسوری جنوب‌شرقی یک مجموعه دولتی واقع در محله کیپ ژراردو ایالت میزوری است. فضای این دانشگاه متوسط است و نزدیک به 7 هزار دانشجو در آن به تحصیل مشغول هستند. احتمال پذیرش در این دانشگاه 93 درصد است و رشته‌های محبوب آن هنر و علوم انسانی، بیزینس و بایولوژی است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل حقوق 29 هزار دلار در سال شروع به کار می‌کنند.

هزینه شهریه سالانه این دانشگاه نسبت به باقی دانشگاه‌ های ارزان آمریکا کمی بیشتر و حدودا 15 هزار دلار است. رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه عبارتند از:

 • هنر و علوم انسانی
 • بیزینس
 • بیولوژی
 • ارتباطات
 • پرستاری
 • روان‌شناسی
 • مطالعات خانوادگی و علوم مصرف‌کننده
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • ارتباطات شرکتی
 • تدریس دوره ابتدایی

دانشگاه ایالتی جنوب غربی مینه سوتا (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ امنیت محوطه)

دانشگاه ایالتی جنوب غربی مینه سوتا  (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ امنیت محوطه)

دانشگاه ایالتی جنوب‌غربی مینه‌سوتا یک مجموعه کوچک دولتی است که در منطقه مارشال ایالت مینه سوتا تاسیس شده است. این دانشگاه بیش از 1500 دانشجو در مقطع کارشناسی دارد و احتمال پذیرش در این مجموعه 64 درصد است. شهریه سالانه این دانشگاه حدودا 10 هزار دلار است و رشته‌های محبوب در آن علوم ورزشی، تدریس دوره پیش‌دبستانی و پرستاری است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل حقوق 33 هزار دلار در سال آغاز به کار می‌کنند. این دانشگاه همچنین یکی از امن‌ترین فضاها را میان دانشگاه های ارزان آمریکا دارد. رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارتند از:

 • علوم ورزشی
 • تدریس دوره پیش‌دبستانی
 • پرستاری
 • بیزینس
 • روان‌شناسی
 • تدریس دوره ابتدایی
 • امور مالی
 • بازاریابی
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • بیولوژی

دانشگاه ایالتی دلتا (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ رشته‌های ورزشی)

دانشگاه ایالتی دلتا (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ رشته‌های ورزشی)

دانشگاه ایالتی دلتا دانشگاه دولتی با فضایی نسبتا کوچک است که در محله کلیولند ایالت می سی سی پی واقع شده است. تعداد دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی بیش از 3 هزار نفر بوده و احتمال پذیرش در این مجموعه 94 درصد است. رشته‌های محبوب این دانشگاه پرستاری، تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی و تدریس دوره ابتدایی است. شهریه سالانه این دانشگاه‌ مبلغی حدود 4,200 دلار است و از دانشجویان بین‌المللی کارمزدهای اضافه دریافت نمی‌کند. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل در‌آمد سالانه 29 هزار دلار مشغول به کار می‌شوند. تعدادی از رشته‌های محبوب این دانشگاه در لیست زیر قرار گرفته است:

 • پرستاری
 • تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی
 • تدریس دوره ابتدایی
 • بیزینس
 • هنر و علوم انسانی
 • بیولوژی
 • مطالعات خانوادگی و علوم مصرف‌کننده
 • حسابداری
 • هنرهای نمایشی و تصویری

دانشگاه ایالتی بمیدجی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا در بین دانشگاه‌های دولتی)

دانشگاه ایالتی بمیدجی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا در بین دانشگاه‌های دولتی)

دانشگاه ایالتی بمیدجی یکی از بهترین دانشگاه‌ های ارزان دولتی آمریکا است که در منطقه بمیدجی ایالت مینه سوتا قرار دارد. این دانشگاه با وجود فضای کوچکی که دارد میزبان نزدیک به 3 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است، شهریه سالانه این مجموعه حدودا 8 هزار دلار است، این در حالی است که احتمال پذیرش در این دانشگاه 65 درصد است. رشته‌های محبوب این دانشگاه بیزینس، پرستاری و تدریس دوره ابتدایی است و فارغ‌التحصیلان آن با حداقل حقوق سالانه 35 هزار دلار امکان اشتغال به کار دارند. تعدادی از رشته‌های محبوب دانشگاه ایالتی بمیدجی به شرح زیر است:

 • بیزینس
 • پرستاری
 • تدریس دوره ابتدایی
 • روان‌شناسی
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • حسابداری
 • بیولوژی
 • هنر و علوم انسانی
 • خدمات اجتماعی
 • بازرگانی الکترونیکی

دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا در رشته علوم کشاورزی)

دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا در رشته علوم کشاورزی)

دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی یک دانشگاه دولتی بالای متوسط واقع در منطقه بروکینگز ایالت داکوتای جنوبی است. این دانشگاه فضای متوسطی دارد که میزبان بیش از 7 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است. از رشته‌های محبوب دانشگاه داکوتای جنوبی می‌توان به پرستاری، هنر و علوم انسانی و علوم حیوانات و دامداری اشاره کرد. هزینه شهریه سالانه این دانشگاه حدود 5,600 دلار بوده و احتمال پذیرش در این دانشگاه 89 درصد است. محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی به شرح زیر است:

 • پرستاری
 • هنر و علوم انسانی
 • علوم حیوانات و دامداری
 • مهندسی مکانیک
 • کشاورزی
 • داروسازی و علوم داروخانه
 • توسعه انسانی
 • تدریس پیش دبستانی
 • بیزنس کشاورزی
 • روان‌شناسی

دانشگاه ای اند ام تگزاس (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته حقوق کیفری)

دانشگاه ای اند ام تگزاس (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته حقوق کیفری)

دانشگاه بین‌المللی A&M یک دانشگاه بالای متوسط دولتی واقع در منطقه لاریدو ایالت تگزاس است. دانشگاه A&M فضای داخلی متوسطی دارد که میزبان بیش از 5 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است. احتمال پذیرش در این دانشگاه 54 درصد است بنابراین رقابت میان متقاضیان تنگاتنگ است.

رشته‌های محبوب این دانشگاه علوم کیفری و پلیس، روان‌شناسی و بیزنس است. هزینه شهریه سالانه در این مجموعه حدودا 5,500 دلار است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل حقوق 32 هزار دلار به بازار کار آمریکا می‌پیوندند. محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاه A&M عبارتند از:

 • علوم کیفری و پلیس
 • روان‌شناسی
 • بیزنس
 • هنر و علوم انسانی
 • بایولوژی
 • پرستاری
 • علوم ورزشی
 • حسابداری
 • مهندسی سیستم‌
 • ارتباطات

دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی ولی (دانشگاه ارزان آمریکا با بهترین اساتید)

دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی ولی (دانشگاه ارزان آمریکا با بهترین اساتید)

دانشگاه ایالتی می سی سی پی ولی، یک دانشگاه دولتی واقع در منطقه میسیسیپی ولی ایالت می سی سی پی است. منطقه میسیسیپی ولی در زمانی که برای تحصیل سیاه‌پوستان در آمریکا محدودیت وجود داشت به آن‌ها اجازه تحصیل می‌داد و به همین دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است.

دانشگاه میسیسیپی ولی با فضای کوچکی که دارد میزبان بیش از هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است و رشته‌های محبوب این دانشگاه بیزینس، خدمات اجتماعی و هنر و علوم انسانی است. احتمال پذیرش در این مجموعه 83 درصد و مبلغ شهریه سالانه آن حدودا 6,700 دلار است. حداقل حقوق سالانه دریافتی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه مبلغ 20 هزار دلار است. رشته‌های محبوب دانشگاه میسیسیپی ولی عبارتند از:

 • بیزنس
 • خدمات اجتماعی
 • هنر و علوم انسانی
 • بایولوژی
 • مدیریت ورزش و بدن‌سازی
 • تدریس پیش‌دبستانی و مهدکودک
 • علوم کیفری و پلیس
 • مهندسی عمران
 • روابط عمومی
 • زبان انگلیسی

دانشگاه ایالتی دیکنسون (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته حسابداری و مالی)

دانشگاه ایالتی دیکنسون (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته حسابداری و مالی)

دانشگاه ایالتی دیکنسون یک دانشگاه دولتی است که در منطقه دیکنسون ایالت داکوتای شمالی قرار گرفته است. این دانشگاه میزبان نزدیک به هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است و فضای نسبتا کوچکی دارد. رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه بیزینس، هنر و علوم انسانی و آموزش عملی پرستاری است.

شهریه این دانشگاه برای یک سال تحصیل حدودا 4,800 دلار است و فارغ‌التحصیلان این مجموعه با حداقل حقوق 38 هزار دلاری شروع به کار می‌کنند. این دانشگاه برای رشته‌های حسابداری و مالی بستر بسیار مناسبی است و تعدادی از رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارتند از:

 • بیزنس
 • هنر و علوم انسانی
 • آموزش عملی پرستاری
 • حسابداری
 • منابع انسانی
 • پرستاری
 • تدریس مقطع ابتدایی
 • امور مالی
 • کشاورزی
 • بیزنس کشاورزی

دانشگاه ایالتی سونوما (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ خوابگاه)

دانشگاه ایالتی سونوما (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ خوابگاه)

دانشگاه ایالتی سونوما واقع در کالیفرنیا یک دانشگاه دولتی است که فضای متوسطی دارد. تعداد دانشجویان در حال تحصیل مقطع کارشناسی در این مجموعه بیش از 6 هزار نفر است. رشته‌های محبوب دانشگاه سونوما بیزینس، روان‌شناسی و هنر و علوم انسانی است. احتمال پذیرش در این دانشگاه 89 درصد بوده و شهریه تحصیلی سالانه آن حدودا 9,500 دلار است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل حقوق سالانه 38 هزار دلار مشغول به کار می‌شوند. رشته‌های پرطرفدار دانشگاه سونوما به شرح زیر هستند:

 • بیزینس
 • روان‌شناسی
 • هنر و علوم انسانی
 • جامعه‌شناسی
 • آموزش
 • ارتباطات
 • آموزش مربی‌گری
 • بیولوژی
 • علوم کیفری و پلیس
 • زبان انگلیسی

دانشگاه نیومکزیکو هایلند (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ تنوع فرهنگ‌ها)

دانشگاه نیومکزیکو هایلند (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا از لحاظ تنوع فرهنگ‌ها)

دانشگاه هایلند یک دانشگاه دولتی محسوب می‌شود که در ایالت نیومکزیکو بنا شده است. این دانشگاه که فضای نسبتا کوچکی دارد میزبان بیش از هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است و رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه فعالیت‌های اجتماعی پزشکی، بیزنس و پرستاری است. این دانشگاه میزبان دانشجوهایی از فرهنگ‌ها و کشور‌های مختلف است و از این لحاظ بیشترین گوناگونی را میان دانشگاه های ارزان آمریکا دارد. شهریه سالانه تحصیل در این مجموعه حدودا 6 هزار دلار است.

جالب است بدانید امکان پذیرش در این دانشگاه 100 درصد است و فارغ‌التحصیلان دانشگاه هایلند با حداقل حقوق سالانه 29 هزار دلاری آغاز به کار می‌کنند. نظر شما را به رشته‌های محبوب در دانشگاه هایلند نیومکزیکو جلب می‌کنیم:

 • فعالیت‌های اجتماعی پزشکی
 • بیزینس
 • پرستاری
 • روان‌شناسی
 • تدریس پیش‌دبستانی و مهدکودک
 • هنر و علوم انسانی
 • بایولوژی
 • تدریس مقطع ابتدایی
 • تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی
 • تدریس و آموزش ویژه

کالج لمان (بهترین دانشگاه ارزان از لحاظ خدمات بهداشت عمومی)

کالج لمان یک مجموعه دولتی بالای متوسط و زیرمجموعه دانشگاه نیویورک است و در منطقه برانکس ایالت نیویورک واقع شده است. این کالج فضایی متوسط دارد که میزبان بیش از 8 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی است. رشته‌های محبوب این مجموعه بیزنس، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی هستند و احتمال پذیرش در این کالج 47 درصد است. خدمات بهداشت این کالج در بین دانشگاه‌ های ارزان آمریکا یکی از بهترین‌ها است و شهریه سالانه تحصیل در این مجموعه حدودا 5,500 دلار است. فارغ‌التحصیلان کالج لمان با حداقل حقوق 34 هزار دلاری مشغول به کار می‌شوند. محبوب‌ترین رشته‌های کالج لمان به شرح زیر است:

 • بیزینس
 • روان‌شناسی
 • جامعه‌شناسی
 • مدیریت بیمارستان
 • پرستاری
 • حسابداری
 • خدمات اجتماعی
 • پاتولوژی زبان سخنرانی
 • زبان انگلیسی
 • علوم کامپیوتر

دانشگاه های برتر نیویورک

دانشگاه های برتر نیویورک

دانشگاه های برتر نیویورک از بهترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان به حساب می‌آیند و جالب است بدانید که در بین دانشگاه های ارزان امریکا از این شهر نیز دانشگاه‌هایی وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد. شهر نیویورک یکی از مهم‌ترین شهرهای آمریکا به حساب می‌آید و بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا علاقه زیادی به تحصیل در دانشگاه های برتر نیویورک دارند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این مقاله و در بین ارزان ترین دانشگاه های آمریکا به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر نیویورک نیز بپردازیم که در سطح جهانی از رتبه و امتیازات بالایی برخوردارند:

 • دانشگاه Fashion Institute of Technology که میانگین شهریه سالانه آن 15,520 دلار است.
 • دانشگاه New York City College of Technology که میانگین هزینه شهریه سالانه آن 15,949 دلار است.
 • دانشگاه College of Staten Island که میانگین هزینه شهریه سالانه آن 6,912 دلار است.
 • دانشگاه Brooklyn College که میانگین هزینه شهریه سالانه آن 7,440 دلار است.
 • دانشگاه Lehman College که میانگین هزینه شهریه سالانه آن 7,440 دلار است.

در ادامه به صورت مجزا به معرفی دانشگاه های برتر نیویورک خواهیم پرداخت.

دانشگاه فناوری مد (دانشگاه برتر نیویورک برای طراحی)

دانشگاه فناوری مد (دانشگاه برتر نیویورک برای طراحی)

دانشگاه فناوری مد که اصطلاحا به آن FIT می‌گویند در محله منهتن ایالت نیویورک قرار دارد. دانشگاه FIT دارای فضای متوسطی است که میزبان نزدیک به 7 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است و رشته‌های محبوب این دانشگاه بازرگانی مد و پوشاک، طراحی مد و پوشاک و ارتباطات است. احتمال پذیرش در دانشگاه فناوری مد نیویورک 59 درصد است و شهریه تحصیلی سالانه آن حدودا 15 هزار دلار است.

فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در ابتدای شروع به کار، حداقل درآمد سالانه 43 هزار دلاری خواهند داشت. رشته‌های پرطرفدار دانشگاه FIT به شرح زیر است:

 • بازرگانی مد و پوشاک
 • طراحی مد و پوشاک
 • ارتباطات
 • هنر تبلیغات و بازاریابی
 • تصویرسازی
 • بازاریابی
 • علوم نساجی و پوشاک
 • طراحی داخلی
 • عکاسی تجاری
 • هنرهای استودیویی

کالج تکنولوژی نیویورک

کالج تکنولوژی نیویورک

کالج تکنولوژی که زیر نظر دانشگاه نیویورک فعالیت می‌کند، در منطقه بروکلین ایالت نیویورک واقع شده است. کالج تکنولوژی نیویورک دارای فضایی متوسط است که میزبان نزدیک به 10 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی است. رشته‌های مورد علاقه دانشجویان این کالج علوم اطلاعات، مدیریت هتل‌داری و گردشگری و خدمات انسانی است. هزینه سالانه تحصیل در کالج تکنولوژی حدودا 16 هزار دلار بوده و احتمال پذیرش در آن 79 درصد است. فارغ‌التحصیلان این مجموعه با حداقل حقوق سالانه 29 هزار دلار شروع به کار می‌کنند. در ادامه نظر شما را به لیست محبوب‌ترین رشته‌های کالج تکنولوژی نیویورک جلب می‌‎کنیم.

 • علوم اطلاعات
 • مدیریت هتل‌داری و گردشگری
 • خدمات انسانی
 • پرستاری
 • مهندسی برق
 • طراحی و ارتباطات بصری
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • هنر و علوم انسانی
 • مهندسی عمران

کالج استتن آیلند (دانشگاه برتر نیویورک از لحاظ گوناگونی فرهنگ)

کالج استتن آیلند (دانشگاه برتر نیویورک از لحاظ گوناگونی فرهنگ)

کالج استتن آیلند نیز زیر نظر دانشگاه نیویورک فعالیت می‌کند و در منطقه استتن آیلند ایالت نیویورک قرار دارد. فضای این دانشگاه متوسط و میزبان بیش از 9 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی از فرهنگ‌ها و سرزمین‌های مختلف است. رشته‌های محبوب کالج استتن آیلند هنر و علوم انسانی، روان‌شناسی و بیزنس است. احتمال پذیرش در این مجموعه 100 درصد بوده هزینه تحصیلی سالانه آن حدودا 6,900 دلار است. فارغ‌التحصیلان این کالج با حداقل حقوق سالانه 30 هزار دلار شروع به کار می‌کنند. رشته‌های پرطرفدار کالج استتن آیلند عبارتند از:

 • هنر و علوم انسانی
 • روان‌شناسی
 • بیزینس
 • پرستاری
 • حسابداری
 • زبان انگلیسی
 • جامعه‌شناسی
 • بیولوژی
 • ارتباطات
 • علوم کامپیوتر

کالج بروکلین (دانشگاه برتر نیویورک برای رشته‌های تصویربرداری و فیلم)

کالج بروکلین (دانشگاه برتر نیویورک برای رشته‌های تصویربرداری و فیلم)

کالج بروکلین یک مجموعه دولتی بالای متوسط زیر مجموعه دانشگاه نیویورک است که در محدوده بروکلین ایالت نیویورک واقع شده است. کالج بروکلین دارای یک فضای بزرگ بوده که میزبان بیش از 11 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی است. رشته‌های محبوب این کالج روان‌شناسی، بیزنس و حسابداری هستند و شهریه سالانه آن حدودا 7 هزار دلار است. شانس پذیرش در این مجموعه 50 درصد است و فارغ‌التحصیلان آن با حداقل حقوق سالانه 33 هزار دلار آغاز به کار می‌کنند. رشته‌های محبوب کالج بروکلین به شرح زیر است:

 • روان‌شناسی
 • بیزینس
 • حسابداری
 • فیلمبرداری و تولید ویدیو
 • علوم اطلاعات
 • بیولوژی
 • تدریس دوره ابتدایی
 • امورمالی
 • رژیم و تغذیه بالینی
 • آموزش پیش از دبستان کودکان

علیرغم اینکه در تعداد قابل توجه‌ای از دانشگاه‌ها نیاز به ارائه مدرک زبان بوده و درصد امکان پذیرش پایین است، اما با کمک مشاورین متخصص حامی مهاجر می‌توانید بدون ارائه مدرک زبان به صورت تضمینی از دانشگاه‌های آمریکا پذیرش بگیرید. برای دریافت تضمینی پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا بدون ارائه مدرک زبان، بدون محدودیت سنی و با هر شرایط تحصیلی می‌توانید از طریق شماره گیری تلفن خط ویژه 02149078 با مشاورین مجرب موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید تا در تمام مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کشور آمریکا شما را یاری کنند.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم برخلاف تصور عموم تحصیل در آمریکا با اینکه در برخی دانشگاه‌های بزرگ این کشور هزینه‌های بالایی به همراه دارد اما در بسیاری از دانشگاه‌ها مقرون به صرفه و کم هزینه است. در این مقاله در مورد دانشگاه های ارزان امریکا که دارای سطح بالای تحصیلی و امکانات بالا هستند به طور کامل توضیح دادیم. درخصوص اینکه تحصیل در بسیاری از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا می‌تواند به اندازه دیگر دانشگاه‌های این کشور به پیشرفت تحصیلی کمک کند مفصل شرح دادیم.

در مورد مراحل اقدام به دریافت پذیرش در دانشگاه های ارزان امریکا به طور جامع توضیح دادیم و از اهمیت زیاد تهیه CV و SOP برای بورسیه متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا گفتیم. به معرفی بهترین دانشگاه‌های ارزان قیمت آمریکا با جزئیات کامل پرداختیم و همچنین برترین دانشگاه‌های نیویورک را معرفی کردیم. همچنین راه‌کارهای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا بدون ارائه مدرک زبان و با هر شرایط سنی و تحصیلی را کاملا شرح دادیم.

سوالات متداول در خصوص دانشگاه های ارزان امریکا

 • امکان تحصیل در آمریکا با هزینه کم وجود دارد؟

بله برخلاف تصور عموم امکان تحصیل در آمریکا با هزینه معقول و منطقی وجود دارد که نحوه اقدام آن به صورت کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

 • دانشگاه های ارزان امریکا کدامند؟

بسیاری از دانشگاه‌های برتر آمریکا امکان تحصیل با هزینه کم را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کردند که در این مقاله لیست کامل با توضیحات در مورد شرایط آن‌ها قرار گرفته است.

 • تهیه CV و SOP مناسب چه تاثیری در دریافت پذیرش دانشگاه‌های آمریکا دارد؟

تهیه یک CV و SOP مناسب تاثیر زیادی در پذیرش دانشگاه‌های آمریکا دارد و کلید دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌ها است. اهمیت CV و SOP در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

 • پذیرش در ارزان ترین دانشگاه های آمریکا نیاز به چه شرایطی دارد؟

موسسه حامی مهاجر امکان پذیرش تضمینی در دانشگاه‌های ارزان آمریکا بدون ارائه مدرک زبان، با هر شرایط سنی و مدرک تحصیلی دیپلم به بالا را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق شماره تلفن خط ویژه 02149078  با مشاورین مجرب ما در تماس باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0