20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پذیرش های اخذ شده از دانشگاه‌های آمریکا توسط حامی مهاجر

نمونه پذیرش های اخذ شده از دانشگاه‌های آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که میزبان بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی در سطح جهان است. کیفیت آموزشی دانشگاه‌های آمریکا، برنامه درسی دانشگاه‌ها و محیط چند فرهنگی آمریکا، عواملی هستند که باعث می‌شوند دانشجویان بین‌المللی این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

ما در این مقاله قصد داریم تا درباره اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و اصطلاحاتی از جمله اسکالارشیپ و گپ تحصیلی صحبت کنیم. همچنین در ادامه به چند نمونه از پذیرش‌های تحصیلی آمریکا اشاره می‌کنیم.

موسسه حامی مهاجر تخصص و تجربه‌ای طولانی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی، نگارش و تنظیم مدارک و انگیزه نامه(SOP) دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها یا سایر موسسه‌های آموزشی آمریکا، اولین و مهمترین شرط گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا است. برای اینکه بتوانید از یک دانشگاه، کالج و یا سایر موسسه‌های آموزشی در یک مقطع خاصی پذیرش بگیرید باید شرایط پذیرش آن‌جا را داشته باشید. شرایط، الزامات و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

همچنین قبل از اقدام برای هر دانشگاهی، ابتدا بررسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما دانشجوی بین‌المللی پذیرش می‌کند یا خیر. علاوه براین از داشتن شرایط و الزامات آن دانشگاه نیز مطمئن شوید و پیش از اقدام، زمان شروع ترم رشته‌ی مورد نظرتان در آن دانشگاه را چک کنید و در زمان درست اقدام کنید.

بیشتر بدانید: ویزای تحصیلی آمریکا

اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ که عموما با نام بورسیه تحصیلی شناخته شده است، در واقع یک کمک هزینه تحصیل است که از سمت دانشگاه، کالج یا نهادهای مختلف به دانشجویان تعلق می‌گیرد. به طور کلی دو نوع بورسیه وجود دارد: بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی و بورسیه‌های مبتنی بر نیاز. بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که شایستگی‌‌هایی در زمینه های علمی، معدل و نمرات آزمون‌های استاندارد دارند. همچنین بورسیه‌های مبتنی بر نیاز نیز به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل خود را ندارند.

گپ تحصیلی چیست؟

اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی هستید، احتمالا اصطلاح گپ تحصیلی را زیاد شنیده‌اید. گپ تحصیلی به فاصله زمانی بین اتمام یک مقطع تحصیلی و شروع مقطع تحصیلی جدید می‌گویند. گپ تحصیلی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله آمادگی برای ادامه تحصیل، شرایط شغلی و ... باشد.

فردی که یک وقفه طولانی تحصیلی داشته باشد، یعنی مدت زیادی از محیط آموزشی و درس دور بوده است. اگر چنین فردی بخواهد در یک کشور دیگری مشغول به تحصیل شود ممکن است با مشکلات زیادی روبه رو ‌شود و این موضوع احتمال موفقیت تحصیلی او را کم می‌کند. در نتیجه گپ تحصیلی در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی بسیار اهمیت دارد. بنابراین باید دلایل قانع کننده‌ای برای وقفه تحصیلی خود داشته باشید.

اگر گپ تحصیلی طولانی دارید، نگران نباشید. شما با داشتن گپ تحصیلی هم می‌توانید از دانشگاه‌های خوب پذیرش بگیرید و ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید. کارشناسان حامی مهاجر، با داشتن تخصص و تجربه‌ای طولانی در زمینه ویزای تحصیلی آمریکا و اخذ پذیرش تحصیلی، می‌توانند به شما در پر کردن گپ تحصیلی، نوشتن انگیزه نامه قوی و دریافت ویزا کمک کنند.

نمونه پذیرش‌های تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا

پذیرش مهسا همراه با 18 هزار دلار اسکالرشیپ

پذیرش مهسا از آمریکا

✔️ مقطع: کارشناسی ارشد

✔️ رشته: مدیریت کسب و کار

✔️ مدرک زبان: تافل 97

✔️ سن: 34 سال

✔️ معدل: 13,84

✔️ گپ تحصیلی: 11سال

✅ کارشناسان حامی مهاجر توانستند با نوشتن انگیزه نامه قوی، گپ تحصیلی 11 ساله متقاضی را بپوشانند و حتی 18هزار دلار بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند.

پذیرش فاطمه همرا با 12 هزار دلار اسکالرشیپ

نمونه پذیرش تحصیلی آمریکا

✔️مقطع: کارشناسی ارشد

✔️رشته: معماری

✔️مدرک زبان: دولینگو 105

✔️سن: 29 سال

پذیرش عمیدرضا همراه با 12500 دلار اسکالرشیپ

پذیرش عمیدرضا از آمریکا

✔️مقطع: کارشناسی ارشد

✔️رشته: مدیریت مهندسی

✔️مدرک زبان: تافل 99

✔️سن: 44 سال

✔️معدل: 12

✔️گپ تحصیلی: 18 سال

✅کارشناسان حامی مهاجر با داشتن تجربه در این زمینه توانستند با نوشتن انگیزه نامه قوی، علاوه بر پوشاندن 18 سال گپ تحصیلی متقاضی، 12500 دلار اسکالرشیپ نیز برای او دریافت کنند.

پذیرش نسیم همراه با 12 هزار دلار اسکالرشیپ

پذیرش نسیم از آمریکا

✔️مقطع: کارشناسی ارشد

✔️رشته: معماری

✔️مدرک زبان: دولینگو 140

✔️سن: 41 سال

✔️معدل: 16.28

پذیرش مریم همراه با 25 هزار دلار اسکالرشیپ

پذیرش مریم از آمریکا

✔️مقطع: کارشناسی ارشد

✔️رشته: مدیریت کسب و کار

✔️مدرک زبان: تافل 109

✔️سن: 35 سال

✔️معدل: 16.02

✔️گپ تحصیلی: 10 سال

 

سخن پایانی

گفتیم که اولین و مهمترین شرط گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی است. در این مقاله درباره پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و اصطلاحات مهم در این زمینه صحبت کردیم. در ادامه نیز چند نمونه از پذیرش‌های تحصیلی آمریکا با شرایط متفاوت را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

کارشناسان حامی مهاجر با داشتن تخصص و تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، می‌توانند به شما در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0