20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی بلژیک

اگر رویای تحصیل در بلژیک را دارید، باید درخواستی برای گرفتن ویزا ارسال کنید، که این موضوع کاملا به درازای درس و جایی که زندگی می کنید بستگی دارد.

آیا به ویزا تحصیلی بلژیک نیاز دارید؟

دانشجویانی که اهل کشورهایی که عضو ایالت اتحادیه اروپا هستند یا از کشورهایی که در جامعه اقتصادی اروپا هستند (EEA)، برای تحصیل در اروپا نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. اما به هر حال، باید کارت ملی خود را هنگام ورود به بلژیک به افسرهای اطلاعاتی نشان دهد. اگر متقاضی اهل کشورهای عضو این دو گروه هستید، باید یکسری معیار های تعیین شده را به صورت کامل رعایت کنید، که شامل:

 • ثبت نام در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی که از قبل با آن موافقت شده است
 • درآمد و دخل و خرج کافی برای زندگی در بلژیک بدون پشتیبان
 • برگه سلامتی جامع

اگر اهل کشور هایی که عضو اتحادیه و جامع اقتصادی اروپا نیستید، قطعا به ویزا برای ورود به بلژیک احتیاج دارید.

دانشجویانی که اهل جمهوری مردمی چین هستند باید در مرکز ارزیابی آکادمیک (APS ) یک گواهی سنجش آکادمیک که قبل از مجاز به ثبت نام در موسسه های آموزش عالی باید صادر شود. گواهی این مرکز برای به دست آوردن ویزا تحصیلی بلژیک نیاز است. که امتحان شامل ارزیابی تکنیکی دیپلم و یک مصاحبه است.

چگونه برای ویزا تحصیلی بلژیک درخواست بدهیم؟

قبل از درخواست برای ویزا، اول باید در یک رشته تحصیلی در یکی از موسسه های معتبر قبول شوید، و شهریه های ثبت نام را پرداخت کنید ( اگر درخواستتان برای ویزا رد شود این پول به شما پس داده می شود.) اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید نیاز پیدا می کنید که به نزدیک ترین سفارت خانه یا کونسولگری کشورتان بروید. سفارتخانه به شما کمک می کند که آیا شما به ویزا احتیاج دارید و برای ارسال درخواست ویزا شما را همراهی می کند. بعنوان یک دانشجوی بین الملل باید برای یک ویزای بلند مدت درخواست بدید که به شما اجازه می دهد بیستر از 90 روز در بلژیک بمانید.

موارد مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیلی بلژیک

 • کامل کردن و امضای فرم درخواست ویزا ( که امکان دارد بیشتر از یک فرم نیاز باشد. )
 • پاسپورت یا مدرک سفری مشابه که بیشتر از 12 ماه اعتبار داشته باشد. برای برخی از کشورها پاسپورت نباید بیشتر از 10 سال عمر کرده باشد، و باید 2 صفحه خالی پی در پی داشته باشد.
 • مدرکی که حاکی از این است که شما درآمد مالی کافی یا پشتیبانی مالی برای طول مدت ماندنتان در بلژیک را دارید و پول و درآمدی که در مدرک اثبات شده است باید شامل هزینه درمانی ، زندگی، تحصیل، هزینه های جا و مکان و همچنین هزینه ی بلیط برگشت باشد. اگر گواهی مبنی بر اینکه شما حق تحصیل رایگان را دارید یا گرانت دریافت کرده اید باید یک قرارداد حاکی از مسولیت پذیری مالی از ضمانتتان یا پشوانه و سرمایه کافی که در بانک شخصی تان دارید را داشته باشید.
 • یک گواهی دولتی درمانی نیاز دارید که نباید بیماری هایی را داشته باشید که سلامت عموم را به خطر بیاندازد. ( مثل بیماری واگیر دار سل، بیماری های آلوده و دیگر بیماری های عفونی)
 • یک گواهی پلیسی مبنی بر اخلاق و رفتار خوب که هیچ جرایم پیشی ندارید ( اگر بیشتر از 21 سال دارید ). دانشجویان اهل ایالات متحده آمریکا به گواهی FBI نیاز دارند که تقریبا 5 ماه طول می کشد.
 • مدرک ثبت نام در یک موسسه آموزش عالی در بلژیک  ( باید رشته ی تحصیلی ای باشد که تمام وقت دانشجو رارا پوشش دهد، باید مطالعه فعالیت اصلی متقاضی در بلژیک باشد.)
 • درخواست برای یک گواهی برابر بودن مدرک دیپلم یا گواهی واگذار شده در خارج از کشور( فقط برای آموزش فرانسوی)
 • اصل و کپی مدرک دیپلم، و گواهی و ریز نمرات از آموزش دوره متوسطه تان.
 • کپی تمام مدارک و گواهی هایی که بعد از دوره متوسطه داشه اید.
 • دادن خلاصه ای از توضیح سازمان دهی درس ها از موسسه ی انتخابی در بلژیک، همراه با یک توضیح کوتاه از مقایسه درس های ارائه شده در بلژیک با درس های کشورتان.
 • همه اسناد و مدارک آماده شده بجز آلمانی، هلندی، انگلیسی، فرانسوی باید ترجمه شوند و این مدارک باید در کشور، کونسولگری یا سفارت خانه بلژیک باید تصدیق شود. البته یک سری مدارک به  سفارتخانه بستگی دارد که شاید در اینجا ذکر نشده باشد.

همچنین باید نامه ی پشتیبانی را تهیه کنید که حاکی از دلیلتان برای انتخاب  درس ها و اینکه چرا بلژیک را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، و این انتخاب های شما چه سودی برایتان دارد. و اینکه باید با قبول شدن در یک امتحان زبان بین المللی یا یک گواهی صادر شده در پایان تحصیلات در زبان انتخابی تان اثبات کنید که دانش کافی را در زبان هر رشته ای که قصد ادامه تحصیل را دارید.

اگر سفارت خانه یا کونسولگری کشورتان توانایی صادر کردن ویزای تحصیلی را ندارد و به شما ویزای توریستی پیشنهاد می کند که انجام این کار برای آن ها بسیار راحت تر است، بعد از گرفتن ویزای توریستی باید شرایط قید شود و بعد از ورودتان به بلژیک می توانید آن را یکباره به ویزای تحصیلی تبدیل کنید.

ورود به بلژیک

همه دانشجویان در ظرف 8 روز از ورودشان به بلژیک  باید به اداره کل شهری محلی سر بزنند. که اجازه ماندن در بلژیک و ورود به ایالت شنگین برای یک مدت سه ماهه بدون ویزا برای شما صادر می شود و می توانید سالانه درخواستتان را باز هم ارسال کنید، تقریبا 30 تا 45 روز قبل از انقضا تاریخ.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0