تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

دولت کانادا به دنبال جذب نیروی کار ، برای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور خود می باشد و از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) می توان در سریع ترین زمان ، اقامت دائم کانادا را اخذ کرد. این برنامه مهاجرتی مخصوص افرادی است که علاقه مند به زندگی در استان خاصی از کانادا می باشند و می توانند با توجه به شرایط و مهارت شغلی خود ، متناسب با بازار کار هر کدام از استان ها ، گزینه نهایی خود را برای سکونت انتخاب نمایند. در برنامه مهاجرت استانی کانادا ، هر استان شرایط خاصی دارد که طبق توافقات خود با اداره مهاجرت کانادا ، می تواند افرادی که امتیاز و شرایط لازم برای اقامت در استان خود را کسب کرده اند ، انتخاب نماید به آن ها اقامت دائم اعطا نماید.

همچنین پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر مقاله 7 روش مهاجرت به کانادا را مطالعه نمایید.

برنامه مهاجرت استانی کانادا از طریق اکسپرس اینتری

به جز دو استان نوناووت (Nunavut) و کبک (Quebec) که فقط از طریق اکسپرس اینتری اقدام به پذیرش مهاجر می نمایند سایر استان ها علاوه بر اکسپرس اینتری ، از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا نیز اقدام به جذب مهاجر می نمایند. به طور کلی افرادی که از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا به صورت سیستم کاغذی اقدام می کنند شانس و امتیاز بیشتری نسبت به روش اکسپری اینتری دارند .درواقع در روش استانی ، خود فرد برای استان مورد نظر درخواست می دهد ولی در اکسپرس اینتری هر استان خود از طریق بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری داوطبین را مشاهده و انتخاب می نماید. برنامه استانی به صورت سیستم کاغذی انجام می شود ولی برنامه اکسپرس اینتری به صورت آنلاین می باشد و 6 ماه حدودا زمان خواهد برد.هر یک از استان های کانادا نیز یک بار در سال از طریق اکسپرس اینتری اقدام به جذب مهاجر می نماید .

انتخاب برنامه مهاجرت استانی کانادا

افرادی که توسط هر یک از استان ها برای برنامه مهاجرت استانی کانادا انتخاب می شوند به طور کلی 600 امتیاز بیشتر نسبت به روش اکسپرس اینتری دارند و همین امر باعث افزایش شانس آن ها می باشد. از میان استان های کانادا ، برنامه های استانی انتاریو و ساسکاچوان از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند و در سال های اخیر نیز این دو استان مهاجران زیادی را به خود جذب کرده اند. برای انتخاب هر یک از استان های ذکر شده ، ابتدا باید شرایط آن ها را مطالعه و سپس با شرایط خود بررسی کنید و ببینید آیا شغلی متناسب با شرایط شما در آن استان وجود دارد یا خیر.

انتخاب و گزینش متقاضیان  برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا

به طور کلی اساس انتخاب افراد برای برنامه مهاجرت استانی کانادا ، مهارت ها و توانایی های افراد در جهت بهبود و رونق بخشیدن به چرخه ی اقتصادی و فرهنگی استان مربوطه می باشد. افراد انتخاب شده قطعا برای استان انتخاب شده مفید خواهند بود و برای آن فرد نیز متقابلا احترام و ارزش بالایی قائل خواهند شد. به بیانی دیگر هر استان با توجه به کمبود های خود در بازار کار در این سیستم استانی اعلام نیاز می کند و در نهایت مناسب ترین افراد را برای جذب و اقامت دائم استان خود انتخاب می نماید.

روال کار برنامه مهاجرت استانی کانادا

افرادی که متقاضی برنامه مهاجرت استانی کانادا  می باشند ابتدا باید قبل از ارسال درخواست خود ، اقدام به دریافت گواهی انتخاب استانی از استان مربوطه نمایند. برای این امر نیز باید درخواست خود را ارسال کنید و یک کار فرما که مقیم آن استان می باشد شما را به عنوان کارمند خود معرفی نماید. سپس درخواست شما توسط اداره مهاجرت در آن استان بر اساس نیاز های مهاجرتی بررسی و تایید می شود . در نهایت بعد از تهیه گواهی باید یک درخواست اقامت برای اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید.

بررسی و ارزیابی متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کانادا

بعد از ارسال پرونده به اداره مهاجرت کانادا ، پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت اطمینان از صحت اطلاعات ارسال شده ، پرداخت هزینه مدارک و سایر شرایط اعلام شده ، پرونده شما تایید می گردد. در برنامه مهاجرت استانی کانادا پس از تایید نهایی ، اداره مهاجرتی استان مربوطه با شما تماس می گیرد و یا از طریق ایمیل ادامه مراحل را برای شما ارسال می کند.مراحل بعدی می تواند شامل آزمایشات پزشکی ، گواهی سوء پیشینه ، گواهی مالی و ... باشد.بعد از گذراندن تمام مراحل با توجه به تبعیت شما ، برای ورود به کانادا ویزا صادر خواهد شد. در همین راستا ممکن است از شما درخواست ارسال پاسپورت نمایند.

آینده برنامه مهاجرت استانی کانادا

با توجه به برنامه های اعلام شده اداره مهاجرت کانادا تمام استان های کانادا در سال های آتی از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا برای رشد و گسترش استان خود در زمینه اقتصادی و کارآفرینی ، اقدام به جذب مهاجر خواهند کرد. هر استان با توجه به نیاز های خود در آینده می تواند نیروی لازم خود را جذب نماید و افراد می توانند به صورت مستمر در استان مورد مورد نظر سکونت نمایند. در همین راستا هر استان علاوه بر برنامه اکسپرس اینتری که خود انتخاب به گزینش می نماید ، همواره برنامه های استانی خود را به مهاجران عرضه می نماید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1