20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین شهر ترکیه برای تحصیل

ترکیه بخاطر نوع موقعیت جغرافیایی خود، کشور مهمی محسوب می‌شود؛ چراکه بین اروپا، خاورمیانه و آسیا قرار گرفته و دسترسی آسان به نواحی مهم و منابع انرژی اصلی را میسر می‌سازد. این کشور از شمال تا جنوب از 480 تا 640 کیلومتر گسترده شده است و از شرق تا غرب هم حدود 1000 مایل وسعت دارد. آب و هوای ترکیه در نواحی مختلف با هم فرق می‌کنند، اما به طور کل آب و هوایی معتدل دارد. پایتخت ترکیه آنکارا، بزرگ‌ ترین شهر آن استانبول و زبان رسمی که در آن صحبت می‌شود ترکی است. در ادامه بهترین شهرهای ترکیه برای تحصیل پیشنهاد خواهند شد.

استانبول

معروف ‌ترین و شلوغ ترین شهر در ترکیه، استانبول است. این شهر به عنوان پلی بین آسیا و اروپا نقشی کلیدی ایفا می‌کند. این شهر پیشینه تاریخی فوق‌العاده و افسانه‌ای دارد. بیش از50 دانشگاه در این شهر وجود دارد که به لطف موقعیت مکانی این شهر، هر دانشجو در آن می‌تواند به رویای خود دست پیدا کند. از برترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان استانبول می‌توان به بغازچیUniversity  Bogazici، و مرمره Marmara University اشاره کرد. دانشگاه بغازچی دارای دانشکده ‌های ادبیات و علوم پایه، اقتصاد و فنی و مهندسی است که زبان تحصیلی در آن انگلیسی می‌باشد. دانشگاه مرمره دومین دانشگاه بزرگ ترکیه بوده و 13 دانشکده دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان از دانشکده‌های دندان پزشکی، مهندسی، حقوق، داروسازی، ارتباطات و هنرهای زیبا نام برد. استانبول فستیوال های فرهنگی آموزشی بسیار و برنامه‌هایی مثل جشنواره‌های فیلم، کتاب، کارناوال، کنسرت و... دارد.

آنکارا

آنکارا در وسط کشور ترکیه واقع شده است. این شهر نسبت به استانبول شهر ارزان‌تری برای یک دانشجو به حساب می‌آید. به علاوه، معروف‌ترین دانشگاه‌های ترکیه مثل دانشگاه فنی خاورمیانهMiddle East Technic University  و یا دانشگاه بیلکنت Bilkent ، دانشگاهی تحقیقاتی، در آنکارا هستند. از دانشکده‌های مهم دانشگاه فنی خاورمیانه می‌توان دانشکده‌های معماری، علوم پایه، فنی مهندسی و اقتصاد و علوم مدیریتی را نام برد. زندگی در آنکارا نسبت به استانبول از آرامش بیشتری برخوردار است. در این شهر موسسات دولتی فراوان وجود دارد، درنتیجه شهروندان آن از روحیه‌ای غیر نظامی برخوردارند.

ازمیر

این شهر به خاطر آزادی که دارد مشهور است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه به حساب می‌آید. اگر در ازمیر دانشجو باشید، هر خیابان و مکانی برای‌تان رنگی و لذت‌بخش خواهد بود. این شهر هم در روزها و هم در شب‌ها شهری بسیار ایمن است و اگر دوستان‌تان را در سواحل آن ملاقات کنید می‌توانید تا صبح بدون دردسر اوقات خوشی را با آنها سپری کنید. ازمیر هم دارای دانشگاه هایی با استانداردهای بالا است. دانشگاه تکنولوژی ازمیر IZTECH Izmir Institute of Technologyیکی از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های فنی جهان به شمار می‌رود. همچنین دانشگاه هوانوردی ترکیهTurkish Aeronautical Assciation University نیز در این شهر واقع شده است.

بورسا

بورسا شهری معروف و توسعه یافته در ترکیه و بسیار به آن نزدیک است، به طوریکه با 2 ساعت رانندگی می‌توانید از بورسا به استانبول برسید. بورسا چهارمین شهر بزرگ ترکیه بوده و دارای جنگل‌ها، پارک‌ها و فضاهای سبز بسیار است. این شهر از نظر اقتصادی، شرایط مناسبی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه اولوداغ Uludag University، از دانشگاه‌های دولتی مشهور ترکیه است که در بورسا واقع شده و رشته‌های روابط بین الملل، پزشکی، مهندسی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و هنر در آن از اهمیت زیادی برخوردار بوده و بر آن‌ها تاکید فراوانی می‌شود.

ترجمه از خانم سیندخت سرلک

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0