20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
معرفی دانشگاه فلوریدا آمریکا؛ پذیرش و شهریه

"تجربه یک زندگی دانشجویی مفرح و شاد" شاید این بهترین عبارت برای توصیف شرایط تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا باشد. دانشجویانی که عاشق زندگی‌اند و دوست دارند همه ابعاد آن را تجربه کنند، قطعا از تحصیل در این دانشگاه لذت خواهند برد. بنابراین دانشگاه فلوریدا فقط یک دانشگاه صرف نیست، یک فرهنگ است. چون تاثیر زیادی بر سبک زندگی دانشجویانش می‌گذارد.


قبل از ورود به آن باید بدانید که قرار نیست فقط درس بخوانید. چون یک زندگی در اینجا جریان دارد که حول محورهای علم، دانش و نوآوری استوار است. اولین نماد زندگی در UFL ورزش است. همچنین فرصت‌های داوطلبانه زیادی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در کنار آن قطعا فستیوال‌های شاد موسیقی برگزار می‌شود که همگان عاشق آن هستند. بنابراین شما با یک صحنه اجتماعی مواجه خواهید شد که به اندازه زیست تحصیلی اهمیت دارد.


 تحصیل در دانشگاه فلوریدا یک انتخاب جسورانه است. شاید ورود به آن کمی سخت باشد ولی سختی شیرینی دارد. اگر موفق شدید و نامه پذیرش این دانشگاه را دریافت کردید، راهی بسیار روشن پیش‌رویتان وجود دارد. پس نترسید و رویای‌تان را در نهایتش ببینید. بدون مرز فکر کنید و برای مهاجرت تحصیلی به این دانشگاه تلاش کنید. این مقاله درست برای شما نوشته شده است. از خواندنش پشیمان نمی‌شوید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور مهاجرت تحصیلی به آمریکا است که در این زمینه مشاوره تخصصی نیز ارائه می‌دهد. برای آشنایی با خدمات ما می توانید با این شماره تماس بگیرید: 02148000957

دانشگاه فلوریدا در یک نگاه

دانشگاه فلوریدا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی آمریکا است. این دانشگاه در گینزویل Gainesville  ایالت بسیار زیبای فلوریدا قرار دارد و میزبان بیش از 6000 دانشجوی بین‌المللی است. در حال حاضر هند یکی از مشارکت کنندگان برتر در کل جمعیت دانشجویی UFL است. البته دانشجویان ایرانی کم ندارد. به‌خصوص در سالهای اخیر که بازار مهاجرت تحصیلی ایرانیان بسیار پر رونق شده است و بسیاری رویای رسیدن به آمریکا را دارند.
تمامی سیستم آموزشی این دانشگاه بر آینده سازی، اکتشافات و همکاری جامعه‌ساز استوار است. یک شعار جذاب نیز دارد و آن این است: "آسایش ایالت به سلامت اذهان شهروندانش وابسته است." پس این دانشگاه براساس بهبود زندگی شهروندان ایالت فلوریدا هدف‌گذاری شده که نشان می‌دهد فرصت‌های کاری بسیاری در داخل ایالت برای دانشجویان وجود دارد.
UFL یکی از متنوع‌ترین دانشگاه‌های دولتی کشور است. همچنین سابقه طولانی در آموزش، تحقیق و خدمات بین‌المللی دارد. مهمتر از همه، یکی از 17 دانشگاه دولتی محسوب می‌شود که به انجمن دانشگاه‌های آمریکا تعلق دارد.
جالب است بدانید که این دانشگاه تنها محل تحصیل مردان سفید پوست بود. سپس در سال 1947 درهای آن رو به سوی زنان گشوده شد. تا اینکه امروز نه تنها سیاهپوستان نیز حق تحصیل در آن را دارند بلکه دانشجویانی از دورترین کشورهای دنیا در این مکان تحصیل می‌کنند.

معرفی اختصاری دانشگاه فلوریدا

سال تاسیس

1853

نوع

دولتی

شعار

آسایش ایالت به سلامت اذهان شهروندانش وابسته است.

وب‌سایت

www.ufl.edu

نام اختصاری

UFL

مدارک زبان

TOEFL,IELTS,GRE

تعداد کل دانشجویان

بیش از 50 هزار نفر

تعداد دانشجویان بین‌المللی

6000

تعداد پردیس‌ها

1

انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه فلوریدا

شهر گینزویل یک شهر دانشجویی است. بیشتر ساکنان این شهر یا استادند یا دانشجو یا در دانشگاه مرکزی فلوریدا کار می‌کنند. ایرانیان نیز از این امر مستثنی نیستند. آنها سابقه طولانی در این دانشگاه دارند و برای همین است که انجمن بسیار معتبر و رسمی مختص خود را تاسیس کرده‌اند.

انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه فلوریدای آمریکا
انجمن دانشجویان ایرانی UFL در سال 1998 تاسیس شد. همچنین بیش از 60 عضو فعال دارد که در میان استادان و دانشجویان این دانشگاه هستند. هدف از تاسیس این انجمن کمک به دانشجویان ایرانی عنوان شده است. آنها در طول دوره فعالیت خود به دانشجویان بسیاری در زمینه تامین امکانات اقامت کمک کرده‌اند. همچنین در صورت بروز مشکل حقوقی خدمات مشاوره به هموطنان خود ارائه می‌دهند. علاوه‌بر این، مهمانی‌ها و مراسم مختلف نیز برگزار می‌کنند که از جمله آن می‌توان به مراسم سیزده‌به‌در، عید نوروز، چهارشنبه سوری اشاره کرد.

رنکینگ جهانی و رنکینگ داخلی دانشگاه فلوریدا

وقتی صحبت از رتبه‌بندی به میان می‌آید، اولین چیزی که به‌نظر می‌رسد مقیاس رتبه‌بندی QS است. براساس نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌‎های جهانی QS این دانشگاه در سال 2024 رتبه 168 را از آن خود کرده است. همچنین US News & World Report آن را در رتبه ۹۸ در لیست بهترین دانشگاه‌های جهانی و رتبه ۲۸ در لیست دانشگاه‌های ملی قرار داد. بنابراین نه تنها یکی از برترین دانشگاه‌های ایالات متحده است، بلکه یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان محسوب می‌شود.

ددلاین اپلای برای تمامی رشته ها در دانشگاه مرکزی فلوریدا

دانشگاه UFL درخواست‌های بین المللی زیادی را از طریق برنامه مشترک یا برنامه ائتلافی می‌پذیرد. البته باید مراقب باشید که فقط یک درخواست را ارسال می‌شود. زیرا دو درخواست پذیرش منجر به لغو آن خواهد شد. این دانشگاه به هیچ یک از دو درخواست، پذیرش ترجیحی نمی‌دهد. بنابراین، دانشجویان باید به‌طور کامل مراحل مربوط به مواد درخواستی مورد نیاز را طی کنند. سپس در مورد ارسال هر یک تصمیم بگیرند.
برای پذیرش تحصیلات تکمیلی در UFL، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از طریق دوره انتخابی مربوطه وب‌سایت رسمی UFL درخواست دهند. همچنین هنگام درخواست باید مبلغی معادل 35 دلار (30 دلار هزینه درخواست + 5 دلار هزینه پردازش) پرداخت کنند.

مشخصات

تاریخ

تاریخ آغاز پذیرش

8 آگوست 2024

آخرین مهلت ارسال درخواست

1 نوامبر 2024

مهلت ارائه نمرات آزمون زبان

1 دسامبر 2024

اعلام نتایج

23 فوریه 2024

مهلت ثبت‌نام

1 می 2024

شرایط دریافت پذیرش به تفکیک پایه و مقطع تحصیلی

روند درخواست دانشگاه فلوریدای آمریکا برای متقاضیان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زیر آورده شده است:

مراحل پذیرش برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی

پذیرش دانشجویان کارشناسی به معدل و نمرات SAT یا ACT وابسته است. در ادامه این مراحل را بررسی کرده‌ایم:

 • تمام مدارک مورد نیاز برای پذیرش را جمع آوری کنید.
 • فرم پذیرش را تکمیل نمائید.
 • نمرات SAT یا ACT را ارسال کنید.
 • هزینه درخواست را بپردازید.
 • منتظر دریافت نتیجه باشید.

مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه فلوریدا

مراحل پذیرش برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی

فرایند درخواست پذیرش برای دانشجویان کارشناسی ارشد تفاوت چندانی با دانشجویان کارشناسی ندارد. فقط نوع رزومه و انگیزه‌نامه مهم است و باید نتایج آزمون GMAT /GRE را ارائه دهند. 

 • درخواست و شرایط پذیرش را بررسی کنید.
 • فرم درخواست پذیرش را پر کنید.
 • هزینه درخواست را بپردازید.
 • نمرات GMAT / GRE را ارسال کنید.
 • ریز نمرات رسمی را ارسال کنید.
 • یک رزومه و توصیه‌نامه ارسال کنید.
 • منتظر دریافت نتیجه باشید.

معرفی دانشکده ‌های دانشگاه UFL

برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه شامل 100 برنامه کارشناسی و 200 دوره فوق لیسانس می‌شود. اکثر دوره‌های آموزشی در UFL در قالب بیش از 80 بخش است که در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود. در ادامه فهرستی از دانشکده‌های آن را معرفی کرده‌ایم:

حسابداری

تجارت

طراحی، ساخت و برنامه‌ریزی

منابع طبیعی

کشاورزی و علوم زیستی

مدیریت ساخت و ساز

روزنامه‌نگاری و ارتباطات

هنر

هنر

آموزش

مهندسی

سلامت و عملکرد انسانی

محیط زیست

بهداشت عمومی

پرستاری

طراحی

حقوق

پزشکی

علوم انسانی

داروسازی

دامپزشکی

مدیریت

پرستاری

 

مهمترین رشته های تحصیلی دانشگاه فلوریدا

این دانشگاه بزرگ و مشهور آمریکا به‌واسطه دانشکده‌های متنوع‌اش در برخی از رشته‌ها سرآمد است. این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • MBA
 • مهندسی هوافضا
 • زبان شناسی
 • انسان شناسی
 • روانشناسی
 • هوش مصنوعی
 • هنرهای زیبا و هنر دیجیتال
 • ستاره‌شناسی
 • علوم تغذیه
 • مدیریت زیست محیطی کشاورزی و منابع طبیعی

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فلوریدای آمریکا

یک دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به ارائه مدرک زبان دارد. مشخصا مدرک زبان آیلتس در همه کشورهای دنیا و بسیاری از دانشگاه‌ها مورد قبول است. فارغ از هر رشته‌ و هر مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید، این مدرک را باید به همراه داشته باشید.
در دانشگاه مرکزی فلوریدا نیز مدرک زبان آیلتس مورد پذیرش است. البته اگر برای تافل اقدام کرده‌اید هم مشکلی نخواهید داشت. آنچیزی که اهمیت مضاعف دارد نمره این مدارک است که برای هر مقطعی فرق می‌کند.
مدرک زبان مورد نیاز university of florida برای کارشناسی مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ مورد قبول است. همچنین برای دریافت پذیرش در مقطع ارشد بایستی آیلتس ۶.۵ داشته باشید. اگر هم متقاضی مقطع دکتری هستید نیز باید آیلتس با نمره 7 را ارائه دهید. 
جدول زیر نمرات آزمون‌ها و مدارک را به‌صورت کلی معرفی کرده است:

GMAT

465

GPA

3

IELTS

6

TOEFL

80

SAT

1360

بورسیه تحصیلی دانشگاه فلوریدا

در خصوص اخذ بورسیه لازم است در ابتدا به طور خلاصه توضیحاتی خدمتتان ارائه دهیم. بورسیه تحصیلی در آمریکا به بودجه‌ای گفته می‌شود که دانشجویان می‌توانند از آن برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه خود استفاده کنند. به‌طور کلی این امکان براساس نیاز یا شایستگی علمی به افراد اعطا می‌‎شود.
در مورد بورسیه دانشگاه فلوریدای آمریکا باید گفت که میانگین بورسیه یا کمک هزینه‌ای که مبتنی بر نیاز دانشجویان پس از تحصیل در سال اول دانشگاه به آنها  اختصاص می‌یابد چیزی در حدود ١٠,٠٠٠ دلار آمریکا است. همچنین به حدود 10 درصد از دانشجویان سال اول پذیرفته شده هر سال داده می‌شود. برخی از محبوب‌ترین بورسیه‌های دانشگاه فلوریدا برای دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلان  -  Alumni Scholarship
 • بورسیه سان شاین - Sunshine Scholarship
 • بورسیه ملی گاتور - Gator Nation Scholarship
 • بورسیه افتخارات پذیرش - Admissions Honors Scholarship
 • فینالیست های شایستگی ملی - National Merit Finalists

نام بورسیه

مبلغ (دلار-سالیانه)

Alumni Scholarship

8000

Sunshine Scholarship

16000

Gator Nation Scholarship

20000

Admissions Honors Scholarship

با ارائه فرصتی برای پیوستن به برنامه پژوهشگران پژوهشی دانشگاه، معافیت شهریه 2000 دلاری اعطا خواهد شد.

National Merit Finalists

500

برای تحصیل در این دانشگاه چقدر باید شهریه بپردازیم؟

کسانی‌که برای تحصیل در آمریکا اقدام کرده‌اند این را خوب می‌دانند که هزینه تحصیل در آمریکا بسیار گران است. اما خبر خوب اینکه این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا بسیار مقرون به‌صرفه است. بنابراین از این نظر جزو 11 دانشگاه ارزان ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌آید. به‌همین دلیل است که در میان دانشجویان خارجی بسیار محبوب است.
البته این دانشگاه با وجود اینکه در فهرست دانشگاه‌های دولتی قرار دارد، حتی برای دانشجویان بومی نیز رایگان نیست. آنها باید به‌طور سالانه 7،000 دلار بپردازند. در چنین شرایطی است که دانشجویان ‌بین‌المللی معمولا  چیز در حدود 27،000 دلار تا 34،000 دلار می‌پردازند. البته قطعا این رقم برای هر مقطع و هر رشته متفاوت است. همچنین ممکن است با توجه به گذر زمان و شرایط تغییر کند. بنابراین اگر می‌خواهید از مبلغ دقیق هزینه تحصیل مطلع شوید، چاره‌ای جز بررسی وب‌سایت رسمی دانشگاه ندارید.

امکانات رفاهی دانشگاه فلوریدای آمریکا

رسیدیم به بخش جذاب ماجرا. جایی‌که قرار است درباره امکانات رفاهی و برنامه‌های خارج از درس این دانشگاه صحبت کنیم. مطمئنا برای شما که خواهان مهاجرت تحصیلی به این دانشگاه هستید، امکانات خوابگاهی برایتان اهمیت زیادی دارد. پس اول شرایط آن را بررسی می‌کنیم و بعد به برنامه‌های مفرح UFL می‌پردازیم.
خوابگاه‌های این دانشگاه قیمت متوسط و تقریبا متعادلی دارند و شامل 26 مجموعه خوابگاهی می‌شود. قیمت آن برای دانشجویان خارجی چیزی در حدود 3000 دلار در هر ترم است. همچنین دارای فضاهای مشترک زیادی هستند که حمام، آشپزخانه و پذیرایی را در بر می‌گیرد. البته خوابگاه‌هایی که به‌صورت سوئیت هستند نیز در اختیار دانشجویان قرار می‎‌گیرد. البته قیمت بالایی دارند که ممکن است تا 5000 دلار نیز برسد.

خوابگاه های دانشگاه فلوریدا
این دانشگاه قرار است رویاها و جاه‌طلبی‌ها را رشد دهد. بنابراین محدود به تحصیل نمی‌شود و دریایی از فرصت‌های اجتماعی و کارهای داوطلبانه را برای دانشجویان فراهم می‌کند. در اینجا شما همه امکانات تفریحی را می‌بینید. از باشگاه‌های ورزشی مختلف گرفته تا باشگاه‌های بدنسازی و فستیوال‌های شاد و سرگرم کننده. همچنین یک مرکز پزشکی نیز وجود دارد که شما را از مراجعه به پزشک در خارج از محیط دانشگاه بی‌نیاز می‌کند.
شب‌های گیتور یک برنامه رایگان است که در شب‌های جمعه برگزار می‌شود. این برنامه شامل فیلم‌های پخش اول، گروه‌های موسیقی، نمایش‌های کمدی، رویدادهای فرهنگی، رقص‌ها، دی‌جی‌ها، هنرمندان، مسابقات بازی‌های ویدیویی، پذیرایی در نیمه شب است. بنابراین با این تفاسیر آخر هفته خوبی در این دانشگاه تجربه خواهید کرد.

مشاهیر دانشگاه فلوریدا

این دانشگاه سابقه‌ای غنی در تولید استعدادهای برتر در رشته‌های مختلف دارد. از علم گرفته تا تئاتر، تجارت و دولت همگی افراد صاحب نامی در این مرکز آموزشی تحصیل کرده‌اند. درواقع بیش از یک قرن است که گل سرسبد ایالت فلوریدا بوده و سنگر آموزش عالی در جنوب آمریکا بوده است. بنابراین بهترین‌‌های ایالت Sunshine ارائه می‌دهد.
در ادامه به برخی از مهمترین مشاهیر این دانشگاه اشاره کرده‌ایم:

 • ارین اندروز: لیسانس هنر – خبرنگار و بازیگر
 • استنلی بنتون با نام مستعار Stat Quo: لیسانس اقتصاد - هنرمند هیپ هاپ و تهیه کننده
 • باب برایر: فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صدا- درامر گروه ایمو
 • فی داناوی: لیسانس آموزش- بازیگر زن، برنده جایزه اسکار
 • مارشال نیرنبرگ: کارشناسی ارشد – جانورشناسی- برنده جایزه نوبل فیزیولوژی در سال (1968)
 • استفان روت: دانشیار هنر- بازیگر نامزد جایزه امی
سخن پایانی

 

حالا دیگر می‌دانید که دانشگاه فلوریدا چقدر برای تحصیل ارزشمند است. مهمترین رشته‌هایش چیست و چه دانشکده‌های فعالی دارد. می‌دانید که به‌طور میانگین چقدر باید برای شهریه هزینه کنید و بهترین برنامه‌های بورسیه‌ای آن کدام است. این دانستن می‌تواند یک نقطه آغاز باشد. آغازی برای یک آینده علمی روشن. پس تردید نکنید. دست به کار شوید و اولین قدم را برای ساختن آینده خود بردارید. اگر فکر می‌کنید در این مسیر تنها هستید ما در موسسه حامی مهاجر همراه خوبی برای شماییم. چون این مسیر را بلدیم و آخرین اطلاعات را درباره مهاجرت تحصیلی به آمریکا می‌دانیم.
 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0