50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های پرتغال

کشور پرتغال در جنوب قاره سبز یعنی اروپا واقع شده است، این کشور زیبا دارای مناطق بسیار زیبایی می باشد که هر ساله تعداد زیادی از مردم دنیا برای گردش و تفریح به این کشور سفر میکنند.

اما نکته جالب در مورد کشور پرتغال این است که با توجه به تاریخ غنی و پر تلاطم گذشته، موزه های بسیار شگفت انگیزی از گنجینه های تاریخی و نحوه زندگی در گذشته در این کشور وجود دارد که هر کدام به نوبه خود شما را محو تماشا این آثار میکنند.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به پرتغال سفر می‌کنید بخشی از زمان سفر خود را به تماشای این موزها و گنجینه‌های شگفت آنها اختصاص بدید.

موزه کالوست گلبنکیان شهر لیسبون

یکی از 40 موزه بزرگ اروپا در این شهر قرار دارد که میتوانید با آثار شگفت انگیزی از مصر باستان و بین النهرین روبه رو شوید. درباره این موزه باید بدانید که گنجینه های این موزه به تنهایی سرگرم کننده تر از اکثر موزه های امریکا و دیگر کشورهای اروپایی میباشد و میتواند یک نیم روز لذت بخش را برای شما فراهم کند.

موزه کاسمی دامیااو شهر بنفیکا

یکی از بهترین موزه های پرتغال موزه کاسمی دامیااو شهر بنفیکا می باشد که کاملاً میتوان عاشق و شیفته این موزه شد زیرا این موزه بسیار متنوع و سرگرم کننده می باشد به خصوص نمایش 2 فیلم مستند از تاریخ  بنفیکا، در این موزه استثنایی به جذابیت هر چه بیشتر آن به مراتب افروده است.

موزه مودریوس المیدا شهر لیسبون

اگر قرار است برای بازدید از لیسبون تنها 2 موزه را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم موزه مودریوس المیدا شهر لیسبون را درلیست انتخابی خود داشته باشید. این موزه رویایی مجموعه ای باشکوه از مبلمان و هنرهای تزئینی را در معرض تماشا می گذارد. از جمله نمایشگاه های باشکوه این موزه که طرفداران خاصی نیز دارد عبارتند از مجسمه، نقاشی و سایر اشیاء هنری.

موزه کاشی ملی شهر لیسبون

موزه کاشی ملی شهر لیسبون یکی از خاص ترین موزه های شهر پرتغال می باشد. این موزه ارزش بازدید را دارد. کاشی های زیبا و کلیسا شگفت انگیز به زیبایی این موزه افزوده است. در روز جهانی موزه ها   تماشای این موزه برای همه رایگان می باشد. موزه کاشی نماهای مختلفی از لیسبون قدیم را دارد و یکی از جالب ترین موزه های لیسبون است.

موزه دو الجوب شهر لیسبون

مطمئنا یکی از بهترین موزه های شهر پرتغال موزه دو الجوب شهر لیسبون است که میتوان از آن بازدید کرد. این موزه در شهر لیسبون و در مرکز شهر قرار گرفته است. موزه دو الجوب یک موزه عالی برای یادگیری در مورد تاریخ سیاسی پرتغال و به ویژه یکی از طولانی ترین دیکتاتوری ها در تاریخ اروپا قلمداد می شود.

موزه ملی هنر باستانی شهر لیسبون

موزه ملی هنر باستانی شهر لیسبون یکی از بهترین موزه های اروپا است. موزه ای که از تلفیق هنر و اشیا باستانی که نگین موزه های شهر لیسبون لقب دارد تشکیل شده است و به راحتی میتوان چند ساعت را در آن به دور از هیاهوی روزمره گذراند و محو تماشای آن بود. این موزه بسیار سرگرم کننده و زیبا می باشد.

موزه نظامی لیسبون   

موزه نظامی لیسبون یکی از خاص ترین و البته نظامی ترین موزه های شهر لیسبون پرتغال می باشد. حیاط این موزه با شگفت انگیز ترین موزائیک ها و کاشی ها طراحی شده است که تاریخ دستاوردهای نظامی پرتغال در طول قرن ها و نمایشگاهی از توپ های جنگی را نشان می دهد. شما وارد موزه ای می شوید که زمانی توپ های ساخته شده در این کارخانه ریخته گری ساخته میشد و بعد از آن تبدیل به موزه شد. شما هم با نمایشگاه و هم فضای داخلی این ساختمان و با سقف های رنگی پیچیده و کف های شگفت انگیز شگفت زده خواهید شد.

کل تجربه بازدید از این موزه و از ابتدا تا انتها استثنایی خواهد بود. اما نکته ای که درباره این موزه وجود دارد اینست که تعداد کارمندان در این موزه بیشتر از بازدیدکنندگان می باشد که شرم آور است. این موزه واقعاً شایستگی آن را دارد که در برنامه سفر همه به پرتغال و شهر لیسبون قرار بگیرید.

موزه گارد ملی جمهوری خواه

این موزه دارای ورودی رایگان است و نمای کلی از نیروهای امنیتی پرتغال و نگاهی اجمالی به تاریخ و سیاست پرتغال قرن بیستم را ارائه می دهد. در واقع موزه گارد ملی جمهوری خواه یک تصویر امنیتی از نظام این کشور را  به خوبی ارائه و البته حفظ می کند. اگر علاقه ای به دولت، تاریخ و سیاست پرتغال دارید، بازدید از این موزه را فراموش نکنید زیرا ارزش دیدن دارد.

موزه د سااو روکو

موزه د سااو روکو یکی از موزه های خاص و زیبای کشور پرتغال به حساب می آید. این موزه آثار و نقاشی های مذهبی و کلیسایی را به نمایش می گذارد. سنت روک کشیش این کلیسا در زمان های دور حامی طاعون بود و گفته می شود که این کلیسا و موزه بر فراز چاله های طاعون قرون وسطایی ساخته شده است. در این موزه نمایشگرها و راهنماها به خوبی تنظیم شده اند و همین بازدید از آن را بسیار دلچسب و هیجان انگیز میکند.

موزه دو چیادو

موزه دو چیادو در یک صومعه قدیمی قرار دارد، بنابراین نمای خود ساختمان کاملاً جالب و هیجان انگیز می باشد. داخل این موزه یک کافه وجود دارد و همچنین یک باغ پر از مجسمه های کوچک که به زیبایی این موزه به مراتب افزوده است. این موزه برای علاقمندان به هنر بسیار جذاب و دیدنی می باشد زیرا آثار هنری از اواسط قرن نوزدهم تا به الان در این موزه وجود دارد. یکی دیگر از فعالیت های این موزه برگزاری نمایشگاه های هنری است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0