20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های فنلاند

بازدید از هر شهر یا حتی هر روستا در فنلاند موزه های زیادی را برای بازدید و فرصتی برای آشنایی با هر جنبه ای از جامعه و تاریخ فنلاند فراهم می کند. ما برخی از بهترین موزه های کشور را در مناطق متنوع، در لیستی محدود کرده ایم که بازدید از فنلاند را حتی جذاب تر خواهد کرد.

موزه تورکو قدیمی و هنر جدید

این موزه در حاشیه رودخانه تورکو به دلیل وجود مجسمه فیل سنگی در خارج آن قابل تشخیص است. سه بخش در موزه وجود دارد. نخست بقایای شهر قرون وسطایی و آثار باستانی کشف شده از کاوش های باستان شناسی، که بازدیدکنندگان را به به تورکوی قدیمی میبرد، هنگامی که هنوز ابو خوانده می شد. دوم ، فضای نمایشگاه موقت است که به بررسی آثار هنرمندان مختلف می پردازد. سوم مجموعه هنرهای معاصر است که شامل نقاشی های پیکاسو و وارهول و سایرین می باشد.

موزه لوتا

یک موزه جنگ بسیار منحصر به فرد در تووسولا، که عکس ها و اطلاعات مربوط به سازمان Lotta Svärd را نمایش می دهد. یک گروه داوطلبانه زن در جنگ جهانی دوم که مسئولیت مردانی را که از جنگ خارج شده بودند ، بر عهده گرفت و پشتیبانی پزشکی و نظامی را انجام داد. این موزه داستان های شخصی و بسیار پرتحرک از اعضای Lotta Svärd و نحوه حمایت آنها از فنلاند از طریق یکی از تاریک ترین دوره های تاریخ را روایت می کند.

موزه کومپرو

در دهکده کوچک کومپرو در کارلینای شمالی می توانید این موزه رو باز را در یک جزیره، متشکل از ساختمان های چوبی که از دوره سوئد زنده مانده اند، پیدا کنید، که شامل سونا دود، مزرعه گاو و انبار است. بسیاری از چنین موزه های سر باز و هوای آزاد در سراسر فنلاند وجود دارد، اما دیدن یکی از مکان های دیدنی و دور افتاده، بهترین بینش را در رابطه با زندگی روستایی و پیش صنعتی ایجاد می کند. این موزه فقط در طول تابستان برای مدت کوتاهی افتتاح شده و توسط داوطلبان اداره می شود، اما گزینه مناسبی برای سفر روزانه و راهی برای حمایت از اقتصاد و میراث محلی است.

موزه موومین

در حالی که کودکان می توانند شخصا با شخصیت های موومین در پارک موضوعی Moominworld ملاقات کنند، کسانی که بیشتر به تاریخچه این سریال و هنر خالق موومین، تاو جیسون، علاقه دارند، باید از موزه موومین در تامپره نیز بازدید کنند. این موزه در تابستان سال 2017 به خانه جدیدی در تالار تامپره انتقال پیدا کرد و یک مجموعه هنری عظیم را به نمایش می گذارد که جانسون و شریک زندگی اش توولیککی پیتیلو به موزه هنر تامپره اهدا کردند، که از جمله طرح های اصلی موومین به شمار می آید. این نه تنها یک توقف اساسی برای طرفداران موومین بلکه مکانی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یکی از بهترین و محبوب ترین هنرمندان فنلاند است.

موزه شهر هلسینکی

موزه شهر هلسینکی، درست در نزدیکی میدان سنا، در واقع شامل پنج ساختمان مختلف از دوره های مختلف است که همگی نمایانگر دوره ای متفاوت از تاریخ هلسینکی و همگی با پذیرش رایگان هستند. این نمایشگاه شامل یک نمایشگاه ماشین زمان با استفاده از فناوری واقعیت مجازی، شهر بچه ها با وسیله های بازی و نمایشگاه های موقتی، می باشد.

موزه علمی Arktikum

در حالی که شما در لاپ لند هستید و نور های شمالی را می بینید ، زمانی را برای بازدید از این موزه در رووانیومی بگذرانید تا کمی بیشتر در مورد علم پشت نورها و تاریخ طبیعی چشم انداز Lappish یاد بگیرید. موزه Reginal لاپ لند همچنین اطلاعات زیادی در مورد فرهنگ و میراث لپشی دارد. باغ آرکتیک یک مکان عالی برای دیدن نورهای شمالی است.

موزه عکاسی فنلاند

مجموعه ای جذاب با بیش از دو میلیون عکس ، بهترین عکاسان فنلاندی را از گذشته و حال نشان می دهد و نگاهی دست اول به برخی از بخش های مهم تاریخ و شیوه زندگی فنلاندی ارائه می دهد. این موزه شامل بسیاری از عکس های طبیعت دلربا و مناظر خیره کننده است. در نمایشگاه های گذشته نیز روندهای فرهنگی از جمله تبلیغات مورد بررسی قرار گرفته است. این یک موزه عالی است، نه تنها برای عاشقان عکاسی بلکه برای کسانی که نیاز به یک ضربه نوستالژی دارند.

موزه دریایی ایلند

برنده جایزه موزه سال 2016، این موزه جالب و آموزنده در جزایر جنوب غربی ایلند به بررسی میراث دریایی این منطقه می پردازد. بخش اعظم این مجموعه از یک ناخدای کشتی به نام کارل هولموویست تهیه شده است که اشیاء دریایی را جمع کرده است. همچنین شامل کشتی بارکوم پومرن نیز می باشد که تا سال 2018 به دلیل تعمیرات بازدید از آن ممکن نبوده است. به دلیل وجود اتاق بازی ، این موزه به ویژه برای کودکان محبوب است.

موزه سییدا

در شمال لاپ لند می توانید سییدا، که یک موزه و یک مرکز فرهنگی برای منطقه قطب شمال و بومیان سامی است، را پیدا کنید. نام سییدا از یک واژه ی قدیمی به معنی روستای گله گوزن شمالی گرفته شده است. در این موزه نمونه هایی از هنر سامی را می بینید و درباره میراث فرهنگی و نقش آنها در فنلاند اطلاعات بیشتری میابید. رستوران آن همچنین از شیرینی های سنتی که در همانجا پخته می شود، سرو می کند.

موزه مسکن کارگر

ناحیه Kallio در هلسینکی ممکن است اکنون برای هیپرسترها شناخته شده باشد، اما روزگاری اینجا یک محله برای طبقه کارگر و محل کار معمول کارگران صنعتی بود. در موزه مسکن کارگر می بینید که مردم در گذشته چگونه زندگی می کردند و ساختاری که قبلاً به عنوان محل اقامت کارگران شهر استفاده می شده چگونه بوده است. فروشگاه موزه همچنین مکانی عالی برای خرید مواد غذایی خانگی و هدایای نوستالژی است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0