20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های مالزی

مالزی پر از داستانهایی برای گفتن است و آثاری برای دیدن. موزه های این کشور تحت تأثیر فرهنگهای زیادی قرار گرفته است. فرهنگ هایی که توسط افرادی که در این سرزمین مستقر شده اند، وارد این کشور شده اند و ریشه در آداب و رسوم مردم انداخته اند. این فرهنگ ها نمایانگر واقعی زندگی بومیان در زمان های گذشته است که با تمامی سنت ها، آیین و آداب و رسوم خود در زندگی می کردند. موزه های این کشور نمایان فوق العاده ای از مردم ، فلور و جانوران منحصر به فرد در جنوب شرقی آسیا هستند و بازتابی از زندگی مردم محسوب می شوند.

موزه ی هنرهای اسلامی مالزی

 

موزه هنرهای اسلامی مالزی بهترین مکان برای کاوش فرهنگ اسلامی در جنوب شرقی آسیا است. این موزه با تمرکز بر فرهنگ ها و آداب رسوم کشورهایی نظیر چین ، هند و مناطق مالایی فعالیت دارد. فرهنگ هایی که هر کدام تاثیری بر فرهنگ کنونی مالزی گذاشته اند. نمایش های گسترده موزه، از به نمایش گذاشتن نقوش اسلامی در طول زمان و فرهنگ شروع می شود و تا ریشه های مذهب در ایران و خاورمیانه ادامه میکند. در این موزه، جایگاه مذهب خاور میانه به عنوان دین ملی مدرن مالزی مورد بررسی قرار گرفته می شود. در این جا می توانند یک بعد از ظهر آرام را با مطالعه اسلام از طریق گذشتگان، بگذرانید. تأثیر فرهنگهای جهانی بر هنرهای اسلامی از جمله معماری ، خوشنویسی ، پارچه بافی و لباس را در این موزه می توانند کنکاش کنید و به جزئیات این هنرها بپردازید.

موزه ی پتروسین

 

این موزه به عنوان افتخار مالزی شناخته می شود. افتخاری در زمینه ی برق مالزی که به مرکز کشفیات نیز معروف است. این موزه یک موزه مدرن است که به آموزش نسل های آینده در زمینه علم و صنایع نفت ، گاز و آبرسانی اختصاص یافته است. این مرکز ویژه و سرگرمی مملو از نمایشگرهای تعاملی است و در یکی از بهترین مراکز کوالالامپور در برج های دوقلوی پترونون واقع شده است و امکانات و سرگرمی های زیادی را برای کل خانواده فراهم می کند. نام این موزه به افتخار مشاور نخست وزیر چهارم مالزی ماهاتیر محمد نام گذاری شده است که در در 25 مارس 1999 تأسیس شد.

موزه میراث بابا و خانم

 

با توجه به تاریخچه اتحادیه چینی و مالایی که فرهنگ غنی و منحصر به فرد پراناکان را تشکیل داده است ، موزه میراث بابا و نیونیا مالاکا برای حفظ بخش اعظم مالای قرن نوزدهم تاسیس شده است. این موزه که در یک خانه قبیله ای قبل از جنگ جهانی دوم واقع شده است ، به عنوان یکی از بهترین و زیباترین بقایای دنیای کهن قرار دارد و به زندگی فرزندان مالایی می پردازد.

موزه تاریخ طبیعی ساراواک

 

آنچه که به عنوان پروژه اشتیاق آلفرد والاس ، طبیعتگرای بریتانیایی ، برای جمع آوری نمونه های جدید حیات وحش از جزیره عجیب و در عین حال ناشناخته ی "بورنئو" آغاز شد ، به قدیمی ترین موزه ساواراک تبدیل شد. این موزه به نمایش گذاشتن زندگی ساکنان بومی و قبایل مختلف اختصاص داده شده است و به عنوان آیینه ی زندگی مردم ساراواک فعالیت می کند. در این موزه به تمامی واقعیات به همراه پستی ها و بلندی های زندگی مردم ساراواک اشاره شده است. موزه ایالتی ساراواك یكی از معدود موسساتی است كه در زمان اشغال ژاپن در جنگ جهانی دوم ، آسیب دیده است و یكی از زیباترین نمونه های معماری ویكتوریای قرن نوزدهم در این ایالت است و میزبان نمایشگاه هایی محلی بسیاری است که در روزهای خاص سال برگزار میشوند و بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت خود جذب می کنند.

عمارت و موزه ی پنانگ پراناکان

 

بر خلاف موزه بابا و نیونیا در مالاکا ، عمارت پنانگ پراناکان جزئیات اجتماعات متنوع و متفاوت پنانگ را نشان می دهد. این موزه،  یک عمارت مرمت شده است که زمانی متعلق به یکی از ثروتمندترین قبیله های چینی پنانگ بوده. این یادگار که قبلاً خرابه ای بیش نبود ، حالا بازتاب زندگی جدید و مدرن مردم چند شبه قاره مالایا است. اطلاعات غنی این موزه به بازدیدکنندگان این امکان را میدهد تا از تأثیر فرهنگ چینی بر جوامع محلی اطراف خود بیشتر بدانند.

مرکز کشف جنگل های بارانی

 

این یک موزه زنده از جنگل های بارانی بورنئو ، مرکز کشف آبشارهای بارانی و مکانی مناسبی برای دیدن نمونه ها در زیستگاه های طبیعی آنها است. این مرکز به عنوان ذخیره انواع بسیاری از مناطق حیات وحش منحصر به فرد بورنئو با اقلیم های جوشاننده جزئی و کنترل شده را به بازدید کنندگان آموزش می دهد. انواع گیاهان جنگلی با باران شدید که بطور معمول ساعت ها طول می کشد رشد می کنند. این مرکز همچنین با مرکز توانبخشی اوران اوتان همسایه است و آنها به امید باقی ماندن جاذبه های گردشگری مربوطه همکاری می کنند تا محل مورد نظر خود را به خوبی مراقبت کنند و بتوانند در آن سرمایه گذاری برای جذب بیشتر توریست انجام دهند.

موزه ملی مالزی

 

با وجود موزه های بسیاری در سرتاسر کشور که مجموعه های ویژه منطقه ای خود را ارائه می دهند ، موزه ی ملی مالزی از آن دسته موزه هایی است که به هیچ وجه نباید از دست دهید. چرا که موزه ای جامع است و آثاری از همه ی دوران را در خود جای داده است. در این مکان، از طریق یادگارها و یافته های باستان شناسی که مربوط به دوران پیش از تاریخ است ، فرهنگ مالزی را کشف کنید و شاهد ظهور و افول پادشاهی های دریایی و کشاورزی باستان باشید. این موزه همچنین مجموعه ای از محصولات بومی را که در یک ساختمان جداگانه در مجاورت قرار دارد شامل می شود.

موزه ارتش بندر دیکسون

 

موزه ی ارتش بندر دیکسون که صرفاً برای تأثیرگذاری در تأثیرات نظامی و دستاوردهای کشور تأسیس شده است ، هر نظامی را که از طریق مالایا گذر کرده و بر نیروهای مسلح مدرن مالزی تاثیر گذاشته است ، به نمایش می گذارد. در مورد پیشرفت های استعمارگران پرتغالی و هلندی و همچنین لحظه ای که کمونیسم در زمان نا آرامی های مالایی داشت ، مطلع شوید و دانش خود را بیفزایید. این موزه رایگان است و در نزدیکی ساحلی در ایالت دوست داشتنی نگری سمبلان واقع شده است که به دلیل جاذبه های ساحلی بسیار مشهور است.

موزه ی پراک

 

موزه پراک ، قدیمی ترین موزه در شبه جزیره مالزی است. این موزه همچنین مجموعه ای خارق العاده از زندگی و فرهنگ در خارج از کوالالامپور را دارد که همگی در یک عمارت عالی و دکوراتیو واقع شده اند. پراک با داشتن بومی ترین قبیله ها در منطقه شبه جزیره مالزی ، مجموعه موزه صنایع دستی قبیله و آثار قدیمی باستان از موزه ملی هم بسیار ارزشمندتر است. آثار باستانی این موزه از بیش از یک قرن در گالری های این مکان منتقل شده اند و دارای قدمت چند صد ساله هستند. این موزه به دلیل داشتن نمایشگاه های مسافرتی برای حفظ عشق این سرزمین به ریشه ها و مردمانش ، در بین محلی ها نیز محبوب است.

موزه ی واندرفود

 

موزه واندرفود پنانگ کاملاً جدید و مدرن است و بین موزه های به روز شده ی مالزی جای دارد. موزه واندرفود پنانگ از هنر ژاپنی برای طبخ غذاها استفاده می کند. این موزه برای نمایش غذاهای محلی مالزی و برای بازآفرینی محبوب ترین غذاهای پنانگ و مالزی تاسیس شده است که برای همه ی سنین مجاز است. اگرچه فرصت چشیدن طعم و مزه متاسفانه وجود ندارد ، یک سفر در اطراف این نمایشگاه زیبا و رنگارنگ ، مطمئناً بازدید کنندگان را وسوسه می کند تا به سادگی به بیرون بروند و به سمت نزدیکترین غرفه هاوکر بروند تا برای یک وعده غذایی دلچسب دیگر در قلب جرج تاون خود را آماده کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0