رتبه بندی کالج ها و دانشگاه ها در ایالات متحده که با عوامل مؤثر ترتیب داده می شوند بسته به سازمانی که رتبه بندی را انجام می دهد متفاوت است. رتبه بندی ها اغلب توسط مجلات، روزنامه ها، وب سایت ها یا دانشگاهیان انجام می شود. رتبه بندی ها اغلب ارزش تحقیق و یا تأثیرگذاری، گزینه های دانشجویی، موفقیت نهایی، جمعیتی و سایر معیارها را در نظر می گیرند.

فکر کردن به تحصیل در ایالات متحده می تواند بسیار گسترده باشد زیرا گزینه های زیادی برای محل و رشته ی تحصیلی وجود دارد .ما فکر کردیم که شما دوست دارید بدانید دانشگاه های برتر ایالات متحده کدام هستند. بیش از 170 دانشگاه و کالج آمریکایی در میان بهترین های جهان وجود دارد، و هر کجا که بخواهید در آمریکا تحصیل کنید، یک دانشگاه برتر خیلی دور از شما نخواهد بود. تقریباً تمام ایالت ها و تقریباً 130 شهر به لیست دانشگاه های برتر ایالات متحده نزدیک‌اند.

کالیفرنیا برترین ایالت در داشتن بهترین دانشگاه های ایالات متحده، با 15 موسسه، 13 دانشگاه در نیویورک، 12 دانشگاه در تگزاس و 10 دانشگاه در ماساچوست است. دانشگاه هایی که در رأس این رتبه بندی قرار دارند، در این مناطق محبوب که به دلیل فرصت های تحصیلات عالی شناخته شده اند، متمرکز شده اند. پنج گروه برتر دانشگاه ها در کالیفرنیا، ماساچوست و نیوجرسی مستقر هستند.

دانشگاه استنفورد

استنفورد مستقر در پالو آلتو نقش برجسته ای در ترغیب صنعت فناوری منطقه برای توسعه دارد. بسیاری از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان شرکت های موفق فناوری از جمله Google و Snapchat را تاسیس کرده اند. مجموعا، شرکت هایی که توسط فارغ التحصیلان استنفورد تأسیس شده اند 2.7 تریلیون دلار در هر سال درآمد دارند. همچنین به نظر می رسد که پردیس استنفورد با داشتن ساختمان هایی ماسه ای رنگ و مجهز به سقف قرمز، یکی از زیباترین دانشگاه های جهان است. این مجموعه علاوه بر ساختمان های دانشکده و یک مرکز عمومی، تعدادی باغ مجسمه سازی و موزه های هنری را نیز در خود جای داده است.

همانطور که از یکی از بهترین دانشگاه های جهان انتظار می رود، فضای استنفورد بسیار رقابتی است. نرخ پذیرش در حال حاضر بیش از 5 درصد است. از 15000 دانشجو - که اکثر آنها در خوابگاه زندگی می کنند - 22 درصد دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه ماساچوست

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست یک فرهنگ کارآفرینی قوی را پرورش می دهد، که بسیاری از فارغ التحصیلان آن شرکت های برجسته ای مانند Intel و Dropbox را ایجاد کرده اند. به طور غیرمعمولی نسبت به سایر دانشگاه ها، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه کاملاً مجزا نیستند. بسیاری از دوره ها را می توان در هر سطح گذراند. در دوره ی کارشناسی یکی از گزینشگرترین دانشگاه های کشور آمریکا است که تنها 8 درصد متقاضیان را می پذیرد. رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر محبوب ترین در بین دانشجویان است. سی و سه درصد از 11000 دانشجوی این دانشگاه از بین دانشجویان بین المللی هستند و از 154 کشور جهان به این دانشگاه رفته اند. فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه عبارتند از دبیرکل سابق سازمان ملل کوفی عنان و فیزیکدان ریچارد فاینمن.

دانشگاه کالیفرنیا

نسبت به حجم كوچك جمعیت دانشجویی خود، دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا دارای تعداد چشمگیری از فارغ التحصیلان و مؤسسات موفق، از جمله 72 برنده جایزه نوبل، شش برنده ی جایزه تورینگ و چهار مدال آور است. تقریباً 2000 دانشجو در دانشگاه کالیفرنیا وجود دارند، و پردیس اصلی آن در نزدیکی لس آنجلس، 124 هکتار را پوشش می دهد. تقریباً همه دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه زندگی می کنند. در 6 دانشکده ی این دانشگاه تمرکز بیشتر بر روی رشته های علوم پایه و مهندسی است.

علاوه بر برندگان جایزه نوبل و محققان برتر، جامعه فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا تعدادی از سیاستمداران و مشاوران عمومی، به ویژه در زمینه های علمی، فناوری و انرژی را شامل می شود. این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویانی را دارد که به دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد احتمالاً مشهورترین دانشگاه جهان است که سال ها در صدر لیست رتبه‌بندی های مشهور قرار داشته است. این موسسه در سال 1636 تأسیس شده است که قدیمی ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده است. هاروارد تقریباً 20000 دانشجو دارد که یک چهارم آنها از دانشجویان بین المللی هستند. گرچه هزینه شهریه گران است، اما هاروارد امکان کمک های مالی زیادی را برای دانشجویان فراهم می کند. سیستم کتابخانه هاروارد از 79 کتابخانه تشکیل شده است و بزرگترین کتابخانه دانشگاهی جهان محسوب می شود.

در میان بسیاری از فارغ التحصیلان مشهور، هاروارد می تواند هشت رئیس جمهور ایالات متحده، 157 برنده جایزه نوبل، 14 برنده جایزه تورینگ و 62 میلیاردر زنده را به خود اختصاص دهد.

برخلاف برخی دانشگاه های دیگر که در صدر این لیست هستند، هاروارد به همان اندازه برای هنر و علوم انسانی شهرت دارد که برای علم و فناوری دارد.

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون نیز مانند هاروارد، یک دانشگاه معتبر است که قدمتی بیش از 200 سال دارد. کمتر از 8000 دانشجو در پرینستون تحصیل می کنند و کمی بیش از یک چهارم آن ها نیز دانشجویان بین المللی هستند. پردیس های پرینستون، در نیوجرسی، تقریباً با یک ساعت فاصله از شهر نیویورک و فیلادلفیا واقع شده اند. دوره های تحقیقی در دانشگاه پرینستون دارای الزامات سختگیرانه ای است. کلیه ی دانشجویان ملزم هستند که به عنوان بخشی از مدارک تحصیلی خود تحقیقات مستقل انجام دهند و برخی نیز باید دوره زبان خارجی را طی کنند. روند درخواست پذیرش از دانشگاه پرینستون بسیار انتخابی است. برخلاف اکثر دانشگاه های ایالات متحده، پرینستون مسیر تصمیم گیری اولیه خود را ارائه نمی دهد.

فارغ التحصیلان مشهور پرینستون شامل روسای جمهور آمریکا، فضانوردان، بازرگانان و المپیادی ها هستند. ریاضی دانان جان نش و آلن تورینگ برجسته ترین های دانشجویان این دانشگاه بوده اند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0