50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجوی 26 ساله با مدرک دولینگو و 8 سال گپ تحصیلی

در این ویدئو با یکی از دانشجوهای عزیزمان که موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به صورت تک‌ضرب شده‌اند، صحبت می‌کنیم. در ادامه می‌توانید متن این مصاحبه و نکات مهم آن را بخوانید.
همچنین در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید. 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

من کیمیا سعادت‌جو هستم. 26 ساله هستم و ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کردم.

برای چه رشته‌ای اقدام کردید؟

رشته بیولوژی در مقطع کارشناسی

چه مدرک زبانی ارائه دادید؟

مدرک زبان دولینگو با نمره 120

چند سال گپ تحصیلی داشتید؟

من حدود 7 یا 8 سال گپ تحصیلی داشتم. نگرانی و دغدغه من گپ تحصیلی بود و فکرش را نمی‌کردم که دریافت ویزا امکان‌پذیر باشد. اما با صحبت‌های آقای پزشکی و راهنمایی‌های ایشان توانستم ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنم.

از کدام خدمات حامی مهاجر استفاده کردید؟

صفرتا صد همه خدمات از جمله دریافت پذیرش از دانشگاه، cv، ترجمه مدارک، دریافت وقت سفارت، خدمات ماک سفارتی و تور سفارتی

آیا از عملکرد کارشناسان حامی مهاجر رضایت کافی داشتید؟

از رضایت کافی هم یه‌چیزی بیشتر. من خیلی رضایت داشتم از تک تک کسانی که برای من زحمت کشیدند. من واقعا می‌دیدم که چقدر دلسوزانه برای من وقت می‌گذارند و زحمت می‌کشند. از همه رضایت کامل را دارم و ممنونم از همه.

آیا استفاده از ماک سفارتی برای شما مفید بود؟

با توجه به‌این‌که من اصلا تجربه‌ای نداشتم و اولین بار بود که اقدام کردم برای سفارت، برگزار شدن ماک سفارتی برای من خیلی مهم بود. در جلسه ماک سفارتی که توسط آقای پزشکی برگزار شد، نکات بسیار ریزی را به من گفتند که من اصلا اطلاعی درمورد آن نداشتم. این‌که چطوری صحبت کنم، با چه ظاهری به سفارت بروم و در مقابل آفیسر چه حرف‌هایی بزنم را به‌طور کامل به من توضیح دادند.

ماک سفارتی حامی مهاجر چقدر به مصاحبه شما در سفارت کمک کرد؟

بابت مصاحبه خیال من راحت بود و مطمئن بودم که در ماک سفارتی تمام نکات به‌صورت دقیق به من گفته‌شده است. من تمام آن نکات را به‌خاطر سپرده بودم که آن‌ها را رعایت کنم. افسر سوال زیادی از من نپرسید. من فکر می‌کردم که سوالات زیادی از من بپرسند و مصاحبه خیلی طولانی باشد؛ اما اصلا این‌طور نبود. فکر می‌کنم کلا 3 یا 4 سوال از من پرسیدند که کاملا مسلط بودم و جواب دادم.

تور سفارتی حامی مهاجر تا چه میزان به شما کمک کرد؟

استرس این‌که به‌موقع به سفارت برسم را نداشتم. وقتی از خدمات تور سفارتی شما استفاده کردم، خیال من راحت بود و می‌دانستم که ترانسفر دارم و حتما به موقع به سفارت می‌رسم. همچنین برای رفتن به هتل از فرودگاه و برعکسش نیز کاملا خیال من راحت بود.

پروسه اخذ ویزای شما چقدر زمان برد؟

شروع انجام این پروسه از 1 دی 1401 بود. یعنی کلا 4 ماه زمان برد.

چه حسی داشتید زمانی که متوجه شدید ویزای تک‌ضرب دریافت کردید؟

من اصلا باورم نمی‌شد که ویزا شده باشم. حتی وقتی که آن کاغذ زردی که نشان‌دهنده ویزا شدن بود را به من دادند، من همچنان باورم نمی‌شد. حتی زمانی که به من ایمیل زدند که پاسپورت شما آماده شده است نیز باورم نمی‌شد. حسی که داشتم را حتی نمی‌توانم توصیف کنم. وقتی پاسپورتم را دریافت کردم با استرس صفحات پاسپورت را ورق می‌زدم تا ببینم لیبل ویزای من را کجا چسبانده‌اند. خیلی حس قشنگی بود که حامی مهاجر اولین موسسه‌ای بود که انتخاب کردم و رفتم و هیچ موسسه دیگری را حتی سرچ نکردم و نرفتم. از انتخابم خوشحال هستم.

انتخاب خودتان برای مصاحبه کدام سفارت بود؟

من از شروع کارم هیچ دخالتی در پروسه نداشتم و همه‌چیز را به کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر سپردم. سفارتی که رفتم به پیشنهاد آقای پزشکی بود و من هیچ حرفی روی حرف‌های آقای پزشکی و سایر کارشناسان نزدم. 

از تجربه مصاحبه سفارت برای ما بگویید؟

برخلاف سفارت‌های دیگری که شنیده بودم ایرانیان زیادی آنجا هستند، اصلا ایرانی دیگری در سفارت نبود. در واقع آن روز من تنها ایرانی در سفارت بودم. این موضوع استرس من را خیلی بیشتر کرد. به دلیل داشتن ماک سفارتی در حامی مهاجر، من استرس سوالات را نداشتم و استرس من بابت این بود که من در جایی بودم که هیچ ایرانی نبود و من تنها ایرانی آن‌جا بودم. 
تمام مراحل از جمله احراز هویت، دریافت نوبت، انگشت‌نگاری و سایر مراحل را طی کردم و سپس منتظر شدم تا شماره من را برای انجام مصاحبه اعلام کنند. در این زمان که منتظر بودم، دو افسر خانم که درحال مصاحبه بودند را می‌دیدم و دیدن این مصاحبه‌ها استرس من را کم‌تر کرد. اما وقتی نوبت به من شد و شماره من را اعلام کردند، من را به گیت دیگری برند که همان لحظه یک آفیسر آقا برای مصاحبه با من آمد. وقتی این شرایط ایجاد شد، استرس من بیشتر شد.
در مجموع، همه چیز خیلی خوب بود. افسری که با من مصاحبه کرد بسیار مهربان بود و برخورد بسیار دوستانه‌ای با من داشتند. وقتی این رفتار دوستانه را دیدم استرس من خیلی کم‌تر شد. 

چه زمانی ویزای خود را دریافت کردید؟

ویزای من به‌صورت تک‌ضرب بود. آفیسر پاسپورت من را گرفتند و گفتند که به زودی به شما تحویل می‌دهیم. من فردای روز مصاحبه، پرواز برای بازگشت به ایران داشتم. من به ایشان گفتم که فردا پرواز به ایران دارم و چند روز ماندن در اینجا را تمدید کنم؟ اما اصلا نیازی به تمدید نشد و کم‌تر از 24 ساعت ویزای من آماده شد. من به پروازم رسیدم و نیازی به اقامت بیشتر در آن کشور نشد. 

چطور با حامی مهاجر آشنا شدید؟

من از طریق سایت با شما آشنا شدم.

چرا حامی مهاجر را انتخاب کردید؟

حس خیلی خوبی از سایت و پیج شما گرفتم. همچنین وقتی حضوری برای مشاوره به حامی مهاجر آمدم، مشاور من نقش بسیار زیادی در  انتخاب من داشت. من و پدرم پس از مشاوره، خیالمان از بابت این پروسه راحت شد.
اگر صحبتی با کارشناس‌های پرونده‌تان دارید بفرمایید
من واقعا از آن‌ها ممنون هستم. من فکر نمی‌کردم بتوانم به آرزوی کودکی‌هایم برسم و با شما توانستم به چیزی که از کودکی آرزوی آن را داشتم برسم. همیشه مدیون شما هستم و از شما ممنون هستم. 

حامی مهاجر را به دوستان خود معرفی می‌کنید؟

بله صد در صد. اتفاقا یکی از دوست‌های من چند هفته پیش با حامی مهاجر قرارداد بست.

یک جمله در مورد حامی مهاجر؟

بهترین در پروسه مهاجرت، ویزا، مسافرت و کلا همه‌چیز. نامبر وان هستند و رو دست حامی مهاجر در ایران نیست. 
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0