50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی آمریکا برای مشتری 49 ساله به همراه همسرش (بدون مدرک زبان)

لطفا خودتان را معرفی کنید

من 49 ساله هستم و ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان دریافت کردم.

ما بسیار پیام دریافت می‌کنیم مبنی بر اینکه من 40 ساله هستم، آیا می‌توانم برای آمریکا اقدام کنم یا خیر؟ بهتر است بدانید که آمریکا جزء کشورهایی است که اصلا شرط سنی ندارد و سن اهمیتی ندارد. 

آخرین مدرک تحصیلی شما چه بود؟

من دانشجوی فوق لیسانس در رشته مدیریت پروژه هستم. آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی مهندسی عمران است.

آخرین مدرک تحصیلی شما برای چه تاریخی است؟

آخرین مدرک تحصیلی من برای سال 2020 است و 3 سال گپ تحصیلی دارم.

شغل شما چیست؟

من مدیر پروژه هستم.

این مشتری عزیز ما ویزای f1 دریافت کرده‌اند و همسرشان ویزای f2 دریافت کرده‌اند. ما برای این خانواده به‌صورت هم‌زمان اقدام کردیم؛ یعنی هم‌زمان i-20 دریافت کردیم، هم‌زمان مصاحبه رفته‌اند و هم‌زمان هم ویزا دریافت کرده‌اند. گاها از ما سوال می‌شود که اگر من در ایران بمانم، شانس دریافت ویزای همسرم بیشتر می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم خیر. چیزی که مهم است این است که شما در روز مصاحبه چقدر با اعتماد به‌نفس با افسر صحبت می‌کنید. همچنین برنامه‌ای که ما برای شما می‌چینیم برنامه‌ای است که مطمئن هستیم ویزا دریافت می‌کنید. 

از تجربه خود در سفارت بگویید

خیلی استرس داشتیم چون بدون مدرک زبان هم رفته بودیم و آفیسر فارسی زبان نداشتند. کارشناس حامی مهاجر خیلی به ما کمک کرد؛ به همین دلیل مصاحبه سفارت خیلی خوب بود و تقریبا استرسی دیگر نداشتیم.

نظر اطرافیان چه بود؟

خیلی به ما می‌گفتند که چون سن شما زیاد است، امکان دریافت ویزا خیلی کم است؛ اما خداراشکر که ویزا دریافت کردیم. همچنین کسانی که در جریان هستند اصلا باورشان نمی‌شود. ما سوال‌هایی که همکاران شما در جلسه ماک سفارتی در اختیار ما گذاشتند را خیلی تمرین کردیم، یک دوره زبان کوتاه هم رفتیم و تقریبا می‌توانستیم پیش‌بینی کنیم که سوالات آفیسر چه چیزهایی است. مصاحبه هم خیلی کم‌تر از چیزی که فکر می‌کردیم بود و مدارک را چک کردند. مدارک ما هم به لطف حامی مهاجر تکمیل بود.

کسی که برای آموزش دوره زبان وارد آمریکا می‌شود، یعنی برای یادگیری زبان انگلیسی به آمریکا می‌رود؛ پس نیازی به تسلط زبان انگلیسی نیست. گاهی برخی افراد سطح زبانی خیلی پایین‌تر از basic دارند و چیزی درمورد زبان نمی‌دانند. این افراد وقتی درخواست مصاحبه به زبان فارسی می‌دهند، شانس ویزای آن‌ها اصلا کم نمی‌شود.
اگر داخل سفارت را با دقت نگاه کرده‌باشید، متوجه شده‌اید که تابلویی برای انواع ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد. دقیقا بر روی آن تابلویی که به رنگ قرمز است، آموزش دوره‌های زبان انگلیسی در آمریکا نوشته شده است؛ یعنی برای این دوره‌ها ویزا صادر می‌کند.

چرا حامی مهاجر را انتخاب کردید؟

ما تقریبا 6 سال است که ثبت‌نام لاتاری را در حامی مهاجر انجام می‌دهیم. مشغله کاری و عدم تسلط ما به ثبت‌نام، باعث شده است که ما هرساله با خیال راحت ثبت‌نام لاتاری خود را به حامی مهاجر بسپپاریم. من شما را به همه معرفی کرده‌ام. خواهر خانم من هم برای رفتن به کانادا با حامی مهاجر اقدام کرده است. محیط حامی مهاجر کاملا اطمینان‌بخش است و هرکسی بخواهد اقدام کند من موسسه حامی مهاجر را معرفی می‌کنم. در حامی مهاجر یا می‌شود یا نمی‌شود؛ یعنی اگر در حامی مهاجر چیزی نشود یعنی در موسسات دیگر اصلا نمی‌شود.
یک سال پیش که تازه شروع کردیم، حامی مهاجر مسیر را برای ما کاملا مشخص کرده بود و کاملا مطلع بودیم که برنامه ما برای یک ماه‌های آینده چیست.

اگر کسی بخواهد بدون مدرک زبان به آمریکا برود، شما توصیه می‌کنید انجام دهد یا خیر؟

بله صددرصد. 

AP داشتید یا ویزای تک ضرب دریافت کردید؟

AP خوردیم. یک هفته پس از آن، ایمیلی دریافت کردیم که از ما رزومه خواسته شده بود. ما رزومه را فرستادیم و پس از 2 ماه توانستیم ویزا دریافت کنیم.

همانطور که قبلا هم گفته بودیم، عموما آقایان AP می‌خورند. موضوع خیلی خاصی نیست؛ فقط زمان صدور ویزا کمی طولانی‌تر می‌شود. ویزای این مشتری عزیز ما تک ستاره است و ویزای همسرشان دو ستاره است. اصلا نگران این موضوع نباشید زیرا ویزای همراه همیشه دو ستاره است. وقتی کسی ویزای تک ستاره دریافت می‌کند، به احتمال 99 درصد در فرودگاه مقصد مصاحبه‌ای صورت نمی‌گیرد. ویزای تحصیلی، ویزایی است که خیلی کم پیش می‌آید کسی را به‌عنوان همراه با خود ببرد؛ به همین دلیل ویزا همراه 2 ستاره صادر می‌شود. احتمال مصاحبه فرودگاهی با همراه وجود دارد که علت آن اطمینان از درست صادر شدن ویزا است. گفتنی است برخی مواقع حتی برای ویزاهای 3 ستاره هم اصلا مصاحبه‌ای صورت نمی‌گیرد. 

کلاس‌های شما کی شروع می‌شود؟

17 مهر (9 اکتبر)

یک جمله درمورد حامی مهاجر

- از اسمش مشخص است؛ حامی مهاجر به معنای واقعی حامی. همه‌جوره حمایت می‌کند. وقتی با حامی مهاجر اقدام می‌کنید، هیچ ترسی نباید داشته باشید.
+ مورد اعتماد، دقیق و روشن
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
سمیرا شمسی
ببخشید یه سوال ثبت نام در لاتاری بعدها مشکلی در گرفتن ویزای تحصیلی امریکا ایجاد نمیکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام. خیر، هیچ مشکلی ندارد. لاتاری برای اخذ اقامت دائم آمریکا و دریافت گرین کارت است و با هیچ‌کدام از راه‌های مهاجرتی مثل مهاجرت تحصیلی تداخلی ندارد.