50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی صربستان

دانشگاه های صربستان سابقه طولانی در زمینه آموزش با کیفیت بالا دارند و بسیاری از آنها در دهه 1800 تاسیس شده اند. دانشگاه های صربستان از مقطع کارشناسی ارشد رشته های گوناگونی شامل برنامه های مدیریتی، بانکی، اقتصاد، علوم سیاسی، هنر، کشاورزی، ارتباطات، علوم رایانه و مهندسی را ارائه می دهند. دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در صربستان دریافت می کنند، تحت تاثیر فرهنگ چند قومی اروپای مرکزی می شوند و همچنین به راحتی می توانند در دوران تحصیلشان به کشورهای اروپایی سفر کنند.

اقدامات اولیه برای تحصیل در صربستان

   اگر شما هم از دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در صربستان هستید، باید با برخی از شرایط و اقدامات کلی آشنا شوید:

 • یک رشته‌ی تحصیلی و یک موسسه آموزش عالی را انتخاب کنید و بعد بررسی کنید که روند دریافت پذیرش از دانشگاه‌های صربستان چگونه است و همچنین روند انتقال از محل تحصیل قبلی شما به چه صورت انجام می‌شود. 136 رشته در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) در موسسات و دانشگاه‌های صربستان به زبان انگلیسی برای دانشجویان از سراسر دنیا ارائه می‌شود.
 • جزئیات و اقدامات بعدی مانند مهلت درخواست پذیرش، شرایط پذیرش دانشجو، آزمون ورودی احتمالی و غیره را بررسی کنید.

چرا تحصیل در صربستان؟

   دانشگاه‌های صربستان با کیفیت آموزشی بالا و امکانات مدرن می‌توانند مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی باشند. صربستان دارای 17 دانشگاه است. 8 دانشگاه دولتی با 85 دانشکده در رشته‌های مختلف و 9 دانشگاه خصوصی با 51 دانشکده. دانشگاه هنر بلگراد، آکادمی تجارت و پزشکی و دانشگاه بین المللی بلگراد از جمله‌ی این مراکز است.

   صربستان دارای پیشینه‌ی قوی در زمینه ریاضیات و علوم کامپیوتر است که زمینه رشد استعدادها در رشته‌های مهندسی را فراهم می‌کند. صربستان هنوز در حال رشد در زمینه‌ی فناوری‌های اطلاعات و نرم‌افزارهاست، بنابراین فرصت‌های زیادی را برای افراد فراهم می‌کند. علاوه بر این، مدارک دانشگاه‌های صربستان معتبر هستند. تحصیل در یک دانشگاه بین المللی یک تجربه‌‌ی علمی و فرهنگی ویژه ای است که افق‌های شما را گسترده می‌کند. این تجربه شما را با یک فرهنگ جدید، زبان جدید و سایر مزایایی که زندگی در داخل کشور خودتان ندارد رو به رو می‌کند. دانشجویان فرصت کسب استقلال، پیشرفت تحصیلی و یافتن دوستان جدید را دارند. 

   متقاضیان رشته‌های پزشکی در مقطع کارشناسی (لیسانس) می‌توانند پس از پایان دوره‌ی دبیرستان مستقیما وارد دانشگاه‌های پزشکی شوند. همچنین دانشجویان پزشکی می‌توانند در مدت کوتاه‌تری از کشورهای دیگر در صربستان مدرک خود را دریافت کنند.

   دانشجویان بین المللی در صربستان، با وجود نیاز به مسکن همچنان هزینه‌های پایینی را باید بپردازند. آپارتمان‌های یک خوابه را می‌توان با قیمت تقریبی 150-200 یورو در ماه اجاره کرد و هزینه‌های برق و اینترنت حدود 125 یورو دیگر در ماه هزینه دارد. دانشجویان اجازه دارند با ویزای تحصیلی خود در کنار تحصیل به صورت پاره‌وقت کار کنند.

ویزای تحصیلی صربستان

   پذیرفته‌شدگان و دانشجویان می‌توانند پیش از ورود به صربستان، ویزای کوتاه مدت دریافت کنند. اما از آن‌ها انتظار می‌رود که پس از ورود به صربستان ویزای خود را تمدید کنند و اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کنند. متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری لازم است تا از نحوه‌ی ارائه مدارک کارشناسی خود اطلاع یابند تا ویزای آن‌ها راحت‌تر و سریع‌تر صادر شود. هزینه‌ی دریافت ویزا باید به یورو برای سفارت واریز شود. رسید مبلغ واریزی و هدف از درخواست ویزا باید بلافاصله برای نشانی ایمیل سفارت صربستان ارسال شود تا از دریافت مبلغ توسط سفارت اطمینان حاصل شود.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی صربستان

 • گذرنامه‌ی معتبر با حداقل دو صفحه سفید
 • دو قطعه عکس در اندازه گذرنامه
 • تاییدیه‌ از وزارت آموزش صربستان
 • کلیه‌ی مدارک تحصیلی
 • مدارک معتبر زبان انگلیسی آیلتس یا تافل (IELTS / TOFEL )
 • رسید پرداخت شهریه برای یک سال
 • مدارک تمکن مالی برای دانشگاه
 • مدارک عدم سوء سابقه‌ی قضایی
 • بیمه‌ی پزشکی برای کل دوره‌ی اعتبار ویزا (هزینه‌ی بیمه باید همراه با هزینه‌‌ی ویزا پرداخت شود. این بیمه برای تحصیل اجباری است.)
 • فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزا
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0